[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Értve!
A távmérős optika azt tudom nem egy nagy ügy önmagában.A modern trükk akkor,hogy ne keljen állítgatni hanem magától tegye azt ahogy írtad is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
boki

Te mint besorozható magyar állampolgár(nem tartalékos vagy!!!)abban veszel részt amire egy esetleges behívás után parancsot adnak.Ha ezt nem szeretnéd akkor elmenekülhetsz az országból,parancsmegtagadás után mehetsz a börtönbe vagy 3 havonta eltörheted valamid,hogy orvosilag ne legyél alkalmas.

Én még voltam katona, a szolgálat letoltése után tartalék állományban vagyok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
<blockquote rel="dudi">boki

Te mint besorozható magyar állampolgár(nem tartalékos vagy!!!)abban veszel részt amire egy esetleges behívás után parancsot adnak.Ha ezt nem szeretnéd akkor elmenekülhetsz az országból,parancsmegtagadás után mehetsz a börtönbe vagy 3 havonta eltörheted valamid,hogy orvosilag ne legyél alkalmas.

Én még voltam katona, a szolgálat letoltése után tartalék állományban vagyok.</blockquote>

Csak kis túlzással nincs aki behívjon, mert a rendszer átalakult egy csöppet.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Nincs kit behívni, mert a jelenleg toborzott aktív tartalékosokat leszámtíva az ex sorosoknak nincs számonkérhető katonai tudása, fizikai állapota, nincs hova behívni őket, mivel felszerelni, stb.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Nincs kit behívni, mert a jelenleg toborzott aktív tartalékosokat leszámtíva az ex sorosoknak nincs számonkérhető katonai tudása, fizikai állapota, nincs hova behívni őket, mivel felszerelni, stb.
ÍGY van. Pontosan.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
<blockquote rel="boki">Miért használnak Tu-22M3 távolsági bombázókat és FAB, OFAB bombákat az oroszok Szíriában,mennyibe kerul a bombázók bevetése..stb. (korábban valaki kérdezte a fórumun)
https://topwar.ru/99127-nastolko-li-zatratny-polety-tu-22m-v-siriyu.html
Te Boki, ez igen érdekelne, de sajnos egy mukkot nem értek belőle. Pár mondatban valaki legyen szíves a lényeget, köszönjük a ciril betűket kibogozni nem tudók/google translatertől sokkot kapók nevében!
</blockquote>

A lényeget osszefoglalva:
1. Ahhoz, hogy jól kiképzett pilóták legyenek a gépeknek repulni kell, Repulések mellet még harci feladatokat is ellátank, melyek politikai jelentosége is nagy.
2. Az orosz védelmi minisztérium koltségvetésében benne vannak a Tu-22M3 repulési és kiszolgálói koltségei. A pilóták minden évben hadgyakorlatok keretén belul végeznek bombázásokat, de egy konkrét harci bevetés sokkal olcsóbb és a szisztematikus bombázás(terroristák) sokkal hasznosabb, mint a lotéren kiereszteni a bombákat.
A Tu-22M3 bevetése olcsóbb mint egy Kalibr legyártása.
3. A bombázók raktáron lévo nagy mennyiségben legyártott szovjet bombákat használnak és a típusokat a feladat szerint választják. Foleg OFAB -250,-500 bombákat használnak amiket a "GEFEST" rendszerrel igen pontosan célba tudják juttatni az idojárási viszonyokat is figyelembe véve. Olcsóbb a régi bombákat a szavatosság/idotartam lejárása elott elhasználni mint azokat megsemmisíteni-amik koltsége ugyanannyi mint az új bombák(irányíott)gyártási koltsége. Másik dolog, hogy a régi OFAB bombák ellenállnak az EW-nek-nem tudják zavarni(a Kalibrral ellentétben).
4. A Tu-22M3 kulso fuggesztményeken 36 drb OFAB-250 bombát is képes vinni, de ezáltal nagyobb a légellenállás, kisebb a sebesség és hatótáv. A belso fegyvertérben vitt 9-12 darab bomba untig elég a feladatok végrehajtásához. A gépeknek nemcsak felszállniuk kell, hanem biztonságosan haza is kell érniuk.Bármilyen elore el nem tervezett rendkívuli helyzet johet é gépek idegen légtér folott repulnek és így biztonságos.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Köszönjük. Kb. a józan ész ezt sugallta, erre tettem volna ha fogadnom kell, de jó így egzaktul megerősítve leírva látni!
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 299
10 193
113
Ali imám brigád Aleppóban, ők segítettek a lajramúni gyárak felszabadításában.

CpuToWmXgAAwdsn.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Nincs kit behívni, mert a jelenleg toborzott aktív tartalékosokat leszámtíva az ex sorosoknak nincs számonkérhető katonai tudása, fizikai állapota, nincs hova behívni őket, mivel felszerelni, stb.

Az egykori sorosok, az akkoriban működő nyugat magyarországi gépesített lövészdandároknál, ( rendszerváltás előtt és röviddel után... ) komolyabb, keményebb kiképzést kaptak, jelentősebb gyakorlatokon vettek részt, mintsem gondolod. Életkorunk folytán persze kiesünk a rendszerből lassan valamennyien.
A sorozott haderő megszüntetésével, elveszett az ország katonai védelmi képessége is.
A legjobb tartalékos ugyanis az aktív katonai szolgálatot letöltött egykori katona.
Nem pedig az elsősorban, politikai okokból mutogatott, 1 hónapos gyorstalpalós, alapkiképzést kapott, lelkes amatőrök.
Nekik, valóban nincs érdemben katonai tudásuk.
Létszámuk pedig nevetséges, sajnos.
Önként nem is lesz sokkal több belőlük, mint amennyien ma vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=hhDQmVSl_CA
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
Ali imám brigád Aleppóban, ők segítettek a lajramúni gyárak felszabadításában.

CpuToWmXgAAwdsn.jpg

pepsit inni? a mocskos nyugat, mocskos dekadens italát? Allah szakállára, nincs ezeknek vmi házi kólájuk? Vagy vmi polkorrekt orosz kóla vagy vmi?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 342
113
Topic off:

<blockquote rel="blogen">Nincs kit behívni, mert a jelenleg toborzott aktív tartalékosokat leszámtíva az ex sorosoknak nincs számonkérhető katonai tudása, fizikai állapota, nincs hova behívni őket, mivel felszerelni, stb.

Az egykori sorosok, az akkoriban működő nyugat magyarországi gépesített lövészdandároknál, ( rendszerváltás előtt és röviddel után... ) komolyabb, keményebb kiképzést kaptak, jelentősebb gyakorlatokon vettek részt, mintsem gondolod. Életkorunk folytán persze kiesünk a rendszerből lassan valamennyien.
A sorozott haderő megszüntetésével, elveszett az ország katonai védelmi képessége is.
A legjobb tartalékos ugyanis az aktív katonai szolgálatot letöltött egykori katona.
Nem pedig az elsősorban, politikai okokból mutogatott, 1 hónapos gyorstalpalós, alapkiképzést kapott, lelkes amatőrök.
Nekik, valóban nincs érdemben katonai tudásuk.
Létszámuk pedig nevetséges, sajnos.
Önként nem is lesz sokkal több belőlük, mint amennyien ma vannak.

</blockquote>
Én 89'- szeptembertől 90' februárig voltam Nagykanizsán gépesített lövészdandárnál sorkatona /utána <b>lényegében</b> felszámolták/, s kerültem máshova.
De ott akkor már csak vicc volt a " gépesített lövészdandár képesség".
Ezt történettel, de még anekdotákkal is tudom alátámasztani.
Most látom, hogy a hozzászólásokban - nagyon helyesen - kijavítottak, pontosítottak.
Szóval én vagyok már egy potens tartalékos :)
http://milstory.blogrepublik.eu/2011/03/16/245_ket_rovid_eletkep/

Olyan jelentős volt a gyakorlat, hogy amikor Táborfalvára vonult volna az állomány és a technika, akkor - emlékezetem szerint - az állomány bevagonírozása előtti "dandárdiszkón" /A hk.-k s egyéb technika már vagonon voltak/ a laktanya parancsnok - bizonyos Havril András... - beszéde alatt jött a parancs, hogy lefújva, mert nincs pénz a gyakorlatra.
Ekkor már nem volt pénz tüzelőre - a kiképzőkörletek bútorait tüzeltük el, s nem volt pénz Ultrára.
Az utóbbi hiánya pedig egy sorozott állomány képzettségi, harci morál szintje szempontjából pedig ugye már a vég! ;-)

Topic on!