Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 783
48 190
113
Nálunk Szerbiában a légpuska továbbra is szabadon vásárolható, csak az erősebbeket (azt hiszem, hogy 10J felett) vásárlás után be kell jelenteni a rendőrségen. Eddig nem volt nagy gond a galambokkal, de az idén nagyon elszaporodtak. Egy dolog, hogy lopják a kukoricát, hisz nekik is élni kell, de a mezőgépeket vastagon beborítják a végtermékükkel. Vércse csak nagy ritkán fog meg belőlük, a gerléket egyszerűbb neki levadászni. Vannak gyöngybaglyaink is, de mostanában akkora a rágcsálóinvázió, hogy nem foglalkoznak a galambokkal.
Ja, hogy Szerbia, boldog ember :)
Akkor én PCP-re szavazok, valami erősebbre.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 801
30 688
113
Disclaimer: Magyarországon a légfegyverek ilyen típusú berhelése büntetőjogi következményeket vonhat maga után, szóval az erősen nem ajánlott kategória.
Nem is ajánlottam, csak az ismeretek bővítése céljából írtam le. Anno itt is (Ro) illegális volt, csak kb soha senkinek nem mérték be, hogy mennyivel megy az a lövedék. Azóta engedélyköteles és lőtérre kellene járni vele, komcsi állam.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 505
14 670
113
Sziasztok. Nagyon elszaporodtak nálunk a “szárnyas patkányok”, vagyis a vadgalambok, ezért gondoltam, hogy vásárolok egy légpuskát. Elég lenne valami középkategóriás, max 20-30 méterre, csak fogalmam sincs, hogy milyen márkát keressek. Köszönöm.
Szlovákban is vehetsz erősebbet.
Meg a lövedèk sem mindegy.
Van direkt madarakra.
Boltban a szakik szokták tudni mire mi az ideális.
 
  • Tetszik
Reactions: wankel

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 430
23 517
113
Egy átlag amcsi és az amerikai fegyvertartás ( a videóból nem csak az derül ki hogy a srácnak fogalma sincs a napi politikáról, se az őt körülvevő világról, de a törvényeket sem ismeri nagyon, legyenek azok az ember vagy a természet törvényei.”, hanem az is hogy hogyan lesz egy fegyverellenes civilből a fegyverekkel megbarátkozó állampolgár):

 
  • Tetszik
Reactions: enzo

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 048
22 626
113
Külföldről hogyan lehet fegyótárat venni ?


Te meg mire készülsz haver?! :D
Én eddig csak Németországból és az USA-ból rendeltem. Semmit a világon nem kértek tőlem, kifizettem kártyával és jött amikor jött. Jövőre szeretnék a Glockhoz átalakító szettet, szerintem ezt is Amerikából fogom rendelni, mert sokkal jobb árban van. Szintén nem kell semmi hozzá.
Mondjuk az USA eleve fura egy szitu, mert alkatrészneknél sem igazán kérnek semmit. Pl. én gondolkodtam egy másik csövön, mire lehetne htompítót feltekerni, simán megvette volna egy barátom kint bármi papír nélkül és elküldte volna egy dobozba. Viszont itt beszívhattam volna vele és könnyen lehet, hogy a WEGA jött volna értem, hogy vajon mi a bántanak vásárolok én privátba ilyen csövet Amerikából. Kb. erre az egyre kell figyelni szerintem, de amúgy az engedélyezett tárak, grip-ek és egyebek gond nélkül.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 048
22 626
113
Mert szerinted nekem nincs fegyvertartásim ? :eek: Akkor hogy van nekem fegyóm ? :confused:



Lőklubos lövészetre :D

Dudi úgy értette szerintem, ahogy privátba írtam is. Hiába van engedélyem 3 fegyverre a G19-emhez gyári kapacitású táram lehet legálisan, a 30-as már illegális és ha akarok, akkor be kell vándorolnom a rendőrségre.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 874
5 163
113
Te meg mire készülsz haver?! :D
Én eddig csak Németországból és az USA-ból rendeltem. Semmit a világon nem kértek tőlem, kifizettem kártyával és jött amikor jött. Jövőre szeretnék a Glockhoz átalakító szettet, szerintem ezt is Amerikából fogom rendelni, mert sokkal jobb árban van. Szintén nem kell semmi hozzá.
Mondjuk az USA eleve fura egy szitu, mert alkatrészneknél sem igazán kérnek semmit. Pl. én gondolkodtam egy másik csövön, mire lehetne htompítót feltekerni, simán megvette volna egy barátom kint bármi papír nélkül és elküldte volna egy dobozba. Viszont itt beszívhattam volna vele és könnyen lehet, hogy a WEGA jött volna értem, hogy vajon mi a bántanak vásárolok én privátba ilyen csövet Amerikából. Kb. erre az egyre kell figyelni szerintem, de amúgy az engedélyezett tárak, grip-ek és egyebek gond nélkül.
Én akartam Usabol rendelni, és nem is fődarab alkatrészt de a chates ugyfelszolgálat azt mondta Európába nem küldenek.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 637
14 113
113
Dudi úgy értette szerintem, ahogy privátba írtam is. Hiába van engedélyem 3 fegyverre a G19-emhez gyári kapacitású táram lehet legálisan, a 30-as már illegális és ha akarok, akkor be kell vándorolnom a rendőrségre.

Nekem van AR-hez is táram, azt csak megrendeltem a Best Shot-tól, nem kértek semmit, és utalást követően automatikusan szállították is ki nekem, nem kértek semmiféle rendőrségi engedélyeztetést.
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 048
22 626
113
Én akartam Usabol rendelni, és nem is fődarab alkatrészt de a chates ugyfelszolgálat azt mondta Európába nem küldenek.
Ezt boltja válogatja szerintem. Én több kiegészítők is vettem már és mint írtam is, most onnan keresek valami átalakító szettet. Ilyesmit:
pro-glock_3.gif
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 505
14 670
113
Ezt boltja válogatja szerintem. Én több kiegészítők is vettem már és mint írtam is, most onnan keresek valami átalakító szettet. Ilyesmit:
pro-glock_3.gif
Volt valami hasonló magyar is.
Ha jól emlèkszem nem a pisztoly elsütő billentyűjèt húzta az ember
Hanem a kiegèszítőjèt. Ès egy kis motorral megoldották hogy "gèppisztoly" módján lehessen vele sorozatot lőni. Az mozgatta a valódi elsütőbillentyűt.

Arról tud valaki valamit? Abból nem lett semmi?