Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 637
3 341
113
solarral magyarországon tudsz csökkenteni 15 %-ot a gázon, éves átlagban
a rossz hír hogy kell hozzá az a 85 % gáz
Jelen helyzetben az a 15% sem kevés. Megváltást nyilván nem hoz, egyértelmű, hogy kell mellé az atom és a gáz, de a dolgok rosszabbra fordulása esetén ennyivel kevesebb méregdrága LNG-t beszerzését is jelentheti.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 199
113
"Az Európai Bizottság május közepéig terjeszti elő az orosz gáztól, olajtól és széntől való függőség 2027-ig történő megszüntetésére, az EU energiamixének dekarbonizálására, illetve az uniós árampiac optimalizálására fókuszáló további konkrét javaslatait." + No atom...

most akkor én rendelnék egy kv-t és érdeklődve várom a magyarázatot arra, hogy miként is gondolták ezt. Ez kezd hasonlítani az UFO-hívők által mindig előhozott "de nekik fejletteb technológiájuk van, ami felülírja a fizikát is" érvrendszerre.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 443
5 199
113
Volt már ilyen.
A probléma az, hogy amikor a peak demand van, akkor kb. semmit nem termelnek...
Tehát senkit nem érdekel ez, mert az éves summa súlyuk kicsi.

Németeknél is látszik ez. Senkit nem érdekel, hogy a max értékhez képest néha befigyel megdöbbentően alacsony. A súlya ezeknek lófasz.
A sötét sáv közepe alul az átlagos tavaszi és nyári nap. A trendje a jó időnek és nem tél/ősznek. Na akkor nézzük hozzá a többi adatpontot és elfogja az embert a röhögés.
Aztán FR-t nézzük meg értelmezzük. Zzinór + szabályozható aton.

DK, sok szél, meg nap oszt mégios mekkora kilengések.

138811267_3671335092986516_400481375511399407_n.jpg
Nagyon jó ábra, de nem kell az atom. Csak.
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
826
2 400
93
Akkor ennek is annyi ?
"A NOVATEK és a Fluxys LNG-terminál építését tervezi Rostockban

Moszkva, 2018. október 17. A PAO NOVATEK ("NOVATEK" és/vagy a "Vállalat") és a Fluxys vegyesvállalata ma földbérleti szerződést írt alá a németországi rostocki kikötői hatósággal egy közepes méretű LNG-terminál építésére Rostock kikötőjében.
A vegyesvállalat egy közepes méretű, évi mintegy 300 ezer tonna kapacitású LNG átrakó terminál (a továbbiakban: Terminál) tervezését, építését, finanszírozását, tulajdonjogát és üzemeltetését tervezi Rostock kikötőjében. "


Egy orosz cikkben írják
"Az európai LNG-terminálok teljes kapacitása mintegy 150 millió tonna.
Európa azonban, amely 2019-ben 85 millió tonna LNG-t importált, 2020-ban csak 82 millió tonna LNG-t vásárolt. "
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 294
113
M

molnibalage

Guest
A cikk téved. Az Adria kapacitása DRA felett évi 15 millió tonna is lehet. Ezzel képes Mo + Szlovákia ellátására, ha van hozzá imput oldalon anyag.
Tudom, mert én méreteztem és számoltam. Ez akkor esne le 14 misi alá, ha számottevően nagyobb viszkozitású anyag érkezne. A sűrűség szórása ilyan kicsi, hogy az nem faktor.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 637
3 341
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 909
56 801
113
A cikk téved. Az Adria kapacitása DRA felett évi 15 millió tonna is lehet. Ezzel képes Mo + Szlovákia ellátására, ha van hozzá imput oldalon anyag.
Tudom, mert én méreteztem és számoltam. Ez akkor esne le 14 misi alá, ha számottevően nagyobb viszkozitású anyag érkezne. A sűrűség szórása ilyan kicsi, hogy az nem faktor.
Akkor remèljük, hogy jòl szâmoltad! :)
Mert ha nem.....
 
M

molnibalage

Guest
Csak átfutottam, de ez kb. azt jelenti, hogy a naperőművek csúcsideji load factora akkor a túltelepítés miatt feleződhet, azokta amire ez vonatkozni fog...
Ez éves szinten -20% energia is lehet ---> még drágább napáram...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 200
113
A cikk téved. Az Adria kapacitása DRA felett évi 15 millió tonna is lehet. Ezzel képes Mo + Szlovákia ellátására, ha van hozzá imput oldalon anyag.
Tudom, mert én méreteztem és számoltam. Ez akkor esne le 14 misi alá, ha számottevően nagyobb viszkozitású anyag érkezne. A sűrűség szórása ilyan kicsi, hogy az nem faktor.
Adria vezetéket még Kádár alatt épitették.Namost vagy te vagy sokkal öregebb,mint gondoltam,vagy újáépitették a vezetéket?