Borej osztály / Projekt 955 (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
F_3nfmsXkAAFoLO

F_3nhLzWsAAOwvy
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Itt kérdezem,mert ez egy Orosz ssbn topik,szóval olvastam itt is,hogy műholdról lehet követni a tengókat,mert okoznak a vízfelszínen egy dudort,mert akkora test mozog a víz alatt,ami logikus,meg biztos működik,ez a téma jött fel egy baráti beszélgetésben,cimbi állította,hogy nem tdunak elrejtőzni az Orosz tegngók,én meg hogy valószínűleg igen,illetve részlegesen biztosan.
Mondtam neki,hogy az ilyen műholdas technikát sanszosan zavarja az időjárás,nem lehet lefedni a teljes óceáni felületeket a bolygón 0/24-ben,amennyire én tudom amai Orosz tengók 400 méter mélység körnékén is tudnak mozogni,illetve a taktikai sebességen haladva olyan kis mozgást okoznak a vízfelszínen,hogy nem észlelhetőek akkor,ha azzal a sebességgel haladnak.
Szóval én állítottam,hogy bizony,el tudnak teljesen rejtőzni manapság az Orosz tengók,ha akarnak,és egyszer csak felbukkannak ,vagy indítási mélységig emelkednek bárhol,és kezdődhet az hadgyaksi florida partjainál,17 centire a nemzetközi vizeken a határtól.
Nyilván nem szokás ilyen félreérthetetlen jelzéseket adni,de havannai sétahajókázás miatt került szóba.
Mekkorát tévedtem,ha tévedtem?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 180
113
Itt kérdezem,mert ez egy Orosz ssbn topik,szóval olvastam itt is,hogy műholdról lehet követni a tengókat,mert okoznak a vízfelszínen egy dudort,mert akkora test mozog a víz alatt,ami logikus,meg biztos működik,ez a téma jött fel egy baráti beszélgetésben,cimbi állította,hogy nem tdunak elrejtőzni az Orosz tegngók,én meg hogy valószínűleg igen,illetve részlegesen biztosan.
Mondtam neki,hogy az ilyen műholdas technikát sanszosan zavarja az időjárás,nem lehet lefedni a teljes óceáni felületeket a bolygón 0/24-ben,amennyire én tudom amai Orosz tengók 400 méter mélység körnékén is tudnak mozogni,illetve a taktikai sebességen haladva olyan kis mozgást okoznak a vízfelszínen,hogy nem észlelhetőek akkor,ha azzal a sebességgel haladnak.
Szóval én állítottam,hogy bizony,el tudnak teljesen rejtőzni manapság az Orosz tengók,ha akarnak,és egyszer csak felbukkannak ,vagy indítási mélységig emelkednek bárhol,és kezdődhet az hadgyaksi florida partjainál,17 centire a nemzetközi vizeken a határtól.
Nyilván nem szokás ilyen félreérthetetlen jelzéseket adni,de havannai sétahajókázás miatt került szóba.
Mekkorát tévedtem,ha tévedtem?
Semekkorát.Orosz,(de a nyugat hajók is) SSBN-ek örjáratozási sebességen lényegében bemérhetetlenek.Mágneses anomália detektorok tudják csak bemérni,de csak 1-2km távolságbol.
Jol jellemzi,hogy mennyire nehezen bemérhető célpontok a modern SSBN-ek,a franci és brit tengók ütközése.Akkor vették észre egymást,mikor összementek.
Orosz SSBN őrjáratozási térsége ráadásul az Északi Jeges tenger,főleg a jég alatt.Semmiféle műhold nem méri be őket ott.
SSBN tengók garantálják,hogy ne legyen orosz-NATO háború.Emiatt nincs semmiféle jelentősége az Avangard rendszernek se.Tengok akkor is biztositják a MAD töretlenségét,ha egy váratlan támadásban a teljes USA szárazföldi atomütőerőt le sikerűlne tarolni (de az is gyakorlatban elképzelhetetlen)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and deze75

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Semekkorát.Orosz,(de a nyugat hajók is) SSBN-ek örjáratozási sebességen lényegében bemérhetetlenek.Mágneses anomália detektorok tudják csak bemérni,de csak 1-2km távolságbol.
Jol jellemzi,hogy mennyire nehezen bemérhető célpontok a modern SSBN-ek,a franci és brit tengók ütközése.Akkor vették észre egymást,mikor összementek.
Orosz SSBN őrjáratozási térsége ráadásul az Északi Jeges tenger,főleg a jég alatt.Semmiféle műhold nem méri be őket ott.
SSBN tengók garantálják,hogy ne legyen orosz-NATO háború.Emiatt nincs semmiféle jelentősége az Avangard rendszernek se.Tengok akkor is biztositják a MAD töretlenségét,ha egy váratlan támadásban a teljes USA szárazföldi atomütőerőt le sikerűlne tarolni (de az is gyakorlatban elképzelhetetlen)
Így van! Úgy van felépítve az USA és Oroszország atomütőereje, hogy akár két komponens (ha a hagyományos, légierő, szárazföldi siló, haditengerészet triádból indulunk ki) 100%-os kiesése esetén is a megmaradt egy elég elrettentő erőt jelentsen az egész világgal szemben.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Van valami összegzés a fórumon,hogy mennyi ssbn-jük van az Oroszoknak, és azok mennyi, milyen icbm-et hordoznak?
Gondolom ezeket védi,kíséri pár vadásztengó,azokból mennyi van nekik?
Amikről ukrajnát cm-ezik,azok gondolom kisebbek mint amik az ssbn-eket kísérik,az más méretosztály?