[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
<blockquote rel="gioo"><blockquote rel="lgabo">gioo megtennéd, hogy a mások által letiltott egyedeket nem idézed ide nekünk?
nem azért nem válaszol senki, mert nem tud, hanem mert a kérdés se érdekel senkit
köszönjük!
Megtenném.Nekem is le volt tiltva egy darabig.De azzal,hogy homokba dugjuk a fejünk nem érünk el semmit.Sőt az is előfordul,hogy igaza van valamiben igaz ritkán.Sokan meg csak olvasók ő meg hazudik koordinálatlanul.
De igazat adok nem idézem többet!

</blockquote>

köszönöm mindenki nevében
sajnos őt nem tudod meggyőzni
a dezinformáció hasztalan, ha nem olvassák</blockquote>
Nem én hazudok koordinálatlanul. Amint már többször rámutattam a keletről jövő propaganda anyag gyengeségeire. Én is forrásokból idézek (amiket fel is szoktam tüntetni), csak nem a Rusofilekből!
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Salmától északra, ellentámadás során fogságba ejtett Fadi Sulayman tábornok.
CZM1YUTWwAMMfnP.jpg:large
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Na a törökök kavarják a kakit. Még nagyobb bajt hoznak a térségbe, de lehet az EUba is.

http://youtu.be/fA6spd6C5qc
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 652
79 942
113
gioo

Semmi köze a tábornokos dolognak a kultúrához.

lgabo

Csak,hogy tisztázzuk!Itt mindenki attól idéz akitől akar.Azt pedig egyenesen felháborítónak tartom,hogy nekem vagy bárki másnak tudni kéne,hogy te vagy bárki más kit tiltott le és csak ezért ne reagáljak rá mert te vagy bárki más letiltotta.Te letiltottad a te dolgod de ne várd el mástól,hogy csak a te kedvedért figyelmen kívül hagyja.


OFF

Kicsit elszaladt a ló itt az oldalon sajnos...
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Salmától északra, az ellentámadásban, An Nusra által szerzett tank. Sikerük rövid életűnek bizonyult, mára megint minden a SAA-é, sőt...
CZKKZdrWQAAtrOk.jpg

CZQHT15U8AAH6GH.jpg:large
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
gioo

Semmi köze a tábornokos dolognak a kultúrához.

.
Elfogadom csak kicsit kifejtősebben legalább a fórum kedvéért.
Ha arra gondolsz,hogy más tematika mint nyugaton és így sok esetben hatékonyabb abban egyetértek.Viszont annak ahogy rendszeresen pózolnak és így személyi kultuszt építenek a katonák és a civilek körében szerintem kulturális okai vannak.

A másik témához elég nehéz mit hozzáfűzni egy biztos ha unalmasan egyoldalúvá válik a fórum az senkinek se jó.Viszont értelmes emberek kellenek normális vitákhoz és ez jelenleg szatomival nem megoldható.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Alagút robbantás Damaszkusz
<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/PxhakwuCARA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 652
79 942
113
gioo

Hadi kultúra kérdése nem pedig nemzeti kultúráé.Az angolszász országokban nem divat a bármilyen magasabb(századostól felfelé)szintű parancsnokoknak elöl lófrálni ellenben az orosz vagy német akár hadosztály/dandár parancsnokok a fontról vagy annak közeléből vezetik az alegységeiket(tehát dandártábornok vagy vezérőrnagy).
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Éjszakai és reggeli harcok Salmától északra
<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/cBzEpCJBz6k" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Nem pont ide való, csak az egyik hadviselő fél háttere. A rubel történelmi mélypontra zuhant a dollárral szemben.
CZPuQurWcAQ44Jg.png:large

https://pbs.twimg.com/tweet_video/CZKK_mrWcAAkduA.mp4
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/zOrsJqsV7Wk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
gioo

Hadi kultúra kérdése nem pedig nemzeti kultúráé.Az angolszász országokban nem divat a bármilyen magasabb(századostól felfelé)szintű parancsnokoknak elöl lófrálni ellenben az orosz vagy német akár hadosztály/dandár parancsnokok a fontról vagy annak közeléből vezetik az alegységeiket(tehát dandártábornok vagy vezérőrnagy).
Ok. ez így kerek egyetértek igazából én se fejtettem ki valami mélyrehatóan anno.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Salmátol északra az SAA. elérte Arat.Keletre pedig ha hinni lehet a térképnek (eddig megbízható volt) még nagyobb területet foglaltak.
Ez sokkal nagyobb mint a Salmáért folytatott harcok eredménye területben.
Nevtelen8d0aa.png


Nevtelend2bb8.png
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 340
20 799
113
fQj8Vp6.jpg

Az oroszoknak persze fáj a gyenge olaj ár, ahogy minden olajexportálónak. Viszont "készültek". Az idei költségvetést 50 dolláros olajárral számolták és ennek része a rubel árfolyam gyengítése. A 85 körüli érték épp passzol ehhez.
Nem reális feltételezés, hogy bedőlnek, erről kb. 2 év múlva lehet beszélni, ha addig is marad az alacsony ár. Lesz nadrágszíj húzás, meg sok minden, bedőlés az nem.
Szaúd-Arábia költségvetési hiánya tavaly kb. 20% volt. Bedőlni ettől ők se fognak. Legalább 5 évig kibírják. Hamarabb betesz nekik a jemeni vereség, mert kiélezi a belső ellentéteket.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Azt hittem,hogy rosszul látok...
http://www.titkolthirek.hu/mesterloveszkepzest-inditottak-fiatal-muszlim-bevandorloknak-svedorszagban/