[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

guderian

Member
2015. április 3.
38
0
6
Zsoltinak üzenem,hogy a kultúrált beszéd,kommunikáció nem velünk születik,azt meg kell szerezni.Megnyilatkozásaiból látszik,hogy neki ez nem sikerült.
Logikája a Közel-Keletről,mint tárgyról, a téma ismeretének hiányára utal, katonai ismeretei meg a Rambo filmek szinvonalán mozognak.
Magam részéről-aki járt az említett térségben-nem foglalkozom vele,de sajnos nagyon rontja a topik szinvonalát,ezért bátorkodtam ezt jelezni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
gAZ8u.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Zsoltinak üzenem,hogy a kultúrált beszéd,kommunikáció nem velünk születik,azt meg kell szerezni.Megnyilatkozásaiból látszik,hogy neki ez nem sikerült.
Logikája a Közel-Keletről,mint tárgyról, a téma ismeretének hiányára utal, katonai ismeretei meg a Rambo filmek szinvonalán mozognak.
Magam részéről-aki járt az említett térségben-nem foglalkozom vele,de sajnos nagyon rontja a topik szinvonalát,ezért bátorkodtam ezt jelezni.

Akkor legyél szíves, és emeld a színvonalat, mert erre érdemben nem tudok reagálni, a tudásodból semmit nem osztottál meg, csak a személyemmel foglalkoztál, és kritizálsz érvek, tények, vagy legalább a saját véleményed kifejtése nélkül. Ez nem igazán Guderiani szint, eddig...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ez nem értem mire volt jó. Palmyra egy teljesen jelentéktelen terület, miközben alapvető stratégiai célokra nincs ember és technika már évek óta. Szerintem ez lenne a normális hozzáállás, egy minimálprogram, amire minden erőforrást koncentrálni kellene. Ezen belül is az északi határsáv megtisztítása kellene, hogy a prioritás legyen:
s64.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ráadásul az emberhiány miatt előnyben kellene részesíteni az olyan műveleteket, amelyek lerövidítik a frontvonalakat, ezáltal lehetővé teszik az élőerő koncentrációját!
 
T

Törölt tag 008

Guest
@blogen lehet nem akarják kikaparni a kurdoknak a gesztenyét. Hagyják hagy vérezzenek ott el.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 455
79 463
113
joker

Gratulálok Allesmor Obranna még senkit nem dorgált meg ennyire. :D

Egyébként csak egy gépágyúja van lefelé 30 fokig téríthető ki jobb oldalra azt hiszem 7 fok balra pedig öt fok.Van beépítve egy célkövető rendszer ami automatikusan fordítja a helikoptert a cél után ha az kikerülne a gépágyú tűzvonalából.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Ez nem értem mire volt jó. Palmyra egy teljesen jelentéktelen terület, miközben alapvető stratégiai célokra nincs ember és technika már évek óta. Szerintem ez lenne a normális hozzáállás, egy minimálprogram, amire minden erőforrást koncentrálni kellene. Ezen belül is az északi határsáv megtisztítása kellene, hogy a prioritás legyen:
s64.jpg
Én szerintem csak két településnév, hátha beugrik valami.: Al-Qaryatayn és Der EZ Zor
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 831
113
Gratulálok Allesmor Obranna még senkit nem dorgált meg ennyire. :D
A káröröm a legőszintébb öröm, mert nincs benne irigység.

Amúgy elég nyomi megoldás, elöl középen mint a Mi-28-ason sokkal jobban rálátna mindenre és a helikoptertől függetlenül tudna tüzelni.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
<blockquote rel="blogen">Ez nem értem mire volt jó. Palmyra egy teljesen jelentéktelen terület, miközben alapvető stratégiai célokra nincs ember és technika már évek óta. Szerintem ez lenne a normális hozzáállás, egy minimálprogram, amire minden erőforrást koncentrálni kellene. Ezen belül is az északi határsáv megtisztítása kellene, hogy a prioritás legyen:
s64.jpg
Én szerintem csak két településnév, hátha beugrik valami.: Al-Qaryatayn és Der EZ Zor
</blockquote>
Al-Qaryatayn és Der EZ Zor
https://www.google.hu/maps/place/Al+Quaryatayn,+Sz%C3%ADria/@34.1832277,37.6696533,8.5z/data=!4m2!3m1!1s0x1522d3adda9dd36f:0xf6b791389c29de48