1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

BMP-1, -2, -3

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. boki

boki Well-Known Member

Az orosz honvédelmi minisztérium tárgyalásokat folytat 3000 BMP-2 -es modernizációjáról a Kurganmaszavod-dal (gyárto) Új rádio-elektronikai, digitális adatátviteli rendszereket kapnak. Ez a legolcsobb megoldás ameddig az BMP a Kurganyec hadrendbe áll 2016-tol .

Így még 10 évvel meghosszabbítják a használatukat.

3. boki

boki Well-Known Member

BMP-3 verzio:

http://www.janes.com/products/janes/defence-security-report.aspx?ID=1065977919&channel=defence

4. boki

boki Well-Known Member

Mit szóltok ehhezz az új fejlesztéshez? Felismeri valaki ?

5. boki

boki Well-Known Member

Nos ez nem orosz , most májusban volt bemutatva eloszor. A BMP-2 modernizált változata.....

6. boki

boki Well-Known Member

Nos ez nem más mint az új szlovák BVP-M2 SKCZ, távirányíthato toronnyal.

dudi

ti (mh)mit használtok BMP-2 vagy BVP-2 -seket?

7. boki

boki Well-Known Member

A honvédelmi minisztérium is rendelhetne belole.

Tobb kép:

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/160383/title/SVK-CZE-BVP-M2-modernizace

8. dudi

dudi Well-Known Member

Sosem volt rendszerben itthon a BMP-2 vagy bármelyik változata.Amúgy BTR-80,BTR-80/A.

9. boki

boki Well-Known Member

Értem, kosz. akkor csak BMP-1- sek voltak.

10. dudi

dudi Well-Known Member

Igen,de nálunk sosem volt BMP csak BTR.

11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem nagyon értem ezt a modernizálást. A futóművön kívül mindent kicseréltek. Ennyi erővel építhettek volna egy vadiúj járművet.

12. boki

boki Well-Known Member

Vagy legalábbis adhattak volna neki valami új nevet.....

2 szlovák és egy cseh cég kooperácioja . A cseh hadsereg érdeklodik a típus iránt, a szlovákoknak akút pénzhiány van jelenleg..

13. sulyid

sulyid New Member

Lehet, hogy én értem rosszul, de te most azt állítod, hogy sosem volt BMP a NH v. az MH állományában, ami hibás állítás. Ha én értek valamit rosszul, akkor meg úgyis kijavítasz.

14. dudi

dudi Well-Known Member

Nálunk=88-as.sosem használom a HM-re vagy MH-ra a  nálunk,mi stb szavakat.

15. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Nem azért, de V4 vagy valami? Itt kellene beszállni... :) Én érdeklődöm az MH nevében is... :)

16. gaborv

gaborv Member

<a title="Profile" rel="nofollow">Mackensen</a>:
    Azért modernizálják, mert egyrészt a járművön kívül egy rakat alkatrész is van raktáron ami így nem megy a levesbe, hasonlóan a képzett szerelőkkel, stb. Továbbá a járművek megsemmisítése is költségtényező.
    Az alapos felújítással tehát lényegesen olcsóbban jönnek ki mint a BMP-k bedarálásával és új gépek vételével.

Megjegyzem a bmp-2 tökéletesen megfelel a céljára ma is, így nem sok értelme lenne kidobálni őket. Elektronikai ráncfelvarrás + reaktív/aktív védelem oszt máris tudja azt amit kell.

17. boki

boki Well-Known Member

zotyek 78

Nem rossz otlet V4...:) De , ha ossze fogna a 4 ország , jelentos mennyiségu pénzt takarítana meg és korszeru haditechnikát rendszeresíthetnének. Fejlesztenek a szlovákok, csehek, lengyelek,  csak valahogy mi vagyunk lemaradva....

A hadiuzemek (tobbséguk) a fent említett országokban megmaradtak, vagy állami vagy pedig magánkézben .

18. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Gondolom igaz lenne amúgy pl. az Andersre is.. Ha beszállnánk a fejlesztésekbe, akkor egyrészt magyar mérnökök tapasztalatot szereznének, másrészt nyílván Rábánál lehetne őket gyártani nálunk is.

19. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Gaborv, miféle alkatrészekről beszélsz?

http://www.armyrecognition.com/idet_2013_news_coverage_report_pictures_video/new_slovak_upgrade_program_for_infantry_fighting_armoured_vehicle_bvp-m2_skcz_at_idet_2013_2305131.html

Ha jól olvasom, gyakorlatilag mindent kicsrélnek amihez "alkatrészek" kellenek: torony, motor, hajtómű. Teh

t valószínüleg "meg a levesbe". Marad ugyebár a fegyverzet (gépágyú, géppuska) és a futómű. Gyakorlatilag egy új járművet tesznek a régi futóműre. Ennyi erővel az is lehetne új.

20. danielblack

danielblack Guest

A lengyelekkel lenne érdemes még üzletelni Rosomak ügyben.

Ezen oldal megosztása