Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Mert valóban nem egy teljes értékű lehetőség,hanem vészhelyzeti kinlódás.Csakhogy ez a kinlódás is több mint a semmi.Jol képzett legénységgel 2lövés/perc a norma.Harchelyzetben szerintem jó lesz az 1nek is percenként.És Groznijban a fáma szerint több hk személyzet is rákényszerült erre a kinlódásraNem tudom miért lájkoltad ez nem képességet jelent hanem öngyilkosságot a modern harcmezőn...
Mert valóban nem egy teljes értékű lehetőség,hanem vészhelyzeti kinlódás.Csakhogy ez a kinlódás is több mint a semmi.Jol képzett legénységgel 2lövés/perc a norma.Harchelyzetben szerintem jó lesz az 1nek is percenként.És Groznijban a fáma szerint több hk személyzet is rákényszerült erre a kinlódásra
Lehetőség szerint igen.Ennek ellenére az amerikaiakkal is előfordult Irakban,hogy a sérűlt harcjármű ha tudott,tovább haladt a harccsoporttal-vagy ha nem,felrobbantották.Mert nem voltak harcvonalak.Egy sérűlt,harcképtelen járműnek a visszavonulás öngyilkosság lett volna egymagában.Grozníjban volt olyan ank amiben ketten voltak 3 helyett nem is kevés....
Ezen kívül Grozníj több mint 20 éve volt azóta még inkább csökkent ennek a jelentősége!
Az a harckocsi aminek meghibásodik a digitális figyelő vagy célleküzdő képessége vagy valamilyen okból drasztikusan(ugye a 10 lövés/perc elméletiről visszaesett 1 lövés/perc elméletire amit gyakorlatilag a harcképtelen kategória)csökken a tűzgyorsasága annak nincs helye az első vonalban mert csak célpont amit ki fognak lőni.
El kell ilyen esetben hagyni az első vonalat javításra nem pedig ottmaradni szerencsétlenkedve meghalni.
Lehetőség szerint igen.Ennek ellenére az amerikaiakkal is előfordult Irakban,hogy a sérűlt harcjármű ha tudott,tovább haladt a harccsoporttal-vagy ha nem,felrobbantották.Mert nem voltak harcvonalak.Egy sérűlt,harcképtelen járműnek a visszavonulás öngyilkosság lett volna egymagában.
Az MBDA és a lengyel PGZ összefogott, hogy a lengyel hadsereg páncélvadász-tenderén induljanak. A tender relatíve kevés megkötést tartalmaz, így azt sem definiálja, hogy kerekes vagy lánctalpas alvázra telepített megoldásról legyen szó. Az MBDA a Brimstone rakétát adja, illetve a hozzá való hátteret. A PGZ az alvázakat és a gyártást. Jelenleg két megoldásról van fantáziarajz, az egyiken a Krab önjáró löveg alvázára telepítettek némileg fura módon 3x 8db-os indítókonténert, a másikon pedig a BWP-1 (vagyis a helyi gyártású BMP-1) alvázának végére helyeztek el egy 12db-os konténert (illetve egy másik képen a jármű végének tetején), illetve ezen egy távirányított géppuskatorony is látható.
Fúú, ez érdekes. Ha jól megnézed ez nem 2, hanem 3 megoldás. Mert a 2 BMP koncepció között különbség van.Az MBDA és a lengyel PGZ összefogott, hogy a lengyel hadsereg páncélvadász-tenderén induljanak. A tender relatíve kevés megkötést tartalmaz, így azt sem definiálja, hogy kerekes vagy lánctalpas alvázra telepített megoldásról legyen szó. Az MBDA a Brimstone rakétát adja, illetve a hozzá való hátteret. A PGZ az alvázakat és a gyártást. Jelenleg két megoldásról van fantáziarajz, az egyiken a Krab önjáró löveg alvázára telepítettek némileg fura módon 3x 8db-os indítókonténert, a másikon pedig a BWP-1 (vagyis a helyi gyártású BMP-1) alvázának végére helyeztek el egy 12db-os konténert (illetve egy másik képen a jármű végének tetején), illetve ezen egy távirányított géppuskatorony is látható.
Nekem is ez volt az első kérdésem amikor ezt a tankvadászt megláttam.Az ilyen NLOS rendszereknél ki választja ki / jelöli meg a célt a lengyeleknél?
Az MBDA és a lengyel PGZ összefogott, hogy a lengyel hadsereg páncélvadász-tenderén induljanak. A tender relatíve kevés megkötést tartalmaz, így azt sem definiálja, hogy kerekes vagy lánctalpas alvázra telepített megoldásról legyen szó. Az MBDA a Brimstone rakétát adja, illetve a hozzá való hátteret. A PGZ az alvázakat és a gyártást. Jelenleg két megoldásról van fantáziarajz, az egyiken a Krab önjáró löveg alvázára telepítettek némileg fura módon 3x 8db-os indítókonténert, a másikon pedig a BWP-1 (vagyis a helyi gyártású BMP-1) alvázának végére helyeztek el egy 12db-os konténert (illetve egy másik képen a jármű végének tetején), illetve ezen egy távirányított géppuskatorony is látható.
Ezek még csak le sincsenek gyártva. Ezek csak digitális makettek. Semmiből nem telik egy teleszkópos érzékelő tornyot feltenni a járműre, ha direkt irányzásra lenne szükség, de elvileg tüzérségi felderítők, vagy JTAC katonák is megjelölhetik a célt a számukra. De ami még valószínűbb, általános vagy a tüzérség felderítő UAV-k megoldják a felderítést, és a célravezetést is, de akár a felderítő helikopterek is megoldhatják ezt.Nekem is ez volt az első kérdésem amikor ezt a tankvadászt megláttam.
A Brimstone ugyanis egy lézer / mmW SAR irányítású fegyver.
A hatótávolsága helikopterről vagy repülőről indítva több tucat km. Feltételezem földről indítva is bőven 10 km fölött van.
Én ezen a járművön semmi olyan ezközt sem látok amivel saját maga vezethetné célba a rakétát (EO / IR torony esetleg radar)
Nem látok rajta hálózatos hadvoseléshez szükséges datalink antenna árbócot sem.
Nem értem hogy tervezik alkalmazni?
Az ilyen NLOS rendszereknél ki választja ki / jelöli meg a célt a lengyeleknél? A pct egység maga egy UAV-al? Vagy a lövész egységeknek is lesz követlen hozzáférése? Nem látok a képeken erzékelő tornyot, lehet ezeket LOS-ban is alkalmazni, ha - mondjuk erős zavarás miatt - a hálózat nem működik?
Még egyszer…Semmiből nem telik egy teleszkópos érzékelő tornyot feltenni a járműre, ha direkt irányzásra lenne szükség, de elvileg tüzérségi felderítők, vagy JTAC katonák is megjelölhetik a célt a számukra. De ami még valószínűbb, általános vagy a tüzérség felderítő UAV-k megoldják a felderítést, és a célravezetést is, de akár a felderítő helikopterek is megoldhatják ezt.
A célmegjelöléshez nem szükségszerű neki radar. A saját radarját a végfázisban használja, a nagy pontosságú találathoz:Még egyszer…
A Brimstone egy kettős, lézer / mmW SAR, irányítású fegyver. Ez azért van így hogy esőben, hóban, füstben is célra lehessen vezetni.
A célravezetés történhet lézerrel vagy egy igen-igen fejlett radarral amely képes a rakétának MCG-t iadni miközben megvilágítja a célt a rakétának.
Az el tudom képzelni hogy raknak egy EO / IR tornyot a BTR-re, vagy kívülről jelölik meg lézerrel a célt, de azt nem hogy még egy radart is pakolnak a járműre vagy egy felderítő katona cipel magával egy meglehetősen méretes radart (ld.: Longbow az Apache tetején…).
Az lehet hogy valami szofisztikált, radarral felszerelt UAV-t vagy helikoptert rendszeresítenek hozzá, de akkor miért nem az az eszköz hordozza a rakétákat is?
Vagy akkor miért nem a jóval olcsóbb Hellfiret rakják rá? Annak van tisztán lézeres változata...
Végfázisban...ami nem több mint 1-2 km. Odáig valahogy el kell juttatni.A saját radarját a végfázisban használja,
A képekből nekem úgy tűnik, hogy ez nem mostanában volt.Végfázisban...ami nem több mint 1-2 km. Odáig valahogy el kell juttatni.
Amikor vizuálisan nem látszik a cél (felhőn keresztül, füst, köd) akkor a célokat az indító repülőgép / helikopter fedélzeti radarjával jelölik ki. A Brimstone hatótávolsága akár 40 km is lehet, úgyhogy elég sokat kell repülnie ahhoz mire bekapcsolhatja a végfázis radarját.
Ha pedig látszik a cél (vagyis nincs távolabb 10-12 km-nél) akkor lézerrel jelölik meg azt, és a radar itt is csak végfázisban kapcsol be.
Visszatérve a földi indításhoz:
Az Angolok már kacérkodtak a földi indítású Brimstonnal. Ez lett volna a LANCER-TRACER radarral és 40 mm-es gépágyúval
így nézett volna ki…
Az Angolok villámgyorsan elvetették az ötletet.
ForrásBrimstone’s seeker incorporates a terrain avoidance capability, allowing it to cruise at a fixed height above ground.
A digital autopilot provides mid-course guidance and uses a high-accuracy digital inertial measurement system for high-precision navigation to locate targets at long range and in off-boresight operations.
The highly advanced guidance system on the launcher’s fire control unit and missile uses the target coordinates, course, speed, distance to target, missile trajectory data and data from other sensors to direct the controls and produce the optimum flight path to the target.
OK de akkor mire fogják használni a radart?van benne, tehát koordinátára kilövöd a célt, majd a célpont közelében kap egy megvilágítást a gyalogság részéről.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..