Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Molni, itt sokan 2x30-40 km rol jarnak dolgozni, vagy epp 2x100-at utoznak Ausztriaba hajnalok hajnalan este 6-8 kozott meg vissza.
Nekem szerencsem van mert 6km a munkahely, sokkal kenyelmesebb megis bejarnom autoval hiaba van ceges busz vagy bicikli. Ez a 2x6km nem oszt nem szoroz.
A feleseg detto masik telepules szinten 2x6 km.
Nezzuk meg biciklivel...
Telen, hoba, sarba, esobe, sotetben, korabban kelve elmegyek 12 orat melozni, este vagy masnap reggel vissza franc se tudja milyen idoben.
Igy is kozel 13 orat vagyok tavol a csaladtol, egy perccel tobb sem hianyzik ennel.
Feleseg megy fel 8-ra dolgozni, elotte kiszorja a 3 gyereket mert 7-kor kezdodik a suli masik telepules 3km oda vissza. Delutan ertuk menni szinten 4-ig. Kozben ugye meg megy masik iranyba 2x6 km idore dolgozni.
Na megneznem en hogy ezt biciklivel ki hogy oldja meg. De akar varoson is! Ezt Pesten belul hogy hajtanad vegre biciklivel? Mert ott is autoval hordjak a gyerekeket a suliba meg mennek dolgozni.
Ezt is tudom. De akkor ezek után majd el lehet gondolkozni pl. a mozgás tempóján.
Azért egészen elképedek, hogy egy ekkora energiaválság közepén a minimális életmódváltás lehetősége fel sem merül sokak fejében.
Válság idején ez van.

  • Amikor én nagyon szarul kerestem a megélhetési költségekhez képest, akkor kezdtem el fillérre vezetni a kiadásokat és azt fogtam vissza, amit csak tudtam.
  • Aztán mikor látszott mennyire olcsó saját magamra főzés, azóta nem voltam semmiféle menza szerű kajáldában sem. Időbe került főzés? Igen. Csak éppen havi szinten tízezreket spórolok meg. Ehhez képest munkatársaim fele mindenhol vígan járt az étterembe/menzára 1500-2000 Ft/ebéd költségen...
  • A probléma, hogy még az sem jár bringával, aki megtehetné. Aki pl. Gazdagrétről autózik be Kelenföldre. Ismerek ilyet.
Mindenki fullra bele van kényelmesedve mindenbe és egy centit sem hajlandó rajta változtani. Így is lehet.
Csak nekem MINDIG az lebegett a szemem előtt, hogy pl. olyan meló és kecó legyen, hogy ne is kelljen autó.
Igen, értem, nem tudja mindenki megoldani. De az, hogy akkor elkezdjen lamentálni azon, hogy a pénzből vagy a szabadidejéből engedjen az ember fel sem merül egyesekben.

Molni, 55 nm. Nem tud mindenki 55 nm-en lakni.
Nincs semmi gazom bekotve, futesen kivul minden elektromos.
Bojler havi 188 Kw/hó ejszakai.
Ezen kivul a nappali 380/hó Kw.
5 fős csaladrol beszelunk teljesen felszerelt es gepesitett csaladi hazban.
Nem mondom hogy nem fogyasztok sokat, lehetne boven merserkelni, lesz is most, viszont ezt nem lehet kihozni havi 210 Kw-bol sehogy sem.
Kifizetem nekik a 80000-es szamlat, nem gend, de nagyon atverve erzem magam.
Mert eddig errol szo sem volt. Azt fujtak a gaz +stb kornyezetszennyezo fúj, legyel trendi elektromos, AAA+, meg modern a sok elektromos kutyuvel, vegyel elektromos autot,nyugaton csak villannyal futenek már, stb.

Felhuztam hitel nelkul egy 130nm-es csaladi hazat, 3000nm telekkel, teljesen rendben tartom, most is epp festek. Csak iden +1millio ramegy, mindenert megdolgoztam rajt, modern teljesen felszerelt jo draga gepekkel, stb.
Erre ott tartunk hogy nem er egy vasat se az egesz, mert a lekoszlott Sarvar Alkotmany uti lakotalepi xarok, amikhez a megepulesuk ota nem nyult senki sem, tobbet ernek.

Aztan akkor benyogik meg hogy az az atlagos hogy 210 Kw a fogyasztas arambol, igy jartal. Ezek szerint az a normalis hogy van 1-2 ember, ezek fogyasztanak ennyit egy 45 eves lakasban, a tobi meg csessze meg. Ez aztan az eddig propagalt csaladmodell, meg nemzeteszemfaxom a 3+ gyerek, mindenkinek szoba stb...
Egyedul ettol a rohadt villanytol fuggok, ettol tartottam mindig, nem tudtam kikuszobolni. Erre bumm...
Azt se nezik hogy nem fogyasztok gazt, mert sok esszel osszekapartam kozel 4 hektar erdot. De azert is megdolgoztam, meg a teli tuzeloert is!
Az alberlom meg fizet a kiadott lakasban a futesre havi 8000-et, aztan semmi befektetes, meg elbaxott szabadido, verheti gyakorlatilag jelkepes osszegert a faxat.
Valahol be fogom mason sporolni ezt az evi kb 720000 ft kulonbozetet a villanyon, megoldom, de az allam is meg fogja erezni mert egy ev mulva itt rengeteg tonkrement ember lesz szerte az orszagban akik xarabbul jartak mint en.
Valóban nem. De a számaim pont arról szólnak, hogy csodálatosan elbaszottan építkezünk és szent családi ház erőltetése nem jó ötlet.
A mostani lakáskeresésnél a családi házat kizártuk annak horror rezsije miatt. Ha ez a ház 80 nm lenne, akkor is jól látszik, hogy akkor sem menne a hőigény fogyasztás a dotált közelébea leghidegebb hónapos sem, mert az alapterület növekedésével a hideggel érintkező felület messze nem lineárisan nő.

Tehát? Mit kellett volna csinálni?
  • Nem a családi házas CSOK-ot erőltetni valamiféle amerikai álom jegyében. Társasház, ikerház és lakópark, de nem a lovak közé dobott gyeplővel. Mert az egy lakásra eső rezsiköltség TÖREDÉKE egy családi háznak. Mert a fizika szemétláda. Lehet akkor lamentálni, hogy te saját kertet és házat akarsz, de most látod mibe kerül az. Én SZÁNDÉKOSAN NEM AKAROK CSALÁDI HÁZAT. Mert kiszámoltam mibe kerül az, hanem marad forver olcsó az energia.
  • Stadionra és sportra elbaszott pénzekből mindent is szigetelni, mert ilyen árak mellett a megtérülés aztán hajjaj. Ja, persze demagóg vagyok...
  • Amikor a rezsicsökkentés rezsinövelés volt, akkor lehetett volna az a tempó, hogy a változó környezet miatt a többletből fejlesztési alapot képeznek. Az alaptörvény átírása megy, de ez nem? Vagy azt az "extraprofitot" miért is nem adózttaták meg?

De hát gyerekek, ezt választotta a nép és most nekem sírsz, hogy kretének?
Nem érzitek ebben kicsit a visszásságot? Emlékeim szerint te is toltad vastagon a ner jó dumát.
Hát tessék. Hogy szembenköpik magukat, csak most már nem csak elvekről és kis pénzről van szó?
Én előre szóltam, hogy mi a baj, a sok NER seggnyaló - igen, azok - meg azzal jön, hogy de jó, hogy főtáblás a fradi meg demagóg vagyok.
Így nehéz egyről a kettőre jutni...

Meg főleg úgy., hogy a NER Számára az általános iskolai matek sem megy, lásd nem csak az áram árát, de a hálózati díjakat is 6,46 vagy mennyivel szorozták meg. Miért is...? Majd mindjárt csinálok egy táblázatot mit jelentene az eltérés.

Fenét. A régi "bérszarban" a maga cuki 80 centis falaival 2019-2020 novemberben volt 71 m3, decemberben volt 115 m3, januárban 114 m3, februárba 94 m3 a gázfogyasztás. Az pont határon van ha az ember figyel kicsit. Úgy hogy nem fáztunk, 24 fokra felfűtve folyamatosan. Az év többi részében meg kb. 1-2 m3 meg az alapdíj. Persze modernizált a fűtés és a nyílászárók is, de régen sem volt szignifikánsan több, a modernizációra költött pénzt az életben nem fogja behozni, de jobb a komfortérzet, zajszigetelés.

Konkrétan azon gondolkozok hogy kinevezem téli (nyári) palotának, mert ha nem csinálnak valamit a mostani fossá szigetelt házban a központi hőszivattyús cucc elszámolásával kapcsolatban (ugye minden áramról megy, és a házközponti 1-1 A és H kat. fogyasztó) az a kb. 4.500.000,- Ft /hó társasházi közös költség ami csak a villanyfogyasztásban jelentkezne nem finom nyáron.

Megjegyzem a rezsim több az újépítésű csodában, mint a régiben, igaz szolgáltatás is több van és nagyobb is.

Nem értem miért kell 24 fokra fűteni. A 21 is bőven jó. Ha meg energiaválság van, akkor a 19 is jó lesz. A 24 fok és 19 fok közötti difi külső hőmérséklettől függően 20-50% fogyasztás eltérés is lehet.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Amúgy sok mindent nem értek , volt egy KATA és volt egy korlátlan(tehát pazarlásra csábító) rezsicsökkentés ! Ezt mind kettőt támadta a mai ellenzéki kavarodás most meg ráugrottak mint gyöngytyúk a takonyra , hergelve a népet meglovagolva a szerintem nem jogos felháborodást . Hiszen mindenki látta , tudta mi történik már fél éve a világban hát minket is elért de a kormány tompított rajta annyit amennyit csak bírt !

A KATA se munkaviszony helyettesítésre lett kitalálva hanem a kis bevételű vállalkozásoknak akik szinte kizárólag magánszemélyeknek értékesítettek szolgáltatást ! Mit csinált a Magyar ? Lett belőle jó bér és kevés adó az alkalmazottak sokaságának . Persze álléambácsi rájött erre már korábban és behozta az egy cég felé 3 misis limitet , de ez nem hozott eredményt és ezért drasztikusabb döntést hozott (egy amúgy ultra szar gazdasági és politikai világban) védendő a költségvetést .

A rezsicsökkentést is megszoktuk és ugye ami már meg van az nem olyan értékes , addig míg el veszik ! Volt idő amíg ezt a kormány ki tudta gazdálkodni és jó volt mindenkinek . De jött a háború az idióta nyugat seggbeqrt szankcióival és elgáncsolt mindent ! Én tudom , hogy többet fogok fizetni de akkor is köszönöm az eddigieket és azt , hogy a fogyasztásom jelentősebb részét még mindig olcsón fogom kapni ! Remélem letérdel az EU hamar és ezeket az idióta ballibernyák kormányaikat az unió vezetőivel egyetemben elzavarják a világkóckenderesbüdösistenfaszába és jöhet egy megújuló nemzeti értékekre és országokra épülő Európa migráncsok nélkül békében Oroszországgal és Kínával !

És akkor talán vissza térhetünk a konszolidáltabb energia árakhoz de a mostaniakhoz talán már soha !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Mindeközben úgy tűnik, tényleg 0-24-ben, négyszázakárhány megawattal stabilan újra elkezdtünk lignites áramot termelni.
Hajrá EU-s környezetvédelmi buziság ! Ha csak azt nézem , hogy a környezetvédőnek hazudott sötétződek miatt az éves fakitermelési mennyiség apadmány kb 25-30% kristálytiszta apríték alapanyag ott rohad az erdőn minden évben ami igen jelentős mert több 100 000t-ról beszélünk . Ezt szépen ellehetne fűteni akár Mátraiba , de lehetett a már bezárt Borsodiban és még sokban az országban Pécsen és Ajkán is . Az is egy jelentős tétel lehetne az energia mixben .
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy az egész ötlet előkészítetlenségét mutatja az, hogy maga a számításuk is elbaszottnak látszik és nem úgy hirdették ki, hogy akkor 1 perccel utána letölthető az egzakt táblázat. Ja nem, majd most találják ki. Gyerekek, egy sarki büfét sem kéne így üzemeltetni, nemhogy egy országot...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
A takarékban kapott hitelt?
Ott igen. Ezt mondtam az elején, hogy a kereskedelmi bank nem adta meg ugyanazokra a feltételekre a falusi CSOK-ot, amire a takarékbank igen. Csak nekem, miután nem vásárlás, csak felújítás volt a cél, eleve csak a fele jár két gyerek után, a kereskedelmi bankból kivezetni és a takarékbankba átvinni a szabadfelhasználású hitelt többszázezer forint költség lett volna. Közben jött a napelemes-fűtéskorszerűsítéses lehetőség, inkább arra indultam el, az meg fél éve áll.
Pedig most jól jönne, ha már fent lenne a napelem az akkupakkal, maradhatnék átlagfogyasztás alatt a régi kazánnal is elektromos fűtésrásegítéssel...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Molni, 55 nm. Nem tud mindenki 55 nm-en lakni.
Nincs semmi gazom bekotve, futesen kivul minden elektromos.
Bojler havi 188 Kw/hó ejszakai.
Ezen kivul a nappali 380/hó Kw.
5 fős csaladrol beszelunk teljesen felszerelt es gepesitett csaladi hazban.
Nem mondom hogy nem fogyasztok sokat, lehetne boven merserkelni, lesz is most, viszont ezt nem lehet kihozni havi 210 Kw-bol sehogy sem.
Kifizetem nekik a 80000-es szamlat, nem gend, de nagyon atverve erzem magam.
Mert eddig errol szo sem volt. Azt fujtak a gaz +stb kornyezetszennyezo fúj, legyel trendi elektromos, AAA+, meg modern a sok elektromos kutyuvel, vegyel elektromos autot,nyugaton csak villannyal futenek már, stb.

Felhuztam hitel nelkul egy 130nm-es csaladi hazat, 3000nm telekkel, teljesen rendben tartom, most is epp festek. Csak iden +1millio ramegy, mindenert megdolgoztam rajt, modern teljesen felszerelt jo draga gepekkel, stb.
Erre ott tartunk hogy nem er egy vasat se az egesz, mert a lekoszlott Sarvar Alkotmany uti lakotalepi xarok, amikhez a megepulesuk ota nem nyult senki sem, tobbet ernek.

Aztan akkor benyogik meg hogy az az atlagos hogy 210 Kw a fogyasztas arambol, igy jartal. Ezek szerint az a normalis hogy van 1-2 ember, ezek fogyasztanak ennyit egy 45 eves lakasban, a tobi meg csessze meg. Ez aztan az eddig propagalt csaladmodell, meg nemzeteszemfaxom a 3+ gyerek, mindenkinek szoba stb...
Egyedul ettol a rohadt villanytol fuggok, ettol tartottam mindig, nem tudtam kikuszobolni. Erre bumm...
Azt se nezik hogy nem fogyasztok gazt, mert sok esszel osszekapartam kozel 4 hektar erdot. De azert is megdolgoztam, meg a teli tuzeloert is!
Az alberlom meg fizet a kiadott lakasban a futesre havi 8000-et, aztan semmi befektetes, meg elbaxott szabadido, verheti gyakorlatilag jelkepes osszegert a faxat.
Valahol be fogom mason sporolni ezt az evi kb 720000 ft kulonbozetet a villanyon, megoldom, de az allam is meg fogja erezni mert egy ev mulva itt rengeteg tonkrement ember lesz szerte az orszagban akik xarabbul jartak mint en.
Én azt gondolom, ezt nem fogják tudni végigvinni. A számolás alapját mindenképp a felhasznált energia kell, hogy jelentse, pont az általad vázolt élethelyzetek miatt.
Szó szerint hülyék lennének, ha ezt így megcsinálnák, ahogy belengették. Szerintem ez még bőven változni fog, különben belebuknak.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Amúgy az egész ötlet előkészítetlenségét mutatja az, hogy maga a számításuk is elbaszottnak látszik és nem úgy hirdették ki, hogy akkor 1 perccel utána letölthető az egzakt táblázat. Ja nem, majd most találják ki. Gyerekek, egy sarki büfét sem kéne így üzemeltetni, nemhogy egy országot...
Nem feltétlenül, az okozott felhördülést sokmindenre lehet használni. De ha van eszük, akkor "alkualapnak" fogják - ergo bármi is lesz a végül érvénybe lépő szabályozás, ha már ennél jobb, akkor azt sikernek tudják kommunikálni.
Ld. még "meghallgattuk a magyar népet" meg hasonló lőzungok.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Én azt gondolom, ezt nem fogják tudni végigvinni. A számolás alapját mindenképp a felhasznált energia kell, hogy jelentse, pont az általad vázolt élethelyzetek miatt.
Szó szerint hülyék lennének, ha ezt így megcsinálnák, ahogy belengették. Szerintem ez még bőven változni fog, különben belebuknak.
Nem buknak bele.
2026-ban lesz legközelebb országgyűlési választás, addigra már felfelé jön majd remélhetőleg az ország.
Addig Európai parlamenti választás, tök mindegy mi lesz, a fideszes képviselőnek nem osztanak most lapot, pár masodvonal beli figurajuk majd hazajön. Az önkormányzatok meg lassan csak arra vannak hogy legyen mit rugdosniuk a helyieknek, addigra bukjak a maradék feladataik nagy részét is. (Most veszik el a rendelokeket, a háziorvosi rendszer is haldoklik)
A tüntetők meg majd hazamennek.
 
  • Szomorú
  • Imádom
Reactions: bel and Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Nem értem miért kell 24 fokra fűteni. A 21 is bőven jó. Ha meg energiaválság van, akkor a 19 is jó lesz. A 24 fok és 19 fok közötti difi külső hőmérséklettől függően 20-50% fogyasztás eltérés is lehet.
Senki ne akarja megmondani senkinek, hány fokra fűtse a házát - a buzeráns EU is itt rontja el a ződike kommunikációját.

Aki hajlandó több energiát áldozni erre, mert ez a személyes preferenciája, hadd tegye - nyilván azzal a felütéssel, hogy akkor fizesse is ki, ami ezzel jár. Ez utóbbi következmény az, amitől a hazai kormány az utóbbi 10 évben "megvédte" a népet.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Amúgy sok mindent nem értek , volt egy KATA és volt egy korlátlan(tehát pazarlásra csábító) rezsicsökkentés ! Ezt mind kettőt támadta a mai ellenzéki kavarodás most meg ráugrottak mint gyöngytyúk a takonyra , hergelve a népet meglovagolva a szerintem nem jogos felháborodást . Hiszen mindenki látta , tudta mi történik már fél éve a világban hát minket is elért de a kormány tompított rajta annyit amennyit csak bírt !

A KATA se munkaviszony helyettesítésre lett kitalálva hanem a kis bevételű vállalkozásoknak akik szinte kizárólag magánszemélyeknek értékesítettek szolgáltatást ! Mit csinált a Magyar ? Lett belőle jó bér és kevés adó az alkalmazottak sokaságának . Persze álléambácsi rájött erre már korábban és behozta az egy cég felé 3 misis limitet , de ez nem hozott eredményt és ezért drasztikusabb döntést hozott (egy amúgy ultra szar gazdasági és politikai világban) védendő a költségvetést .

A rezsicsökkentést is megszoktuk és ugye ami már meg van az nem olyan értékes , addig míg el veszik ! Volt idő amíg ezt a kormány ki tudta gazdálkodni és jó volt mindenkinek . De jött a háború az idióta nyugat seggbeqrt szankcióival és elgáncsolt mindent ! Én tudom , hogy többet fogok fizetni de akkor is köszönöm az eddigieket és azt , hogy a fogyasztásom jelentősebb részét még mindig olcsón fogom kapni ! Remélem letérdel az EU hamar és ezeket az idióta ballibernyák kormányaikat az unió vezetőivel egyetemben elzavarják a világkóckenderesbüdösistenfaszába és jöhet egy megújuló nemzeti értékekre és országokra épülő Európa migráncsok nélkül békében Oroszországgal és Kínával !

És akkor talán vissza térhetünk a konszolidáltabb energia árakhoz de a mostaniakhoz talán már soha !
Pont fordítva ülsz a lovon, de nem baj.
KATA-ügyben csendesen megjegyzem, a másodállású KATA-t miért is kellett beszántani? Ott nincs bújtatott foglalkoztatás, van főállásod, ami után befizeted a költségvetébe az összes járulékot.
A főállású KATA-s meg tudja, hogy lóf@sz nyugdíja lesz, de még mindíg olcsóbb mindenféle nyugdíjcélú megtakarításokat fizetni, mint az átalányadózás terheit.
A KATA egy megegyezés volt az állam és polgára között; az állam lemondott a bevételek jó részéről, cserébe a polgár az állami gondoskodás jó részéről az azonnali magasabb jövedelem reményében.
Az energiahordozók árának elszállása és a rezsicsökkentés nevű populista (ha úgy tetszik: demagóg) cucc kezdete még véletlenül sem esik időben egybe.
A pénzhiányt pedig a magyar állam magának köszönheti, nem akar bizonyos EU-s szabályoknak megfelelni ( Európai ügyésszég, egyéb lopásmérséklő intézmények bevezetése) hát visszatartják a lóvét. Erre már Navrancsics is rájött, próbál lavírozni a kormány érdekei és az unió követelései között, kevés sikerrel.
 
M

molnibalage

Guest
Na, akkor csináltam egy ilyet.
Ez alapján.

  • A fekete a mai állapot.
  • A gulyás féle benyögött faszság a piros görbe, ezt hozta le az index és mindenki más is. Az, hogy miért 242 Ft/kW az ár, amikor az ipari fogyasztók sem fizetnek ennyit az ugye érdekes lenne.
  • Ha 6,46-os szorzóval csak az áram árát növelem meg, akkor a zöld görbe lesz.
  • Ha feltesszük, hogy a rendszerhasználat díj is nő, mert annak karbantartása is függ az benzin, áram és minden mástól, arra is 20%-ot téve, akkor meg a narancs görbe.
A srácok valamit nagyon benéztek, mert az ipari végfogyasztók árai sem alakulnak 100 Ft/kWh felett, de időszaktól függően 53-ig lemehet.
Ennek fényében ezt lakossági 240 Ft/kWh-t tessék elfelejteni. Semmi oka nincs. Ha ezt akarájátok akkor tessék srácok. Ez a NER, ezt akartátok. Ezt a szakértelmet, ami egy osztás és szorzásra meg összeadásra képtelen.

Ha zöld vagy a narancs görbét nézve is igen, lesz áremelkedés, de azért nem az a kataklizma, amit egyesek vízionálnak.
Ha az ipari fogyasztóknál sem a rendszerhasználati díjba dugták el az áram árát, akkor a lakosságnál miért az lenne?
Az 56-100 Ft/kWh ipari fogyasztóhoz képest, ha bárki odafent komolyan gondolja a 240 Ft/kWh lakossági áramot, annak elmentek otthonról.
QYGjEjI.png
 
M

molnibalage

Guest
Ez meg ipari fogyasztói egész napos drága árral.
Így remélem érthető miért kapitális faszság ez 240-es ár.
Ez nem lehet igaz. Mert senki nem fizet ennyit, a nem rezsicsökkentett ipar sem.

De hát éljen a kúrmány szakértelme, aki ennyire képes...

NfHdeIO.png
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ezt is tudom. De akkor ezek után majd el lehet gondolkozni pl. a mozgás tempóján.
Azért egészen elképedek, hogy egy ekkora energiaválság közepén a minimális életmódváltás lehetősége fel sem merül sokak fejében.
Válság idején ez van.

  • Amikor én nagyon szarul kerestem a megélhetési költségekhez képest, akkor kezdtem el fillérre vezetni a kiadásokat és azt fogtam vissza, amit csak tudtam.
  • Aztán mikor látszott mennyire olcsó saját magamra főzés, azóta nem voltam semmiféle menza szerű kajáldában sem. Időbe került főzés? Igen. Csak éppen havi szinten tízezreket spórolok meg. Ehhez képest munkatársaim fele mindenhol vígan járt az étterembe/menzára 1500-2000 Ft/ebéd költségen...
  • A probléma, hogy még az sem jár bringával, aki megtehetné. Aki pl. Gazdagrétről autózik be Kelenföldre. Ismerek ilyet.
Mindenki fullra bele van kényelmesedve mindenbe és egy centit sem hajlandó rajta változtani. Így is lehet.
Csak nekem MINDIG az lebegett a szemem előtt, hogy pl. olyan meló és kecó legyen, hogy ne is kelljen autó.
Igen, értem, nem tudja mindenki megoldani. De az, hogy akkor elkezdjen lamentálni azon, hogy a pénzből vagy a szabadidejéből engedjen az ember fel sem merül egyesekben.


Valóban nem. De a számaim pont arról szólnak, hogy csodálatosan elbaszottan építkezünk és szent családi ház erőltetése nem jó ötlet.
A mostani lakáskeresésnél a családi házat kizártuk annak horror rezsije miatt. Ha ez a ház 80 nm lenne, akkor is jól látszik, hogy akkor sem menne a hőigény fogyasztás a dotált közelébea leghidegebb hónapos sem, mert az alapterület növekedésével a hideggel érintkező felület messze nem lineárisan nő.

Tehát? Mit kellett volna csinálni?
  • Nem a családi házas CSOK-ot erőltetni valamiféle amerikai álom jegyében. Társasház, ikerház és lakópark, de nem a lovak közé dobott gyeplővel. Mert az egy lakásra eső rezsiköltség TÖREDÉKE egy családi háznak. Mert a fizika szemétláda. Lehet akkor lamentálni, hogy te saját kertet és házat akarsz, de most látod mibe kerül az. Én SZÁNDÉKOSAN NEM AKAROK CSALÁDI HÁZAT. Mert kiszámoltam mibe kerül az, hanem marad forver olcsó az energia.
  • Stadionra és sportra elbaszott pénzekből mindent is szigetelni, mert ilyen árak mellett a megtérülés aztán hajjaj. Ja, persze demagóg vagyok...
  • Amikor a rezsicsökkentés rezsinövelés volt, akkor lehetett volna az a tempó, hogy a változó környezet miatt a többletből fejlesztési alapot képeznek. Az alaptörvény átírása megy, de ez nem? Vagy azt az "extraprofitot" miért is nem adózttaták meg?

De hát gyerekek, ezt választotta a nép és most nekem sírsz, hogy kretének?
Nem érzitek ebben kicsit a visszásságot? Emlékeim szerint te is toltad vastagon a ner jó dumát.
Hát tessék. Hogy szembenköpik magukat, csak most már nem csak elvekről és kis pénzről van szó?
Én előre szóltam, hogy mi a baj, a sok NER seggnyaló - igen, azok - meg azzal jön, hogy de jó, hogy főtáblás a fradi meg demagóg vagyok.
Így nehéz egyről a kettőre jutni...

Meg főleg úgy., hogy a NER Számára az általános iskolai matek sem megy, lásd nem csak az áram árát, de a hálózati díjakat is 6,46 vagy mennyivel szorozták meg. Miért is...? Majd mindjárt csinálok egy táblázatot mit jelentene az eltérés.



Nem értem miért kell 24 fokra fűteni. A 21 is bőven jó. Ha meg energiaválság van, akkor a 19 is jó lesz. A 24 fok és 19 fok közötti difi külső hőmérséklettől függően 20-50% fogyasztás eltérés is lehet.
Nem beszélve arról, hogy -sok minden más mellett- környezetvédelem sincs.
Az hagyján, hogy állami szinten nincs, de mindenki rinyál, hogy így meleg, úgy szmog, ajjajjmilesz.
De egy kurva paraszthajszálat nem tesznek keresztbe, mer' nehogymár nekem azért kényelmetlen legyen egy kicsit bármi is.
/értem a kerékpárra, tömegközlekedésre stb/.
Sok idiótának nem tűnt fel, hogy az egész szavazatszerző parasztvakítás, rezsicsökkentéssel, CSOK-al stb együtt.
Eközben meg az energiapazarlás, természeti környezet tudatos lerombolása.
Okádék.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and kw3v865

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ez meg ipari fogyasztói egész napos drága árral.
Így remélem érthető miért kapitális faszság ez 240-es ár.
Ez nem lehet igaz. Mert senki nem fizet ennyit, a nem rezsicsökkentett ipar sem.

De hát éljen a kúrmány szakértelme, aki ennyire képes...

NfHdeIO.png
Nyilvánvalóan nem fogják ezt így megcsinálni (úgy értem, az ipari fogyasztók feletti árszínvonalon).
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A Fidesz mindig is a rezsicsökkentés pártján állt, és a rezsicsökkentéssel eddig is, és ezentúl is, meg fogjuk védeni a családokat. Van olyan háztartás is, ahol csak villanyt használnak, és gázt nem. Sok mindenben gondolkodunk. (…) Gyakorlatilag egész éjszaka ömlöttek az e-mailek és a Facebook-hozzászólások, és ezeket a problémákat mind-mind asztalra hozzuk, és ezzel nagyon komolyan foglalkozunk, mindenkin segíteni szeretnénk
RezsiSzilárd ma.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Ez meg ipari fogyasztói egész napos drága árral.
Így remélem érthető miért kapitális faszság ez 240-es ár.
Ez nem lehet igaz. Mert senki nem fizet ennyit, a nem rezsicsökkentett ipar sem.

De hát éljen a kúrmány szakértelme, aki ennyire képes...

NfHdeIO.png
Egyébként én is azt nézegettem, hogy az MVM gáz- illetve villanyszámláin is szerepelnek az "ön ennyit fizetne rezsicsökkentés nélkül" rovatok, amelyek sokkal inkább az általad kalkulált értékek környékén mozognak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and 2ndt

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Pont fordítva ülsz a lovon, de nem baj.
KATA-ügyben csendesen megjegyzem, a másodállású KATA-t miért is kellett beszántani? Ott nincs bújtatott foglalkoztatás, van főállásod, ami után befizeted a költségvetébe az összes járulékot.
A főállású KATA-s meg tudja, hogy lóf@sz nyugdíja lesz, de még mindíg olcsóbb mindenféle nyugdíjcélú megtakarításokat fizetni, mint az átalányadózás terheit.
A KATA egy megegyezés volt az állam és polgára között; az állam lemondott a bevételek jó részéről, cserébe a polgár az állami gondoskodás jó részéről az azonnali magasabb jövedelem reményében.
Az energiahordozók árának elszállása és a rezsicsökkentés nevű populista (ha úgy tetszik: demagóg) cucc kezdete még véletlenül sem esik időben egybe.
A pénzhiányt pedig a magyar állam magának köszönheti, nem akar bizonyos EU-s szabályoknak megfelelni ( Európai ügyésszég, egyéb lopásmérséklő intézmények bevezetése) hát visszatartják a lóvét. Erre már Navrancsics is rájött, próbál lavírozni a kormány érdekei és az unió követelései között, kevés sikerrel.
1. Volt / van egy adózási forma aminek az volt a célja , hogy fehérítse a gazdaságot és segítse azon kisvállalkozókat akiknek a bevétele kevés de szükség van rájuk . Amikor nem volt ilyen foglalkoztatottság a fekete foglakoztatásnál jobb volt még a KATA-ba bújtatott is . Ma munkaerő hiány van nem indokolt , hogy akik rejtett foglalkoztatottak azok a közösbe kevesebbet fizessenek mint azok akik normálisan be vannak jelentve .
"A KATA egy megegyezés volt az állam és polgára között; az állam lemondott a bevételek jó részéről, cserébe a polgár az állami gondoskodás jó részéről az azonnali magasabb jövedelem reményében."
Ez egy óriási ostobaság és rövidlátóság . Nem volt semmilyen megállapodás ! A Magyar költségvetés és ellátási rendszer az beszedő/szétosztó alapú azaz a befizetéseket tudják szétosztani ! Az aktívak termelik meg a passzívak ellátását / megélhetését ez a KATA-val nem megoldható . A KATA szabályait a helyzethez igazították ezt ugye úgy hívják egyenlő teherviselés ! Voltam KATA-s , jó volt megváltozott ? Alkalmazkodtam álltalányadózó lettem

2." A pénzhiányt pedig a magyar állam magának köszönheti, nem akar bizonyos EU-s szabályoknak megfelelni ( Európai ügyésszég, egyéb lopásmérséklő intézmények bevezetése) hát visszatartják a lóvét. Erre már Navrancsics is rájött, próbál lavírozni a kormány érdekei és az unió követelései között, kevés sikerrel."
Ez nálam már már a hazaárulás szintje amit leírtál ! Van egy EU-s alapszerződésünk ami kimondja , hogy a csatlakozó országok azért , hogy megnyitották piacaikat és az EU régebbi , fejlettebb tagországainak üzleti lehetőséget biztosítottak ez által ,ezért a kohéziós alapokból jogosultak a felzárkóztatás elősegítésére EU-s forrásokból . JOGOSULTAK VAGYUNK mert szerződésünk van róla pont mint a vétóról ! Tehát mivel az alap szerződésben nincs -hiszen akkor nem is létezett olyan kitétel mint pl az EU ügyészség - korlátozó tényező ami kifizetéseket megtilthatná olyan meg főleg nincs , hogy politikai okból - mint a Gyerek védelmi törvény - vissza tartható/korlátozható a kifizetés így szimplán törvénytelen az EU-s intézkedés ! Az már csak non plus ultrája az egésznek , hogy a COVID helyreállítási alapból se adják ide a pénzt de aláíratták , hogy a törlesztőt még az unokáink is fizetni fogják ! Én a hozzád hasonlók helyében akik szidják a kormányt -de például a babavárót , rezsicsökkentést etc igénybe veszik - mélyen hallgatnék és csendbe maradnék .

Azért annak örülök , hogy ez a métely amit a globalizmus okoz nemsokára kivágatik a hazai politikából és úgy az egész világból . Az Unió országai saját maguk fogják világgá zavarni saját töketlen , idegen érdekeket kiszolgáló politikusaikat !
 
M

molnibalage

Guest
A lényeg az, hogy kb. 7-szeres áramköltség résszel is kb. 600 kWh táján jön el az, hogy akkor dupla annyi a végfogyasztói ár, mert a hálózati díj volt eddig a döntő rész. Az eredeti benyögéssel meg 600 kWh-nál majd ötszörös növekedés lett volna.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Na, akkor csináltam egy ilyet.
Ez alapján.

  • A fekete a mai állapot.
  • A gulyás féle benyögött faszság a piros görbe, ezt hozta le az index és mindenki más is. Az, hogy miért 242 Ft/kW az ár, amikor az ipari fogyasztók sem fizetnek ennyit az ugye érdekes lenne.
  • Ha 6,46-os szorzóval csak az áram árát növelem meg, akkor a zöld görbe lesz.
  • Ha feltesszük, hogy a rendszerhasználat díj is nő, mert annak karbantartása is függ az benzin, áram és minden mástól, arra is 20%-ot téve, akkor meg a narancs görbe.
A srácok valamit nagyon benéztek, mert az ipari végfogyasztók árai sem alakulnak 100 Ft/kWh felett, de időszaktól függően 53-ig lemehet.
Ennek fényében ezt lakossági 240 Ft/kWh-t tessék elfelejteni. Semmi oka nincs. Ha ezt akarájátok akkor tessék srácok. Ez a NER, ezt akartátok. Ezt a szakértelmet, ami egy osztás és szorzásra meg összeadásra képtelen.

Ha zöld vagy a narancs görbét nézve is igen, lesz áremelkedés, de azért nem az a kataklizma, amit egyesek vízionálnak.
Ha az ipari fogyasztóknál sem a rendszerhasználati díjba dugták el az áram árát, akkor a lakosságnál miért az lenne?
Az 56-100 Ft/kWh ipari fogyasztóhoz képest, ha bárki odafent komolyan gondolja a 240 Ft/kWh lakossági áramot, annak elmentek otthonról.
QYGjEjI.png
Tudjuk matekból és fizikából jó vagy ezért ezt amit kitettél maximálisan elhiszem neked !