Itt vannak számok is:
A háború után romokban heverne a kínai haditengerészet.
index.hu
"...A végrehajtott korábbi háborús szimulációk többsége alapján Kínának sikerülhet elsüllyeszteni két amerikai repülőgép-hordozót és megsemmisíteni tíz-húsz további hadihajót. Egy esetleges fegyveres konfliktus kirobbanása esetén az elképzelt forgatókönyvek alapján azzal kellene számolni, hogy az Egyesült Államok a háború első három hetében 3200 katonáját veszítené el..."
"...Kína számára még szélesebb körű veszteségekkel járna egy Tajvan elleni támadás megindítása. Amellett, hogy az egész offenzíva jó eséllyel kudarcot vallana, mintegy 10 ezer kínai katona vesztené életét a harcokban, és további tízezrek esnének hadifogságba. Ezenkívül a kínai hadsereg a becslések szerint 155 harci repülőgépet és 138 hadihajót is veszítene, a kínai haditengerészet „romokban heverne” egy esetleges Tajvan elleni háború következtében − állt a CSIS tanulmányában..."
A cikk nem részletezi a "két repülőgéphordozó és további tíz-húsz hadihajó" kontra "138 hadihajó" közti minőségbeli eltéréseket. Ha a kínaiak elveszítenek 138 darab géppuskás rohamcsónakot, az elég baráti ár két repülőgéphordozóért, nem?
Az sem világos, hogy a további tíz-húsz hadihajó az nem ennek a két repülőgéphordozónak a kísérő flottaköteléke, plusz a japánok és ausztrálok közül néhány?
Romokban a kínai haditengerészet, de az amerikaiak és szövetségeseik buknak két komplett flottát zászlóshajóstúl? Az bizony nem 3200 ember, hanem megvan vagy 20000 is.
Az meg máris a duplája a becsült kínai emberveszteségnek.
A kínai légierő melyik 155 harci gépét fogja elveszíteni? Mert, ha elsüllyed két repülőgéphordozó, akkor ott élvonalbeli US Navy gépek fognak veszélybe kerülni.
Szóval ez a szimulációs cikk nekem kissé felületes.