[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 284
68 312
113
Persze nem tudhatjuk, hogy történt ez a csodás találat zsidó részről, nem lehetünk biztosak a biztos részletekben,de azért nem hiszem, hogy ennyire egyszerű lenne a történet.
Bár nem vagyok egy harcászati szakértő (lehet jobb lett volna ha meg se szólalok :)) de józan paraszti logikával itt inkább a darabszámon kellen fejleszteni, és úgy telepíteni hogy egyik fedezi a másikat. Ha hülyeség a felvetésem, akkor nem szóltam.
Hm, azért egy fő a veszteség mert a többi elfutott? Csak nem orosz volt? Gyanús ez...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 284
68 312
113
Ez felvet pár kérdést. Elsősorban miért nem védte magát a Pancir, másodsorban az oroszok évek háborúzása után miért adják el a szíreket a zsidóknak?
Ahogy látom egy kupacban beszélgettek a járművön kívül, az meg menetkészen állt. Az baxott rá amelyik előbb kapcsolt köztük. Kar így elpazarolni a Pancirt, nekünk egy sincs.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 226
113
Dc1QdEMWsAAplCS.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Biztos, hogy Spike? Nem hinném, hogy be mertek küldeni heliket is a zsidók.
Ez a verzió azért komoly hatótávolsággal rendelkezik, 25 km. Ha tudták hogy hol van a Panzir, ezzel pláne ha épp újra tölt, a fentebbi videó alapján lehet látni hogy sikeresen lehet támadni olyan célokat, amelyeknek a hatótávolságán kívül esik ez a 20-25 km.
 
B

b4l4g3

Guest
Biztos, hogy Spike? Nem hinném, hogy be mertek küldeni heliket is a zsidók.
Én is ezen agyaltam. Ahogy olvastam csak 25km a hatótávja. Hol lehetett a pantsir? Mármint milyen messze a harcoló IDF alakulatoktól. A puszta közepén szotyiztak háború közben? Ez megint a szokásos tevepasztor lazaság miatt történt?
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Kösz a választ. Ez abban erősít meg, ami a Pancirra nézve mindig eszembe jut, kevés rajta a rakéta. Oldalanként 6+6 helyett simán mehetne 9+9 vagy 12+12. Ebben az esetben meg a gépágyú is dolgozhatott volna, ilyen közelről csak lekapná, feltéve ha az is nem volt már üres.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 530
113
Ez a verzió azért komoly hatótávolsággal rendelkezik, 25 km. Ha tudták hogy hol van a Panzir, ezzel pláne ha épp újra tölt, a fentebbi videó alapján lehet látni hogy sikeresen lehet támadni olyan célokat, amelyeknek a hatótávolságán kívül esik ez a 20-25 km.

Spike az harcjárműre és helire van integrâlva, merevszárnyú jetre nincs. Eddig mindig szírián kívülről indítottak. Most akkor vagy nem Spike volt, vagy hirtelen hero lett izrael, és beküldött egy helit, jârművet szïriába. C: majdnem a határon volt a pantsir :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Én is ezen agyaltam. Ahogy olvastam csak 25km a hatótávja. Hol lehetett a pantsir? Mármint milyen messze a harcoló IDF alakulatoktól. A puszta közepén szotyiztak háború közben? Ez megint a szokásos tevepasztor lazaság miatt történt?
Hát nekem sem tűnik úgy, mint akik vért izzadva töltötték éppen újra a rakétákat. A másik még ambíciós volt, sajnos ő szívta meg, mert mikor már látod a rakétát, akkor elfele kell futni és nem arrafele. Csak azt nem értem, hogy ha volt amivel lőni, akkor mit csináltak azok a járművön kívül, ha meg nem volt mivel lőni, akkor "hősünk" minek rohant a Pancirhoz. Itt megint el lett valami cseszve.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Kösz a választ. Ez abban erősít meg, ami a Pancirra nézve mindig eszembe jut, kevés rajta a rakéta. Oldalanként 6+6 helyett simán mehetne 9+9 vagy 12+12. Ebben az esetben meg a gépágyú is dolgozhatott volna, ilyen közelről csak lekapná, feltéve ha az is nem volt már üres.
A videó alapján mellette állt nagy valószínűséggel a személyzete, úgy meg meg dolgozik semmi, se gépágyú, se se rakéta, főleg ha tényleg elfogyott már előtte. Szerintem a 12 elég, nem kell annál többet egy teherautóra feltenni. Több rendszer, és álca kell, helyváltoztatással. Gyakorlatilag a placc közepén leparkolták a búsba... Kiváló célpont volt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Spike az harcjárműre és helire van integrâlva, merevszárnyú jetre nincs. Eddig mindig szírián kívülről indítottak. Most akkor vagy nem Spike volt, vagy hirtelen hero lett izrael, és beküldött egy helit, jârművet szïriába. C: majdnem a határon volt a pantsir :)
Szerintem heli, és közel a határhoz.