[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

guderian

Member
2015. április 3.
38
0
6
Nem szabad a taktikai mellényt összekeverni a Gorka3-al.Az SAA katonákon terepszínü egyenruha,afölött taktikai mellény van.
A CNN felvételen nincsenek oroszok.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
627
2 707
93
Csak hogy a tényeknél maradjunk, a szaudi hadgyakorlat a King Khalid katonai körzetben folyik 860km-re a Szíriai határtól.
http://www.saudiarabianews.net/index.php/sid/241300595
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Gorka van rajtuk.
Az ,hogy oroszok e azt döntse el mindenki maga szerintem igen.
s-l1000.jpg


n0A7pnF0ZoY_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


ALU0QfmHRDE_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
T

Törölt tag 1586

Guest
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="gioo">Lehet tudni,hol készült a CNN. felvétel?

Kelet Szíriában,Kirbathoz kozel.</blockquote>

Belőttem a helyet a 42-es főút mellett Tabka irányába eszerint orosz szárazföldi egységek tartózkodnak.
Nevtelenb53bb.png
</blockquote>

Végül is teljesen érthető lenne... Gondolom hiány van a SAA-nál képzett tüzérekből és erre a szakmára senkit nem lehet egy hét alatt kiképezni.
Egyszerűbb odaküldeni - persze erősen biztosítva - saját embereket.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ahogy mi a férgek is rájönnek pikk pakk,hogy ott orosz van (lehetnek) és vérszemet kapnak még ha százával hullanak is cserébe.Na azért nem féltem az oroszokat se túl nagyon.
 

guderian

Member
2015. április 3.
38
0
6
Kedves gioo barátom!Nekem van Gorka3-am.A képeken forditottak a sötét erősítő feltétek,mint az eredeti szerelésen.
De azt hiszem nem ez a lényeg.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
627
2 707
93
Nekem gyanús ez az egész az egész. a civil busz, meg hogy mindenki túl laza. Szerintem az oroszok meg némi SAA gyakorlatozik valahol a bázis mellett a CNN-es riporter meg behazudja ,hogy a frontvonalon készült a riport.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
<blockquote rel="boki">Segítségul itt a video:)
https://www.youtube.com/watch?v=ApQxQxGwua8

Qvára közel a főút, buszok stb. egy rohadt VBIED nehogy arra tévedjen. Nem jó ilyen felvételeknek közszemlére kerülni.</blockquote>

Oroszok lesznek ezek..... Arról még nem is beszélve, hogy ez itt a legújabb Kamaz-6350, amely Panczír-nak ad platformot.... Csak az a furcsa, hogy CNN ezt nem említi.....
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Kedves gioo barátom!Nekem van Gorka3-am.A képeken forditottak a sötét erősítő feltétek,mint az eredeti szerelésen.
De azt hiszem nem ez a lényeg.
Amit linkeltem az SPOSN. igazából 3-as gorkának csak a SPLAV. hívja a sajátját de mivel tulajdonságában hasonló ezért írtam a 3-t.
Örülök ,hogy van neked is nem tőlünk vetted :) egy időbe hoztunk be orosz felszerelést....
Nem értem a probléma okát azt azért elismered,hogy nem taktikai mellény van rajtuk,WL. mintás gyakorlón.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 905
15 178
113
Nem mind mostani kép.
Ajnad-al-Kavkaz csecsenjei Latakiában :

CbLVwqEUsAEsHFK.jpg:large


NDF-esek DP-28 Degtyarevvel :

CbL5QopWEAE-A8k.jpg:large


NSV szállítmány érkezhetett...

CbOEtSwXEAEBffE.jpg:large


Köztársasági Gárda, Damascus :

CbOEdFqXEAMPpjA.jpg

CbOEdezXIAEp4As.jpg


SySF Land Cruisere :

CbOFcDOWIAEocyk.jpg:large


K.Gárda. A korábban szóba hozott MAT-49 :

Ca9EZx1W0AAUTHh.jpg

Ca9EZoIW4AArV6B.jpg


Rohadék az aknáival :

CbQxyIVVAAcWLKI.jpg


Szír haditengerészet :

CbMV4iFW4AAEK6I.jpg

CbMV4iDXEAE1J-6.jpg

CbMV4wDXEAAgAMw.jpg


Daraya, T-72 :

CbM1b-FW4AEQh6k.jpg

CbM1bmmWIAEtSzt.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Nekem gyanús ez az egész az egész. a civil busz, meg hogy mindenki túl laza. Szerintem az oroszok meg némi SAA gyakorlatozik valahol a bázis mellett a CNN-es riporter meg behazudja ,hogy a frontvonalon készült a riport.
Ez teljesen elfogadható elmélet SAA. kiképzése a friss technikákra oroszok által.Nekem a sok nagy fehér egyforma sátor zavaró ha fronton vagy annak közelében lenne.
Na mindegy ha Kirbat akkor csak az jöhet számításba amit jelöltem a többi ilyen nevű mélyen IA. területre esik.Ha meg nem a CNN. megint villantott egy szakmait.