Már ne haragudj, de milyen jobb?
Szerinted miért van 4 különböző RPG-7 fej rendszerben?
Mindegyik másra való.
Az RPG-7VL az általános célú, alapvetően páncéltörő, 500+ mm RHA-n áthatolni képes, egy robbanófejes kézi, könnyű páncéltörő eszköz.
Ki lehet vele lőni oldalról tankokat, bárhonnan az összes többi járművet, épületekben is komoly kárt tud tenni.
Ott van az RPG-7VR, ami egy nehezebb, tandem kumulatív robbanófejes, közepes súlyú pct. eszköz, kifejezetten tankok ellen. ERA után 650 mm RHA-t üt be. Az RPG-7-et alkalmazó egységeknél, ez van harckocsik ellen, másra nem pazarolják.
A TBG-7V fej, az thermobarikus. Kifejezetten épületek, bunkerek, stb... ellen való.
Az OG-7V fej, az meg repeszfej, kifejezetten messzire lőhető és nagy területet fed be. Nyílt terepen lévő gyalogság ellen kiváló.
Az RPG-7 az egy több funkciós gránátvető! Miért is nem kellene használniuk?
Ugyan olyan többfunkciós eszköz, mint a nálunk frissen beszerzett CG.
Csak mi anno, mivel egy csöves szar banda voltunk, nem szereztünk be hozzá semmilyen komolyabb fejet, csak az ősöreg VS/VM fejeket.
De az orosz hadsereg nem olyan toprongyos, mint amilyen a miénk volt. Ott az RPG-7 a több célú, kézi gránátvető, ami a könnyű/közepes kategóriát fedi le.
Az RPG-7-nek nem váltó típusa az RPG-29!
Az RPG-29 az egy nehéz, kifejezetten harckocsik ellen készült, tandem kumulatív rakéta póthajtású gránát.
Az RPG-7 esetén a gránát 2-4.5 kg-ig van.
Addig az RPG-29 esetén 6.7 kg csak a gránát, 12 kg a vetőcső. Az egy kifejezetten tank elleni cucc. ERA után 650+ mm RHA áthatolással.
Ha jól emlékszem az Szpg-9-et váltják vele....
Az eldobható kategória meg megint más.
Ott az RPG-22/26 azok kifejezetten könnyű, 3 kg alatti fegyverek. 400-440 mm RHA áthatolással, könnyű járművek ellen valók.
A gyakorlatban meg inkább épület harcászatban szokták használni.
Ezzel szemben az RPG-28 az 13 kg-os, nehéz tankelhárító gránát. ERA után 1000 mm RHA átütéssel.
Nem ezzel fognak bokrokra lövöldözni.... Kifejezetten értékes célokra való.
Az RPG-30-as meg közepes méretű és súlyú gránát. Kifejezetten APS-el rendelkező járművek ellen van kitalálva, hiszen egyszerre két rakéta indul, egy csali meg egy valós.
Mivel ukránoknak nincs APS-e, hát erre sincsen ott szüksége senkinek.
És akkor még eldobhatóban ott van a Smel sorozatú thermobarikus könnyű gránátvetők. Ezek meg kifejezetten élőerő elleni harcászatra valók.
Szerintem azért ebből jól látszik, hogy az orosz hadsereg milyen sokrétű eszközzel bír, és az RPG-30 kivételével mindből nagy számossággal, az RPG-7/22/26 esetén több milliós darabszámmal bírt.
Innen érdemes nézni a dolgokat
Lásd feljebb. Igen, amíg a csöves bánat honvédség 50 éven át az RPG-7 korai V szériákkal bohóckodott, addig a szovjet/orosz hadsereg kiépítette a fentebb meglévő rendszert.
A rendszerváltás után nem sokkal, tőletek még az SZPG-9-et is elvették, szóval csak 50 éves RPG-7 jelentette a kézi páncéltörést nálatok.
Semmilyen komolyabb RPG-7 gránát nem lett beszerezve tudtommal.
Szóval igen, ez a csöves bánatság, és ezért nem érted, hogy miért használnak ennyi féle eszközt az orosz hadseregben.
Mert veletek ellentétben nekik mindenre volt/van eszközük. Te meg itthon ha jó, ha nem jó alapon lőhettél volna az 50 éves RPG-vel bármire....
És ugyan ezért nem érted azt sem, hogy nem gond a több eltérő fej az RPG-hez , mert nekik van kapacitásuk arra, hogy kiképezzék rá a lövészeket. Nem az a szarrágás megy ott, mint ami itt ment.