[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="joker">Én sem értem, hogy ÉK vagy Kína miért nem száll be. Az északiak elég hülyék és elszántak, mondjuk az utánpótlást teljesen Assadék kellene megoldják, mert csóró az ország, de Kína elég jól el van látva ahoz, hogy egy ilyenbe be tudjon szállni. Vagy adhatná Kína a hadianyagot, Szíria a kaját, ÉK az embert.

Kína mihez szálljon be?

Ahhoz, hogy az USA és Oroszország sikeresen elvágja a kínai selyemutat a Közel-Keleten??</blockquote>

A Közel-Keleten nincs semmi selyemút, csak egy rakás kecskeb*szó csoport meg a támogatóik akik keverik a szart, a másik oldalon Assad + Oo. + Irán, és még bizonyos országok meg csoportok akik a káoszban sütögetik a saját pecsenyéjüket. Ez nem selyemút. Kínát meg leírtam, hogy mi vezetheti oda, tapasztalat, tesztelés, presztízs, gazdaság pörgetése.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="joker">Én sem értem, hogy ÉK vagy Kína miért nem száll be. Az északiak elég hülyék és elszántak, mondjuk az utánpótlást teljesen Assadék kellene megoldják, mert csóró az ország, de Kína elég jól el van látva ahoz, hogy egy ilyenbe be tudjon szállni. Vagy adhatná Kína a hadianyagot, Szíria a kaját, ÉK az embert.

Kína mihez szálljon be?

Ahhoz, hogy az USA és Oroszország sikeresen elvágja a kínai selyemutat a Közel-Keleten??</blockquote>

A Közel-Keleten nincs semmi selyemút, csak egy rakás kecskeb*szó csoport meg a támogatóik akik keverik a szart, a másik oldalon Assad + Oo. + Irán, és még bizonyos országok meg csoportok akik a káoszban sütögetik a saját pecsenyéjüket. Ez nem selyemút. Kínát meg leírtam, hogy mi vezetheti oda, tapasztalat, tesztelés, presztízs, gazdaság pörgetése.</blockquote>

De épp ezért nincs ott selyem út, mert ott keverik az sz@rt, érted?

Kína ott akarta/akarná a selyemutat, ezért ott keverik a sz@rt.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Még világosabban leírom: ha nem bszták volna szét Szíriát/Irakot, akkor most arra menne a kínai selyemút.

Az Iszlám Állam pedig pont a Kína által tervezett selyemút kellős közepén ücsörög.

De még igazából Töröko.-ot is szét kéne cseszni, mert a selyemút azon is keresztülmenne.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Behatolt a szíriai kormányhadsereg szombaton az Iszlám Állam (IÁ) legfőbb szíriai központjának számító Rakka tartomány területére - jelentette szombaton az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH).
http://www.hirado.hu/2016/06/04/belepett-a-sziriai-hadsereg-rakkaba/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
2014 ota eloszor lépett Rakka tartományba a szír hadsereg. Pénteken éjszaka támadásba lendultek és már fel is szabadították az elso telepulést-Abu al Aladzs-t jelenleg 35 km-re vannak Tabka légibázistól.
hTJjTFHYIsk.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Kozben megkezdodott a Tabka elleni szír offenzíva
https://www.youtube.com/watch?v=reefnxPHhos
 

pepe88

Member
2011. június 6.
598
1
18
Kozben megkezdodott a Tabka elleni szír offenzíva
https://www.youtube.com/watch?v=reefnxPHhos

Nem tudom,de a tegnapi nuszrás videó offenzívának tűnt.Reméljük bepörög mert pár sétáló katonán és csomóban sétálgató tiszteken kívül sokmindent nem látni.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
Ez valami rossz vicc ugye? Ennyire nem lehetnek gyökerek. Lassan többen haltak meg így mint az egész palmürai offenzívában.

https://www.youtube.com/watch?v=3f00tNcMqdA
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kurdish-led forces continue offensive on IS supply route in Manbij (18+)
https://www.youtube.com/watch?v=-phM0j-elvc
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Turkey: Army completes anti-PKK op in Sirnak
https://www.youtube.com/watch?v=rncFumQvuaM
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
Pár hétig így folytatják se emberük se lőszerük nem lesz pár ATGM miatt :D

https://www.youtube.com/watch?v=JOaLfgFgZck
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
<blockquote rel="tomippo">Pár hétig így folytatják se emberük se lőszerük nem lesz pár ATGM miatt :D

Ráadásul - a robbanás méretéből ítélve - szerintem nem egy közönséges Grad-ot kaptak el...
</blockquote>

A kis rakéták grad-nak tűnnek, de hogy az első robbanás mi volt o_O Nem lehet gondolkodni közben a pszichopata őrjöngés miatt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Az elso robbanás uzemanyagot szállíto tartálykocsi találatától volt utána pedig a tobbi-szerintem
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
<blockquote rel="boki">Érkezett egy kis erosítés Morozovszkbol nemrég.
27448065175_89f3fc83f1_o.jpg
Boki,
Mennyi szuhoj ment most oda oroszból?

</blockquote>

Nem hivatalos forrásból ketto. Egyet azonosítottak az oldalszáma szerint.