Drónok, pilóta nélküli légi járművek (UAV/UCAV) elleni védekezés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Mennyit írtam a kacsalövő puskákról. Jól ki lettem röhögve. Nos én az ilyen közelről leskelődős, és krézigránát ejtő drónokról beszéltem. Milyen jó is lenne, ha rajban most lenne egy sörétes puska.
 

azim

Well-Known Member
2016. március 11.
262
714
93

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Oroszok drónok elleni védelme... ukrán szemszögből nézve.


-talán a legfurcsább taktika az öklelés, de a szerző is kihangsúlyozza, hogy ez valószínűleg vészhelyzeti megoldás, ha egy kínai bolti UAV repked feletted és tüzérségi tüzet igazít, akkor felküldesz egy másik filléres kínait és megpróbálsz egy jó részt hozzá csapni a propellerekhez, légcsavarokhoz

-az ukránok szerint néha egyszerűen ki tudják sütni a ruszkik az elektronikát, ezt először űrkutatásban hallottam találgatni, hogy vajon putyinék a NATO kémműholdak elektronikáját ki tudnák-e égetni akár túlterheléssel (erős lézerfénnyel a kamerát vagy hullámokkal a drótokat)

-hagyományos EW eszközök, vagyis GPS zavarás, drónpuska, de akár simán csak a frekvenciák elnyomása

-egyre inkább mobilizálódnak az EW eszközök is, mert két egyenrangú fél és próbálják bemérni az ukránok is amerikai segítséggel az orosz komplexumokat, nem engedhetik meg maguknak a leparkolok az autóval és kinyitom a nagy antennákat napokig mentalitást

+a hagyományos kinetikai ellenlépésekről gyakorlatilag nem ír, pedig szerintem ez is elkerülhetetlen része lesz a jövőben az alap védelemnek (gpú-k, VSHORAD, stb.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 671
113
USAF tests anti-drone swarm energy weapon...

THOR : Tactical High-power Operational Responder
high-power microwave counter drone weapon

230414-F-F3963-1000.png
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 355
9 943
113

"Over the next 24 months, our team will work tirelessly to develop a state-of-the-art, lightweight remotely controlled air defense system. The technological model of MANGART 25 will feature an impressive array of capabilities. Equipped with a 25mm calibre cannon, it will be capable of neutralizing unmanned aerial vehicles and other aerial or ground targets at distances of up to 3000 meters. Additionally, the system will include a 7.62mm machine gun, an electro-optical targeting and observation device, and an Active Electronically Scanned Array (AESA) radar."
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 793
35 983
113
Rövidesen elő fog állni az RM valamilyen drónok elleni megoldással...


DSEI kiállításon leleplezés lesz (12 - 15 SEPTEMBER 2023)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Okos mesterlövészpuska.


Nem mondom, hogy szerintem tuti megoldás. Ugyan úgy embernek kell célra tartania, csak ha szoftver úgy gondolja, hogy mellé találna, akkor késlelteti és megvárja, amíg a célzás szerinte jó. Egy AI próbálja meghatározni, hogy mi is a célpont és számolni a röppályát.