[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
<blockquote rel="ornagy"><blockquote rel="gioo">Latakiában olyan gyorsan változik a térkép egyik napról a másikra,hogy hirtelen nem ismerek rá
Nevtelen4b411.png

Igencsak rakapcsolt az SAA, csak igy tovabb.

</blockquote>

Látványosan omlott össze a goatfucker-ek arcvonala, szerintem inkább azon az oldalon lehetnek problémák, mintsem hogy az SAA kapcsolt volna egy fokozattal feljebb. Remélhetőleg a férgeknek ellátási gondjaik és/vagy magas emberveszteségük van.
Kisebb eséllyel, de benne lehet a pakliban, hogy jelentősebb mennyiségű "tanácsadó" érkezett a környékbe.

Mindenesetre biztató a dolgok alakulása.</blockquote>
Szerintem összetett oka van. Az oroszok hónapok óta tartó bombázásai kezdenek beérni. A kecskeb@szóknál értelemszerűen csökken a morál, már az Allahu Akbart is halkabban és kevésbé lelkesen üvöltik a videókon. Egy rakás fegyver, technika meg utánpótlás megsemmisült a bombázásokban, valószínűleg az emberveszteség is komoly, a pénzcsapok elapadtak, a fizók feleződtek, ez a zsoldosoknak nem kedvez. Maradnak az önkéntesek meg a kényszersorozottak, de azok olynok is. És közben felülről bármikor előbukkanhat egy szuhoj és szart is kibombázza belőlük, miközben a földön az SAA, a Hezbollah, bizonyos iráni egységek, bizonyos orosz különlegesek, iraki katonák és mindenféle kalandorok írtják őket. Kérdés az olajkutak sorsa, azt elméletileg nem lehet csak úgy megszállni és lenyúlni még az USA-nak sem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem az USA vagy az Oroszok fogják megszállni, és lenyúlni, dehogy.

a.) Asszad fogja visszafoglalni, Orosz segítséggel, és maradnak az Oroszok a "megmentő" szerepben sok fontos katonai bázison a közel keleten + lenyúlják a piacot, újjáépítenek, hoznak technikát, viszik a cégeik az olajat, és járnak marha jól anyagilag.

b.) Az ellenzék fogja visszafoglalni, USA segítséggel, és maradnak ott a kulcs helyeken, biztosítani az örök békét és demokráciát, + lenyúlják a piacot, újjáépítenek, hoznak technikát, VISZIK a cégeik az olcsó olajat, és járnak marha jól anyagilag.
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
Nem lesz itt semmiféle b.) vagy egyéb verzió, csak az oroszoké. Mindenki várta a nagy helikopter és repülő hullást. Elmaradt. Mindenki várta a második Afganisztánt nekik. Elmaradt. Egyáltalán nem hülyék és mentek ész nélkül bele bármibe, pont ezért mindenféle más verzió bukik, ahogy eddig is. A Törökök... szót nem érdemelnek, mert más sok-sok lépéssel előbb lemaradtak. Az Usa... Ők már csak kármentenek és úgy akarnak kimászni, hogy a végén azt mondhassák ők is jelentős részt vállaltak a ISIS legyőzésében és ne az oroszok söpörjenek be mindent.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
gioo

Elég korszerű haderejük van bár szárazföldön gyérebb a felhozatal mint a levegőben.
Igen én pont a tankokra gondoltam a legtöbb felvételen ezek a hidegháborús vasak láthatók amik a térség erőviszonyának akár meg is felelnek de korszerűnek már nem nevezhetők.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nem persze. Elmondom, hogy működik ez fejlett nyugati liberális demokráciákban:
)
Nincs is ezzel semmi gond ezt nagyjából én is így gondolom annyi különbséggel,hogy szerintem ezen túl vagyunk.
Tulajdonképpen ez történt ez maga a Szír polgárháború.
Csak jött 2db. nem kalkulált tényező az egyik,hogy Aszad kitartott és kellőképp nagy a támogatottsága a másik,hogy léptek az oroszok.Sőt sikeres az egész művelet+ a törökök és a szaudiak olyan faszul csinálják,hogy leleplezték az egészet.
Az usa. pedig folyamatos lépéshátrányba került.Már írtam a sakktáblás hasonlatot.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
<blockquote rel="dudi">gioo

Elég korszerű haderejük van bár szárazföldön gyérebb a felhozatal mint a levegőben.
Igen én pont a tankokra gondoltam a legtöbb felvételen ezek a hidegháborús vasak láthatók amik a térség erőviszonyának akár meg is felelnek de korszerűnek már nem nevezhetők.

</blockquote>
Kelet-Töröko.-ban gerilla ellenes tisztogató hadművelet folyik a településeken belül. Itt tank nemigen kell.
http://www.hurriyetdailynews.com/711-militants-killed-in-southeastern-turkey-since-mid-december.aspx?pageID=238&nID=94257&NewsCatID=341
CZf1oyTWQAEjzXP.jpg

CZVdeYKWAAEVame.jpg
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
A törökökre érdemes odafigyelni, mert jelenleg Erdogan bent áll a porcelánbolt kellős közepén egy bazi nagy vascsővel a kezében.
Kérdés, hogy mit tesz? Ha bevonul Szíriába miként teszi. Saját érdekei szerint, vagy az USA strómanjaként?
NATO tagként van-e elég önbizalma hogy tovább rugdossa a medvét?
Kihagyják-e az oroszok a ziccert, ha a a törökök bemennek Szíriába?
Viszket az oroszok tenyere nagyon, szerintem necces a dolog.
Ugyancsak mit lép erre Irán? Nem érdeke, hogy a törökök bekvártélyozzanak Szíriában.

Leginkább úgy tűnik, hogy gyűlnek a tétek az asztalon, végül valakinek muszáj lesz teríteni.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113

Szóval értem én,hogy neked ez a dolgod csak csinál már intellektuálisan és kevésbé ordenáré pofátlan hazug módon.Tele van a net török tankokkal Kurd házak között.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
<blockquote rel="zsolti">Azt a kézigránát harcot néztem, ott feküdtek egy kupacban többször, és fel le rohangáltak a dombon, 30m távolságban az ellenféltől. Értem én hogy bátorság, meg minden, de ilyen helyzetben nem egyszerűbb kerülni mondjuk oldalról, vagy a mellettük lévő házon keresztül alkotni valamit? Persze, valóban kívülről okoskodom csak, de sok mindent nem értek én ott, amit néha látok a videókból...

Nem tudjuk mi volt a domb mögött, de igazad van.
Egy ellenséges géppuskaállás, vagy más megerősített tüzelőállás leküzdése másképp történik.
Az erők nagyobb része leköti a tüzelőállást, míg egy, két, harcoló megkerüli, lassan, rejtve, aztán közelről ott mehet a gránát, lángszóró, vagy egyéb olyan fegyver használata, ami erre való, vagy ami náluk van. Persze ez csak egy kis epizód.
A videón látható mozgások alapján azt mondom, nem túl képzett erők harcolnak ott. Feltehetően mindkét oldalra igaz ez.
Érdekes lesz majd, ha az Oroszok és az Amerikaiak tényleg megkezdik a szárazföldi hadműveleteket.
Elképzelhető hogy 2 hét alatt vége lesz az egész allah akbározásnak.



</blockquote>

Nyilván pár tucat dzsihadista karabélyokkal, pk-al, meg rpg-vel. Ami történik nekem nagyon úgy jött le hogy először visszaszorították őket a töltésre, majd leszorították őket tűzfedezettel meg páncélosokkal, végül megrohamozták a töltést jó pár száz méteres szakaszon ahol kialakult ez gránát párbaj is. Én csak azt nem értem hogy nem sérültek meg, többször is közvetlenül mellettük volt a detonáció, de minden gond nélkül hajigáltak vissza.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 132
7 168
113
http://mno.hu/kulfold/fontos-gyozelem-sziriaban-1325294

"Visszafoglalták a szíriai kormányerők a nyugat-szíriai Latakia tartományban fekvő Rabíja városát, amely a felkelők kezén lévő utolsó jelentősebb település volt a Földközi-tenger partvidékén lévő térségben"

http://mno.hu/kulfold/ket-lehetoseg-van-a-terroristak-vagy-a-kormany-1325204

"2015-ben, amikor a legerősebbek voltak, Irak 30, Szíria 40 százaléka az IÁ kezében volt. „Egy ujjal sem értek az IÁ-hoz, amíg nem támadtak a kurdokra”. Amint azonban 2014-ben Erbílre támadtak, azaz „nem fogadtak szót a kreálóiknak, és észak-iraki területeket akartak elfoglalni, augusztustól az USA és szövetségesei is bombázni kezdték”

Mint mondta, „ez jó volt az arab világ megosztására és jó volt a vallási szempontból szélsőséges arab államoknak”.

Az IÁ másik problémás lépése volt, hogy megölte Líbiában az amerikai nagykövetet, aki korábban a líbiai fegyverek Szíriába csempészésében volt nagy szerepe – állította nemzetközi forrásokra hivatkozva a férfi. Ennek kapcsán egy titkos megállapodást emlegetett a szíriai lázadók, az USA és Törökország között arról, hogy a török határon segítik a lázadók – terroristák – utánpótlását Aszad megbuktatása céljából, ami „szolgálja az amerikai tervet az arab világ további bomlasztásában”.

a bombázásokkal a nyugatiak nem értek el áttörést.
Az IÁ az orosz beavatkozás következtében három hónap alatt elvesztette szíriai területe egynegyedét
A Nyugat ezt látva úgy döntött Bchara szavai szerint, hogy „nekik is kell mutatniuk valamit”, és ők is keményebben bombázni kezdték az IÁ-t.

Mint mondta, Szíriában nincs mérsékelt ellenzék: jelenleg az IÁ a „legerősebb felekezet”, a lázadók körében még azok is csak csendben kritizálják, akik a világi állam hívei lennének. Ami az USA által kiképzett mérsékelt lázadókat illeti: 2 év toborzás és tréning után alig négyen akadtak, akik nem szöktek át fegyverestül az an-Núszrához a török–szír határon

A férfi közvetlen tapasztalatairól is beszámolt a migránskérdés kapcsán. Elmondta, hogy családját – kettős állampolgár gyerekeit és feleségét – is Magyarországra hozta, hiába éltek Homsz környékén viszonylagos biztonságban. Azt követően döntött így, hogy testvérével egy lázadócsoport aknája végzett, amikor épp asztalosműhelyébe tartott
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
<blockquote rel="szatomi69">

Szóval értem én,hogy neked ez a dolgod csak csinál már intellektuálisan és kevésbé ordenáré pofátlan hazug módon.Tele van a net török tankokkal Kurd házak között.

</blockquote>
Hát lehet, hogy ők is taktikát váltottak. Az elrettentés helyett jobb ha kivülről vagy a magaslatokról adnak tüzérségi támogatást a bent tevékenykedő gyalogságuknak.
https://youtu.be/U5jA7EiXQsc
Amúgy meg 3 méteres falat építenek a közös szír-török határra. Nem hiszem, hogy szárazföldi erőkkel be akarnak avatkozni Szíriába. Inkább elszeparálni a benti gerillákat a kinti támogatástól. Persze a határon átágyúzhatnak, átbombázhatnak szíriai kurd bázisokra.
CZPZQ2LWwAEbcIN.jpg:large
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 340
20 791
113
Ez a film ugyan tegnapi dátumú - a feltöltés szerint - a kurd média azonban már jan. 14-én beszámolt róla. Arról szól, hogy a YPG nyugat-európai harcosai az északi kurdok (=törökországi) támogatására hívnak fel.
ypg-international.jpg

http://www.kurdishinfo.com/internationalist-fighters-in-rojava-call-on-youth-to-join-bakurs-resistance
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 340
20 791
113
Ez mondjuk valóban tegnapi hír: török katonák lelőttek egy fiatalt a Rojava (West) és Bakur (North) Kurdistan közötti határon.
border3.jpg

(a kép csak illusztráció)
http://www.kurdishinfo.com/turkish-soldiers-kill-a-youth-from-rojava-at-border
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 340
20 791
113
Az utóbbi napokban főleg arról írnak az északi kurdok (az összecsapások mellett), hogy a törökök megakadályozzák a sebesültek kórházba jutását, amibe már többen belehaltak. Pedig vannak köztük civilek jócskán. Nők, gyerekek is.
Volt róla film is, hogy a mentő a kórház előtt áll és nem engedik be.
Nem linkeltem be, mert szigorúan véve nem ide tartozik, bár nyilván van kapcsolat a szíriai-iraki eseményekkel.
A fegyveres áldozatok számát itt se tudni pontosan, de kb. a másik veszteségét szorozzák hárommal, a sajátot meg osztják ugyan ennyivel.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 340
20 791
113
A Qamishlo-i robbanás vasárnap este volt a Miami kávézónál. Motorkerékpáron hozták a "csomagot". 3 halott, 7 sérült.
http://anfenglish.com/kurdistan/explosion-in-qamishlo-leaves-3-civilians-dead-7-others-wounded
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 340
20 791
113
28 sérült Cizrében.
7b0a4ce8f1e71efcaed5ed7ef21494b5a9e93c6b_1453637863.jpeg

http://anfenglish.com/kurdistan/28-wounded-civilians-in-cizre-under-fire-by-state-forces