Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Én csak egy mezei közgazdász vagyok, de ezt így hogy?
"Az Apollo Fusion egy olyan hibrid reaktoron dolgozik, amely a fúziós és a fissziós technológiát vegyítené, elkerülve ezzel a jelenlegi akadályokat és problémákat"
Mit tölt bele? Hogyan tartja bent plazmát? Miért jobb ez mint egy mezei tokamak? Megannyi kínzó kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Én csak egy mezei közgazdász vagyok, de ezt így hogy?
"Az Apollo Fusion egy olyan hibrid reaktoron dolgozik, amely a fúziós és a fissziós technológiát vegyítené, elkerülve ezzel a jelenlegi akadályokat és problémákat"
Mit tölt bele? Hogyan tartja bent plazmát? Miért jobb ez mint egy mezei tokamak? Megannyi kínzó kérdés.


Hahahaha. Nekem ez egy kickstarteres pénzgyűjtőnek tűnik. "Adjatok pízt, aztán majd lesz valahogy, vagy nem," :D
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 140
113
Én csak egy mezei közgazdász vagyok, de ezt így hogy?
"Az Apollo Fusion egy olyan hibrid reaktoron dolgozik, amely a fúziós és a fissziós technológiát vegyítené, elkerülve ezzel a jelenlegi akadályokat és problémákat"
Mit tölt bele? Hogyan tartja bent plazmát? Miért jobb ez mint egy mezei tokamak? Megannyi kínzó kérdés.

Hát van egy eszköz, ami ötvözi a fissziót és a fúziót. Úgy hívják, hogy termonukleáris töltet. Rövid ideig egész tisztes mennyiségű energiát termel, de azért a biztonsággal és a környezetszennyezéssel vannak kisebb gondok.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 099
3 049
113
Hát van egy eszköz, ami ötvözi a fissziót és a fúziót. Úgy hívják, hogy termonukleáris töltet. Rövid ideig egész tisztes mennyiségű energiát termel, de azért a biztonsággal és a környezetszennyezéssel vannak kisebb gondok.
Bakker.......ez mekkora!!!:D:D:D:D
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Én csak egy mezei közgazdász vagyok, de ezt így hogy?
"Az Apollo Fusion egy olyan hibrid reaktoron dolgozik, amely a fúziós és a fissziós technológiát vegyítené, elkerülve ezzel a jelenlegi akadályokat és problémákat"
Mit tölt bele? Hogyan tartja bent plazmát? Miért jobb ez mint egy mezei tokamak? Megannyi kínzó kérdés.
Van ilyen. Egyszer használatos eldobható típus. Működik.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Van ilyen. Egyszer használatos eldobható típus. Működik.
Ja. Lehet, hogy ez az észak-koreai atomhörcsög terve a megpatkolt fissziós bombájának a célbajuttatására: beteszik egy konténerbe, amiből kijön két vastag drót, rajta + meg - jelekkel, a konténert beszínezik zöldre, rajzolnak rá pillangókat meg felhőket. Aztán mindenfelé értékesítik, mint nem szennyező fíziós-fúziós energiaforrást.
Dr. Genya se csinálná szebben. És nem állíthatná meg még maga Austin Powers sem. ;-) :-D (muhaha muhaha muhahaha)
 
M

molnibalage

Guest
Írtam a szerzőnek és válaszolt is...

Tisztelt Mészáros Tamás!
http://index.hu/gazdasag/2017/04/27...csod_atomipar_paksi_bovites_atomenergia_csod/
A fent linkelt írásban igen súlyos elfogultságot látok műszaki és részben gazdasági szemmel nézve is.
  1. Az írás végén a megújuló energiaforrásoknál semmiféle link, számítás és bizonyíték nincs, ami alátámasztán azt a téveszmét, hogy azok olcsóbban lennének. Bár a téveszme szó igen megengedő részemről. a hazugság sokkal pontosabb kifejezés erre az "elegáns" hozzállásra.
  2. Érdekes, hogy nem túl rég az index képes volt egy viszonylag tárgyilagos írást lehozni arról, hogy a német energiapolitka miért egy kapitális csőd. Annyira "olcsó" a megújuló energia, hogy a nap/szél 18-19%-os aránya 20 év alatt a német áram árát a háromszorosára emelte és a magyanál majdnem 3-szor drágább már attól függően, hogy ki a végfogyasztó és mekkora kapacitást köt le. Tehát ez nem elmélet, ez gyakorlati bizonyíték arra, hogy a megújulók mennyire "olcsók". Mindezt úgy, hogy élettartamuk egy atomerőmű közelében nincsenek, tehát 20-25 évente lehet újjáépíteni az egészet. Más országnál is vethetne egy pillantást a szerző az energiamix arányára és a villamosáram árára...
  3. A német árában a "zöld áram" adója összemérhető a magyar kisfogyasztói árral...
  4. Az agyonhypolt szél és naperőmű nem helyettesítő terméke az atomáramnak, mert összevissza termelnek, az atomerőmű meg zsinóráramot ad. Annyiar helyettesítő terméke a szél/napáram az atomáramnak, mint beninnek a víz...
    Azonos beépített teljesítmény esetén azonos idő alatt az atomenergia kb. tizedét negyedét termelik.A fennmaradó időben meg izzadhat a hálózat és a többi termelő, hogy megtermelje a hiányt... Az egész cikk ezen az alapvető műszaki és természettudományos tény miatt eleve elhasal. A szél és naperőművek soha nem lehetnek helyettesítői a zsinóráram termelések.
  5. A tárolás nem megoldott grid szinten, de még ha műszakilag lehetséges is lenne, az nem ingyen van, tehát az áram árát emeli.
  6. A láthatáron nincs a szükséges műszaki megoldás a tároláshoz. Ha a mai tárolási technika műszaki paraméterei kb. négy nagyságrendet javulnának kapacitásban, és minden mást elhanyagolnánk ami műszaki probléma (hűtés, kisütési idő, töltési idő, kisütés szám, méret, tömeg, szükséges externáliák)
  7. Az atomenergia csak annyira bukott, hogy beépített teljesítményben is többet telepít le ebből Kína, India és más középhatalom, mint szél/nap kapacitásból. A rendelkezésre állási tényező miatt meg aztán sokkal, de sokkal több áramottermelnek.
    http://www.world-nuclear.org/inform...eration/plans-for-new-reactors-worldwide.aspx
Értem én, hogy Paks II. beruházás átláthatatlansága gond és küzdeni kell ellene, de könyörgöm ne műszaki, természettudományos és közgazdasági képtelenségekkel, meg tényeket ellhallhatni vagy egyenesen hazudozni. Ez nem vezet sehová.

Üdvözlettel
Molnár Balázs

Azt válaszolta, hogy a korábbi hivatkozott cikket ő írta. Ennek fényében még nagyobb fail ez a mostani munka...
 
M

molnibalage

Guest
Molni

Remélem nem gondoltad azt, hogy az Indexen objektív újságírás folyik. XD
Általában megrendelésre dolgoznak ;)
Egész jót vitatkozok az ipsével. Válaszolgat. Az első írása korrekt votl a német EW. csődről. Ennek fényében érthetetlen, amit lehozott.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 045
113
Molni

Okés, én csak mondtam, hogy ne lepődj meg, mert tényleg így dolgoznak. Bérbe írnak megrendelésre.

E mellet most nézem a Kormány Infót.
Azt mondta a Lázár Jani, hogy egy csomó dokumentum nyilvános lesz PAKS II. ügyben, ugyanis átnézték az egész dokumentum halmazt és ami nem tartalmaz érzékeny adatot azt megismerhetővé teszik.
 
M

molnibalage

Guest
Molni

Okés, én csak mondtam, hogy ne lepődj meg, mert tényleg így dolgoznak. Bérbe írnak megrendelésre.

E mellet most nézem a Kormány Infót.
Azt mondta a Lázár Jani, hogy egy csomó dokumentum nyilvános lesz PAKS II. ügyben, ugyanis átnézték az egész dokumentum halmazt és ami nem tartalmaz érzékeny adatot azt megismerhetővé teszik.
Milyen érzékeny adat van egy állami (KÖZPÉNZ!) pénzből történő beruházásnál, ami nem tartozik a közvéleményre az ipari titkoktat leszámítva, ami a műszaki tervdoku része...?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 045
113
Molni

"Milyen érzékeny adat van egy állami (KÖZPÉNZ!) pénzből történő beruházásnál, ami nem tartozik a közvéleményre az ipari titkoktat leszámítva, ami a műszaki tervdoku része...?"

Részletes szállítási határidők, átutalások ideje és összege, kiépített/beszerzendő védelmi rendszerek típusa, száma, jellege stb....