Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Nézd, a törvény világosan fogalmaz. Az indokolás is. Érdemi változás nincs. Az a várandós nő, akinél valószínűsítik orvosi vizsgálatok, hogy a leendő baba beteg, az beszerzi egy másik orvos papírját arról, hogy ez neki idegösszeroppanást okoz stb., és akkor elvégzik az abortuszt.
..
Az, hogy mit írnak angol nyelvű "lengyel" újságok, meg másodlagos. Egyébként az egész alkotmánybírósági döntés valahol lengyel belügy. Csak erre is igyekszik rátekeredni az a bizonyos nemzetközi polip - ugyanúgy, mint Fehéroroszország választása, vagy Oroszország egy valaki által megmérgezett politikusa esetében - és nyomást gyakorolni a saját érdekei mentén. Erről szól az egész!
..
Lengyelország egyébként a jelenlegi élveszületési mutatói mellett jó eséllyel az EU egyik vezető hatalmává válhat pár évtized múlva! Hiszen náluk közelítőleg annyi gyermek születik ma már, mint a 47 milliós Spanyolországban, vagy a 60 milliós Olaszországban! És ezzel a nemzetközi polip is tisztában van!

Sajnos ez nem így működik nagyon komoly az élettel már összeegyeztethetetlen betegség esetén v állapot esetén engedélyezik a muvi terhesség megszakítást mind a magzat mind az édesanya esetében is a lengyelek ehhez egy idegösszeomlást igazoló orvosi igazolás nem elég.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Sajnos ez nem így működik nagyon komoly az élettel már összeegyeztethetetlen betegség esetén v állapot esetén engedélyezzék a muvi terhesség megszakítást mind a magzat mind az édesanya esetében is a lengyelek ehhez egy idegösszeomlást igazoló orvosi igazolás nem elég.
Ne kábítsd ilyenekkel a nagyközönséget!
Lényegében még hatályba sem lépett, de te már előre tudod, hogy milyen esetek lehetnek, nem lehetnek!
Nem is lehetett még eset az idő hiánya miatt! Hahó!
 
W

Wilson

Guest
Ne kábítsd ilyenekkel a nagyközönséget!
Lényegében még hatályba sem lépett, de te már előre tudod, hogy milyen esetek lehetnek, nem lehetnek!
Nem is lehetett még eset az idő hiánya miatt! Hahó!

Milyen kábításról beszélsz?Ez a jelenlegi lengyel gyakorlat,gondolom ezt nem írta meg a Vadhajtások:).
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Milyen kábításról beszélsz?Ez a jelenlegi lengyel gyakorlat,gondolom ezt nem írta meg a Vadhajtások:).
Pár kivételes esetből ne következtess gyakorlatra. De bárhogy is van, ez valahol a lengyel nép belügye, és szerintem 1993. óta mindenki elköltözhetett már Lengyelországból, akinek Lengyelország valami miatt nem tetszik. ;)
 
W

Wilson

Guest
Pár kivételes esetből ne következtess gyakorlatra. De bárhogy is van, ez valahol a lengyel nép belügye, és szerintem 1993. óta mindenki elköltözhetett már Lengyelországból, akinek Lengyelország valami miatt nem tetszik. ;)

Ez nem pár kivételes eset,ezek a kőkemény tények természetesen ez túlnyomórészt a lengyelek belugye de mielőtt sommásan liberális nyavajgásnak titulálnánk az ügyet szerintem nem árt tájékozódni vajon miért is okoz ez a dolog ekkora feszültséget a lengyel"barátainknál".:)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
A távoli jövő rémálma már a jelen :

"Megveszi a felhasználók helyadatait az amerikai hírszerzés"


165623s.jpg



"...az amerikai kormány tényleg megveszi azokat a helyadatokat, amelyeket az állampolgárok mobiljai gyűjtenek össze a tulajdonosaikról.



...Az adatokat állítólag nem szedik külön az alapján, hogy egy adott személy Amerikán belül vagy kívül él-e. A helyadatokat konkrétan pedig adatbrókerektől vásárolják. Ezek olyan cégek, amelyek begyűjtik és eladják az emberekre vonatkozó információkat...


..A hatóságok szerint a brókerek közbeiktatása miatt nincs szükségük bírói engedélyre sem mindehhez. A civiljogi szervezetek persze nem értenek egyet ezzel az állásponttal, és el akarják érni, hogy tilos legyen ilyen adatok engedély nélküli vásárlása, függetlenül a forrástól.."


A fogyasztás szabadságának illúziójáért feladják a valódi szabadságot.

THX, Big Brother.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 331
67 343
113
A távoli jövő rémálma már a jelen :

"Megveszi a felhasználók helyadatait az amerikai hírszerzés"


165623s.jpg



"...az amerikai kormány tényleg megveszi azokat a helyadatokat, amelyeket az állampolgárok mobiljai gyűjtenek össze a tulajdonosaikról.



...Az adatokat állítólag nem szedik külön az alapján, hogy egy adott személy Amerikán belül vagy kívül él-e. A helyadatokat konkrétan pedig adatbrókerektől vásárolják. Ezek olyan cégek, amelyek begyűjtik és eladják az emberekre vonatkozó információkat...


..A hatóságok szerint a brókerek közbeiktatása miatt nincs szükségük bírói engedélyre sem mindehhez. A civiljogi szervezetek persze nem értenek egyet ezzel az állásponttal, és el akarják érni, hogy tilos legyen ilyen adatok engedély nélküli vásárlása, függetlenül a forrástól.."


A fogyasztás szabadságának illúziójáért feladják a valódi szabadságot.

THX, Big Brother.
GDPR? Ah mi az a baromság mi? Ha üzlet van, akkor nem számít. Telefon megy a kukába. Mindenkinek ezt kellene tennie. A sok-sok hasznos kis szarság ellenére. Lenne feszkó. :D
 
T

Törölt tag 2822

Guest
GDPR? Ah mi az a baromság mi? Ha üzlet van, akkor nem számít. Telefon megy a kukába. Mindenkinek ezt kellene tennie. A sok-sok hasznos kis szarság ellenére. Lenne feszkó. :D

A GDPR egy fölösleges faszság ami megnehezíti az emberek életét. Azokét is akiknek a munkájukat érinti és azokét is akik csak átlag emberek de ügyintézésnél szembesülnek az "áldásos" hatásaival. A GDPR óta nagyságrendekkel lett nehezebb és túlbonyolított több munkafolyamat aminek végsősoron az ügyfél (is) megissza a levét. Egy elmebeteg baromság, vicc az egész. Az én munkámat elejétől a végéig érinti, néha versenyt üvölthetnénk a partner cégek vezetőivel, hogy kit basz fel jobban a dolog.

Ugyanaz a munkafolyamat ami tíz évvel ezelőtt tíz percig tartott, ma negyven percig tart, köszönhetően a fölösleges túlszabályozásnak. Ebben persze nem csak a GDPR van benne, mert az nem tízéves sztori ugye, de tökéletesen beleillik a sorba.

Aki pedig eddig le akart hallgatni, nyomon követni az ezután is lefog.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Pár kivételes esetből ne következtess gyakorlatra. De bárhogy is van, ez valahol a lengyel nép belügye, és szerintem 1993. óta mindenki elköltözhetett már Lengyelországból, akinek Lengyelország valami miatt nem tetszik. ;)
öngól lőttél, mert akkor ugye ha mindenki aki szerinted "olyan" elköltözött, ki a fészkes fene tüntetett tavaly és tüntet most?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Nézd, a törvény világosan fogalmaz. Az indokolás is. Érdemi változás nincs. Az a várandós nő, akinél valószínűsítik orvosi vizsgálatok, hogy a leendő baba beteg, az beszerzi egy másik orvos papírját arról, hogy ez neki idegösszeroppanást okoz stb., és akkor elvégzik az abortuszt.
..
Az, hogy mit írnak angol nyelvű "lengyel" újságok, meg másodlagos. Egyébként az egész alkotmánybírósági döntés valahol lengyel belügy. Csak erre is igyekszik rátekeredni az a bizonyos nemzetközi polip - ugyanúgy, mint Fehéroroszország választása, vagy Oroszország egy valaki által megmérgezett politikusa esetében - és nyomást gyakorolni a saját érdekei mentén. Erről szól az egész!
..
Lengyelország egyébként a jelenlegi élveszületési mutatói mellett jó eséllyel az EU egyik vezető hatalmává válhat pár évtized múlva! Hiszen náluk közelítőleg annyi gyermek születik ma már, mint a 47 milliós Spanyolországban, vagy a 60 milliós Olaszországban! És ezzel a nemzetközi polip is tisztában van!
A lengyel termékenységi ráta 2010-körül 1,3 volt kb 2019 ha jól emlékszem 1.37, hivatalos statisztika alapján, azt hiszem ez rosszabb a magyar alapján is, 2016 előtt a statisztika szerint a lengyel gyermekek 20 százaléka a szegénységi küszöb alatt élt , utan változtattak a családtámogatási rendszeren, 2. 3. 18 év alatti gyermekre 500 zloty családi pótlék. 2019től ez első gyerekre is jár, így 120 000 ft három gyerekre.

"A lengyel statisztikai hivatal rendszeresen közli az átlagfizetés hivatalos értékét, de csak kétévente ad ki olyan részletesebb adatokat, amelyekből sok minden mást is számolni lehet. Mivel éppen most járt le egy ilyen kétéves időszak, a Money.pl megnézte, hogy mennyi lehet a tényleges átlagos fizetés az országban.




A hivatalosan számolt átlagfizetés 2018 októberében (amikor a most közzétett adatokat felvették) 5003 zlotyi (azaz mai árfolyamon 392 ezer forint), a medián azonban csak 4094 zloty (320 ezer forint) volt.

A tömegek valósága persze ennél is rosszabb, az újság számolása szerint ugyanis a domináns, vagyis legtöbb ember által kapott havi összeg csak bruttó 2380 zloty (186 ezer forint) volt. Ez azért is kiábrándító, mert az adatfelvétel időpontjában a minimálbér 2100 zloty (164 ezer forint) volt, vagyis avagyis a legjellemzőbb fizetési kategória átszámolva alig több mint 20 ezer forinttal volt magasabb, mint a törvényi minimum. (Emberek kb fele)

Viszont a az emelt családi pótlék miatt a 24 százalék szegénységi küszöb alatt élő gyerekek aránya 17 százalék lett, a 2019-es módosítás előtt. Nőtt a gyerekszám, részletesebben itt:

".....
Család 500+ program eredeti céljától eltérően – a lengyel demográfiai trend megváltoztatása – egy tipikusan baloldali programot teljesít: képes volt a gyermekszegénység és a lengyel munkásosztály helyzetén, életszínvonalán érezhetően javítani.

Az már egy kelet-európai specialitás, hogy a lengyel ultrakonzervatív kormánypárt egy baloldali intézkedéssel tartja országos népszerűségét vezető pozícióban."
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 740
5 848
113
A lengyelek nagyon helyesen teszik, hogy védik a magzatokat és tiltják azok szabad gyilkolászását.

Megy a polémia a fejlődési rendellenességekről, a kétfejű gyerekről, a mérgező gyerekről meg a nemi erőszakokból tömegesen született gyerekről, csak hogy hárítsuk azt a morális ellentmondást, ami ezzel a kényelmi opcióval szembemegy.

Ne legyünk már ennyire képmutatóak, mindannyian tudjuk, hogy az eufemisztikusan “terhességmegszakításnak” hívott gyermekgyilkosságok túlnyomó többsége azért történik, mert a gyerek kihordása és/vagy felnevelése valamilyen kényelmetlenséget okoz a szüleinek. Úgy utalnak a jelenségre, hogy “nem kívánt terhesség”. « Erről nem volt szó, én ezt nem akarom. »

Azoknak, akik nem kívánják azt a fránya terhességet, azt tudom javasolni, hogy ne gyakorolják a gyereknemzés aktusát. Annak ugyanis lehetnek ilyen “nem várt” következményei.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
A lengyelek nagyon helyesen teszik, hogy védik a magzatokat és tiltják azok szabad gyilkolászását.

Megy a polémia a fejlődési rendellenességekről, a kétfejű gyerekről, a mérgező gyerekről meg a nemi erőszakokból tömegesen született gyerekről, csak hogy hárítsuk azt a morális ellentmondást, ami ezzel a kényelmi opcióval szembemegy.

Ne legyünk már ennyire képmutatóak, mindannyian tudjuk, hogy az eufemisztikusan “terhességmegszakításnak” hívott gyermekgyilkosságok túlnyomó többsége azért történik, mert a gyerek kihordása és/vagy felnevelése valamilyen kényelmetlenséget okoz a szüleinek. Úgy utalnak a jelenségre, hogy “nem kívánt terhesség”. « Erről nem volt szó, én ezt nem akarom. »

Azoknak, akik nem kívánják azt a fránya terhességet, azt tudom javasolni, hogy ne gyakorolják a gyereknemzés aktusát. Annak ugyanis lehetnek ilyen “nem várt” következményei.
A lengyelek túl is fognak élni!
De mi is!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
GDPR? Ah mi az a baromság mi? Ha üzlet van, akkor nem számít. Telefon megy a kukába. Mindenkinek ezt kellene tennie. A sok-sok hasznos kis szarság ellenére. Lenne feszkó. :D

Ha androidos telóra felrakod a fitness app-ot vissza tudod nézni az összes mozgolódásodat percre pontosan mióta olyan telód van, ha nincs bekapcsolva a gps akkor is háromszögel tornyokkal és bekapcsolt wifi esetén ruterekkel. Gondolom almásnál sincs másképp (mintha lett volna balhé is belőle, hogy külföldi hackerek lenyúlták a nemzeti gárdisták őrjáratozási útvonalát).

USA törvényei szerint az amerikai cégeknek csak az amerikai állampolgárok jogait kell tiszteletben tartania, a terrorista törvény értelmében külföldi állampolgárok adatait át kell adnia a hatóságoknak ha kérik.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
A lengyelek nagyon helyesen teszik, hogy védik a magzatokat és tiltják azok szabad gyilkolászását.

Megy a polémia a fejlődési rendellenességekről, a kétfejű gyerekről, a mérgező gyerekről meg a nemi erőszakokból tömegesen született gyerekről, csak hogy hárítsuk azt a morális ellentmondást, ami ezzel a kényelmi opcióval szembemegy.

Ne legyünk már ennyire képmutatóak, mindannyian tudjuk, hogy az eufemisztikusan “terhességmegszakításnak” hívott gyermekgyilkosságok túlnyomó többsége azért történik, mert a gyerek kihordása és/vagy felnevelése valamilyen kényelmetlenséget okoz a szüleinek. Úgy utalnak a jelenségre, hogy “nem kívánt terhesség”. « Erről nem volt szó, én ezt nem akarom. »

Azoknak, akik nem kívánják azt a fránya terhességet, azt tudom javasolni, hogy ne gyakorolják a gyereknemzés aktusát. Annak ugyanis lehetnek ilyen “nem várt” következményei.
Tehát azért vannak a terhessegmegszakítasok mert maga a terhesség vagy a gyereknevelés kenyelmetlenseget okoz? Nincs is olyan hogy fejlődési rendellenesség, erőszakról származó terhesség vagy esetleg gondaltansagbol bekövetkezett. Mert az nem fordulhat elő hogy egy 16 éves lánynál egy rossz döntés/vagy védekezés hianya miatt az megtörtenik? Az a megoldás hogy így majdnem gyerek fejjel.tartsa azt meg elbaszva az életet egy rossz döntés miatt. Azert remélem te nem szaporodsz.
 
W

Wilson

Guest
Tehát azért vannak a terhessegmegszakítasok mert maga a terhesség vagy a gyereknevelés kenyelmetlenseget okoz? Nincs is olyan hogy fejlődési rendellenesség, erőszakról származó terhesség vagy esetleg gondaltansagbol bekövetkezett. Mert az nem fordulhat elő hogy egy 16 éves lánynál egy rossz döntés/vagy védekezés hianya miatt az megtörtenik? Az a megoldás hogy így majdnem gyerek fejjel.tartsa azt meg elbaszva az életet egy rossz döntés miatt. Azert remélem te nem szaporodsz.
Bár én nem fogalmaztam volna ilyen sarkosan de a mondanivalód lényegével egyetértek.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 015
15 993
113
Tehát azért vannak a terhessegmegszakítasok mert maga a terhesség vagy a gyereknevelés kenyelmetlenseget okoz? Nincs is olyan hogy fejlődési rendellenesség, erőszakról származó terhesség vagy esetleg gondaltansagbol bekövetkezett. Mert az nem fordulhat elő hogy egy 16 éves lánynál egy rossz döntés/vagy védekezés hianya miatt az megtörtenik? Az a megoldás hogy így majdnem gyerek fejjel.tartsa azt meg elbaszva az életet egy rossz döntés miatt. Azert remélem te nem szaporodsz.

Gondtaltanul elég nehéz szexelni.

Amúgy én is így gondolkodtam, amíg kicsit benőtt a fejem lágya, a Bodies kiállításon nem láttam 12 hetes magzatot (kb. ennyi a szokásos művi megszakítási határidő). Kb. ekkora.

12het.jpg


A "folyamat" meg úgy néz ki, hogy szétszakítják a szerencsétlen, letépik a fejét, karját, és darabokban szedik ki. A három hónaposról beszélünk, és akkor itt jönnek akik még 6 hónapig vagy még tovább is engednék.

Anya életveszélye, nyilvánvalóan életképtelen magzat lehet az egyedüli kivétel szerintem. Minden más gyilkosság, csak nem hívod annak.

Erre a mai fejemmel azt mondom, hogy nem lányom, nézd meg kinek teszed szét a lábadat, vagy használj gumit. Mert ez ugyanaz, mintha a 40 éves "emberjogi aktivistát" kúrnám be fejjel előre a faaprító gépbe.

Ha 6 hónapos magzat mehet a turmixba, akkor felőlem ő is... nincs különbség.
 
W

Wilson

Guest
Gondtaltanul elég nehéz szexelni.

Amúgy én is így gondolkodtam, amíg kicsit benőtt a fejem lágya, a Bodies kiállításon nem láttam 12 hetes magzatot (kb. ennyi a szokásos művi megszakítási határidő). Kb. ekkora.

12het.jpg


A "folyamat" meg úgy néz ki, hogy szétszakítják a szerencsétlen, letépik a fejét, karját, és darabokban szedik ki. A három hónaposról beszélünk, és akkor itt jönnek akik még 6 hónapig vagy még tovább is engednék.

Anya életveszélye, nyilvánvalóan életképtelen magzat lehet az egyedüli kivétel szerintem. Minden más gyilkosság, csak nem hívod annak.

Erre a mai fejemmel azt mondom, hogy nem lányom, nézd meg kinek teszed szét a lábadat, vagy használj gumit. Mert ez ugyanaz, mintha a 40 éves "emberjogi aktivistát" kúrnám be fejjel előre a faaprító gépbe.

Ha 6 hónapos magzat mehet a turmixba, akkor felőlem ő is... nincs különbség.
Természetesen ez egy szörnyű dolog de ennek van egy másik oldala is .Én egy korábbi kommentemben ezt már kifejtettem

Az én családomban van olyan aki egy pár hónapos korában félrekezelt agyhártyagyulladás miatt egész életére mozgássérült lett és mindenben segítségre szorul,úgy,hogy én aztán pontosan tudom,hogy ez milyen terhet jelent egy családnak mind fizikai mind érzelmi síkon,ezért én úgy gondolom,hogy igenis joga van egy nőnek eldönteni,hogy ha orvosilag igazoltan súlyosan károsodott a magzata,hogy megszüli-e azt a gyereket vagy sem.Mert egy ilyen gyereknek igenis a család az egyetlen lehetséges alternatíva,(ami viszont nagy áldozattal jár a család számára amellyel kapcsolatba joga van eldönteni az érintett nőnek és jobb esetben a párjának is,hogy meghozzák-e ezt az áldozatot).és nem az,hogy berakjuk egy állami intézetbe mert az egy borzalmas megoldás,én nem egyszer voltam ilyen a magyar állam által fenntartott intézetben,csak,hogy mindenki képbe legyen ott össze vannak zárva a szellemileg és a mozgásában sérült gyerekek,emberek akiket jó esetben meglátogatják a hozzátartozók,de sajnos inkább nem:(.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 549
24 620
113
Aztán mennyien visítanak a halálbüntetés ellen, olyanok akik egy tömeggyilkost, pedofilt, bankárt, ügyvédet stb... simán életben hagynak, míg egy ártatlant lazán kidarabolnak az anyja testéből.
Igen, vannak olyan esetek ami esetben azt mondom rendben van az abortusz, de ezen esetek hány százalékban vannak jelen a nagy abortusz vödörben?


Abortuszt el lehet követni egy abortusz támogatón? Az ugyan gyilkosságnak számít vagy csak szimplán segítettem neki abban amit támogat?
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 740
5 848
113
Tehát azért vannak a terhessegmegszakítasok mert maga a terhesség vagy a gyereknevelés kenyelmetlenseget okoz? Nincs is olyan hogy fejlődési rendellenesség, erőszakról származó terhesség vagy esetleg gondaltansagbol bekövetkezett. Mert az nem fordulhat elő hogy egy 16 éves lánynál egy rossz döntés/vagy védekezés hianya miatt az megtörtenik? Az a megoldás hogy így majdnem gyerek fejjel.tartsa azt meg elbaszva az életet egy rossz döntés miatt. Azert remélem te nem szaporodsz.
Nem írtam, hogy nincs olyan. Van. Azt írtam, a túlnyomó többség nem ilyen eset. Hanem kényelmi.

Pont, mint amilyen a példádban a 16 éves « kislány », aki gyereket nevelni még gyerek, de az aktív szexuális élethez már érett.

Mondd, milyen értékrend szerint jogosítasz fel egy ostoba és felelőtlen csitrit arra, hogy elvegyen egy emberi életet, csak mert az feltehetően “elbassza” (!) az életét. Nem a magzat “baszta el” a kislány életét. A kislány bassza el a gyerekét, mikor terhességmegszakít.

Feltételezem, volt ilyen a családban és nagyon megszenvedte a hölgy a dolgot, nehéz így pártatlanul hozzáállni a kérdéshez, redukálni kell a kognitív disszonanciát, megértem ezt is és nagyon sajnálom, de ez nem változtat a dolgon.

Végezetül: sajnos (nem sajnos), de a reményeidet széjjel kell oszlassam, én már szaporodtam; annál az egyszerű oknál fogva, hogy mi nem öltük meg a gyereket.

Én neked viszont azt kívánom, hogy legyen gyereked, mert hidd el, nincs annál jobb.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
A lengyel termékenységi ráta 2010-körül 1,3 volt kb 2019 ha jól emlékszem 1.37, hivatalos statisztika alapján, azt hiszem ez rosszabb a magyar alapján is, 2016 előtt a statisztika szerint a lengyel gyermekek 20 százaléka a szegénységi küszöb alatt élt , utan változtattak a családtámogatási rendszeren, 2. 3. 18 év alatti gyermekre 500 zloty családi pótlék. 2019től ez első gyerekre is jár, így 120 000 ft három gyerekre.

"A lengyel statisztikai hivatal rendszeresen közli az átlagfizetés hivatalos értékét, de csak kétévente ad ki olyan részletesebb adatokat, amelyekből sok minden mást is számolni lehet. Mivel éppen most járt le egy ilyen kétéves időszak, a Money.pl megnézte, hogy mennyi lehet a tényleges átlagos fizetés az országban.




A hivatalosan számolt átlagfizetés 2018 októberében (amikor a most közzétett adatokat felvették) 5003 zlotyi (azaz mai árfolyamon 392 ezer forint), a medián azonban csak 4094 zloty (320 ezer forint) volt.

A tömegek valósága persze ennél is rosszabb, az újság számolása szerint ugyanis a domináns, vagyis legtöbb ember által kapott havi összeg csak bruttó 2380 zloty (186 ezer forint) volt. Ez azért is kiábrándító, mert az adatfelvétel időpontjában a minimálbér 2100 zloty (164 ezer forint) volt, vagyis avagyis a legjellemzőbb fizetési kategória átszámolva alig több mint 20 ezer forinttal volt magasabb, mint a törvényi minimum. (Emberek kb fele)

Viszont a az emelt családi pótlék miatt a 24 százalék szegénységi küszöb alatt élő gyerekek aránya 17 százalék lett, a 2019-es módosítás előtt. Nőtt a gyerekszám, részletesebben itt:

".....
Család 500+ program eredeti céljától eltérően – a lengyel demográfiai trend megváltoztatása – egy tipikusan baloldali programot teljesít: képes volt a gyermekszegénység és a lengyel munkásosztály helyzetén, életszínvonalán érezhetően javítani.

Az már egy kelet-európai specialitás, hogy a lengyel ultrakonzervatív kormánypárt egy baloldali intézkedéssel tartja országos népszerűségét vezető pozícióban."
Nem igazán értem ez hogyan kapcsolódik ahhoz, amit felvetettem, mert se nem vitatod, se nem arra reagálsz!(?)
De akkor konkrétan a 2019-es helyzet (2020-ról még nincs végleges adat):
---
Olaszország 60.2 millió lakos
élveszületés: 420 ezer! :eek:
..
Spanyolország 46.9 millió lakos
élveszületés: 361 ezer! :eek:
..
Lengyelország 38.4 millió lakos
élveszületés: 375 ezer

..
Még ide teszem a szomszédos Ukrajnát, ahonnét ugye százezerszámra
költöznek át emberek Lengyelországba. És ez a folyamat nem látszik lankadni!
..
Ukrajna 41.9 millió lakos
élveszületés: 309 ezer !!! :eek: :eek:
..
Ha ez a helyzet fennmarad, avagy a demográfiai erőegyensúly mégjobban a lengyelek felé billen a jövőben,
akkor Lengyelország bizony az évszázad közepére az EU harmadik legnagyobb országa lesz! Könnyedén!
Magával vonva ennek nem csak az EU-n belüli politikai súlyát, de a gazdasági, katonai következményeit is!
(Azt már nem is ragozva, ha Ukrajna széthullana, akkor mekkorát nőnének...)