[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 424
113
"Több szíriai hírforrás szerint február 18-án későn az Egyesült Államok vezette koalíció két kulcsfontosságú bázisát Szíria északkeleti régiójában érte támadás."
"Az Egyesült Államok Központi Parancsnoksága (CENTCOM) megerősítette, hogy Szíria északkelet-szíriai régiójában lévő egyik támaszpontját február 18-án támadás érte."
"Február 19-én legalább három robbanás rázta meg az Egyesült Államok vezette koalíció Conoco missziót támogató helyszínét Szíria északkeleti régiójában."
"Február 19-én öt ember meghalt, és legalább 15 megsebesült, amikor izraeli csapások értek egy épületet a fokozottan védett Kafar Sousah negyedben, a szíriai fővárosban, Damaszkuszban."
Február 18-án legalább 53 ember halt meg Szíria központi régiójában egy terrortámadásban, amelyet a hírek szerint az ISIS sejtjei követtek el.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 006
23 203
113
Évtizedes háború Szíriában ! Elvándorlás most meg földrengés sújtja őket most meg Izrael rakétáz ! Szét kéne már ba..ni az f-35-ket pár Kinzsal rakétával :hadonaszos:
az ugye megvan Roni,hogy a két állam Izrael és Szíria hivatalosan hadban áll egymással ? hogy jön ide egyáltalán az orosz Kindzsal rakéta ?
minek belevonni egy harmadik felet egyáltalán ,még ha értem is mire gondoltál a földrengés sújtotta ország és a rakétázás kapcsán ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
az ugye megvan Roni,hogy a két állam Izrael és Szíria hivatalosan hadban áll egymással ? hogy jön ide egyáltalán az orosz Kindzsal rakéta ?
minek belevonni egy harmadik felet egyáltalán ,még ha értem is mire gondoltál a földrengés sújtotta ország és a rakétázás kapcsán ?

Annyiban igaza van, hogy ebben a helyzetben bombázgatni nem túl erkölcsös. Nem hiszem, hogy Szíria jelenlegi állapotában bármilyen veszélyt jelentene Izraelre.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 006
23 203
113
Annyiban igaza van, hogy ebben a helyzetben bombázgatni nem túl erkölcsös. Nem hiszem, hogy Szíria jelenlegi állapotában bármilyen veszélyt jelentene Izraelre.
nem erről van szó !

hivatalosan hadviselő felek,nem kötöttek békét,tehát háborúban állnak .. az hogy mi erkölcsös meg mi nem az teljesen más lapra tartozik !
biztosan nem a katasztrófa sújtotta területet bombázták le,Szíria meg azért jelent veszélyt Izraelre ,mert támogatja a palesztin fegyveres csoportokat,pont mint Irán,de ez Szíria esetében sem kifogásolható mivel hivatalosan hadban állnak Izraellel.
ezt egyébként totál pártatlanul írtam nem Izrael mellett,vagy Szíria ellen ,ellenben még most sem adott választ arra hogy miért kellene őket pont az
oroszoknak szétlövöldözni,ez miben oldaná meg Szíria és Izrael problémáját ?

amíg a Golan-t nem adják vissza addig nem hiszem hogy sok esély lesz a békére a két ország között, Izrael meg nem nagyon akarja (meg szerintem nem is fogja) visszaadni a Golan-t.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
hivatalosan hadviselő felek,nem kötöttek békét,tehát háborúban állnak ..

Tudom. De tudtommal Irán és Izrael nem hadviselő felek, mégis Izrael asszimetrikus harcot folytat ellenük Irán területén is. Merényletek, legutóbb drónos támadás stb... Ez alapján nem hiszem, hogy lényeges lenne a jogi helyzet. Ha jogilag nem állnának hadban akkor is átlőne Izrael.

az hogy mi erkölcsös meg mi nem az teljesen más lapra tartozik !

Állampolitikailag lehet. Viszont az én véleményem magán emberként az, hogy erkölcstelen amit csinálnak.

amíg a Golan-t nem adják vissza addig nem hiszem hogy sok esély lesz a békére a két ország között, Izrael meg nem nagyon akarja (meg szerintem nem is fogja) visszaadni a Golan-t.

Hát igen. És a golán eléggé fáj a szíreknek.

,ellenben még most sem adott választ arra hogy miért kellene őket pont az
oroszoknak szétlövöldözni,ez miben oldaná meg Szíria és Izrael problémáját ?

Szerintem erre ne várj értelmes választ Ronitól. Viszont a felháborodása szerintem jogos. Biztos nagyban segíti a béke létrejöttét ha átlövöldözöl a határon. Főleg a mostani helyzetben.

szíria jelenlegi állapotában felvonulási terepként szolgál irán számára

Gondolom ők se vonulnának oda ha Izrael nem fenyegetné őket folyamatosan bombázással, nem folytatna ellenük terrorista/gerilla háborút a saját országukban stb....
A közel-keleten mindenki 19, aki meg nem az 1 híján 20. Én így látom.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 006
23 203
113
Tudom. De tudtommal Irán és Izrael nem hadviselő felek, mégis Izrael asszimetrikus harcot folytat ellenük Irán területén is. Merényletek, legutóbb drónos támadás stb... Ez alapján nem hiszem, hogy lényeges lenne a jogi helyzet. Ha jogilag nem állnának hadban akkor is átlőne Izrael.



Állampolitikailag lehet. Viszont az én véleményem magán emberként az, hogy erkölcstelen amit csinálnak.



Hát igen. És a golán eléggé fáj a szíreknek.



Szerintem erre ne várj értelmes választ Ronitól. Viszont a felháborodása szerintem jogos. Biztos nagyban segíti a béke létrejöttét ha átlövöldözöl a határon. Főleg a mostani helyzetben.



Gondolom ők se vonulnának oda ha Izrael nem fenyegetné őket folyamatosan bombázással, nem folytatna ellenük terrorista/gerilla háborút a saját országukban stb....
A közel-keleten mindenki 19, aki meg nem az 1 híján 20. Én így látom.
igen,de Irán támogatja pl a Hezbollahot fegyverrel,amit többek között Szírián keresztül juttatnak el hozzájuk,és ezekkel a fegyverekkel mégis csak a zsidókat fenyegetik .. így meg megint más a bizonyos leányzó fekvése,hadban (földrajzi viszonyok miatt) nem állnak hivatalosan .. amúgy meg igen .
én nem Izraelt védem,de ezt le is írtam .. egyébként (de ezt is leírtam) értem a felháborodásod okát,és valahol igazad is van/lenne,de az erkölcs és a moralitás itt nem játszik .. a Golan stratégiai fontosságú ezért nem lesz Szíriáé (szerintem sosem),mint pl a Krím sem lesz belátható időn belül ukrán,de ez már egy másik topic témája

Viszont ha megnézed térképen Damaszkusz és a földrengés sújtotta területek majdnem olyan messzire vannak egymástól,mint Damaszkusz és Ciprus
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 837
65 446
113
FELSZÓLÍTJUK AZ EGYESÜLT ÁLLAMOKAT, HOGY ŐSZINTÉN TARTSA TISZTELETBEN MÁS ORSZÁGOK SZUVERENITÁSÁT, FÜGGETLENSÉGÉT ÉS TERÜLETI INTEGRITÁSÁT, ÉS AZONNAL HAGYJA ABBA ILLEGÁLIS KATONAI JELENLÉTÉT ÉS A SZÍRIAI FOSZTOGATÁST”

Minden szavuk igaz.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 377
24 749
113
FrRV4SxXwAAZ3dn


"Bassár el-Aszad szíriai elnök bejelentette, hogy örömmel fogad minden javaslatot, amely alapján Oroszország új katonai bázisokat hozhat létre, és növeli csapatai létszámát a közel-keleti országban. Aszad szerdán találkozott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel a Kremlben.

Aszad elnök szerdán azt is világossá tette Moszkvában, hogy támogatja az ukrajnai orosz inváziót, és kijelentette, hogy Szíria elismeri a megszállt területeket Ukrajnában.

Azt mondom, hogy ezek orosz területek, és ha a háború nem is tör ki, ezek történetileg akkor is orosz területek lettek volna

– idézi a szír elnököt az orosz RIA hírügynökség.

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 377
24 749
113
Zelenszkij új szankcióhullámot vezet be, többek között köztük Bassár el-Aszad ellen is.