1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Társadalmi folyamatok

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - nekerdez által indítva @ 2012. december 27..

1. 2ndt

2ndt Well-Known Member

Elkezdtem olvasni, de mar az elejen nagyon felrement a koncepcio/elmelet (rossz kiindulasi pont).

2. 2ndt

2ndt Well-Known Member

Na, vegigolvastam, ez igy komplett tevedesek halmaza. Javaslom a tema tovabbi kutatasat objektiv szemszogbol. Bocs, hogy nem irom be egyenkent a tevedeseket/alatamasztas nelkuli otleteket , de nincs harom napom ezt helyretenni. Sok sikert ettol fuggetlenul.

3. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Ez nem vitának indult a meggyőzésről,ill. tapasztalat alapú tudásról? Mert egész korrekt és szórakoztató volt,amig pár fekete párduc át nem ment full kreténbe. Szerintem a prof csak oktatni akart, nem úgy jött le,hogy ezek az ő igazi gondolatai,vagy,hogy nem hisz a világűrben. Persze lehet én értem félre,de jó lenne átolcetig hallani.

4. gonny

gonny Well-Known Member

Mit?

5. gonny

gonny Well-Known Member

Hát ennél egy kicsit részletekbe menőbb kritikát vártam. Ez -ne haragudj- de semmi.

6. gonny

gonny Well-Known Member

Nézdd, az egész 16 mondat. Legalább egybe köss bele. Mert ez így semmi. Már bocs.

7. gonny

gonny Well-Known Member

Az azért nem igaz, hogy alig volt ott lakosság.
    1500 és 1600 közt 100 millió (közép és dél-amerikai) indián halt meg
    fertőzések által. Akkor mégiscsak voltak ott egypáran. :)

8. gonny

gonny Well-Known Member

Egyébként nem kérdeztem semmit. Állítottam valamit.

9. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Azt amiről bepötyögtel vagy 100ezer karaktert. Mert tuti nem olvasom el.

10. 2ndt

2ndt Well-Known Member

Tudom, hogy az (igazad van, hogy ez igy nem kritika), de kar pazarolnom ra az idomet (bocs).
    Kb. van akvariumod? Ha nincs, akkor b.zi vagy jellegu okfejtes.

11. gonny

gonny Well-Known Member

Etz őszintén sajnálom.

12. gonny

gonny Well-Known Member

Oké, köszönöm.

13. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Kedves Gonny...
    Az a helyzet, hogy
    1. Eleink nem foglalkoztak ilyesmivel. Tanultak. Dolgoztak, földet műveltek.
    2. Akit kellett és lehetett, azt szerették vagy gyűlölték.
    3. Otthont, családot, nemzetet teremtettek.
    4. ÉLTEK!
    5. Ezt javaslom Néked is! Urunk Áldása legyen Rajtad!

14. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Bocs, az előző Gonnynak szól..... :)

15. papajoe

papajoe Well-Known Member

100 millió?
    Ez, hogy jött ki?
    Kanada,usa,mexikó ma ~ 600 millió, 60 éve mexilóban harmad ennyien voltak,usában 1900ban 76 millióan.
    Ha 1600 ra 100millióan már meghaltak,akkor mennyien lehettek előtte,250 millióan?
    Azért ez első blikkre is butaság,nem tudom ki írta le.
    Elosztanám én azt a 100 milliót néggyel minimum, az is sok,de reálisabb mint a 100.

krisstoff95, fip7 and Fennek like this.
  16. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Legmagasabb becslések szerint volt 100 millió a lakosság, ennek kb. negyede halt meg ~60 év alatt, nagyrészt fertőzésekben, ez még mindig jobb, mint ami Európában történt a pestis járvány alatt.

Ez eltörpül amellett, amit Caesar művelt a gallokkal, őt ma mégis hősként tisztelik.

Fennek likes this.
  17. gonny

gonny Well-Known Member

Oké, megkeresem a forrást arra a 100 millióra. (2-3 nap)
    Utoljára.
    Egyébként azért kellett a négereket vinni, mert az indiánok elfogytak.

18. gonny

gonny Well-Known Member

Kedves Littlejohn!
    Egy szavadat sem értem.
    Urunk Áldása legyen Rajtad is!

19. krisstoff95

krisstoff95 New Member

Helyesen: a gallok egy (azért valóban nem kicsi) részével. De nem minden gall vagy germán (törzs) volt ellenséges a rómaiakkal. Pl. a gall háborúban (i.e.58-50) voltak, akik önként behódoltak, és/vagy szövetségben voltak velük. Caesar későbbi galliai hadjárataiban pl. a római lovasságban egyre fontosabb szerepet játszottak a velük szövetséges gallok. Egyébként nyilván számos szörnyűség történt, te azért a ló túlsó oldalára sem kell átesni. Sokan meghaltak, de sokan túlélték (még ha egy részük sajnos rabszolgaként is). Ezzel eszem ágában sincs felmenteni a rómaiakat (sőt), de ne csináljuk úgy, mint ha ők lettek volna a patás ördögök, és mindenki más szent... Fél évszázaddal később, Augustus idején már az Auxilia lovasságának közel harmadát gall származásúak alkották (jó lovasok voltak)! Ajánlom, hogy nézz utána a gallok egyik kedvenc harctéri szokásához, a fejvadászathoz! Pl. bőszen gyűjtögették a germán és szarmata harcosok fejeit a i.sz. 166-180-as háborúk idején is. Szerintem Caesart kevés ember tekinti hősnek (nekem sem az), de mindegy. Tisztelik a katonai és politikai pályáját, ennyi. Viszont Dzsingisz kánnak tudomásom szerint elég szép szobra van Mongóliában... Hány ember is halt meg az ő uralkodásának háborúi, és a mongol hódítások alatt?! Nem akarok offolni, mert nem ide való téma, csak reagáltam az írásodra. Remélem nem baj. :)

HAndrás likes this.
  20. krisstoff95

krisstoff95 New Member

A 100 millió indián (őslakos helyesebben) halottról meg annyit, hogy valószínű soha nem volt annyi... Már számtalanszor láttam, halottam ezt a hülyeséget, de szinte soha egyikőjük sem támasztotta alá tudományosan elfogadható bizonyítékokkal, sőt, egyáltalán nem támasztották alá semmivel sem... Csak benyögik, hogy 100 millió fő, és ennyi.. Az amerikai szuper kontinens teljes népessége volt MAXIMUM 100 millió fő körül, de ezt is a tudósok kis része támogatja. Inkább valószínűbb, hogy a fele, kb. 50 millió fő lehetett a gyarmatosítás előtt közvetlen. Erről papajoe nemsokkal előttem írt is erről. Nyilván, elvitatatlan tény, hogy milliók haltak meg a behurcolt betegségek, és az erőszak miatt (nem mint ha pl. az aztékok szentek lettek volna, és ismeretlen lett volna számukra az erőszak...), sajnálatosan, és sok kárt okoztak a gyarmatosítok, de ki nem állhatom, ha érzelemtől túlfűtve kezdenek el pufogtatni ilyen nagy volumenű állításokat úgy, hogy nem tudnak érvelni mellette megfelelő bizonyítékokkal...

fip7, Fennek, HAndrás and 1 other person like this.

Ezen oldal megosztása