1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

BTR-60, -70, -80, -90, -94

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Volt vagy van terv a BTR-ek modernizálására és az ezt tartalmazza:

• KM1M kettős működésű irűnyzó távcsó beépítése
    • Csúszásgátló bevonat a tetőpáncélon
    • STANAG szerinti külső indító csatlakozó
    • Meleg levegős fűtő-szellőztető készülék
    • Palackozott - zacskózott ivóvíz-tároló láda
    • Lőporgáz elszívó berendezés
    • Toronyáramkörök visszajelző lámpa
    • Opto-elektronikus lőszerkifogyás érzékelő

2. gaborv

gaborv Member

És mi lett a tervel, mért nem valósult meg? (a pénzen kívül, ami általános ürügy)

3. boki

boki Well-Known Member

Új ukrán KSM BTR 70Di-02

4. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Kerámialapokkal megerősített BTR, megsorozva egy KPVT-ből. Állítólag egy sem hatolt át. Sajnos nem tudom, hogy milyen távolságból lőttek rá.

5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Többe kerülnek a kerámialapok, mit a jármű:)

6. Unio

Unio New Member

Berakom már ide, hogy itt is meglegyen az utókornak :). Jó kis gyárban összeszerelős képek: http://englishrussia.com/2014/03/24/how-russian-btrs-are-being-assembled/

7. Unio

Unio New Member

Berakom már ide, hogy itt is meglegyen az utókornak :). Jó kis gyárban összeszerelős képek: http://englishrussia.com/2014/03/24/how-russian-btrs-are-being-assembled/

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Most akkor 1 BTRben 2 V8as KAMAZ motor van??

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Csak nálunk lámpának híjják...

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Figyeltétek az ajtóba épített automata gázelemzőt?

11. Unio

Unio New Member

Most akkor 1 BTRben 2 V8as KAMAZ motor van??</blockquote>

Ezek szerint igen. Nem vagyok a btr ismerője, csak gondoltam berakom ide ezeket a gyáros képeket. Oroszék is rendesen upgradelnek, látok én ott sebesült szállítót meg műszaki mentőket is.

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Az a dupla motor a Bhtr-60-ban nemigen vált be. Gond volt összehangolni hogy egyforma fordulatszámon menjenek. Igaz azóta eltelt 40 év.

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

Két nap kereséssel se találtam képet az új modell motorteréről.

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Most jöttem rá (századszor), hogy okosabb, ha oroszul keresem:
    http://milindcom.ru/vic/News/ Az oldal alján.
    Ide nem nagyon raknak be két motort.

15. Mackensen

A btr-70-ben is dupla motor volt. Elmondható, hogy a szovjetek első modernnek mondható kerekes PSZH-ja a btr-80 volt.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Na ja, de ez két V motor lenne. Az engrus cikkében úgy néz ki, mintha széltében össze lenne építve kettő. Az már 600 lovacska (lenne). Nem is tudom, a nagy ablakos milyen alváltozat. Azt sajnálom, hogy nincs is V8 hangja.
    Nekem is volt V8as verdám. Az 250 le volt 1800 kilóra. Gyönyörű hangja volt, ha tövig nyomta a nejem a gázt.

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hm. Ezek is V8asok. Hány lóerősek lehetnek?
    http://www.defencetalk.com/pictures/btr-70/p41577-btr-70-engine.html

18. Mackensen

A történet röviden a következő. A szovjetek a második világháborúba Land-Lease keretén belül egy rakás Studebaker US6 kamiont kaptak az amerikaiaktól. Ebben volt egy 6 literes V8 Hercules JXD 320 benzinmotor. Ennek a másolata lett a ZiL-151 kamion aminek a bázison készült el a BTR-152.
    A BTR-152 után jött a BTR-60, kicsit feljavított motorral és persze mivel nem volt elegendő a lóerő egyszerre két darabbal.
    Aztán jött a BTR-70, amiben szintén ugyanazok a motorok voltak, talán vagy 10 LE erősebb változatban.
    Ismétlem a BTR-80 megjelenéséig a szovjeteknek nem volt megbízhatónak mondható kerekes PSZH-juk.

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hm. A csőrös ZILnek sorhatos motorja volt. A kék ZIL 130asnak volt V8asa. Akkor szerettem bele a V8ba.

20. dudi

dudi Well-Known Member

A BTR-ben 1 db KAMAZ motor van,mostanában sajnos sokat látom!

Ezen oldal megosztása