[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 714
113
Szerintem maradjon mindenki a hírek megosztásánál. Bőven elég ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 196
113
Mariupol polgármestere elismerően nyilatkozik a DNR tüzérség pontosságáról A DNR tüzérség pontos szakszerü lövései csak az ukránTGY-sek laktanyáját találták el. Legkisebb kárt sem okoztak a a polgári infrstruktúrában.

 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szerintem maradjon mindenki a hírek megosztásánál. Bőven elég ennyi.
Terroristázással is kéne valamit kezdeni, ha már a szír topikban tiltva volt a féreg, csótány kifejezés.
Ebben szerintem boki-nak igaza van.Én is csak erre reagáltam így. Se a fogalom nem állja meg a helyét a helyzet ismeretében és direkte provokatívan van használva következetesen.
Itt ebben a hírben pl. szóval nem említenek terroristákat a hivatalos közleményben sőt nem is térnek ki arra,hogy ki lőtt rá (akár ukránok is lehettek akik így próbálták leplezni a támadást és az egyezmény durva megsértését).Magyarán Uli. durván csúsztatott mondhatnám hazudik.
Szóval,szerintem senkit nem korlátozunk azzal a szabadságában ha a szakadár szót használjuk rájuk ezen túl.:rolleyes:

 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and borisz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 842
65 501
113
Fogságban lévő ukrán katonák mai sajtótájékoztatója Donyeckben :

Elég vékonykák ezek a nácik, nincs mit rekvirálni már a front közelében? Mert az 50 éves fagyasztott marhák már régen elfogytak gondolom (azt is biztos elpasszolták az illetékesek ide oda)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113

http://karpathir.com/2018/05/23/nem-tett-jot-az-amerikai-latogatas-az-ukrajnai-fronton/
"Kiéleződött a konfliktus Kelet-Ukrajnában az amerikai külügyminisztérium különmegbízottjának múlt heti helyszíni látogatása nyomán – közölte Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő keddi moszkvai sajtótájékoztatóján.
Zaharova szerint Kurt Volker amerikai különmegbízott a fegyverszállítások nyílt támogatásával “alájátszik Kijev militarista hozzáállásának”, és nemcsak “olajat önt a tűzre”, de a konfliktus egyik részesének pártjára áll. Mint mondta, ezzel megkérdőjeleződik az Egyesült Államok közvetítői szerepe.
A szóvivő azzal vádolta Volkert, hogy a minszki megállapodások végrehajtásának előmozdítása helyett elutasítja a szakadár köztársaságok létének elismerését, pedig ezekkel Kijevnek közvetlenül kellene tárgyalnia a konfliktus rendezése érdekében. Megfogalmazása szerint az ukrán vezetés “katonai kalandokra való bátorításként” értelmezte az amerikai különmegbízott magatartását...
...A Kommerszant című gazdasági napilap keddi számában megszólaltatott egy névtelenül nyilatkozó orosz külügyi illetékest, aki veszélyesnek nevezte a Donyec-medencei szakadár köztársaságok térségében kialakult helyzetet, és arra figyelmeztetett, hogy mindennek súlyos következményei lehetnek, ha sürgősen nem tesznek intézkedéseket a feszültség csökkentése érdekében..."
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 714
113
Ebben szerintem boki-nak igaza van.
De akkor valamit a fasisztázással is kezdeni kéne. Az ukránoknak a szakik terroristák, a szakiknak az ukránok fasiszták. A féreg meg egyébb jelzők azért nem ugyanaz a kategória.
Szóval akinek nem tetszik, hogy az ukrán sajtóban a szakadárokat terroristáknak nevezik, az menjen el Kíjevbe és perelje be az adott sajtótermékeket. Akinek meg nem tetszik, hogy az ukránokat a DNR sajtója lenácizzal az menjen el Lunahnszka és a luhanszki táblabíróságon pereljen.
Részemről ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
De akkor valamit a fasisztázással is kezdeni kéne. Az ukránoknak a szakik terroristák, a szakiknak az ukránok fasiszták. A féreg meg egyébb jelzők azért nem ugyanaz a kategória.
Szóval akinek nem tetszik, hogy az ukrán sajtóban a szakadárokat terroristáknak nevezik, az menjen el Kíjevbe és perelje be az adott sajtótermékeket. Akinek meg nem tetszik, hogy az ukránokat a DNR sajtója lenácizzal az menjen el Lunahnszka és a luhanszki táblabíróságon pereljen.
Részemről ennyi.

Mac, logikusnak hangzik, amit mondasz, de azt vedd figyelembe, hogy a fasisztázás annyiban közelebb áll a valósághoz, hogy az ukránok gyakran fasiszta jelképeket használnak és fasiszta történelmi személyiségeket tisztelnek, míg a terroristázás teljesen távol áll a valóságtól, mert ugyanis a terrorista az a lakosságot támadja, amely pont nem az oroszokra, hanem megint csak az ukránokra jellemző.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 714
113
Mac, logikusnak hangzik, amit mondasz, de azt vedd figyelembe, hogy a fasisztázás annyiban közelebb áll a valósághoz, hogy az ukránok gyakran fasiszta jelképeket használnak és fasiszta történelmi személyiségeket tisztelnek, míg a terroristázás teljesen távol áll a valóságtól, mert ugyanis a terrorista az a lakosságot támadja, amely pont nem az oroszokra, hanem megint csak az ukránokra jellemző.
Ebbe a vitába én nem fogok belemenni.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ebbe a vitába én nem fogok belemenni.
Mac, az AZOV az fasiszta ezt ők maguk is büszkén vallják.Ez tény ez nem propaganda.
A terrorista pedig egy fogalom aminek megvannak a jellemző kritériumai amit nem tudsz ráhúzni a két köztársaság hadseregére.
De egyébként nekem 8 csak akkor legyél következetes és pártatlan.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 714
113
Egyetertek, nem jo az, ha valami tul van szabalyozva, Legyen igy> „Virágozzék száz virág, versenyezzen száz gondolati iskola!” - terroristazzon es fasisztazzon aki akar. :D
Én nem akarok, de ha sok sajtótermék is így közli, akkor ez lényegében egy kispaku.
A terrorista pedig egy fogalom aminek megvannak a jellemző kritériumai amit nem tudsz ráhúzni a két köztársaság hadseregére.
Nem én húzom rá, ráhúzzák mások. De pl. ott van az Ir Felszabadítási Hadsereg. Minden esetben hadseregként tekintettek magukra és a célpontjaik legtöbbje katonai és/vagy korményzati volt. Az angolok meg egyfolytában leteroriszáták őket.
A lényeg, hogy ez egy parttalan vita. Nem látom értelmét, hogy ebbe belemenjek. Majd a jövő történészei megválaszolják.
De egyébként nekem 8 csak akkor legyél következetes és pártatlan.
Senkit sem piszkáltam egyik ilyen jelzőért sem.