Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Erről már írtam. Amióta a zöldpolitikiát is utolérte az bisznisz, a kapitalizáció, amióta van pénz a szélkerékben és a napelemben, azóta fontos ezek szekerét is úgy tolni, mint korábban a hetvenes-nyolcvanas években az olajét, földgázét, vagy az atomét."Vége az olcsó energiának, visszhangozta ezt Timmermans úr egyik magyar hangja, Donáth Anna, a Momentumtól. Hozzátette ugyan, van egy javaslat, ami a klímavédelmi csomag keretében egy szociális alapot hozna létre a „hétköznapi emberek” anyagi terheinek mérséklésére, de egyelőre ez még – s ezt már mi tesszük hozzá – ott bolyong az uniós bürokrácia útvesztőiben, ki tudja, meddig. Sokkal sürgősebb ennél, folytatja Donáth, hogy az energiahordozókat terhelő adókat ideiglenesen csökkentsük, ne fizessenek annyit a nagy cégek, s egyúttal a „piaci alapú energiaárakat” is fenn tarthassuk.
Mindez érezhetően nem igazán tőről metszett baloldali program, de Donáth legalább – nem úgy, mint a szociáldemokrata Timmermans – vállalja is, hogy ő liberális. Manapság ez persze csak nüansznyi különbség, ami valójában nem is létezik, hiszen mind a ketten roppant „progresszívek”. A multi érdekek iránti határtalan felelősségük közös progresszív akolban egyesíti őket, szemben azokkal a „populista” politikusokkal, akik az elkerülhetetlen klímavédelem költségeit nem a lakossággal, hanem a károsanyag-kibocsátó nagy cégekkel akarják megfizettetni. Ők ósdi módon rezsit csökkentenek, ahogyan azt a jobboldali Magyarországon és a baloldali Portugáliában is teszik, miközben számos európai országban a gázárak folyvást emelkednek, legfőképpen és mindenekelőtt a lakosság rovására."
Érdemes elolvasni, mert bár energetikai szempontból hajmeresztően bolsevista a látásmód, de gyönyörűen kiexponálja a Brüsszelbe delegált liberálisaink nyakig begyágyazottságát az újgeneráiós öko-kapitalizmusba.
A Donáth Anna-félék azok a kiélt fejű kamu-empatikus HR-esek, akik az egyik nap zavarbaejtően művi együttérzéssel hallgatnak meg, majd amolyan jó szociopata módjára másnap meg kirúgnak, mert aznap meg aznap van.
Ezek mozgatják ma a zöld-energiapolitkiát is.
Én egy kisbaltát is mellé tennék, amit a sötétzöldek fejébe kell belevágni...Was tun, wenn alles steht? – Verteidigungsministerium informiert Gemeinden über Blackout
6.285 Plakate an 2.095 Gemeindenwww.ots.at
Osztrák katonaság javaslata a lakosságnak:
"Az energiaügyi miniszterek keddi rendkívüli ülése kapcsán már beszámoltunk róla, hogy maga az energetikáért felelős biztos állapította meg: mindenki egyetért a gáz hosszú távon is fontos szerepéről az energia átmenet során, most viszont a Politico arról is ír, hogy nemcsak a gázt, hanem a nukleáris energiát is elismerheti az Európai Bizottság „környezetvédelmileg fenntartható” energiaként a készülő taxonómia-rendeletben, amelynek tartalmát már novemberben nyilvánosságra hozhatják.
Valóban fizettünk kártérítést egy osztrák cégnek. És az osztrákok valóban építettek egy hasonló méretű erőművet pár évvel később Freudenau -nál.
Hogyan kell egy beszélgetést átvinni másik topikba?
Válasz helyett az idézésre kattintasz, átlépsz oda ahová valónak gondolod, legörgetsz a szövegrészig, idézések beillesztése és mehet a saját szöveged.Erről beszélek.
Fogalmam sincs-tisztelettel felkérjük rá a modikat.
Szia,Was tun, wenn alles steht? – Verteidigungsministerium informiert Gemeinden über Blackout
6.285 Plakate an 2.095 Gemeindenwww.ots.at
Osztrák katonaság javaslata a lakosságnak:
lassan kell csinalni egy prepper topicot is (de csak normalisan, ne azokat a hulye amcsikat vegyuk peldakepnek).Szia,
Koszi a linket!
Azert a szoveg kicsit tobb infot tartalmaz, pl. vizbol minimum napi 2 liter, 3-5 napra.
Lehet, hogy a magyar vizmuvek lassabban reagal, mint az osztrak, szoval en inkabb azt tartom logikusnak, hogy ha kaja van 2 hetre, akkor viz is legyen.
Van a cikkben egy érdekes rész!Lehet. És elektromos áramból is könnyen hiány lehet...!
Köszi.Válasz helyett az idézésre kattintasz, átlépsz oda ahová valónak gondolod, legörgetsz a szövegrészig, idézések beillesztése és mehet a saját szöveged.
Nem tudom honnan vette a szerző a deszinkronizálásról szóló hírt, de épp az Ukrenergo legutóbbi árverése alapján az ukrán lapok hozták le, hogy novemberben 2200 MWh-t terveznek az ukránok Oroszországból importálni, ami még a belorusz mennyiséggel is kiegészül. Ráadásul épp az Ukrenergo vezetett be tilalmat az orosz-belorusz exportra október 31-ig, csak hát a fűtőanyag hiány az nagy úr és nem hosszabbították meg novemberre a tilalmat.Van a cikkben egy érdekes rész!
(Orosz szabályok szerint játsszák a nagy európai energiameccset, Figyelő, 2021. október 21.)
Illetve másik érdekesség, hogy Kína az orosz energiaexportot felügyelő Inter RAO-t a novemberi és decemberi szállítások megduplázására kérte, mivel az északkeleti régiókban a szén és gáz magas ára miatt ellátási problémák merültek fel. Az ilyenkor szokásos havi 285-295 millió kWh helyett novemberre és decemberre egyaránt 555 millió kWh-t tehet ki az orosz energiaexport Kínába.
Erre az írásomra szépen rímel a legújabb belga energetikai balhé, némi flamand-vallon ütközéssel és francia (nukleáris) befolyással is megspékelve. A belgiumi zöldek egy elegáns öntökönlövéssel ugyanis annyira atomellenesek, hogy a fosszilis tüzelőanyagot égető, drága gázerőművekre cserélnék a hét belga reaktorból megmaradt utolsó két blokkot is.Nem az elmélet ellen szól, sőt.
Az eredendő, 60-as évek végén, a 70-es évek elején induló zöldmozgalom a második világháború utáni technológiai fellendülés első, addigra nyilvánvalóvá vált kárainak felismerésével kezdődött.
Addig még sehol sem volt a mai kolosszális műanyagfelhalmozás, de még a nukleáris biztonság kérdése se.
Csak az ipari forradalom kezdete óta eltelt kb egy évszázad károkozásait, a szén és olajszennyezés, illetve a túlhalászat, bálnavadászat, na meg a talaj- és légszennyezés közvetlen hatásait tudták kimutatni.
Globális felmelegedésről még szó sem volt.
Jellemző, hogy a világ akkori vezető kapitalista elitje még a szén és olaj urai voltak.
A hetvenes években a világ leggazdagabb emberei zömmel amerikai olajmágnások soraiból kerültek ki.
Az atom környezetszennyezése ekkor még kimerült a katonai atomtesztek sugárzásaiban, míg az épp szárba szökkenő atomenergia a világ országainak, zömmel azon belül is a nagyhatalmak kormányainak mondhatni privát, intim területe volt.
Még a “polgári” olajmágnások se értek fel ide.
A nemzetközi zöldmozgalmak - más eszköz nem lévén - a korabeli ellenkultúrával kezdtek egy gyékényen árulni.
Az alternatív energiatermelés, a megújuló energia ezeknek az autonóm, szabadságorientált kommuna-ideológiáknak a vízióival rímelt.
Lássuk be, elvi szinten, sziget üzemben a nap-, illetve szélenergia a kiserőművi nagyságrendben még elfogadható alternatíva manapság is.
Aztán a nyolcvanas évekre, a 73-as olajválságra válaszképp kezdett beerősödni az az atomlobbi, ami egyszerre vált céltáblájává az atomfegyer- és úgy általában háborúellenes anti-establishment mozgalmaknak és a Greenpeace aktivistáinak.
Itt nem csak az atom, mint előtag volt vörös posztó, de az 1979-es Three Mile Island és az 1986-os csernobili atomkatasztrófa is az atomenergetika ellen hangolta a nyugati liberális közvéleményt.
Ekkorra ugyanis megtörtént a kényszerű árukapcsolás. A zöld-ideológia a a valamilyen szinten szükségszerű hatalomellenességével olyan társutas elvek oldalára sodródott, mint az anti-kapitalista, anarchista, a magát jogvédőként azonosító, az antirasszista, az ellenkultúra követője, a kultúrmarxista, vagy a szexuális szabadosság követőinek tábora.
Aki ma jószándékú környezettudatosként azonosítja magát, az minden irányból nézve beskatulyázódik az összefoglalva új-baloldali irányzatba.
Emiatt nem lehet ma egy környezetvédő egyúttal atompárti sem.
Mert az atomenergetika az elnyomó, rasszista, fasiszta, kapitalista hatalom eszköze. Ez az ostoba összemosás a józan és konstruktív kommunikáció legfőbb gátja.
Ugyanakkor - hála a fogyasztói társadalomnak - a zöld ideológiát is fogyaszthatóvá, népszerűvé és prosperálóvá kellett hizlalni.
Így ma már a szél- és napenergia - távolról sem rentábilis módon - üzlet és így nagypolitikai eszköz is egyben.
Ez utóbbinak a farvizén gyalogolnak be a fent sorolt többi “alternatív” ideológiák is a hatalmi ágak közepébe, hogy faramuci módon váljanak mainstream-é.
Így válnak a globális zöld mozgalmak - lényegében az ördöggel szövetkezve - olyan kapitalista elnyomó entitássá, de legalábbis káros túlhatalommá, amely eredményeként telehordják a földet a nagyerőművi léptékben már távolról sem hatékony megújulókkal.
Vagy csak szimplán grandiózus energiaválságok sorát idézik elő.
A belgáknál mondjuk komoly gondok vannak a reaktortartállyal.. Paks ritka szépen "öregedik". Van olyan tartály a belgáknál ahol 9000 felett van a már követett hajszálrepedések száma...Erre az írásomra szépen rímel a legújabb belga energetikai balhé, némi flamand-vallon ütközéssel és francia (nukleáris) befolyással is megspékelve. A belgiumi zöldek egy elegáns öntökönlövéssel ugyanis annyira atomellenesek, hogy a fosszilis tüzelőanyagot égető, drága gázerőművekre cserélnék a hét belga reaktorból megmaradt utolsó két blokkot is.
A francia hátterű liberálisok viszont inkább az atomot forszírozzák:
Kormányválságba torkollhat az atomenergia körüli vita Belgiumban
A tiszta, ámbár fokozott biztonsági óvintézkedéseket igénylő nukleáris reaktorok gázerőművekre cserélésének terve törésvonalat teremtett a hatalmon osztozó zöldek és liberálisok között – tér ki rá a Politico európai kiadása.danubeinstitute.blog.hu
És a lényeg:
“Az atomellenesség egyébként a zöld aktivizmus régebbi vonalának maradványa – utal a hidegháború idején Nyugat-Európában kibontakozó tüntetésekre Suzana Carp, az Európai Unió kibocsátás-kereskedelmi rendszerének (EU ETS) független tanácsadója. A jelenlegi klímahelyzet ismeretében viszont ez a gondolkodásmód már nem állja meg a helyét, legalábbis egy zöld politikai közösség részéről nehezen megmagyarázható, ha növelik a széndioxid-kibocsátást csak azért, hogy megszabaduljanak a nukleáris energiától…”
A haladó gondolkodású, örökké progresszív, forradalmi balos ideológia egy idő után beszorítja magát a sarokba.
Olyan régóta rabjai egyesek a zöldforradalmi anti-nukleáris ideológiájának, hogy már belehátrálnak a gázlobbi ölelő karmaiba.
Csakhogy ott meg az a sok gonosz fosszilis dollárpapa van, vagy a csúnya Putyin…