1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Boxer/GTK/MRAV

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Ezt úgy az egész topikra írod?

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Kontextusba helyezve, egy esetleges magyarországi beszerzés esetére.

kamm likes this.
  3. kamm

kamm Well-Known Member

4. Wilson

Wilson Well-Known Member

Boxer RCT30

svajcibeka, Ocses, therob and 2 others like this.
  5. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Tartom, hogy egy gumikerekes úszóképes legyen. Ha ehhez túl nehéz, akkor oda már lánctalp kell...

kamm likes this.
  6. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ajjaj egyszer már ez fel lett vetve és úgy kiszabadult a szellem a palackból,hogy alig lehetett visszatuszkolni,amúgy szerintem meg nem b........meg az a szellem:):):)

7. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ahogy mostanában olvasom, a KMW nagyon tolja ezt a tornyot. Eddig meg nagyon nem... Úgy látszik beéret és stabil platformmá vált.
    Nekem úgy tűnik, hogy még nem eldöntött az angol Boxerek felszereltsége. Mintha oda akarnák betolni. Ezt abból veszem, hogy több angol twitteren jelen levő biztonság politikával foglalkozó embert is promó utaztattak Németországba bemutatót tartani nekik...
    Különösen úgy érdekes, hogy az Ajax-szal gondok vannak. Lehet hogy a CT40-nel voltak gondok???

8. Wilson

Wilson Well-Known Member

Én is úgy gondolom,hogy most már bátran merik ajánlani amúgy nagyon komoly cucc ezzel a toronnyal a Boxer jöhet belőle hozzánk vagy 200 Db:):).Ja és a kenguruk az Iron Fists akarják a Boxerekre.

https://defense-update.com/20190121_iron-fists-aps-for-the-australian-boxers.html

9. tarzaan

Ez nem a Rhenmettal tornya:?

:)

10. kamm

kamm Well-Known Member

Nem es pont ezert erolteti a KMW, probaljak kiszoritani a RM tornyat, mert utolag tornyot nem fogsz mar cserelni egy gun kedveert, csak ha nagyon muszaj - viszont ha eleve a RM Lance toronnyal veszel Boxert, akkor kesobb a 30mm fegyver helyere 35mm is kerulhet, ami ugye csak a RM bevetele lesz majd: https://rheinmetall-defence.com/de/...munition/direct_fire/medium_calibre/index.php

30 mm x 173 / 35 mm x 228 WOTAN30 / WOTAN35
    Die WOTAN30 ist eine extern angetriebene Mittelkaliber-Maschinenkanone mit einer Kadenz von 200 Schuss/Minute. Die leicht handhabbare und äußerst zuverlässige WOTAN30 ist die perfekten Wahl für die Bewaffnung moderner Schützenpanzer und anderer Kampffahrzeuge. Die WOTAN35 ist das jüngste Mitglied der neuen WOTAN-Familie und bietet dank ihres größeren Kalibers eine höhere Reichweite und Durchschlagskraft als 30-mm-Kanonen.

Typische Integration: Rheinmetall Lance-Turm und Marineanwendungen.​

11. pöcshuszár

Háát az angoloknál nem a 35mm van porondon, hanem a CT40. Náluk az lenne az észszerű, mivel az AJAX-okat azzal szerelik fel, sőt a Warrior is azt fogja kapni, ha végre megoldják az integrációs gondokat.

12. kamm

kamm Well-Known Member

En azert remelem, nalunk vagy egybol 35mm lesz mindket IFv-n, mondvan 30 evre elore gondolkodik a HM tervezesi-muveleti osztalya, ahogy Benko igeri, de ha 30mm lesz, akkor olyan, amelyikhez mar dolgoznak avagy garantalt a 35mm... last Wotan35, nem veletlenul eroltetem a RM tornyat mindkettore.

Eleg brutalis az a masodpercenkenti 3+ loves:

13. pöcshuszár

Ez nem egy IFV torony, és nem is WOTAN 35.

14. megazez

megazez Well-Known Member

Ez skyranger, ez a gepard leváltására van, nem szokványos apc ifv toronnyal.
    Légvédelem.
    https://www.rheinmetall-defence.com..._defence_systems/mobile_air_defence/index.php
    Skyshield mozgó alapon tulajdonképpen
    https://www.armyrecognition.com/ger...stem_cannon_missile_technical_data_sheet.html

Parapitecus likes this.
  15. kamm

kamm Well-Known Member

Ennyire meleg van otthon? Belinkeltem az egesz modellvalasztekot: https://rheinmetall-defence.com/de/...munition/direct_fire/medium_calibre/index.php

Meg 1x - konkretan emliti a Lance tornyot:

30 mm x 173 / 35 mm x 228 WOTAN30 / WOTAN35
    Die WOTAN30 ist eine extern angetriebene Mittelkaliber-Maschinenkanone mit einer Kadenz von 200 Schuss/Minute. Die leicht handhabbare und äußerst zuverlässige WOTAN30 ist die perfekten Wahl für die Bewaffnung moderner Schützenpanzer und anderer Kampffahrzeuge. Die WOTAN35 ist das jüngste Mitglied der neuen WOTAN-Familie und bietet dank ihres größeren Kalibers eine höhere Reichweite und Durchschlagskraft als 30-mm-Kanonen.

Typische Integration: Rheinmetall Lance-Turm und Marineanwendungen.

A videot a fegyverre linkeltem,, nem a toronyra, gondoltam ez egyertelmu a szovegembol, amin a tuzgyorsasagot emlitem - utobbibol kiderulhet, hogy a masodik loveszetre ertettem, logikusan nem a tobbezer percenkenti tuzereju modellre, ahonnan veletlenul a video indul - de segitek, mert latom, nem megy... :p

Azaz osszefoglalva a Lance torony akarmire rateheto - lathatoan egy Boxer-alapra van rateve legvedelmi eszkoznek peldaul az Oerlikon fegyverrel -, a Wotan35 pedig eleve ahhoz lett tervezve ergo ez egy valos opcio a Boxerhez.
    A kerdes a Puma, egyelore nem latom sehol, hogy ezen erolkodnenek...

16. tarzaan

Thx.

Ugyanezéért próbálják kiszorítani az RM 130-asát is.

17. pöcshuszár

Nem. A WOTAN egy külső áramforrásról működő Mauser által tervezett 2 oldalról adagolható gépágyú, míg a KDG (ami a Skyrangerben van) egy lőporgázok erejét felhasználó revolver elven működő gépágyú.
    Annak ellenére, hogy lehet, hogy van közös lőszerük, még teljesen más elven működnek.

18. kamm

kamm Well-Known Member

Ennek vegkepp semmi ertelme már szamomra. :) Ujra a lenyeg, legalabbis szerintem: a Lance 2.0 torony utolag upgradelheto, azert probaljak eroltetni - sans Puma, arrol nem hallani semmit semmi massal, mint az RCT30 toronnyal - gyanitom, nem alakitanak at a Lance 2.0 kedveert, plane nem 200-250 darabert.
    Erre amugy a csehek a legjobb pelda, inkabb lelepett a KMW, de nem fog manned tornyot tervezni - mig a Lance az eredeti unmannedbol (Lance RC) kesobb manned verzioban is megjelent:

Kis turkalas utan ugy tunik, hogy a Lance 1.0, amit 2007-ben fejlesztettek, megelozi az RCT30 tornyot es meg rolled steel, mig az RCT30 elvileg vmi aluminiumos dolog (biztos van vki, aki jobban erte az otvozetekhez, mint en.) Amugy egyik sem sajat fejlesztes, az RM Lance tornya a KUKA Wehrtechnik beolvasztasabol, a KMW RCT30 tornya meg a Wegmantol jon, ha minden igaz.

Amugy nincs bajom az RCT30 unmanned toronnyal sem, pl a Boxerben egesz korrekt kis allasa van a gunnernek alul - csak legyen hozza 35mm upgrade path:

Wilson, alfa74 and mindenen kívül like this.
  19. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Volt már hasonló, de olyan jól néz ki.

Firga bácsi likes this.
  20. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Ezen oldal megosztása