[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Orosz SOF Aleppoban.
CzCJwBFXAAAdKeD.jpg:large
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Mindjárt jön valaki és közli, hogy a helyiek arra sétáltak, látták az oroszok mozgását és mobiltelefonnal leadták a drótot, mint a kórház eseténél. Mert az ki van zárva, hogy nyugati felderítés adjon át információkat az IÁ-nak.

Természetesen nincs kizárva. De akinek van egy kis esze és túl tud látni a saját ideológiája ködén, az elgondolkodik azon is, hogy a nyugati felderítéseknek, akik természetesen támogatják a mérsékelt lefejezőket, milyen érdekük fűződne ugyan egy orosz "KÓRHÁZ "(EÜ létesítmény) megtámadásához, amikor ezzel az akcióval a közvéleményt pont, hogy az oroszok mellé állítják a "mérsékeltekkel" szemben? Stratégiai értelme meg nem nagyon van egy kórház támadásának, mert ettől az oroszok is csak még dühösebbek lesznek. Szóval ilyen alapon akár false flag is lehetett az oroszok részéről, pár oroszt direkt beáldoznak, hogy jobb legyen a megítélésük, meg hergeljék, motiválják mégjobban a saját embereiket. De ez már tutifixteljesen kizárt, nem igaz? Bár én inkább csak arra TIPPELEK, hogy szimplán a kecskezargatók akciója volt, mindenféle külső segítség nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and Pocok75

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Természetesen nincs kizárva. De akinek van egy kis esze és túl tud látni a saját ideológiája ködén, az elgondolkodik azon is, hogy a nyugati felderítéseknek, akik természetesen támogatják a mérsékelt lefejezőket, milyen érdekük fűződne ugyan egy orosz "KÓRHÁZ "(EÜ létesítmény) megtámadásához, amikor ezzel az akcióval a közvéleményt pont, hogy az oroszok mellé állítják a "mérsékeltekkel" szemben? Stratégiai értelme meg nem nagyon van egy kórház támadásának, mert ettől az oroszok is csak még dühösebbek lesznek. Szóval ilyen alapon akár false flag is lehetett az oroszok részéről, pár oroszt direkt beáldoznak, hogy jobb legyen a megítélésük, meg hergeljék, motiválják mégjobban a saját embereiket. De ez már tutifixteljesen kizárt, nem igaz? Bár én inkább csak arra TIPPELEK, hogy szimplán a kecskezargatók akciója volt, mindenféle külső segítség nélkül.

Azt ideológiai köd miatt nem láttam, hogy mennyire nincs összefüggés abban, hogy a kecskezargatók oly sokszor a megfelelő helyen, a megfelelő időben buzdulnak neki. Véletlenül, csak úgy maguktól. A köd lehet az oka, hogy néha összefüggést halucinálok a nyugat által hivatalosan is támogatott nagyon mérsékeltek és az IÁ lépései között. Valamint a kis ész hiánya miatt nem jöttem rá, hogy az oroszok szándékosan magukat gyilkolják azon nyugati közvélemény megnyerése érdekében, amely elöl a nyugati média szorgosan elhallgatja a szóban forgó eseményt, miközben a nem létező méársékelt lefejezős kórházak gaz orosz bombázásairól hónapok óta önti a híreket. Most már belátom, hogy a saját embereik motivációjának is legjobb módja a hullazsák. Abban még kicsit bizonytalan vagyok, hogy ha ez olyan jó motivációs és közvélemény befolyásolási eszköz, akkor miért fenyegették az oroszokat amerikai részről hullazsákokkal, de ez a bizonytalanság nyilván csak az oszladozóban lévő ideológiai köd utóhatása. Most már tudom, hogy ha megint véletlenül félrebombáznak nyugati gépek, mint Dajr ez-Zaur esetében, abban csak a barátkozás jelét kell lássam. Az is csak véletlenül esett egybe az IÁ támadással. Felnyitottad a szemem, hogy a nyugatnak tutifix nem állhat érdekében az IÁ információkkal való ellátása az oroszok és a kormányerők ellen. Ezt hálásan köszönöm! Most már látom, hogy Palmüra esetében is a legvalószínűbb, hogy az oroszok súgtak az IÁ-nak nyilván valami furmányos propaganda célból.
 

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
304
484
63
Bassár el-Aszad: Aleppó felszabadításával még nem ér véget a háború

SZÍRIA OROSZ HÍREK 2016 dec 8.

Aleppó felszabadításával megváltozik a háború menete Szíriában, de ezzel nem ér véget – mondta Bassár el-Aszad elnök az Al Watan című lapnak nyilatkozva.

Aleppó felszabadítása egy fontos szakasz lesz azon az úton, amelyen megszabadítjuk Szíriát a terroristáktól, de a háború addig folytatódik, amíg teljesen el nem pusztítjuk őket – mondta az elnök.

A terroristák Szíria több körzetében is jelen vannak és mi harcolni fogunk velük – tette hozzá Aszad.

A szír államfő a kormányerők sikereit a szíriai hadsereg megnövekedett harci potenciáljának tulajdonította. Elmondta, hogy a döntés arról, hogy a szíriai területeket, beleértve Aleppót is felszabadítják a milicistáktól, már a konfliktus elején megszületett.

A kormányerők győzelme Aleppóban komoly csapás lesz a regionális erőknek és a Nyugatnak – mondta Aszad.

A szíriai elnök szerint, miután a fegyveresek vereséget szenvedtek Damaszkusz és Homsz közelében, Törökország és a szíriai kormány többi ellensége mindet feltettek Aleppóra, kihasználják a város határközelségét és katonai logisztikai támogatást biztosít a milicistáknak.

Ezért a terroristák elűzése a városból megfosztja őket az utolsó lapjuktól – mondta Aszad.

Az elnök elmondta, hogy a szíriai hatóságok mindig egyetértettek abban, hogy a tűzszünettel elvárható a vérrontás befejezése, azonban a milicisták Aleppóban ezt a szünetet arra használják, hogy átcsoportosítsák erőiket.

Politikailag a tűzszünet előnyös volt számunkra, így meg tudtuk mutatni azoknak az államoknak a valódi szándékát, amelyek a fegyveres csoportokat támogatják, őket nem érdekli a lakosság, csak a terroristákat szeretnék megerősíteni – mondta Bassár el-Aszad Szíria elnöke. Hozzátette, hogy az Egyesült Államok tűzszünetre szólított fel Aleppóban, amely bizonyíték arra, hogy teremtményei veszélyben találták magukat ott.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
Ez az oldal annyira fos lett. Nem lehet elolvasni egy cikket mert reklámok tömkelege van az oldalon amiket még bezárni sem lehet és eltakarják magát a cikket. Elhiszem, hogy az oldal üzemeltetője eanyagi gondokkal kűzd, de a megoldás az oldal olvashatóságába került.

Pont ezt csinatam az elobb. Egy bezarhatatlan reklam logott bele a cikkbe, be is csuktam az oldalt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Akkor most a csütörtöki tüzszünet utàn, ami alatt kb 8000 civil (?) elhagyta Kelet-Aleppot, folytatódik az "ellenzékiek" felszàmolàsa?
( nem fèrget írtam !!)
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 026
113
en ugy lattam, hogy igazabol nem is szunetelt a feregirtas, lehet picit visszavettek az irambol.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
304
484
63
Ez az oldal annyira fos lett. Nem lehet elolvasni egy cikket mert reklámok tömkelege van az oldalon amiket még bezárni sem lehet és eltakarják magát a cikket. Elhiszem, hogy az oldal üzemeltetője eanyagi gondokkal kűzd, de a megoldás az oldal olvashatóságába került.
Igazad van. Az oldal stílusa kicsit nekem nem jött be, (főleg a hozzászólások) de sokszor olyan hírek is felkerülnek, amit máshol nem találok meg. Ha pedig a reklámokra gondolsz, amit csak olvastam, de nem találkoztam vele, használd a host védelmet. Ezzel én nem tapasztaltam semmit az oldalon. A téma: http://into.hu/hirek/2015-08-23-egyszerubb-megoldas-a-reklamok-ellen-azaz-intohosts-projekt Figyelem! A keresőben a reklámoldalakat is blokkolja!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nagyszabású török támadás folyik Al-Bab irányába török légi fedezettel.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Aleppoban mérsékelt harcok folynak de nem álltak le.Rengeteg civilt evakuálnak az SAA. bejelentette azonnal folytatják a teljes győzelemig ahogy a civilek elhagyták a területet.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Palmyránál nagy számú erősítés érkezett az éjjel tüzérség nehéz technika folyamatban az IA. megállítása és az ellentámadás.