Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 656
113
Volt valami hasonló magyar is.
Ha jól emlèkszem nem a pisztoly elsütő billentyűjèt húzta az ember
Hanem a kiegèszítőjèt. Ès egy kis motorral megoldották hogy "gèppisztoly" módján lehessen vele sorozatot lőni. Az mozgatta a valódi elsütőbillentyűt.

Arról tud valaki valamit? Abból nem lett semmi?
Igen hallottam és olvastam PDW volt a neve. De állítólag ez a motoros funkció amitől géppisztolyszerű lett volna nem igazán tudott megbízhatóan működni.
Dobom a linket, ahol a Kaliber foglalkozott vele: http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/pdw-gs1-prototipus-mini-tesztcikk/amp/
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface and Ocses

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 791
14 891
113
Nem, egyik sem az.

No és akkor mi a baj, ha valaki vesz mellényt + sisakot ?


Érdekes hely lehet, már most szeretem. Lőjetek sokat és nagyokat! :)

Nem kötelező fullos felszerelésben nyomni.

Lehet, én is civil szerkóban nyomom, de néha a mellényt felvenném. Hol máshol hordjam a fegyótárakat ? :)


Érdekes diszciplina lehet amit mellényben, sisakban, 30-as tárral kell nyomni egy civil lőklubban. :D

Nekem a fegyómhoz gyárilag járt egy 30-as tár.

dhTwRw5.jpg
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 737
4 138
113
Sehogy, EU-s jogszabály, hogy 30-as tárat csak akkor kapsz, ha van hozzá fegyvertartásid
Szia,

Tarat kapsz, de csak akkor szabad a fegyverbe beletenni, ha erre is kiterjed a fegyvertartasi engedelyben szereplo fegyver kategoriaja.
Vagyis tök ugyanazt a fegyvert:
-B9-nek vizsgaztatva tilos beletenni a 30-as tarat
-A6-nak vizsgaztatva szabad beletenni 30-as tarat, de szigoritott felteteleknek kell megfelelni (pl. racs a fegyverSZOBA nyilas-zaroin, tavfelugyelet)
-B7-nek vizsgaztatva szabad beletenni, nem kell megfelelni a szigoritott felteleknek - de 2021. januar 1-tol ilyenre NEM vizsgaztatnak
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 751
80 137
113
Szia,

Tarat kapsz, de csak akkor szabad a fegyverbe beletenni, ha erre is kiterjed a fegyvertartasi engedelyben szereplo fegyver kategoriaja.
Vagyis tök ugyanazt a fegyvert:
-B9-nek vizsgaztatva tilos beletenni a 30-as tarat
-A6-nak vizsgaztatva szabad beletenni 30-as tarat, de szigoritott felteteleknek kell megfelelni (pl. racs a fegyverSZOBA nyilas-zaroin, tavfelugyelet)
-B7-nek vizsgaztatva szabad beletenni, nem kell megfelelni a szigoritott felteleknek - de 2021. januar 1-tol ilyenre NEM vizsgaztatnak
Én próbáltam tárat venni 1 éve és nem tudtam. Azt mondta a boltos bácsi, hogy nem adhat ha nincs fegyvertartásim, sőt ha ar-re van tartásim, akkor pl ak tárat sem adhat.
 
  • Szomorú
Reactions: bel

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 087
16 382
113
Kanadában 3 éve szépen benyűjtötték az AR15-ösöket meg a 30-as tárakat és mindent ami hasonlít rá, mert esetleg rószra használnak őket egyes emberek.

Pl. random öldökölnének embereket vagy küldenék el a kanadai szélsőliberált kormányt a kó büdös francba, hogy mégis mit képzel.

Most pedig hatóságok kénytelenek voltak behívni egy rakat új-zélandi és amcsi hivatásos vadászt AR-15ösökkel meg a sátáni 30-as tárakkal hogy helikopterekről lődözzenek ki egy nagyobb rudli invazív szarvast, ami eddig darabonként csekély 10 000 CAD-ra jött ki, bár ezt eddig a helyi vadászok tök ingyen is megcsinálták…

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 566
113
Kanadában 3 éve szépen benyűjtötték az AR15-ösöket meg a 30-as tárakat és mindent ami hasonlít rá, mert esetleg rószra használnak őket egyes emberek.

Pl. random öldökölnének embereket vagy küldenék el a kanadai szélsőliberált kormányt a kó büdös francba, hogy mégis mit képzel.

Most pedig hatóságok kénytelenek voltak behívni egy rakat új-zélandi és amcsi hivatásos vadászt AR-15ösökkel meg a sátáni 30-as tárakkal hogy helikopterekről lődözzenek ki egy nagyobb rudli invazív szarvast, ami eddig darabonként csekély 10 000 CAD-ra jött ki, bár ezt eddig a helyi vadászok tök ingyen is megcsinálták…

Nem értem mi a gondod, ez durván pörgeti a GDP-t.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Pogány and kaktusz