1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Egyéb UAV/UCAV fejlesztések

Diskurzus a(z) 'Pilóta nélküli légi jármûvek (UAV/UCAV)' témában - Phoenix által indítva @ 2013. december 9..

1. Roni

Roni Well-Known Member

2. gioo

gioo Well-Known Member

Amcsi terv sebesült szállításra

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

BAE Systems’ futuristic adaptable UAV

4. rudi

rudi Well-Known Member

Nézegetem ezt a cikket erről az állítólagos EXCALIBUR UCAV-ról.
    Nem tudom eldönteni hogy ez csak valami média kacsa, vagy valós projekt.
    http://defence-blog.com/news/excali...ring-ballistic-missiles-obsolete-by-2020.html
    Elég hihetetlen magának a gépnek a kinézete is (olyan Star Wars-os) meg amire szánják a határidők meg különösen...(2017 ben 500 kW-os lézer, 2020-ra 1 MW-os, 2019-re hibrid rakéta hajtómű és alacsony föld körüli pálya, rakéta elhárítás booster fázisban???)
    Az a zavaró hogy találtam egy másik (vagy u.az?) EXCALIBUR projektet ami - bár kinézetre elég sokban különbözik a fenti cikkben szereplőtől - nagyjából u.azokat a céloknak az elérését tűzte maga elé. Ráadásul erről a gépről azt írják hogy már repül? Én még sohasem hallottam róla...
    https://www.linkedin.com/pulse/how-protect-nato-airspace-400-excalibur-unmanned-jets-ten-cate

Valakinek valami egyéb infó erről a projektről???

5. Roni

Roni Well-Known Member

Akkor már kész a 6 genrrációs repcsi?

6. Cifu

Cifu Well-Known Member

Finoman szólva is BS bűzt érzek. Senkinek sincs 500kW-os szilárdtest lézere. Még a 100kW-os nagyságrendet sem érték el, a 30-60kW-os szintet is több szilárdtest lézer nyalábjának összepárosításával érték el (fiber laser).

Elkezdtem keresgélni, és szinte semmi. A gyár emberkéi blogolnak róla főleg.

endre, fishbed and sirdavegd like this.
  7. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

Arról nem is beszélve, hogy LEO (jesszus) pályára is emelkedve amúgy mégis milyen erőforrásból szedné össze azt a 100-500kW-ot. Oké, lehet valami kisebb erőforrás, ami nagy kondikat kezd el tölteni és lasssssúúú tűzgyorsasággal mondja azt, hogy pjú-pjú.
    De ismerve az űripar nehézségeit, nem hinném, hogy egy komplett technológiát lefejlesztenének egy UAV kedvéért. És azt valaki utána megvenné.

fishbed and Cifu like this.
  8. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Ez a drónos dolog nekem eléggé gyengusznak tűnik - ugyanis baromi lassú és adatkapcsolatot igényel. Előbbi azt hiszem adja magát miért is gáz, utóbbi pedig ugye az RQ-170 óta eléggé tabu lett pl. a Pentagonban...
    Amint elkezdenek a járműre szerelt lézerek elterjedni, úgy fog ez a katonai drónosdi belesimulni oda, ahol a helye van. Mos mint valami isteni megváltó low cost csodacuccként néznek rá, de tulképpen a legalja szintű hadviselésben van értelme, egyszerűen mert magasabb sznten még alig foglalkoztak vele. A baj, hogy már felfigyeltek és elindult az ellentevékenység fejlesztés ellenük. Márpedig a drón ha ezek ellen elkezd szintén fejldőni (stealth, zavarók, ilyesmi), akkorl ott is tartunk, hogy UCAV, vagyis ki is döglött a nagy előnye, az alacsony ára...

zsolti likes this.
  9. zsolti

zsolti Well-Known Member

Pontosan ugyan ezt látom én is, ahogy le is írtam már előtted számtalanszor. Nem rossz, van helye, de a világot nem fogja megváltani ez sem.

10. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

https://htka.hu/2017/10/29/onygyilkos-dronok-torokorszagbol/

Ezt a török cuccot nem nagyon értem. 5km hatótáv, 3,7 kg tömeg ebből ki tudja mennyi a robbanóanyag. Egy lézervezérlésű 120mm-es aknagránáttól miben tud többet? Jó, nem kell közvetlen megvilágítás neki csak adatkapcsolat...

11. drqv

drqv Well-Known Member

Lehet vele manőverezni, váratlan irányból támadni, be tud repülni egy ajtón/ablakon, indításkor elég ismerni a célpont hozzávetőleges helyzetét.

12. rudi

rudi Well-Known Member

Egy 120 mm es gránát hatásos érv tud lenni, csak az a gond hogy ahhoz kell egy elég termetes aknavető + lőszerek + idő mire felállítod a rendszert, beméred, belövöd a célt.
    Ezt (meg a török drón mintájául szolgáló USA Switcblade dron) arra szolgalnak hogy ha pl. egy konvojt elekzd lőni egy géppuska és egy gyors, pontos de nem feltétlen nagyerejű találatra van szükség a veszélyforrás kiiktatására...ld video... akkor egyszeűbb előkapni egy ulyen kis dront mint egy 120 mm-es aknavetőt.

Amúgy a Törököknek volt honnan "ihletet meríteni". Az USA különlegesek intenzíven használják a Switcbladet Szíriánan. A törökök tutira szerezhettek néhány fel nem robbant roncsot

endre, fapp_supervisor and drqv like this.
  13. fapp_supervisor

És ezek milyen árban vannak kb?

14. rudi

rudi Well-Known Member

fapp_supervisor and endre like this.
  15. fapp_supervisor

endre likes this.
  16. Roni

Roni Well-Known Member

Indiának minden xar

Most éppen egy Izraeli drónt vágtak földhöz! Akkor xarok az izraeli drónok is?
    Nemrég vissza mondták a Spike rakétákat is

17. Roni

Roni Well-Known Member

Tudjuk hogy már a törökök is fejlesztettek csapásmérő drónt.

Na íme még a programjukból
    Anka-2 with two PD-170 domestic engine with 750 kg payload is under development !

És íme a Raeper kategória

18. Terminator

Terminator Well-Known Member

19. Sharid

Sharid Well-Known Member

20. rudi

rudi Well-Known Member

Az izraeli Uvision cég bemutatta a Hero sorozat legújabb 400EC Extended Range névre hallgató tagját.
    https://www.defencetalk.com/uvision-demos-the-hero-400ec-extended-range-loitering-system-71036/

Imponáló adatok:
    - 10 kg-os robbanófej (tandem HEAT vagy HE)
    - stabilizált EO / IR éjjel-nappali kamera.
    - 2 óra őrjárati időtartam. Ha ez idő alatt nem talál célpontot visszatérhet a "gazdához" és ejtőernyővel leereszkedik. Újra töltés után ismételten bevethető.
    - őrjárati sebesség 100 - 270 km/h őrjárati sebesség, max. 6000 m magasság.

anonim999, fip7, svajcibeka and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása