3UOF19
Torkolati sebesség: 355 m/s
Hatékony lőtávolság: (Közvetlen): 6500 m
Maximális lőtávolság: 8 000 m (közvetett)
Gyújtószerkezet: 3B35 ütközőgyutacs
Teljes lövedék tömege: 15,8 kg
Töltényhüvely tömege: 13,41 kg
Előformázott szilánkok száma (legalább 0,5 g tömegűek): 3,393
A szilánkok átlagos sebessége: 1,420 m/s
A szilánkok átlagos tömege: 2.73 g
Névleges halálozási zóna: 360 négyzetméter
Ez a lövedék nagyobb torkolati sebességgel indult, mint elődje, és jelentősen továbbfejlesztett kialakítású, így több repeszdarabot képes előállítani.
Pillangó alakú szilánkok. N=szilánkok száma, S=terület.
3UOF19-1
A 3UOF19-1 a 3UOF19 hagyományos, pontszerű robbanó gyújtószerkezetét közelségi gyújtószerkezettel helyettesíti. Az új 9E154-es gyújtószerkezetet úgy tervezték, hogy a lövedéket a föld felett kb. 3 méteres magasságban robbantsa fel, lehetővé téve a fedezék mögött elhelyezkedő, illetve a lövészárkokban vagy megerősített árkokban meghúzódó célpontok legyőzését. A levegőben történő robbanás hatására keletkező nagy sérülési területnek köszönhetően különösen hasznos a rejtett, problémás célpontok, például ATGM csapatok vagy mesterlövészek elleni harcban. Az IFV-k ellen azonban némileg használhatatlanná válik, mivel a repeszek közel sem elég nehezek ahhoz, hogy még a legvékonyabb tetőpáncélzatot is legyőzzék, tekintve, hogy a legtöbb IFV-t úgy tervezték, hogy ellenálljon a 155 mm-es tüzérségi légibombázó repeszeknek. A közelségi gyújtószerkezet lehetővé teszi, hogy ez a lövedék mozgó légi célpontok ellen is bevethető legyen, mivel a kívánt hatás eléréséhez már nincs szükség közvetlen találatra.
Torkolati sebesség: 355 m/s
Tüzelési távolság: (Közvetlen)
Maximális lőtávolság: 8 000 m (közvetett)
Gyújtószerkezet: 9E154 közelségi gyújtószerkezet
Teljes lövedék tömege: 15,7 kg
Töltényhüvely tömege: 13,31 kg
Detonációs magasság: 3 m ± 1,5 m
Előformázott szilánkok száma (legalább 0,5 g tömegűek): 3,393
A szilánkok átlagos sebessége: 1,420 m/s
A szilánkok átlagos tömege: 2.73 g
Áldozatok területe: 600 négyzetméter
A lövés pontos szögétől függően a lövedék nem mindig robban fel 3 méterre a talajtól. Ez a beesési szögtől függ, amely akkor változik, ha a célpont közel vagy távol van. Nagy távolságban a lövedék 1,5 méterrel a talaj felett is felrobbanhat, mivel az oldalra néző optikai érzékelők a nagy állásszög miatt nem látják a talajt. Rövid távolságban, amikor a lövedék lényegében a talajjal párhuzamosan repül, 4,5 méteres magasságban robbanhat.
Hajtóanyagtöltet (A fenti lövedékek mindegyike ezt a töltetet használja)
(forrás:
Tankograd)