1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

EMBRAER KC-390

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 17..

1. ms07

ms07 Well-Known Member

Vajon a 3x25 milliárdos tervezet él még? Mert akkor abba csak egy KC férne bele...

2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Alapvetően nem biztos, hogy horror az ár, ugyanis 12!!! support is benne van az árban, meg minden gezemice.
    Az biztos, hogy a portugálok nagyon keményen tárgyalhattak. Már januárban megmondták, hogy 827M euronál nem hajlandóak többet adni. 830M lett! :rolleyes:

3. pöcshuszár

az nagyjából 80-83M USD gépenként. Ennyi volt korábban a tervezett ár, kb. Szerintem a gépek flyout costja valahol 100-110M körül lehet. Szerintem az a keret már módosítva van! ;)

4. Wilson

Wilson Active Member

Nagy csend van a szállítógépek beszerzése körül ,nagyon kíváncsi lennék mi lehet a háttérben, még az is meg lehet,hogy újra változtak a prioritások és már nem akarjuk a Leo2-t a Hoth bolygón bevetni a birodalmiak ellen ,így még sem kellenek a birodalmi csillagrombolók hanem elég lesz a spartan is.:):)

Anti, fip7, formosa1 and 1 other person like this.
  5. tonyo

tonyo Well-Known Member

Már egyszer belinkelted a forrást.

6. pöcshuszár

bocsánat! Több eszközön sikerült összehoznom...
    Töröltetem.

7. tindalos

tindalos Well-Known Member

Miért kellene kuncsorogni? Benne vagyunk a SAC programban (c-17), indul az A-400-as "SAC" program magyar részvétellel. Jól alakul ez!

tonyo, svajcibeka and arcas like this.
  8. arcas

arcas Well-Known Member

Elég rosszul teszed fel a kérdést.
    Eddigi infók szerint az első 2021 ha az Usa nem zavar be.
    Lesz szállitó, ne izgulj...vagy ez vagy más...
    Ez semmi másról per pill nem szól, csak is az újraformálódó magyar-usa viszonyról és a "nagy üzletről" (amerikai fegyverzet vásárlása, rakéták, Gripen fegyver-arzenál bővitése stb)
    Pár észrevétel:
    Boeing (ezáltal az Usa) szerepe a KC-390 programban...(tehát lesz "made in usa" KC)
    Az Usa szerepe a Zrinyi 2026-ban...(NASAMS/Patriot rakéták, Gripen fegyver-arzenál bővitése stb)
    Csehek szerepe a KC-390 programban...(fejlesztő ország, jelenleg rengeteg részegység sorozat !!! -gyártása folyik itt már)
    Csehország szerepe a Zrinyi2026-ban (Bren fegyverek hazai gyártása) ill. a V4-ben...

Sokáig már nem húzhatják a bejelentést. Amerikai mézesmadzag késleltetheti a nyilvánosságra hozatalt...

fip7 and svajcibeka like this.
  9. arcas

arcas Well-Known Member

wolfram, alfa74, svajcibeka and 2 others like this.
  10. Anti

Anti Well-Known Member

Plusz pont ha vissza is :D

vilmoci likes this.
  11. arcas

arcas Well-Known Member

Nekem az a felállás tetszene, ha Ő KC-vel jön, mi viszont Falconnal visszük haza :D

tonyo, alfa74, Denomation and 6 others like this.
  12. rudi

rudi Well-Known Member

Megvolt a kiürítési teszt is

wolfram, fishbed, fip7 and 3 others like this.
  13. rudi

rudi Well-Known Member

Tudom már volt ez a videó, DE: 02:00 "...we are flexible. The production line can deliver up to 12 airplane per year.."!
    Szerintem - ha végül ezt a tipust választják - a mi 3 gépes megrendelésünket gyakorlatilag bármikor le tudják gyártani.

wolfram, alfa74, svajcibeka and 4 others like this.
  14. tindalos

tindalos Well-Known Member

A portugálok gyanúsan késői időpontra szerződtek...

15. pöcshuszár

Szerintem ennek ő is sokkal jobban örülne!
    Szerintem nem ugyan úgy néz ki a kettőn a bussiness class! :p:D

Anti and arcas like this.
  16. rudi

rudi Well-Known Member

2023 szerintem nem túl késői időpont.
    5 gépet rendeltek. Az elsőt 2023 ban kapják meg és onnantól kezdve évente egyet.

Az 1970 es évekbeli C-130H flottájukat tavaly korszerűsítették. V.színű náluk még nem annyira égető a maradék üzemóra helyzet.

17. arcas

arcas Well-Known Member

Mi is jól járnánk, ő is. :p:D

18. arcas

arcas Well-Known Member

Pontosan,...sőt, emlékeim szerint per pillanat 7 gép van összeszerelés alatt. A csehektől meg volt infó, hogy ők már jóideje szériában tolják az általuk gyártott elemeket, részegységeket, tehát gondolom mások is. Minden probléma nélkül tartható a 21-es érkezése az első magyar gépnek.

wolfram, tonyo and Centurio like this.
  19. formosa1

formosa1 Active Member

Remélem mi nem ezt a drága, feltehetően gyermekbetegségekben szenvedő típust választjuk...!
    Ez 1 zseniális döntés, mellyel elkerülik a problémás "első szériás" példányokat...!

20. rudi

rudi Well-Known Member

Pedig most úgy tűnik ez lesz...
    A gyermekbetegségeit meg majd meglátjuk.
    Remélem nem lesz túl sok és súlyos.

Amúgy csak jól kell szerződni.

Én speciel hasonló konstrukcióban lízingelném a KC ket is mint a Gripeneket csak rövidebb futamidővel ès lényegesen magasabb maradványértékkel.
    Hagynám a gépeket a futamidő végéig az Embraer - vagy annak egy lízingre specializált leány vállalatának - a tulajdonában, és majd 5-10 év múlva a tapasztalatok birtokában eldönteném hogy megveszem e, vagy visszadom.
    Addig meg biztosítsa a szerződésben előírt hadrafoghatóságot a tulajdonos...

wolfram, fip7, borisz and 7 others like this.

Ezen oldal megosztása