[BIZTPOL] Szlovákia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 228
8 088
113
Sajnos, az a helyzet, hogy Szlovákiában (is) valamit elkúrtak. Jó pont Matovicnak és a lemondott miniszternek, hogy legalább a cselekvőképességet megőrizték. Ott sem igazán hasznos, hogy nem együtt harcolnak a vírussal, hanem egymást faragják. Akár itthon.... Beszéltem egy pozsonyi magyar dokival, imádkozik, hogy jöjjön több akár orosz, akár kínai vakcina, más útjuk nincs.
Ott is... :) Köszönöm, hogy beláttad. Egyébként abban egyetértünk, hogy nem harcolni kellene, hanemsegíteni a járvány leküzdését, kinek milyen eszközei vannak. Már tavasszal és nyáron elmondták a (nem kormányzati) szakértők mit kellene tenni, de mivel a politikai szempontok erősebbek voltak, mindig késve léptünk. Egyszer félre kellene tenniük ezeknek a "politikus"-oknak a bizalmatlanságot, de mivel mindkét fél kölcsönösen genyó a másikhoz ha teheti, ezért a bizalom már rég elveszett. Ezért nincs egyezség a haderőfejlesztésben sem, mert ha te csinálod, akkor az szar, ha ugyanazt én, akkor az überf@sza....
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 545
18 317
113
Kedves Littlejohn:

Mellesleg, nekem már meg kellett volna kapnom az oltást (a kínait is elfogadtam egy nyilatkozatban), regisztráltam is több, mint két hónapja, oszt mégsem. :(
Annak idején nem akartam betenni ide ezt, mert azért nem gondoltam O-t ennyire g-nek. Majdnem bejött a terv, csak a vírnyákot nem lehet rendeletekkel igazgatni, az egészségügyet meg éppen most sikerül szétverni: https://24.hu/belfold/2021/03/11/lantos-gabriella-1200-beteg-folott-a-lelegeztetogep-koporso-lehet/

Sajnos nem találom azt a korábbi, kormányszakértő által készített ppt előadást, amiben arról értekezik, hogy a kormányzat milyen hibákat követett el a pandémia kezelésében, és hogyan lehetne korrigálni valamelyest, kiket (mely országok példáját) kellene követni. Természetesen pusztába kiáltott szó volt. (Azért keresem tovább...)

Az meg milyen dolog, hogy az újranyitásról "kérdezik" a választókat, miközben reggel a rádióban azt hallom, hogy újranyitás lesz, mert Magyarországnak működnie kell. (A terv része tényleg, úgy látszik.) Akkor érdekli itt bárkinek a véleménye a kormányzatot, vagy csak megint jó indok kidobni (odaadni a haveroknak) a milliárdokat a látszat fenntartására?
Engem tegnap hívott Győrből (kiírta a telefonom a várost) a fidesz, hogy ne felejtsek regisztrálni az oltásra. Én kedvesen és udvariasan közöltem a hölggyel, hogy ezt januárban már megtettem és epekedve várom, hogy szóljanak, hogy mehetek. Ő megköszönte és jó egészséget kívánt.... Mondjuk jó lenne, ha azért hívnánk, hogy holnap délelőtt 10-re jelenjek meg itt és itt oltásra, semmint, hogy felesleges kérésekkel bombázzanak, amit már rég megtettem. Amúgy kíváncsi lennék, hogy a számomat honnan szerezték meg, tekintve, hogy direkt nem járultam hozzá anno mikor megvettem a számot, hogy kiadják reklám vagy más közvélemény kutatási célra, és tekintve hogy kb egy éve van nálam a szám még csak nem is írtam alá semmit a fidesznek. Na mindegy.... :rolleyes:
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 228
8 088
113
Engem tegnap hívott Győrből (kiírta a telefonom a várost) a fidesz, hogy ne felejtsek regisztrálni az oltásra. Én kedvesen és udvariasan közöltem a hölggyel, hogy ezt januárban már megtettem és epekedve várom, hogy szóljanak, hogy mehetek. Ő megköszönte és jó egészséget kívánt.... Mondjuk jó lenne, ha azért hívnánk, hogy holnap délelőtt 10-re jelenjek meg itt és itt oltásra, semmint, hogy felesleges kérésekkel bombázzanak, amit már rég megtettem. Amúgy kíváncsi lennék, hogy a számomat honnan szerezték meg, tekintve, hogy direkt nem járultam hozzá anno mikor megvettem a számot, hogy kiadják reklám vagy más közvélemény kutatási célra, és tekintve hogy kb egy éve van nálam a szám még csak nem is írtam alá semmit a fidesznek. Na mindegy.... :rolleyes:
A sógornőm az első adandó alkalommal regisztrált (kvázi kötelezően, talán még novemberben?). Elvileg a második körben kellett volna kapnia oltást a munkaköre és beosztása miatt, de nem találják a listán....:( Kicsit ideges.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 692
56 814
113

Masztiff


Nem regisztrációs sorrendben halad az oltás!
Apám előbb kapott, mint a mamám.
Nagyon egyszerű az ok, apám krónikus beteg.
A mamát meg én vittem el az első oltására, nem egyedül ment. Ott bandázott több tucat 80 éves nyugger :)
Feltételezem, hogy te azért nem kerültél még sorra mert vannak olyanok akik jobban rászorulnak és ők kapnak előbb.
Én például pont ezért nem is regisztráltam még, mert tudom, hogy a sor végén lennék. Oltsák le akiket le kell én meg ráérek utána is.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 740
15 634
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 363
67 458
113
Igor Matovic szlovák miniszterelnök vasárnap bejelentette: hajlandó lemondani a kormányfői posztról és más tisztséget betölteni a kormányban, ha koalíciós partnerei teljesítik korábban tett ígéreteiket, és távoznak az általuk betöltött posztokról - jelentette a TASR, szlovák közszolgálati hírügynökség.
Forrás: https://kuruc.info/r/1/226077/
 
  • Hűha
Reactions: formosa1 and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 314
33 349
113
A sógornőm az első adandó alkalommal regisztrált (kvázi kötelezően, talán még novemberben?). Elvileg a második körben kellett volna kapnia oltást a munkaköre és beosztása miatt, de nem találják a listán....:( Kicsit ideges.

Visszajelzést kapott? Egylbként rokonságból is 65 év felettiek kaptak csak tudtommal eddig (azok közül is is csak most hétvégén az elsőt), aki nem kapott egészségügyisként.
Mindenképp jobb lenne, ha képesek lettek volna összedobni legalább egy online lekérdezési lehetőséget, hogy él a regisztráció.
Na persze időpontfoglalás, oltópont kiválasztása online meg ilyesmi gondolom nálunk sci-fi lenne.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 228
8 088
113
Visszajelzést kapott? Egylbként rokonságból is 65 év felettiek kaptak csak tudtommal eddig (azok közül is is csak most hétvégén az elsőt), aki nem kapott egészségügyisként.
Mindenképp jobb lenne, ha képesek lettek volna összedobni legalább egy online lekérdezési lehetőséget, hogy él a regisztráció.
Na persze időpontfoglalás, oltópont kiválasztása online meg ilyesmi gondolom nálunk sci-fi lenne.
Még mindig semmi, újra regisztrálta magát.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Igor Matovic szlovák miniszterelnök vasárnap bejelentette: hajlandó lemondani a kormányfői posztról és más tisztséget betölteni a kormányban, ha koalíciós partnerei teljesítik korábban tett ígéreteiket, és távoznak az általuk betöltött posztokról - jelentette a TASR, szlovák közszolgálati hírügynökség.
Forrás: https://kuruc.info/r/1/226077/
"Bejelentette lemondását Richard Sulík szlovák gazdasági miniszter, a négypárti szlovák kormánykoalíció egyik kisebb, liberális pártjának, a liberális Szabadság és Szolidaritásnak (SaS) az elnöke pozsonyi sajtótájékoztatóján hétfőn. Richard Sulík a kormány harmadik minisztere, aki távozik posztjáról két héten belül."
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Itt is az ideje... Még a végén előrehozott választás lesz.
(Mondjuk érthetetlen külső szemlélőnek, hogy miért nem lehetett várni nyárig a kormányválsággal... Ez az átka a koalíciós kormányzásnak.)
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Itt is az ideje... Még a végén előrehozott választás lesz.
(Mondjuk érthetetlen külső szemlélőnek, hogy miért nem lehetett várni nyárig a kormányválsággal... Ez az átka a koalíciós kormányzásnak.)
Nem lesz tartós, és ami nagyobb baj, hogy nem lesz őszinte a szövetség, de most egyszerűen nincs több idő . Ez a kínos kényszerházasság is jobb annál, mint hogy megint ne legyen parlamenti képviselete a felvidéki magyarságnak.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Jól felbolydultak a dolgok! A Szabadság és Szolidaritás távozik a kormánykoalícióból!
---
"Ivan Korčok leköszönő külügyminiszter nem rég véget ért sajtótájékoztatóján jelentette be, nem csak ő, az egész SaS távozik a kormányból."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113

episyrphus

Active Member
2012. november 18.
75
183
33
Jól felbolydultak a dolgok! A Szabadság és Szolidaritás távozik a kormánykoalícióból!
---
"Ivan Korčok leköszönő külügyminiszter nem rég véget ért sajtótájékoztatóján jelentette be, nem csak ő, az egész SaS távozik a kormányból."
Egyelőre nem távozik, felfóggesztették tagságukat a koalícióban. Még nem merték rácsapni a bohóc orrára az ajtót.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 024
82 389
113
Jól felbolydultak a dolgok! A Szabadság és Szolidaritás távozik a kormánykoalícióból!
---
"Ivan Korčok leköszönő külügyminiszter nem rég véget ért sajtótájékoztatóján jelentette be, nem csak ő, az egész SaS távozik a kormányból."
Jobb is .Liberális ruszofób barmok, főleg a KM Korčok.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Nem lesz tartós, és ami nagyobb baj, hogy nem lesz őszinte a szövetség, de most egyszerűen nincs több idő . Ez a kínos kényszerházasság is jobb annál, mint hogy megint ne legyen parlamenti képviselete a felvidéki magyarságnak.
Már most is megy a zsörtölődés, morgás.
..
Nem ismerem a megegyezés technikai részleteit, de miért nem lehet úgy kialakítani egy "ernyőpártot", hogy ha léteznek is platformok, egymást lehetőleg nem támadjuk, országos szinten meg mindig olyan arányban választják ki a jelölteket, ahogy azok önkormányzati szinten megmérettek. Akkor igazságosan lehetne látni a tényleges erőviszonyokat. Ha egy-egy helyhatósági választás után az arányok változnak, akkor pedig a következő országos parlamenti választások során kell ezeket lekövetni, figyelembe venni.
 
  • Tetszik
Reactions: Nero von Schwartz
Status
Not open for further replies.