[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Napi videok a harcokról.Minden nap osszefoglalo itt:
http://www.milkavkaz.net/2016/02/videopodborka-boev-v-sirii-na-15.02.2016.html
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
<blockquote rel="gioo"><blockquote rel="honved">http://mno.hu/kulfold/sziria-kegyetlenul-elszamitottak-magukat-a-torokok-1328866

A törökök lépését azonban korántsem fogadták örömmel a szövetségeseik: Washington és Párizs azonnal felszólította Ankarát, hogy sürgősen hagyjon fel a kurdok támadásával, akik egyébként az Iszlám Állam elleni harc egyik leghatékonyabb erejének számítanak, és akiket az amerikaiak és az oroszok is támogatnak.
Kifarolnak.
</blockquote>

Szerintem eddig sem támogatták az Amerikaiak a Törökök magánakcióját.
Ami egyébként nem annyira a Szírekről szól, mint inkább a Kurdok elleni fellépés a lényeg.
Félnek Ankarában, hogy a szíriai háború és az ISIS pusztulása után, a Kurdok nagyon megerősödnek.
Talán még saját államuk is létrejöhet, nemzetközi elismeréssel.
Na ez az, ami szerintem a Törökök szemében vörös posztó.
Saját államuk, jelenlegi területi egysége forog veszélyben az esetben ugyanis.
Így kavarnak be, ahogy csak tudnak az ISIS elleni harcba Ankarából.
Arra nem tudhatjuk a választ, hogy az Oroszokkal ebben a konfliktusban meddig mernek újat húzni, meddig mernek elmenni.
Inkább arra mernék fogadni, hogy egy Török, Orosz esetleges fegyveres összetűzés esetén, az amerikai fél nem fogja alkalmazni a
NATO 5-ös cikkelyt.
Vagyis a Török magánakció végig magánakció is marad.
Az Oroszoknak csak arra kell ügyelni, ne Ők támadják meg a Törököket.
Illetve ne támadjanak Törökországi célokat.
Bár szerintem, a Törökök nem mernek elmenni a falig.
Na, majd meglátjuk.





</blockquote>
Nem az oroszok fognak török célpontot támadni majd a Kurdok/Szírek csak orosz eszközökkel és súgással.
Lesz egy kis török/orosz proxy háború pontosabban már tart...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 862
113
Ott is a zöld vonalka Latakiában,az a török üteg <b>a tegnapi szír válasz óta</b> mélyen hallgat egyébként.
Nevtelen79ad9.png

Lemaradtam valamiről?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 373
11 341
113
<blockquote rel="gioo">Ott is a zöld vonalka Latakiában,az a török üteg <b>a tegnapi szír válasz óta</b> mélyen hallgat egyébként.
Nevtelen79ad9.png

Lemaradtam valamiről?</blockquote>

Lődöztek át törökök, mert az jó. Aztán "tűrte Miklós, ameddig tűrhette."
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 862
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="gioo">Ott is a zöld vonalka Latakiában,az a török üteg <b>a tegnapi szír válasz óta</b> mélyen hallgat egyébként.
Nevtelen79ad9.png

Lemaradtam valamiről?</blockquote>

Lődöztek át törökök, mert az jó. Aztán "tűrte Miklós, ameddig tűrhette."</blockquote>


Az megvan, hogy a törökök átlőttek. De ezek szerint volt visszalövés is?
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Félve teszem ide, mert nem sok azonosítható - számomra.

TOW against T-90 completely ineffective, battlefield west of Palmyra

http://webm.land/media/g6se.webm
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
megint Kinsabba felé nyomulnak
<blockquote rel="borisz"><blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="gioo">Ott is a zöld vonalka Latakiában,az a török üteg <b>a tegnapi szír válasz óta</b> mélyen hallgat egyébként.
Nevtelen79ad9.png

Lemaradtam valamiről?</blockquote>

Lődöztek át törökök, mert az jó. Aztán "tűrte Miklós, ameddig tűrhette."</blockquote>


Az megvan, hogy a törökök átlőttek. De ezek szerint volt visszalövés is?
</blockquote>
Jelölt a térkép egy tüz. válaszcsapást azóta kuss van.De máshonnan nincs megerősítve.Beraktam a térképet tegnap azt hiszem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Az aktív védelem akkoris hiányzik, ha ez a videó valós és jól működik a rendszer. RPG-7 meg RPG-29 ellen viszont nem sokra mennek, villoghat akármi rajta.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
Az aktív védelem akkoris hiányzik, ha ez a videó valós és jól működik a rendszer. RPG-7 meg RPG-29 ellen viszont nem sokra mennek, villoghat akármi rajta.
RPG-vel ilyen távolságból? háááát.... azt megnézném :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="pepe88">boki Ahrast is visszavették a kormányerők.Egyébként milyen oldal ahonnan másolsz?

Igen olvastam, de még nincs megerosítve tobb forrásbol. Mivel esti hír a holnapi térképekben lesz ábrázolva.</blockquote>

Már frissítették, benne Ahras is.
CbRqs7eWIAE0JiA.jpg:large
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
<blockquote rel="boki">TU-214R Szíria felett
https://www.flightradar24.com/data/flights/LX9203/#8d35773

Ezekre mégis hogy akadsz rá? Na meg minek nekik oda az égi porszívó?</blockquote>
Ez nem porszívó.....Ez egy röntgen!.... :)