Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 394
55 162
113
molnibalage

"Még az is erős feltételezés lenne, hogy egyáltalán műszaki végzettségük van."

Sok mindenben egyet értek veled, de ebben nem. Kicsit túl értékeled a műszaki végzettséget. Az is csak egy végzettség semmi több.
Nekem sincs műszaki végzettségem, mégis megértem miről van szó, meg mellesleg házakat is építek :)
Én a való életben azt tapasztaltam, hogy ezek a dolgok nem minden esetben függenek össze. ;)
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

"Még az is erős feltételezés lenne, hogy egyáltalán műszaki végzettségük van."

Sok mindenben egyet értek veled, de ebben nem. Kicsit túl értékeled a műszaki végzettséget. Az is csak egy végzettség semmi több.
Nekem sincs műszaki végzettségem, mégis megértem miről van szó, meg mellesleg házakat is építek :)
Én a való életben azt tapasztaltam, hogy ezek a dolgok nem minden esetben függenek össze. ;)
Akkor te vagy a kivétel és dicséretes. A szomorú az, hogy Musk ökörségeit műszaki néha műszaki emberek is beszívják néha és hiába magyarázom nekik, akkor sem értik meg. Tudatlan civilek? Nézd meg az index FB oldalát, azt a bejegyzést, ahol visszaosztották Vitézy kommentjét Musk röhejes alagutas ötletére. Pislogásra késztető.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and fip7

ManfredMacx

Active Member
2018. október 14.
128
66
28
A valóság meg hogy kb úgy termesztik mint a kukoricát. Elültetik a haszonért, gyommentesítik, permetezik, öntözik, és 3-4-5 év múlva kivágják. Aztán ültetik is helyette a következő garnitúrát. A mókuskák, meg a nyuszik nem vesztik el az otthonukat. Ha nem volna rendes fenyőre kereslet, akkor nem ültetnének, és ez általában a kisember vidéki fusija 3-400 öles kis területeken, amin rentábilis mezőgazdaság nem folytatható több okból.

Az ilyen ültetvények biodiverzitása is a kukoricaföldéhez hasonló, a béka segge alatt van. Az ugyanolyan fajú, ugyanolyan korú, sokszor tájidegen fák sorakoznak katonás rendben, kigyomlálva. Ez nem a mókuskák és nyuszik otthona, hanem egy termelőüzem.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 857
65 624
113
Az ilyen ültetvények biodiverzitása is a kukoricaföldéhez hasonló, a béka segge alatt van. Az ugyanolyan fajú, ugyanolyan korú, sokszor tájidegen fák sorakoznak katonás rendben, kigyomlálva. Ez nem a mókuskák és nyuszik otthona, hanem egy termelőüzem.
Így van, ezért nem is vesztik el az otthonukat.
 

ManfredMacx

Active Member
2018. október 14.
128
66
28
1,2 MW-os naperőmű New Yorkban (Brooklyn, Pitkin Ave.)
Üzemeltető: Daroga Power
További 10 projekt előkészítés alatt.

PV-Solar-Panel-System-City-e1545404033799.jpg
 

ManfredMacx

Active Member
2018. október 14.
128
66
28
Pont ma beszéltem erről az öreg Stazi ügynökkel. Kisebb lelki trauma a németeknek. Pláne az egykori NDK területén volt sok bánya annak idején. Kérdeztem a szénerőműveket is bezárják? Igen szennyezi a levegőt.

Van egy bizottság, amelyik a szénerőművek bezárására dolgoz ki egy menetrendet. Februárra kell letenniük egy javaslatot az asztalra. Majd meglátjuk mi sül ki belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
M

molnibalage

Guest
Senkit nem érdekel, ha közben égetik a barnaszenet. Mert valamivel megy az a rohadt sok szénerőmű...
Van egy bizottság, amelyik a szénerőművek bezárására dolgoz ki egy menetrendet. Februárra kell letenniük egy javaslatot az asztalra. Majd meglátjuk mi sül ki belőle.

FRA pillanatnyi CO2g/kWh értéke 36, Németországban átlagosan 10-szer ennyi. Szarabb napokon 15-szörös.

Szóval az a bizottság, hanem nem elmebeteg, lefizetett és elfogult hülyékből áll, akkor kb. egyetlen logikus és gazdaságos lépést tud kitalálni. Atomerőművek visszakapcs. Ennyi. Főleg, hogy azok léteznek és még bőven van bennük élettartam. Gyorsan végrehajtható, költsége kb. sehol sincs bármi máshoz képest és időben is gyorsan végrehajtható.

Persze akkor be kéne ismerni, hogy 500+ mrd EUR-t basztak el kb. a nagy büdös semmire.
 
M

molnibalage

Guest
https://www.energy-charts.de/power_inst.htm?year=all&period=annual&type=power_inst
Itt láthatóak a leállítások szemléletesen.

2010 óta kb. 10 GWe kapacitást kapcsoltak ki ezek a marhák. Az szél és nap átlagos load factor értékét nézve a termelt áramot nézve ez kb. 70 GWe beépített teljesítménnyel egyenértékű. Izé...

https://www.energy-charts.de/power_inst.htm?year=all&period=annual&type=power_inst
Hiába telepítettek ennyi megújulót így az eredmény kb. az, hogy semmit nem csökkent a CO2 emisszió, cserébe jó drága lett az áram, instabil és importfüggő a hálózat, ami torzítja az összes környező országét. Vastaps...

Ráadásul ezt nézve lassan lehet újraépíteni majd az első szélfarmokat. Persze jó pénzért...
https://www.telegraph.co.uk/news/ea...nes-wear-sooner-than-expected-says-study.html
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Senkit nem érdekel, ha közben égetik a barnaszenet. Mert valamivel megy az a rohadt sok szénerőmű...

Illetve legfeljebb majd kicsit növelik a kőszénimportot. A hazai bányászat a teljes felhasználás 14%-át adta 2017-ben, a többi import volt, főleg Oroszországból, USA-ból, Ausztráliából, Kolumbiából.

A bányabezárások alapvető oka szerintem az, hogy az import olcsóbb, nem a magasztos eszmék.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Pont ma beszéltem erről az öreg Stazi ügynökkel. Kisebb lelki trauma a németeknek. Pláne az egykori NDK területén volt sok bánya annak idején. Kérdeztem a szénerőműveket is bezárják? Igen szennyezi a levegőt.
Ehez képest az A61 az idén,az A4es autópálya pár éve lett áthelyezve a felhőgyárakat(szénerőművek) ellátó külszini szénbányák terjezkedése miatt....
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 857
65 624
113
Senkit nem érdekel, ha közben égetik a barnaszenet. Mert valamivel megy az a rohadt sok szénerőmű...


FRA pillanatnyi CO2g/kWh értéke 36, Németországban átlagosan 10-szer ennyi. Szarabb napokon 15-szörös.

Szóval az a bizottság, hanem nem elmebeteg, lefizetett és elfogult hülyékből áll, akkor kb. egyetlen logikus és gazdaságos lépést tud kitalálni. Atomerőművek visszakapcs. Ennyi. Főleg, hogy azok léteznek és még bőven van bennük élettartam. Gyorsan végrehajtható, költsége kb. sehol sincs bármi máshoz képest és időben is gyorsan végrehajtható.

Persze akkor be kéne ismerni, hogy 500+ mrd EUR-t basztak el kb. a nagy büdös semmire.
Tudja az átlag német is hogy xar a szénerőmű. A Ruhr vidéken sem ajánlott szellőztetni. Tudják hogy xar és szennyez. Nem az átlagpolgár dönt. Az atomot nem engedik mert veszélyes, Wismutot is bezárták 90-ben (az öreg ott volt élelmezésvezető). A szén egészségtelen, Lipcse vagy mit mondott ma a másik német hogy ott okádják a fekete füstöt a kémények. Mondták hogy maradt a ződenergia. Én erre azt hogy este van, nem süt a nap, a borospincében meg ég a villany. Hát igen, a zöld se jó mert a szél se stabil meg a nap se süt mikor kéne, szóval saize. Igyunk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 857
65 624
113
Ehez képest az A61 az idén,az A4es autópálya pár éve lett áthelyezve a felhőgyárakat(szénerőművek) ellátó külszini szénbányák terjezkedése miatt....
Meg az a katedrális is azért lett lerombolva. A külszínit lehet hogy engedik. Az lehet környezetkímélőbb. :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Meg az a katedrális is azért lett lerombolva. A külszínit lehet hogy engedik. Az lehet környezetkímélőbb. :)
A fene se érti ezt.A hülyeség örök és határtalan.Főleg,hogy nagyon is fejlett atomiparral rendelkeztek,és a gőz-gázturbinás erőmüveik is élvonalbeliek.Politika-ohne racionalitás
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat