[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Ez tortént augusztus13.-án:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Lvr-veGIyW8
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
1:00-nál azok milyen tankelhárító csúzlik ott a kisteherautó platóján? Jah és boki ezek nem (mind) mai események, 2:57-nél ugyanaz a román IF-61-RUS rendszámú Nissan terepjáró látható, mint ami a július 21.-én az mlacix által ide feltett videóban is benne van.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
1:00-nál azok milyen tankelhárító csúzlik ott a kisteherautó platóján? Jah és boki ezek nem (mind) mai események, 2:57-nél ugyanaz a román IF-61-RUS rendszámú Nissan terepjáró látható, mint ami a július 21.-én az mlacix által ide feltett videóban is benne van.

A tankelháríto rakéták - Konkurs, ha figyelted a videot 1 perc után egy BG -s auto (Bulgária) a video friss, tehát másik román auto.
De, ha emlékszel , korábban írtam, hogy ne csodálkozzatok , ha még fogtok látni román vagy bolgár rendszámu autókat......Ha visszakeresed megtalálod.....Sokan nem hitték el, akkor , hogy az amerikaiak a románoktol és abolgároktol vásárolnak fegyvereket a terroristáknak.....:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Még 105 no és gyerek a terroristák fogságában Latakiabol....
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=GO5GrDu3X90
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Nincs két ugyanolyan rendszámú román autó, visszakerestem, ugyanaz a rendszám, tehát a kocsi is ugyanaz. A videó egyes elemei nem frissek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Nincs két ugyanolyan rendszámú román autó, visszakerestem, ugyanaz a rendszám, tehát a kocsi is ugyanaz. A videó egyes elemei nem frissek.

Ha visszakerested O.K. , akkor csak illusztrácionak használták , mert a kiséroszovegben mondja, hogy megsemmisítettek tobb kulfoldi rendszámu autót..... A BG-es - bolgár autot láttad ? Az még nem volt. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Egy ilyen videó megjelenése után nem lehetne kiverni a riporterből, hogy pontosan hol vannak a túszok és hogy mit látott, hány embert, milyen fegyvereket, hogyan mozogtak, ki vigyáz a túszokra, alá vannak-e aknázva stb? Ha van egy relatív pontos infó akkor kéttucat mesterlövésszel meg egy komolyabb beavatkozócsapattal talán ki lehetne hozni a túszokat.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Visszakerestem, mert nézem, hogy b+ még egy román autó és az is Ilfov megyéből. Gondoltam valami helyi <del>maffiózó</del> vállakozó küldi a cuccot ezeknek. Aztán láttam, hogy pont ugyanaz a rendszám.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
joker
Szeretném megkérdezni, hogy Romániában kb. mennyi és milyen osszetételu a moszlim vallásu lakosság és hogy viszonyulnak Szíriához.. Koszi.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Nem sok lehet belőlük, a magyar vidékeken ritkák mint a fehér holló. Nagyvárosokban mint pl Kolozsvár lehet látni belőlük, de a borotvált fajtából, pénzük is van, nem azok akik elmennek Szíriába lelövetni magukat, inkább idejönnek és elvesznek egy helyi csajt a tartózkodási engedélyért. Túl nagy teret meg nincs ahogy kapjanak, mivel Románia alapvetően egy vallásos ország, a románok nagyon vallásosak, és mint ilyenek nem engednek teret egy betolakodónak. Hogy most sííta, szunni, vahabita vagy valamelyik másik, és hogy Irak, SZA, Emirátusok stb honnan vannak és milyen arányban azt nem tudnám megmondani.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Alapvetően ez az amit kívülről látok, mert személyesen pont annyi arabot ismerek, mint cigány egyetemistát és már nem is vagyok Kolozsváron. De ami látszik, hogy nincsenek arab tüntetések se pro se kontra, kevesen is vannak, azok se a fanatikus vagy (látszólag) elhivatott fajta. Moszlim vallást meg nem sűrűn vesz fel se magyar se román az országban.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Egy ilyen videó megjelenése után nem lehetne kiverni a riporterből, hogy pontosan hol vannak a túszok és hogy mit látott, hány embert, milyen fegyvereket, hogyan
mozogtak, ki vigyáz a túszokra, alá vannak-e aknázva stb? Ha van egy relatív pontos infó akkor kéttucat mesterlövésszel meg egy komolyabb beavatkozócsapattal talán ki lehetne hozni a túszokat.

Le kéne állni a videojátékokkal.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Már leálltam velük. Szerintem minden országban van a rendőrség vagy katonaság keretén belül olyan csoport, akik túszejtéses esetekre (is) kaptak kiképzést és vannak ilyen esetekrekész forgatókönyveik vagy megfelelő embereik egy ilyen támadás előkészítésére.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
lefexem, holnap harc a bürokráciával.



de dióhéjban: a terrorista sem hülye.
mozgatja túszokat, hamis infot hint, esetleg az újságíró is az ő oldalán áll, etc
Nem hiszem, hogy szertenéd, ha túsz vagy csak ennyi info alapján startoljanak a helyi Rambók.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
A terroristának elég nagy része hülye, 100+ túsz titokban mozgatása nem egyszerű, az újságíró ha velük van akkor tudatosítani vele, hogy hullazsákban végzi, elméletileg vannak drónjaik a szíreknek, létezik felderítés és annak még annyira sem örülnék ha szarnának rám értem jönni, mert kényelmesebb azt mondani, hogy nincs elég infó.