Cseh haderőfejlesztési program (2035) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Átfutottam az elmúlt 15 oldalt: IFV tender, Gripen, légvédelem - ezek a témák.
fura, pedig valahova biztos leírtam előző héten is, na mindegy
Légyszí 1 mondatban írd már meg, hogy miért nem akarnak/tudnak Leopardokat venni?
tudnának további leokat beszerezni, csak nem onnan ahonnan először gondolná az ember , mint ahogy Te is írtad, az első akik az eszébe jut az embernek a németek, van is A4 sőt A5 is de mind épp upgrade-re vár A7V-re a BW részére , A4-et biztos el lehetne még hozni (nem tudom mennyit és azt se milyen állapotban vannak) de A5-re nagyon húzós árat mondanának , valakinek így is megéri , pl Tunézia alig egy hónapja jelentette hogy A5-ökről tárgyalnak. A5-ről tegyünk le, nézzük az A4-eket.
A probléma az ár/érték aránynál kezdődik. (Ezt nem értik meg sokan itt a fórumon amúgy)
Van elérhető A4 nagyon jó állapotban borsos áron
Van elérhető A4 elfogadható állapotban DE ezekre már költeni kéne (min. egy Németo.i nagyjavítás) és
Van elérhető A4 amit csak azért lehetne elhozni hogy ARV vagy CEV legyen belőle mert MÁSRA NEM JÓK ( lásd spanyol Leok, kalap szar az állapotuk maradjunk ennyiben)

Na, itt a fogós kérdés : "honnan vegyünk olyan áron és annyi Leot, hogy megérje elhozni, nagyjavítani, sőt, esetleg V7 upgradre küldeni, hazahozni"? Na ez a szám legyen X

most jön a matek része

Ha X nagyobb VAGY csak megközelíti az árát egy vadonatúj Leo2A7+ akkor nem éri meg
(a képességbéli különbségről meg ne is beszéljünk ha lehet az teljesen más téma, maradjunk annyiban nem véletlen nem lehet A7+-ra upgradelni sima A4-eket csak és kizárólag A7V szintre)

Na és akkor itt jön a kérdés: honnan lehetne?
pl:
Németek: elv kerek 1000db A4-ük volt, abból sokat már A5/6 vagy 7V-re húztak, hogy mennyi van még ott az hivatalosan rejtély
Svácj: nagy mennyiség, kb elfogadható/jó állapotban
Norvégok: 50 valahány darab , nagyon jó állapotban
Spanyolok: 19-56 darab között bármi lehet, mikor utoljára láttuk őket nagyon MAX átépítésre lehetett volna elhozni őket
Ezekről lehet tudni hogy simán el lehetne hozni őket. Hol van még?
Finnek: 100db A4 van a raktárban, fix nem adják el őket (elvileg...)
Görögök: Kb a legjobb hk ami rendszerben van náluk, szerintem felejtős de a görögök jó pénzért mindent IS megtesznek (főleg ha az amik "ingyen" adnak nekik is pár100 Abramset :D )
Törökök: pfff engedd el
Lengyelek: nagyon engedd el
Spanyolok, nekik is van nagyobb mennyiségben A6 szinten lévő Leo2 a rendszerben ( jó állapotú A4-el együtt amik nem azok az elrohadtak amiket elakarnak adni) ezzz egy érdekes dolog, erről még nem mondanék semmit

ééés persze ott a lehetőség vadonatúj A7+-ok vásárlása (ami esetén megsúgom, már sokkal jobb áron tudnánk elhozni megint 44db-ot)

Szóóval egy szó mint száz , lehetőség van, matekozni kell sokat rajta :D
 
  • Tetszik
Reactions: dkes and anonim999

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
fura, pedig valahova biztos leírtam előző héten is, na mindegy

tudnának további leokat beszerezni, csak nem onnan ahonnan először gondolná az ember , mint ahogy Te is írtad, az első akik az eszébe jut az embernek a németek, van is A4 sőt A5 is de mind épp upgrade-re vár A7V-re a BW részére , A4-et biztos el lehetne még hozni (nem tudom mennyit és azt se milyen állapotban vannak) de A5-re nagyon húzós árat mondanának , valakinek így is megéri , pl Tunézia alig egy hónapja jelentette hogy A5-ökről tárgyalnak. A5-ről tegyünk le, nézzük az A4-eket.
A probléma az ár/érték aránynál kezdődik. (Ezt nem értik meg sokan itt a fórumon amúgy)
Van elérhető A4 nagyon jó állapotban borsos áron
Van elérhető A4 elfogadható állapotban DE ezekre már költeni kéne (min. egy Németo.i nagyjavítás) és
Van elérhető A4 amit csak azért lehetne elhozni hogy ARV vagy CEV legyen belőle mert MÁSRA NEM JÓK ( lásd spanyol Leok, kalap szar az állapotuk maradjunk ennyiben)

Na, itt a fogós kérdés : "honnan vegyünk olyan áron és annyi Leot, hogy megérje elhozni, nagyjavítani, sőt, esetleg V7 upgradre küldeni, hazahozni"? Na ez a szám legyen X

most jön a matek része

Ha X nagyobb VAGY csak megközelíti az árát egy vadonatúj Leo2A7+ akkor nem éri meg
(a képességbéli különbségről meg ne is beszéljünk ha lehet az teljesen más téma, maradjunk annyiban nem véletlen nem lehet A7+-ra upgradelni sima A4-eket csak és kizárólag A7V szintre)

Na és akkor itt jön a kérdés: honnan lehetne?
pl:
Németek: elv kerek 1000db A4-ük volt, abból sokat már A5/6 vagy 7V-re húztak, hogy mennyi van még ott az hivatalosan rejtély
Svácj: nagy mennyiség, kb elfogadható/jó állapotban
Norvégok: 50 valahány darab , nagyon jó állapotban
Spanyolok: 19-56 darab között bármi lehet, mikor utoljára láttuk őket nagyon MAX átépítésre lehetett volna elhozni őket
Ezekről lehet tudni hogy simán el lehetne hozni őket. Hol van még?
Finnek: 100db A4 van a raktárban, fix nem adják el őket (elvileg...)
Görögök: Kb a legjobb hk ami rendszerben van náluk, szerintem felejtős de a görögök jó pénzért mindent IS megtesznek (főleg ha az amik "ingyen" adnak nekik is pár100 Abramset :D )
Törökök: pfff engedd el
Lengyelek: nagyon engedd el
Spanyolok, nekik is van nagyobb mennyiségben A6 szinten lévő Leo2 a rendszerben ( jó állapotú A4-el együtt amik nem azok az elrohadtak amiket elakarnak adni) ezzz egy érdekes dolog, erről még nem mondanék semmit

ééés persze ott a lehetőség vadonatúj A7+-ok vásárlása (ami esetén megsúgom, már sokkal jobb áron tudnánk elhozni megint 44db-ot)

Szóóval egy szó mint száz , lehetőség van, matekozni kell sokat rajta :D
Ausztria: 114 Leopard 2A4-esük volt, de nagy részét visszadták a KMW-nek. Lehet hogy mi a A4-eseink is onnan vannak...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Ausztria: 114 Leopard 2A4-esük volt, de nagy részét visszadták a KMW-nek. Lehet hogy mi a A4-eseink is onnan vannak...
jó most nyilván nem mindet írtam le, persze van a világban még számos más helyen elérhető meg hamarosan mégtöbb lesz amúgy és persze van a németeknél jó sok de mondom én nekem azt ciripelték a madarak hogy főleg a BW részére lesznek 7V-re húzva
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
jó most nyilván nem mindet írtam le, persze van a világban még számos más helyen elérhető meg hamarosan mégtöbb lesz amúgy és persze van a németeknél jó sok de mondom én nekem azt ciripelték a madarak hogy főleg a BW részére lesznek 7V-re húzva
Tehát mondjuk ki, mi ha szerzünk akkor újakat veszünk gombokért, a régi szarok újra felhúzva helyett! :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Ausztria: 114 Leopard 2A4-esük volt, de nagy részét visszadták a KMW-nek. Lehet hogy mi a A4-eseink is onnan vannak...
Ha jól emlékszem egy német nyelvű írást linkeltem egyszer a magyar Leopard topikban, amiben leírták hogy a magyar A4-esek kinek és hányszor lettek eladva majd kerültek vissza a KMW-hez mielőtt végül hozzánk kerültek. De valaki biztos megmondja fejből is.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 051
113

A STRATOM cseh álműholdat a STRATOSYST fogja fejleszteni

https://www-armadninoviny-cz.translate.goog/cesky-pseudosatelit-stratom-vyvine-firma-stratosyst.html?_x_tr_sl=cs&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc

A Cseh Köztársaság Védelmi Minisztériuma (MOD CR) a STRATOM „pszeudosatellite” (Stratospheric Image System for Ground Target Observation) kifejlesztését a STRATOSYST-nek bízta meg. A fejlesztés eredménye egy levegőnél könnyebb kommunikációs és felderítő platform lesz, több mint 20 000 méteres magasságban.

6546.jpg


A VZLUSAT-2 nanoműhold fő rendszereit üzembe helyezték

https://www-armadninoviny-cz.transl...tr_sl=cs&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc

A Repüléskutató és Vizsgáló Intézet (VZLÚ) szakértőinek sikerült üzembe helyezniük a VZLUSAT-2 fedélzetén lévő első rendszercsoportot. Most a kalibrációjukra és a fejlettebb rendszerek üzembe helyezésére várnak.

6550.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro and Pogány

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113

A STRATOM cseh álműholdat a STRATOSYST fogja fejleszteni

https://www-armadninoviny-cz.translate.goog/cesky-pseudosatelit-stratom-vyvine-firma-stratosyst.html?_x_tr_sl=cs&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc

A Cseh Köztársaság Védelmi Minisztériuma (MOD CR) a STRATOM „pszeudosatellite” (Stratospheric Image System for Ground Target Observation) kifejlesztését a STRATOSYST-nek bízta meg. A fejlesztés eredménye egy levegőnél könnyebb kommunikációs és felderítő platform lesz, több mint 20 000 méteres magasságban.
Pont erre van szükségünk. A leendő PrSM rakétáknak, drónoknak céladatot adna plusz a drónokkal a kommunikáció is a ballonon keresztül történne.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Elvileg lesz "rendes" műholdunk izraeli segítséggel...
Amit a 4IG venni akar (ha az izraeli kormány engedélyezi, meglátjuk) az egy kereskedelmi műsorszóró műholdat üzemeltető cég, nem katonai felderítő műhold. Sok szempontból egyébként jobb a ballon mint a műhold: olcsóbb, könnyebb pozíciót változtatni, nem függ annyira az időjárástól, folyamatosan látja a célt nemcsak amikor éppen fölötte van a célnak.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 383
113
Amit a 4IG venni akar (ha az izraeli kormány engedélyezi, meglátjuk) az egy kereskedelmi műsorszóró műholdat üzemeltető cég, nem katonai felderítő műhold. Sok szempontból egyébként jobb a ballon mint a műhold: olcsóbb, könnyebb pozíciót változtatni, nem függ annyira az időjárástól, folyamatosan látja a célt nemcsak amikor éppen fölötte van a célnak.
könnyebben lezuhan, lelőhető és elfújhatja a szél - tévednék?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
könnyebben lezuhan, lelőhető és elfújhatja a szél - tévednék?
Nem tudom. A cseh tervekben szereplő 20,000 méteres magasságra nemsok rakéta megy fel..... A net szerint a szratoszférában "A hőmérsékleti rétegződés hatására a sztratoszféra dinamikusan stabil: nincs szokványos hőáramlás és az ehhez kapcsolódó turbulencia sem tapasztalható a légkör ezen részén."