[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
eIOb7v7QG3s.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 840
30 990
113
A kép lemaradt. Hát nem pont ilyen arcokra vadászik minden tervezőiroda és európai magánklinika? Egyikük tesztelhetné, hogy hány robbantást bírnak ki a hidak, a másik szállíthatná a sebesülteket.
20160206refugee-war-topshots-horizontal.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Észak Aleppoban az SAA. beveszi Kaffint. Ezzel meg lesz a feltétele Kafr Naya ostromának.A térség csomópontja ha beveszik elvágják az utánpótlást számos egyéb kis településtől.
Nevtelenfce1d.png
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Nyilván Honvéd, ezt én nem is vitatom, hogy azért mentek haza, mert nem volt elég erejük maradni. Ebben nincs köztünk vita. Abban nem értek egyet, hogy most jobb helyzetben vagyunk. Addig amig gazdasági nyomásgyakorlással, Goodfriend-ekkel tudnak ránk hatni, no meg nincs jelentős esély arra, hogy "megpattanjunk" a szerető ölelésből, addig nincs itt jelentős katonai erő. Szerintem ahogy vagy egyik, vagy mindkettő változna, olyan hirtelen itt lenne egy a magyarnál lényegesen erősebb USA-NATO haderő, állandó "gyakorlatozásra", akár vetésforgó rendszerben, mint a huzat. Ezért mondom azt, hogy ez a szép új SZABAD világ, ez sztem. csak a mátrix :p
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Már megint a gonosz orosz szíriában, és amint a képen látható, menekülnek a mérnökök meg az agysebészek.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160206-legicsapas-sziria-menekult.html
Képzeljétek el szatomit mint újságíró....ennyi.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
http://russianplanes.net/id181077
Miért nem tudok se képet, se oldalt belinkelni?

Chrome böngésző, jobb klikk, kép megnyitása új lapon és annak az oldal URL címét adom meg az image beszúrásnál. (Vagy más gond van. :) )

Nagyon szép a masina :)

181077.jpg
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
Már megint a gonosz orosz szíriában, és amint a képen látható, menekülnek a mérnökök meg az agysebészek.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160206-legicsapas-sziria-menekult.html


Legtöbbször hulladéknak nézem az origót meg a nemnormális, lefizetett cikkíróit. A kommentelői 98 %-a előtt viszont le a kalappal, ha az átlag magyarnak ennyi esze van, akkor még nincs veszve semmi.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 351
20 853
113
Az afrini kurdok (YPG) folyosót nyitnak a Bab al-Salamah határátkelőnél feltorlódott menekültek számára Afrin területe illetve Idlib felé. A sürgős rászorulók ellátásban részesülnek.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 368
26 722
113
Itt a HTKA-ban nálam lehet a gond, eddig már több 100 képet linkeltem, + oldalt, de most hiába adom meg a "kép címének másolása" az image-ben, nem csinál semmit.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Legtöbbször hulladéknak nézem az origót meg a nemnormális, lefizetett cikkíróit. A kommentelői 98 %-a előtt viszont le a kalappal, ha az átlag magyarnak ennyi esze van, akkor még nincs veszve semmi.


<iframe width="492" height="277" src="https://www.youtube.com/embed/8H4Bvs5D0vc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 368
26 722
113
Kicsit off, de ide is tartozhat.
Az egyik ismerőssel beszélgettem a migránsokkal kapcsolatosan (nem a magyar határon lévővel). Azt mondta, hogy a migránsoknál általában a telefonokat ellenőrzik a határokon, hogy kivel beszéltek, milyen üzenetek, képek, videók vannak rajta. Egyáltalán nem ritka eset, hogy kecskével (egyéb 4 lábú háziállattal) vannak felvéve elég félreérthetetlen szexuális helyzetben. Amikor rákérdeznek tőlik, nem értik a problémát, náluk ez normális dolog. És Európa-USA ezeket támogatja.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 351
20 853
113
Afrin kantonban (a kurdok így nevezik) az elmúlt 8 hónapban 1000 ember kapott katonai kiképzést és csatlakozott az önvédelmi erőkhöz.
(a film nem igazán érdekes, de pár dolgot meg lehet figyelni)
https://www.youtube.com/watch?v=51MxsQK-9OE
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Itt a HTKA-ban nálam lehet a gond, eddig már több 100 képet linkeltem, + oldalt, de most hiába adom meg a "kép címének másolása" az image-ben, nem csinál semmit.
Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy sok képet megadtál, de a mostani kép az nagyon tetszett, és csak úgy írtam hozzá 1 kis blablát. :))
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 840
30 990
113
<blockquote rel="joker">Már megint a gonosz orosz szíriában, és amint a képen látható, menekülnek a mérnökök meg az agysebészek.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160206-legicsapas-sziria-menekult.html


Legtöbbször hulladéknak nézem az origót meg a nemnormális, lefizetett cikkíróit. A kommentelői 98 %-a előtt viszont le a kalappal, ha az átlag magyarnak ennyi esze van, akkor még nincs veszve semmi.</blockquote>

A hozzászólásokon én is meglepődtem, de ez ritka. Vagyis ilyen irányban ritka a meglepődésem, máskor úgy szoktam meglepődni, hogy "azt hittem ennél már nem lehet lejjebb". Vagyis nem ez az átlag magyar gondolkodásmódja, csak most éppen az értelmesebbje gyűlt össze.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 368
26 722
113
Beindult a licitálás (YPG-SAA.), hogy ki tud több települést elfoglalni, vagy már összedolgoznak ?