[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
Egy kis orosz tuzijáték, ez kell rájuk!
Allahu Akbar 42x :)
Friss video
https://www.youtube.com/watch?v=ZSlwrlHLlnE
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mi lett az elfogott emberkékkel, akik lelötték a pilótát????
Nagy a csend. Igaz egyáltalán?
Ők most a legszerencsétlenebb emberek a világon. Kétlem, hogy valaha is viszont látjuk őket. Insallah. :)
 

rappali

Member
2014. augusztus 5.
187
0
16
Khm... ez a parancsra tettem nagy szlogen volt az Einsatzgruppe körében is. Nem lehet mindig ezzel takarózni-de értem a logikát. Putyin zseniális volt eddig is (ahelyett, hogy odacsapott volna idegből, a fél világ őket támogatja erkölcsileg).
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 794
113
Elmagyarázná valaki nekem, hogy a törököknek mi volt a jó a gép lelövésében? Egy iskolás gyerek sem rúg bele a nála jóval erősebbe, még akkor sem, ha ott vannak a tanárok és arra számít, hogy nem azonnal kapja vissza. Mert vissza fogja kapni kamatostul, az biztos. A török vezetésnek tényleg annyi esze sincs mint egy gyereknek?

Orosz gázt fogyasztanak. Orosz turisták járnak hozzájuk pénzt költeni. Oroszországba exportálnak. Orosz gázvezeték építését remélték (most már esélyesen múlt időben). Az oroszok építenének náluk atomerőművet. Ráadásul az oroszoknak bőven megvan a lehetősége, hogy katonailag is törlesszenek. Arról nem is beszélve, hogy a kurdok támogatásával is csúnyán keresztbe tehetnek a törököknek.

Mit akartak elérni ezzel a törökök? A lelövéstől az oroszok nem fognak kivonulni Szíriából. Nem fognak leállni a bombázásokkal. Nem fogják hagyni az IÁ-török olajüzlet folytatását. Nem fogják odadobni a törököknek Szíria egy részét. Nem fogják veszni hagyni Asszadot.

Az egyértelmű, hogy az F-16-os eleve tűzparanccsal ment oda és a cél az oroszok provokálása volt. De minek? Mire jó ez?

Az ISIS-t szárazföldön lehet legyőzni. Ehhez a legjobb erő, a Kurdok fegyveres ereje. Kezdik ezt belátni nyugaton is
Ráadásul formálódott képletesen, a NATO és Oroszország együttműködése az ISIS ellen, a párizsi merényletek után.
A Törökök ezt megfúrták most, talán.
Mert nem érdekük hogy a területükön élő Kurd kisebbségnek anyaállama legyen, azzal hogy megalakul esetleg Szíria Kurdok lakta részén, amit a nyugati világ is el fog ismerni.
Mert a vaknak is látni kell, Szíria a mai formájában nem fog fennmaradni, mert már nem tud így fennmaradni.
Sütögetik a Törökök a maguk kis pecsenyéjét.
Ráadásul Törökországban is a muzulmán vallás szuníta.
Az Orosz gépet le akarták lőni, ebben biztos vagyok, de abban nem hiszek hogy erre Washingtonból jött volna a parancs.
Magánvéleményem, ez Török akció volt tisztán, a saját érdekük szerint.
A NATO persze azonnal szolidaritásról biztosította a Törököket, kényszerből, miközben párhuzamosan a politikai megoldás fontosságát emlegették, a Török, Orosz viszonyban most.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 646
113
Elmagyarázná valaki nekem, hogy a törököknek mi volt a jó a gép lelövésében? Egy iskolás gyerek sem rúg bele a nála jóval erősebbe, még akkor sem, ha ott vannak a tanárok és arra számít, hogy nem azonnal kapja vissza. Mert vissza fogja kapni kamatostul, az biztos. A török vezetésnek tényleg annyi esze sincs mint egy gyereknek?

Orosz gázt fogyasztanak. Orosz turisták járnak hozzájuk pénzt költeni. Oroszországba exportálnak. Orosz gázvezeték építését remélték (most már esélyesen múlt időben). Az oroszok építenének náluk atomerőművet. Ráadásul az oroszoknak bőven megvan a lehetősége, hogy katonailag is törlesszenek. Arról nem is beszélve, hogy a kurdok támogatásával is csúnyán keresztbe tehetnek a törököknek.

Mit akartak elérni ezzel a törökök? A lelövéstől az oroszok nem fognak kivonulni Szíriából. Nem fognak leállni a bombázásokkal. Nem fogják hagyni az IÁ-török olajüzlet folytatását. Nem fogják odadobni a törököknek Szíria egy részét. Nem fogják veszni hagyni Asszadot.

Az egyértelmű, hogy az F-16-os eleve tűzparanccsal ment oda és a cél az oroszok provokálása volt. De minek? Mire jó ez?

A törököknek?
Semmi!!!
De nézd a dolgot globálisan!
Az amerikaiak érdeke egy háborúba rángatni a még katonailag erre felkészületlen Oroszországot, mert így most még legyőzhetik, később már nem biztos! Lásd Ukrajna és most Szíria. Vajon miért akarja az USA mindenáron, hogy szárazföldi erőket küldjön Oroszország Szíriába?
Ha Putyin belemegy a háborúba, könnyen eszkalálódhat a helyzet és veszíthet, ha meg nem veszi fel a kesztyűt akkor meg egy "klasszikust" idézve "csicska lesz", ez meg a politikai bukását okozhatja odahaza.
 

vcsaba81

Active Member
2014. július 21.
204
40
28
http://24.hu/kulfold/2015/11/25/putyin-ordogi-terve-is-lehetett-a-lelott-orosz-vadaszgep/

Fiúk, ezt mindenképpen olvassátok el, én nem tudom eldönteni, hogy besírjak vagy visítsak inkább. Minősíthetetlen iromány!

Az még hagyján, hogy a baromarc szerint, idézem: „… de annyit azért lehet tudni, hogy <b>Oroszország Asszád ellen harcol</b>, a törökök meg néha az Iszlám Állam, néha a kurdok, néha Asszád ellen, ahogy éppen tetszik.”, de a lázas víziói itt még nem értek véget.
Szerinte az oroszok és az irániak között tuti balhé van, hogy most ki is a gazdája a háborúnak és a hadműveleteknek, de még ez se érdekes, a lényeg most jön:
Lehet, hogy Putyin lövette le a saját gépüket (vagy a pilóták simán csak katapultáltak) és mindezt azért, hogy miután a lakosok kivégzik az orosz pilótákat utána jól befeketíthesse a térségben élő népeket, mert így most le lehet őket terroristázni.

<b>Kerner ecsém, Te egy igazi hüje vagy méghozzá pontos jé-vel. </b>
<i>Az eszedbe sem jutott, hogy a Gum áruházban vagy a moszkvai metrón durrantsanak el pár bombát és utána találjanak ott pár török vagy türkmén útlevelet, mi?
Nem, ehelyett Putyin kilöveti az egyik gépét a törökökkel azért, hogy papíron terroristákat gyártson az ott élő lakosságból.</i>
Meg van julippo?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Dehogy, Uli egy Phd ehhez a fazonhoz képest, de állítom, még a 444 csemetéknek sem sikerült ekkora fost ezidáig összehozniuk.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Azért nekem az a Minyó szétlövés nem egészen tiszta. Most akkor a kényszerleszállt, üres gépet kapták szét a földön, vagy abban halt meg a tgy és a pilóta? mert a videón amin kilövik, az látszik, hogy áll a hajtómű, mert a rotor sem pörög. Vagy valamit benéztem?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Egyáltalán miért kerülhetett ki a török pilóta képe a netre?
Megértem a haragot, de nem ő a bűnös, hanem az, aki a tűzparancsot kiadta.
 

reichundroll

Member
2014. október 8.
177
0
16
<blockquote rel="laiki">Elmagyarázná valaki nekem, hogy a törököknek mi volt a jó a gép lelövésében? Egy iskolás gyerek sem rúg bele a nála jóval erősebbe, még akkor sem, ha ott vannak a tanárok és arra számít, hogy nem azonnal kapja vissza. Mert vissza fogja kapni kamatostul, az biztos. A török vezetésnek tényleg annyi esze sincs mint egy gyereknek?

Orosz gázt fogyasztanak. Orosz turisták járnak hozzájuk pénzt költeni. Oroszországba exportálnak. Orosz gázvezeték építését remélték (most már esélyesen múlt időben). Az oroszok építenének náluk atomerőművet. Ráadásul az oroszoknak bőven megvan a lehetősége, hogy katonailag is törlesszenek. Arról nem is beszélve, hogy a kurdok támogatásával is csúnyán keresztbe tehetnek a törököknek.

Mit akartak elérni ezzel a törökök? A lelövéstől az oroszok nem fognak kivonulni Szíriából. Nem fognak leállni a bombázásokkal. Nem fogják hagyni az IÁ-török olajüzlet folytatását. Nem fogják odadobni a törököknek Szíria egy részét. Nem fogják veszni hagyni Asszadot.

Az egyértelmű, hogy az F-16-os eleve tűzparanccsal ment oda és a cél az oroszok provokálása volt. De minek? Mire jó ez?

Egyre inkább úgy tűnik, hogy 'megrendelésre' dolgoztak.</blockquote>

Erre írtam tegnap, hogy szerintem a törökök csak egy "eszköz" voltak.

A pilótáról meg annyit, hogy katona. Nézzünk magunkba, melyikünk tagadta volna meg a kapott parancsot?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="laiki">Elmagyarázná valaki nekem, hogy a törököknek mi volt a jó a gép lelövésében? Egy iskolás gyerek sem rúg bele a nála jóval erősebbe, még akkor sem, ha ott vannak a tanárok és arra számít, hogy nem azonnal kapja vissza. Mert vissza fogja kapni kamatostul, az biztos. A török vezetésnek tényleg annyi esze sincs mint egy gyereknek?

Orosz gázt fogyasztanak. Orosz turisták járnak hozzájuk pénzt költeni. Oroszországba exportálnak. Orosz gázvezeték építését remélték (most már esélyesen múlt időben). Az oroszok építenének náluk atomerőművet. Ráadásul az oroszoknak bőven megvan a lehetősége, hogy katonailag is törlesszenek. Arról nem is beszélve, hogy a kurdok támogatásával is csúnyán keresztbe tehetnek a törököknek.

Mit akartak elérni ezzel a törökök? A lelövéstől az oroszok nem fognak kivonulni Szíriából. Nem fognak leállni a bombázásokkal. Nem fogják hagyni az IÁ-török olajüzlet folytatását. Nem fogják odadobni a törököknek Szíria egy részét. Nem fogják veszni hagyni Asszadot.

Az egyértelmű, hogy az F-16-os eleve tűzparanccsal ment oda és a cél az oroszok provokálása volt. De minek? Mire jó ez?

A törököknek?
Semmi!!!
De nézd a dolgot globálisan!
Az amerikaiak érdeke egy háborúba rángatni a még katonailag erre felkészületlen Oroszországot, mert így most még legyőzhetik, később már nem biztos! Lásd Ukrajna és most Szíria. Vajon miért akarja az USA mindenáron, hogy szárazföldi erőket küldjön Oroszország Szíriába?
Ha Putyin belemegy a háborúba, könnyen eszkalálódhat a helyzet és veszíthet, ha meg nem veszi fel a kesztyűt akkor meg egy "klasszikust" idézve "csicska lesz", ez meg a politikai bukását okozhatja odahaza.</blockquote>

Egyetértek!
De ha így és úgy is ugyanoda visz az út, akkor nincs se vesztenivalója, se választása Putyinnak, igaz?
Mi következik ebből?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 410
8 712
113
Azért nekem az a Minyó szétlövés nem egészen tiszta. Most akkor a kényszerleszállt, üres gépet kapták szét a földön, vagy abban halt meg a tgy és a pilóta? mert a videón amin kilövik, az látszik, hogy áll a hajtómű, mert a rotor sem pörög. Vagy valamit benéztem?
Amennyire én értettem, a levegőben kapott egy nyaklövést a TGY, abba belehalt, a helikopter is találatot kapott, valami lett az üzemanyagrendszerrel, ezért kényszer leszállt, mindenki lelépet aztán lőtték ki a helikoptert TOW-al.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Ez lotte le az orosz gépet.Remélem az orosz titkosszolgálatok idovel likvidálják.
zbyvroslitak1_729x547.jpg

Nem túl okos, ha ő posztolta, hogy lelőtte az orosz gépet. Habár lehet, hogy más szellőztette meg az infót róla a fotóval együtt. Mindenképp esélyes a nyugdíjazás előtti elhalálozásra.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez lotte le az orosz gépet.Remélem az orosz titkosszolgálatok idovel likvidálják.
zbyvroslitak1_729x547.jpg

Nana, egy légiharc az nem titkosszolgálati ügy, a vadászpilóta az katona, parancsot hajt végre, nem politizál. Nem azok az orosz pilóták döntötték el személyesen, hogy mit bombáznak és lőnek Szíriában, és nem ez a török pilóta döntötte el, hogy lőni fog vagy nem. Ők katonák, és teszik a dolgukat. ráadásul ők a bőrüket is kockáztatják minden felszállással, nem úgy, mint a politikusok a háttérben, akik odaküldték őket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
Természetesen nem kívánom a torok pilóta halálát, tudom, hogy katona és csak parancsot teljesített , és az orosz titkosszolgálatok sem fogják bántani. Ez egy szociológiai teszt volt, kíváncsi voltam a visszajelzésekre.... :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
Azért nekem az a Minyó szétlövés nem egészen tiszta. Most akkor a kényszerleszállt, üres gépet kapták szét a földön, vagy abban halt meg a tgy és a pilóta? mert a videón amin kilövik, az látszik, hogy áll a hajtómű, mert a rotor sem pörög. Vagy valamit benéztem?

A Minyóra gépfegyverekkel rálottek ée eltalálták az uzemanyagtartályát és egy TGY-ost, aki a gépen meghalt. A gép kényszerleszállást hajtott végre, majd a személyzet elhagyta a gépet a szír specnaz kimenekítette oket.(képek,videok a topikban) Után lotték szét már ures helit.
 

ashlan

New Member
2014. szeptember 11.
24
0
1
Természetesen nem kívánom a torok pilóta halálát, tudom, hogy katona és csak parancsot teljesített , és az orosz titkosszolgálatok sem fogják bántani. Ez egy szociológiai teszt volt, kíváncsi voltam a visszajelzésekre.... :)

Megnyugodtam! :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Természetesen nem kívánom a torok pilóta halálát, tudom, hogy katona és csak parancsot teljesített , és az orosz titkosszolgálatok sem fogják bántani. Ez egy szociológiai teszt volt, kíváncsi voltam a visszajelzésekre.... :)
Etikátlan az alanyok előzetes beleegyezése nélkül kísérleteket végezni. Ha egy odab-ot el tudsz intézni nekünk akkor szerintem kvittek vagyunk. :))
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Egy kis orosz tuzijáték, ez kell rájuk!
Allahu Akbar 42x :)
Friss video
https://www.youtube.com/watch?v=ZSlwrlHLlnE

Kb egy éve javasoltam az <i>Allahu Akbar / perc</i> mértékegység bevezetését egy közel-keleti videó akciódússágának mérésére. Azt hiszem ez nyert. (te sem vagy semmi, hogy képes voltál megszámolni :)