[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_15/Finnorszag-nem-fogja-befagyasztani-az-Oroszorszaggal-kozosen-megvalos-tando-atomeromu-ep-tesi-projektet-7808/

http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_15/A-Nyugat-probara-teszi-Oroszorszag-ellenallo-kepesseget-6109/

"A kommunista nosztalgiabol ideje kiabrandulni."

Az orosz kommunizmus 25 éve megszűnt jó reggelt.Kivéve Kínában csak őt jó arcnak tartsák nyugaton is meg EU-ban is mert sz..ért h..yért dolgoznak és lám már gyárakat költöztet ide mert a 10 éve demokratikus ország lefelesüllyed
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Sajnos meg a cikket sem olvastad el, de azert osszefoglaltad - Breedlove tabornoktol csak a legelso idezet szarmazott, magat az anyagot egy orosz-ukran-zsido felmenokkel rendelkezo szemely irta es orosz forrasokra is tamaszkodik.

Hé-hé! Ne engem hibáztass én hiszek neked. Peter Pomerantsev valóban egy nagyon hiteles zsurnaliszta. Egyáltalán nem egy fizetett "szabadúszó újságíró". (Khmm...!) Az, hogy például az opendemocracy .net vagy a foreignpolicy .com oldalak az első gugli találatok között van, biztos hogy a véletlen műve. :)

peter pomerantsev @ peterpomeranzev · Sep 10

"I love the smell of propaganda in the morning"


Ő tudja...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Peter Pomerantsev is an award-winning contributor to the London Review of Books. His writing has been published in the Financial Times, NewYorker.com, Wall Street Journal, Foreign Policy, Daily Beast, Newsweek, and Atlantic Monthly. He has also worked as a consultant for the EU and for think tanks on projects covering the former Soviet Union. He lives in London.
Author of Nothing Is True and Everything Is Possible

Nincs is több kérdés. Mi mindig hiszünk azoknak akik szerint mindenki más hazudik, de ők csak a színtiszta igazat mondják. :)
 

delta12

Member
2014. május 11.
41
0
6
Amnesztiát ajánlott Porosenko

"A tervezet ezen kívül szavatolja "az orosz és minden más nyelv" szabad használatát a magán és a hivatalos életben, és kimondja, hogy támogatja valamennyi nyelv oktatását és fejlesztését. Amnesztiában részesíti továbbá a két megyében történt "események" résztvevőit.

http://www.karpatinfo.net/cikk/tarsadalom/amnesztiat-ajanlott-porosenko
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Egyet el kell ismerni, lelelmenyessegben nagyon erosek a szeparatistak:

346346346.1410451165.jpg
 

szerda

Member
2014. augusztus 23.
172
0
16
Amnesztiát ajánlott Porosenko

"A tervezet ezen kívül szavatolja "az orosz és minden más nyelv" szabad használatát a magán és a hivatalos életben, és kimondja, hogy támogatja valamennyi nyelv oktatását és fejlesztését. Amnesztiában részesíti továbbá a két megyében történt "események" résztvevőit.

http://www.karpatinfo.net/cikk/tarsadalom/amnesztiat-ajanlott-porosenko

Hogy lehet ennek hinni, így meg úgy, eddig-addig, annyira, amennyire, használhatják, két évig, sata.

Sajnos, nem sok újat látok benne. Az amnesztiát végre úgy látszik megígérik, de csak a donbaszi harcosoknak. Ezzel megint súlyos probléma van: országszerte és politikai foglyok, civilek.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Joker 15.04; szerda 15.13
Szerintem a nőket is érdekli az ukrán helyzet, illetve az arab világ. Bölcsészhallgatóként volt néhány arab diákismerősöm ( Az El Fatah tagja volt.), illetve éltem két évet a Szovjetunióban. Én megszerettem az oroszokat, bár akkor az életszínvonaluk még alacsonyabb volt, mint a miénk. Most, így sok-sok év elteltével, nem tudom, hogyan élnek.
Nem minden tetszett: például- szerintem - elég trehányak, pazarlók, pontatlanok voltak. Északon kerámialapokkal szigetelték a házakat, s ezeket a raklapokat olyan magasról dobták le a szállító járművekről, hogy a fele, ha épen maradt. Nem számított. Általában azt tapasztaltam, hogy az értelmiség nagy része bezártnak érezte magát, szeretett volna a nyugati kultúrával is megismerkedni, nyitottabban élni. Egyik élményemre a sírig emlékezni fogok: a metrón utazva egy fiatal lányt pillantottam meg, aki eszméletlenre itta magát, teljesen kiszolgáltatott volt emberként, nőként. Az orosz utasok leköpködték, megrúgták, szidalmazták. Senki sem segített rajta. Ez még ma is fájdalmat okoz, ha eszembe jut.
Az ukrán választásokon gondolkodom. Mennyire lesz ez demokratikus, hiszen az ország egy része nem szavaz. Azok a falvak, városok, amelyek éppen akkor ukrán kézben lesznek, azok szavaznak? Hogy fogják ezt lebonyolítani? Hová fogják kiszállítani a szavazólapokat, hiszen ezek korábban kiszállításra kerülnek. Vagy a két napja elfoglalt település nem kap szavazócédulát. És a két napja elvesztett település szavazólapjaival mi lesz? Hol zajlik majd kampány, és hol nem? A bizottságokat mely településeken hozzák létre? Ez sem egy-két nap alatt történik. Egyáltalán, mely területeken érvényesek az ukrán törvények? Ezek a körülmények megkérdőjelezik számomra egy választás legitimitását.
Oroszország egészen biztosan segíti Novorossziját. Bár úgy sejtem, hogy az önkormányzati szervek működnek, hiszen az életet meg kell szervezni, illetve irányítani az összetett folyamatokat, de ehhez biztosan nyújt segítséget (logisztikai, anyagi-pénzügyi) a "nagy testvér". Bizonyára ezért voltak kezdetben oroszok a vezetők, akik aztán dolguk végeztével távoztak.
Én eredeti képesítésemet tekintve középiskolai tanár vagyok. Azon is tépelődöm, hogy mi lesz a gyermekekkel a szeparatisták területén. Az iskolákat nem indították el. Egy egész nemzedék számára okoznak ezzel alig helyrehozható károkat.
Mi van a gazdasággal? Működik, nem működik? Mennyire működik? Egyáltalán miből élnek az emberek? Ha működik: hová adják el a terméket? Valamennyire működnie kell, hiszen a fegyvereket meg kell javítani. Szolgáltatni kell: egészségügy, szociális szféra... stb.
A háborúval kapcsolatosan nekem Brecht Kurázsi mama című drámája jut eszembe: a háború eszmék köntösébe öltöztetett nyers anyagi érdekekért folyik, s a kisemberek ( kis népek?) mindig rajtavesztenek.
Valaki itt említette Orwell 1984 című regényét. Szerintem Orwell látnok volt, a mostani botrányos kiszivárogtatások, lehallgatások igazolják őt, illetve mélyebb betekintést engednek a nagyhatalmak "igazi" természetébe.
Aki olvasott amerikai fórumokat Thomas Jefferson amerikai elnök és Sally Hemings, a negyedrészt színes bőrű rabszolga kapcsolatáról, az tudja milyen rasszista indulatokat kavar a mai napig is a demokrácia hazájában ez a botrány. Mert bizony ott se mindenki liberális demokrata. Döbbenten konstatáltam, hogy az amerikai történészek Jefferson értékelésében elbizonytalanodtak, mintha egy rabszogával folytatott szerelmi viszony bármit is levonna Jefferson politikusi és gondolkodói nagyságából. Úgy tűnik, mély ellentétek szabdalják fel az amerikai társadalmat: mintha ezeket exportálná a világba, amikor az igazságosztó szerepet ölti magára. Remélem nem hangzik őrültségnek, de én a jungi értelemben vett kivetítésnek látom jelenlegi tevékenységüket.
A fórumozó társnak köszönöm Stanislaw Lem ajánlását, el fogom olvasni.
A férfiaknak köszönöm a harcászati események bemutatását, illetve a hadi eszközökhöz csatolt megjegyzéseket. Egy dolog zavar: az egymással szebeni - bár ritkán megnyilvánuló - tiszteletlenség, nyelvi durvaság. Nem szeretem azt, ha például Obamát majomnak nevezik (Obamaki stb.).
Én tárgyaláspárti vagyok.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 122
113
Megkerülik az USA-t?http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_09_15/Parizsban-az-ukrajnai-temakorben-targyalnak-0780/
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 122
113
Végre egy jó hír, ezeket sem lesz nehéz majd asszimilálni. Töketlen egy nép.
http://www.bumm.sk/99430/behivot-kaptak-a-karpataljai-szlovakok-mar-tobben-elestek.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ha jól értem a videó leírásából, akkor a Dnyeper-zászlóalj (Jobb Szektorosok) megtámadnak valami rendőrőrsöt Dnyepropetrovszk ban:
http://www.youtube.com/watch?v=h3AYRH6XIZM
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A foglyul ejtett milicistákat a fasiszták megkínozták. Ezután lefejezték őket, és fejeiket elküldték a hozzátartozóknak. (18+)
http://balrad.wordpress.com/2014/09/15/mindez-itt-europaban-2014-oszen-18/

Újabb donbasszi katlan
http://balrad.wordpress.com/2014/09/15/ujabb-donbasszi-katlanban-pirulhat-nyalokakiraly-latorhada/