[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 325
20 748
113
Az IÁ Shaddaditól délre elfoglalt 2 falut, az SDF 4 órán belül visszavette.
CsQNptwXgAEiJlD.jpg:large
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Akik "hősiesen, egyenes derékkal" állnak helyben a tűzharcok közepette is, és "nem hajtanak fejet" a veszélyben. Vagy mégsem?
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113

atreides

Member
2015. december 25.
60
94
18
Mert hát azért a városok lerombolásában, emberek halomra gyilkolásában a kormányhadsereg járt és jár az élen. Hiszen neki van légiereje, amit ki is használ amennyire tud, és még a legnagyobb jóindulattal sem nevezheti azt valaki precíziós bombavetésnek ha egy "hordóbombát" ledobnak. Nem beszélve a hatalmas földi tűzerőről amit a települések rombolására bevetettek. Válogatás nélkül lőttek ott mindenre, mert hát úgyis mindenki lázadó.

Szatomi azóta a nyugati média is elismerte és statszitikákkal bemutatta, hogy nem a légicsapásokban, pláne a kormányerők légitámadásaiban vesztették a többen az életüket (16 000), hanem az aknavetők, könnyű tüzérségi és "buta töltetek" kilövésében (27 000). Ezt pedig nem a hadsereg és nem is az ISIS, hanem a "mérsékelt ellenzékes" FSA-k hajtják végre előszeretettel. GOndolom te is láttad azt a sok videót, hogy mindenféle házi készítésű dolgot lőnnek a derék demokraták a levegőbe, amit civil - többnyire alewi és keresztény - települések felé irányítanak és nem törődnek azzal, hogy kit és mit találnak el.Lényeg, hogy becsapódjon, pusztítson és lehessen egyet Allahu ackarozni...Ezzel szemben nem egy személyes történetet tudok arról, hogy szír pilóták szándékosan nem bombázták a civil célpontokat, nem egyszer volt, hogy a városon kívül vagy temetőket bombáztak le inkább, mintsem azokat a helyeket, ahol nem volt teljesen száz százalékos, hogy ott FSA-ok vannak vagy civilek. Hidd el olyanról nem tudok és nem is halottam soha, hogy egy FSA-t (pláne valamely iszlamista terrorcsoportot) különösen aggasztaná, hogy kire lövi ki a töltet, szinte kéjes örömmel teszik ezt meg. És nem egyszer volt ebből baráti tűz is vagy pont szunnik estek áldozatul. Erre mi volt a válasz? Vállrándítást és annyit mondtak, hogy insallah...

És az említett cikk, remélem most nem fogo kifogásolni, hogy ez asszadistaputyiniránosalternatív média "baromsága", mert ez a New York Times, ami aligha vádolható Aszad-barátsággal: http://www.nytimes.com/interactive/2015/09/14/world/middleeast/syria-war-deaths.html?_r=3
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and fishbed

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem pont azért vesszen mert "nem tetszik" vagy mert "bajsza" van. Ebben a konfliktusban Ő a "megtorló diktátor" 2011 óta. Mert hát azért a városok lerombolásában, emberek halomra gyilkolásában a kormányhadsereg járt és jár az élen. Hiszen neki van légiereje, amit ki is használ amennyire tud, és még a legnagyobb jóindulattal sem nevezheti azt valaki precíziós bombavetésnek ha egy "hordóbombát" ledobnak. Nem beszélve a hatalmas földi tűzerőről amit a települések rombolására bevetettek. Válogatás nélkül lőttek ott mindenre, mert hát úgyis mindenki lázadó. Szóval mondhatjuk, hogy Assadnak és kis vezéri csapatának elévülhetetlen háborús bűntett "érdemei" vannak.

.
Aki abban a háborúban részt vesz, az a tisztán jogi értelmezés szerint kivétel nélkül háborús bűnöket követ el!! Mivel nincs 100%-ban tökéletes emberi tevékenység, így mindenki tudhatja előre, hogy háborúban ártatlanok, civilek , gyerekek is meg fogna halni, mégis bevállalják, mindenki aki részt vesz benne. És nincs kisebb meg nagyobb bűnös, egy gyilkosság is gyilkosság, ráadásul ott senki sem állt meg egynél. Egyetlen különbségtétel lehet: kik azok akik elkezdték a fegyveres harcot, kik azok akiknek a békénél jobb az ami most van?!
Azt meg ki ne találd már, hogy egy reguláris hadsereg használ tömegével hordóbombákat a MiG-23 és Szu-24 gépein!! Annál több videót látni, ahol a lázadók használnak mindenféle házilag gyártott ágyút, rakétaindítót, tényleg gázpalackból fusizott hordóbombákat, amiknek a célzási pontossága még egy csúzliét sem éri el!! Céloznak velük valahová arra, ahol ellenség (kormánykatona) is lehet, de éppúgy lehet civil, gyerek is, nem számít nekik, "Ins Allah", ők a szabadságért gyilkolnak, te meg helyeselsz nekik?!! Mondd már meg, mitől jobbak ők a másik oldalnál, talán mert őket más támogatja?! És mi lenne a véleményed, ha ehhez a helyzethez hasonlóan az USA-ban lévő radikális indián és szinesbőrű szervezetek kezdenének fegyveres harcba "a rasszista elnyomás ellen", és külföldről a szíriaihoz hasonlóan fegyveres támogatást kapnának valakitől?!! Ki lenne ott a hunyó szerinted?!
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Aki abban a háborúban részt vesz, az a tisztán jogi értelmezés szerint kivétel nélkül háborús bűnöket követ el!! Mivel nincs 100%-ban tökéletes emberi tevékenység, így mindenki tudhatja előre, hogy háborúban ártatlanok, civilek , gyerekek is meg fogna halni, mégis bevállalják, mindenki aki részt vesz benne. És nincs kisebb meg nagyobb bűnös, egy gyilkosság is gyilkosság, ráadásul ott senki sem állt meg egynél. Egyetlen különbségtétel lehet: kik azok akik elkezdték a fegyveres harcot, kik azok akiknek a békénél jobb az ami most van?!
Azt meg ki ne találd már, hogy egy reguláris hadsereg használ tömegével hordóbombákat a MiG-23 és Szu-24 gépein!! Annál több videót látni, ahol a lázadók használnak mindenféle házilag gyártott ágyút, rakétaindítót, tényleg gázpalackból fusizott hordóbombákat, amiknek a célzási pontossága még egy csúzliét sem éri el!! Céloznak velük valahová arra, ahol ellenség (kormánykatona) is lehet, de éppúgy lehet civil, gyerek is, nem számít nekik, "Ins Allah", ők a szabadságért gyilkolnak, te meg helyeselsz nekik?!! Mondd már meg, mitől jobbak ők a másik oldalnál, talán mert őket más támogatja?! És mi lenne a véleményed, ha ehhez a helyzethez hasonlóan az USA-ban lévő radikális indián és szinesbőrű szervezetek kezdenének fegyveres harcba "a rasszista elnyomás ellen", és külföldről a szíriaihoz hasonlóan fegyveres támogatást kapnának valakitől?!! Ki lenne ott a hunyó szerinted?!
Ismét csak nem értem, miért kell kiforgatni mások szavait. Miért vélnek egyesek kihallani valami mást, abból amit leírtam. Miért kell eltorzítani arra, hogy "ha te nem értesz együtt a népirtó kormányoldallal, akkor csakis a terrorista oldallal értesz egyet". Sőt ahogy írtam, éppen, hogy nem erről van szó. De a kormányoldal görcsös "szépítgetése" valóban "szerecsen mosdatásnak" tűnik.
Szerintem nem az a fő kérdés, hogy kik kezdték a fegyveres harcot (ez is fontos, és bizonyára más nézeten vagyunk ebben is) hanem az, hogy kik azok, akik számára elfogadható, hogy embertelen módon folytassák a háborút. És ezzel egyáltalán nem mentem a fel a szélsőségeseket sem az ellenzéki oldalon.
Attól, hogy ezen az fórumon óvakodnak feltenni olyan felvételeket ahol helikopterek, alkalmi bombákat dobálnak lakott településekre, attól még ez nagyon is van. Csak rá kell nézni azokra körzetekre mint a kormányhadsereg, mindenféle robbanóeszköz bevetésével, elfoglalt: mint például az elfoglalt Daraya. A pusztítás apokaliptikus méretű.
Pld. Szept. 12. helikopter bombáz Homs tart.
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Szatomi azóta a nyugati média is elismerte és statszitikákkal bemutatta, hogy nem a légicsapásokban, pláne a kormányerők légitámadásaiban vesztették a többen az életüket (16 000), hanem az aknavetők, könnyű tüzérségi és "buta töltetek" kilövésében (27 000). Ezt pedig nem a hadsereg és nem is az ISIS, hanem a "mérsékelt ellenzékes" FSA-k hajtják végre előszeretettel. GOndolom te is láttad azt a sok videót, hogy mindenféle házi készítésű dolgot lőnnek a derék demokraták a levegőbe, amit civil - többnyire alewi és keresztény - települések felé irányítanak és nem törődnek azzal, hogy kit és mit találnak el.Lényeg, hogy becsapódjon, pusztítson és lehessen egyet Allahu ackarozni...Ezzel szemben nem egy személyes történetet tudok arról, hogy szír pilóták szándékosan nem bombázták a civil célpontokat, nem egyszer volt, hogy a városon kívül vagy temetőket bombáztak le inkább, mintsem azokat a helyeket, ahol nem volt teljesen száz százalékos, hogy ott FSA-ok vannak vagy civilek. Hidd el olyanról nem tudok és nem is halottam soha, hogy egy FSA-t (pláne valamely iszlamista terrorcsoportot) különösen aggasztaná, hogy kire lövi ki a töltet, szinte kéjes örömmel teszik ezt meg. És nem egyszer volt ebből baráti tűz is vagy pont szunnik estek áldozatul. Erre mi volt a válasz? Vállrándítást és annyit mondtak, hogy insallah...

És az említett cikk, remélem most nem fogo kifogásolni, hogy ez asszadistaputyiniránosalternatív média "baromsága", mert ez a New York Times, ami aligha vádolható Aszad-barátsággal: http://www.nytimes.com/interactive/2015/09/14/world/middleeast/syria-war-deaths.html?_r=3
Elolvastam, és köszi a cikket. Igen láttam már én is, és elborzasztónak tartom azt, hogyha ezeket a kényszerből összekókányolt, alkalmi robbanó eszközöket lakott településekre lövik ki. Nem szörszálhasogatásként írom, de a cikkben csak az szerepel, hogy 27 ezer gránát, rakéta stb. okozta a civil haláleseteket, de az egyáltalán nem, hogy ezt mind a lázadóktól származik. Igen nagy számban használják ezeket a robbanólövedékeket a kormányoldalon is a települések pusztítására. Elhiszem, hogy néhány pilótának voltak erkölcsi aggályai azzal szemben ami tesz, de a többségnek úgy látszik nem. Ebben a háborúban egyre több a kegyetlenség. Ez a tendencia. És ebben a kormányoldal is vastagon benne van. De ha így van, akkor mind a terroristákat, mind a népirtó rezsimet le kéne végre állítani.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 569
18 429
113
Ismét csak nem értem, miért kell kiforgatni mások szavait. Miért vélnek egyesek kihallani valami mást, abból amit leírtam. Miért kell eltorzítani arra, hogy "ha te nem értesz együtt a népirtó kormányoldallal, akkor csakis a terrorista oldallal értesz egyet". Sőt ahogy írtam, éppen, hogy nem erről van szó. De a kormányoldal görcsös "szépítgetése" valóban "szerecsen mosdatásnak" tűnik.
Szerintem nem az a fő kérdés, hogy kik kezdték a fegyveres harcot (ez is fontos, és bizonyára más nézeten vagyunk ebben is) hanem az, hogy kik azok, akik számára elfogadható, hogy embertelen módon folytassák a háborút. És ezzel egyáltalán nem mentem a fel a szélsőségeseket sem az ellenzéki oldalon.
Attól, hogy ezen az fórumon óvakodnak feltenni olyan felvételeket ahol helikopterek, alkalmi bombákat dobálnak lakott településekre, attól még ez nagyon is van. Csak rá kell nézni azokra körzetekre mint a kormányhadsereg, mindenféle robbanóeszköz bevetésével, elfoglalt: mint például az elfoglalt Daraya. A pusztítás apokaliptikus méretű.
Pld. Szept. 12. helikopter bombáz Homs tart.

"Szerintem nem az a fő kérdés, hogy kik kezdték a fegyveres harcot (ez is fontos, és bizonyára más nézeten vagyunk ebben is) hanem az, hogy kik azok, akik számára elfogadható, hogy embertelen módon folytassák a háborút."

Bocsánat de most kötekedni fogok. Mégis eleve, hogy lehet egy háborút, akármelyiket emberi módon folytatni amikor a háború lényege, célja az, hogy fizikálisan megsemmisítsem a másikat? A korai görög városállamok néhány harcától eltekintve - amikor kivonult a két sereg a mezőre és megküzdött egymással - kivétel nélkül mindig megszívta a civil lakosság. Maga a háború embertelen, így inkább azt kellene feltenni kérdésként, hogy kik számára elfogadható maga a háború létezése.
 
  • Tetszik
Reactions: vendég3

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Ismét csak nem értem, miért kell kiforgatni mások szavait. Miért vélnek egyesek kihallani valami mást, abból amit leírtam. Miért kell eltorzítani arra, hogy "ha te nem értesz együtt a népirtó kormányoldallal, akkor csakis a terrorista oldallal értesz egyet". Sőt ahogy írtam, éppen, hogy nem erről van szó. De a kormányoldal görcsös "szépítgetése" valóban "szerecsen mosdatásnak" tűnik.
Szerintem nem az a fő kérdés, hogy kik kezdték a fegyveres harcot (ez is fontos, és bizonyára más nézeten vagyunk ebben is) hanem az, hogy kik azok, akik számára elfogadható, hogy embertelen módon folytassák a háborút. És ezzel egyáltalán nem mentem a fel a szélsőségeseket sem az ellenzéki oldalon.
Attól, hogy ezen az fórumon óvakodnak feltenni olyan felvételeket ahol helikopterek, alkalmi bombákat dobálnak lakott településekre, attól még ez nagyon is van. Csak rá kell nézni azokra körzetekre mint a kormányhadsereg, mindenféle robbanóeszköz bevetésével, elfoglalt: mint például az elfoglalt Daraya. A pusztítás apokaliptikus méretű.
Pld. Szept. 12. helikopter bombáz Homs tart.

Namost ez a video mit is bizonyìt? Hova pottyant az a bomba?
Amit csinàlsz az nem màs, mint ferdìtèsekkel próbàlod illegitimizàlni a szìr hadsereg tevèkenysègèt.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and jani22

atreides

Member
2015. december 25.
60
94
18
Nem szörszálhasogatásként írom, de a cikkben csak az szerepel, hogy 27 ezer gránát, rakéta stb. okozta a civil haláleseteket, de az egyáltalán nem, hogy ezt mind a lázadóktól származik.

Valóban nem írja, de szerintem itt szándékos "hallgatásról" vagy kihagyásról van szó. A szíriai tüzérség szenvedte ugyanis a legnagyobb veszteségeket, rengeteg aknavető, ágyú és rakétavető került az FSA kezére. Ami maradt tudtommal délen és északon, a határ mellett tartja, és inkább a légierőt használja a bombázásra, ritkábban a tüzérséget. A videók tanulságai alapján pedig amik elérhetőek jóval több, amikor FSA-ok lövöldöznek mindenféle, gyakran házikészítésű ágyukkal, amik bármiféle előzetes számítás nélkül lőnek ki, mint amennyi SAA tüzérségi felvétel van.

Meg vedd hozzá azt is, hogy nemrég derült ki, hogy az európai egykori kommunista országok (Csehország, Szlovákia, Románia, Szerbia stb) 1,3 milliárd euró értékben adtak el fegyvert az Öböl-menti országoknak, akik továbbadták aztán az FSA-nak és a terroristáknak. A kézifegyvereken kívül pedig főleg tüzérségi eszközöket egész rakétavető rendszereket juttattak át Szíriába a szaúdiakon keresztül, szóval nekik volt utánpótlás ezen a téren és nagyságrendileg többet használják a mai napig mint a kormányerők.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 228
113
Nem pont azért vesszen mert "nem tetszik" vagy mert "bajsza" van. Ebben a konfliktusban Ő a "megtorló diktátor" 2011 óta. Mert hát azért a városok lerombolásában, emberek halomra gyilkolásában a kormányhadsereg járt és jár az élen. Hiszen neki van légiereje, amit ki is használ amennyire tud, és még a legnagyobb jóindulattal sem nevezheti azt valaki precíziós bombavetésnek ha egy "hordóbombát" ledobnak. Nem beszélve a hatalmas földi tűzerőről amit a települések rombolására bevetettek. Válogatás nélkül lőttek ott mindenre, mert hát úgyis mindenki lázadó. Szóval mondhatjuk, hogy Assadnak és kis vezéri csapatának elévülhetetlen háborús bűntett "érdemei" vannak.
Nem volt a gazdasági helyzet olyan rossz Szíriában 5 évvel korábban, ez tény. De nem is ezzel volt a gond, hanem a politikai vezetéssel, a korrupcióval stb. Miért mentek volna el az emberek akkor? Ma viszont, aki nem akarja föláldozni magát valamelyik oldal seregében, az inkább eljön onnan. Egyébként a többség el sem megy Németo.-ig hanem a szomszédos Töröko.-ban, Jordániában, Libanonban "csövez".
Voltak fegyveres felkelések, lázadások máshol is, ahol nem tetszett a rendszer. És akik belevágtak azok a siker reményében tették. Ami azért nem mindig sikerült, lásd.: Rákóczi szabadságharc, 1848/49-es szabadságharc. A mozgalom itt is, mint az "Arab tavasz" országaiban fegyvertelen tüntetésekkel, megmozdulásokkal kezdődött és csak később fordult át fegyveres harcba. A kormányhadsereget elhagyó, lázadó tisztekből alakult meg az FSA vezetése. Tudom, mára már jelentősen átíródott a helyzet minden oldalon, mind a lázadóknál/felkelőknél, ahol más csoportok (Szaúdi, Qatari támogatásúak) vették át azóta az irányítást és a kormányoldalon is, ahol külföldi segítségre szorulnak (Iráni, Orosz) hogy össze ne omoljanak.


Ajjajaj a Rákóczi meg a 48 szabadságharcot ne keverjük ide. Először is mindkettő a Habsburg uralmat megszüntető függetlenségi harcként szerepel azóta is a történelem könyvekben. Szíria 5 évvel ezelőtt egy független ország volt.
Másodszor, a Rákóczi és a 48-as szabadságharc is rendelkezett vezetéssel, Rákóczi és Kossuth mellett számtalan miniszter és egyéb olyan személy volt az oldalukon kiknek segítségével kormányt alakítottak, szervezték az uralmuk alatt álló területek igazgatását, külpolitikát folytattak , stb. Na most akkor Szíriában kinek is van ilyesmi?
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
Namost ez a video mit is bizonyìt? Hova pottyant az a bomba?
Amit csinàlsz az nem màs, mint ferdìtèsekkel próbàlod illegitimizàlni a szìr hadsereg tevèkenysègèt.
Nem hiszem, hogy én próbálom "illegitimizálni" a szír hadsereg tevékenységét. Mert nem csak én, de mások sem tartják legitimnek a civilek elleni, atrocitásokat. Most, a közelmúltból, ezt a felvételt tudtam hirtelen betenni, de ha visszalapozol számtalan olyat is találsz ahol világosan látszik, hogy "nem jó helyre pottyan" az a bomba.