Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
A nagyobb bukta az, hogy elmúlik a tél anélkül, hogy megkapjam az engedélyt a kész napelemrendszerre.
És ugye év végén lejár az éves szaldós elszámolás, és jön a havi. Szóval ami plusz termelésem lesz tavasztól, azt csak dec. 31-ig tudom elhasználni. Kb.
15-ödszörre tudtam elérni az MVM ügyfélszolgálatot, helyenként majdnem 1 órás "zenehallgatás" után.
Ők elmondták, hogy szeptember óta nem látszik előrelépés engedély ügyben, de majd megpróbálják megsürgetni.
Adtak egy szegedi telefonszámot, az engedélyezéssel foglalkozó irodáét.
Na őket még csak 10X hívtam, anélkül hogy felvették volna.
A klímáknak majd megpróbálok utána járni, hogy jók-e a H tarifára de a haver szerelte, aki a napelemet is, és azt mondta, hogy biztosan jók!
OFF

Az MVM ügyfélszolgálat és ügyintézése lényegében elesett.
Nekem a villanyóra átírásban két levélváltás 2 hónapba telt.
Telefonálni teljesen reménytelen.

ON
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
OFF

Az MVM ügyfélszolgálat és ügyintézése lényegében elesett.
Nekem a villanyóra átírásban két levélváltás 2 hónapba telt.
Telefonálni teljesen reménytelen.

ON
Én korábban gáz ügyében kerestem őket, és végül időpontot kértem, hogy tudjak valamit intézni, a követhetetlen elszámolásuk ügyében.
Novemberre több mint 100m3-el számoltak el nagyobb fogyasztást, mint a bejelentett, és ezzel a túlszámlázással egyidejűleg az éves fogyasztásom is átjavították a fals eredményre, amivel ki is csúsztam az "átlagfogyasztásból". :mad:
Szóval az egész vállalat egy rossz vicc!
Fogyasztóvédelem hol van ilyenkor?
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
M

molnibalage

Guest
Én korábban gáz ügyében kerestem őket, és végül időpontot kértem, hogy tudjak valamit intézni, a követhetetlen elszámolásuk ügyében.
Novemberre több mint 100m3-el számoltak el nagyobb fogyasztást, mint a bejelentett, és ezzel a túlszámlázással egyidejűleg az éves fogyasztásom is átjavították a fals eredményre, amivel ki is csúsztam az "átlagfogyasztásból". :mad:
Szóval az egész vállalat egy rossz vicc!
Fogyasztóvédelem hol van ilyenkor?
Ezt kapod a befizetett adóért. Mert ugye állami cég.
Mástól nem is tudsz áramot adni és venni.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Anyámékat is átverték vele, ráadásul régi ismerős, mondták neki, hogy mire kell, adott keretben rá bízzák, amit jónak tart; aztán mikor a villanyszerelő rokon ránézett kiderült, hogy valami patront vagy mit kell beletenni, hogy valóban alkalmas legyen -ami megint plusz költség. Meg azóta is hozza a garanciapapírt...

A H tarifás óra meg tavaszra ha be lesz kötve, ha már ma megrendeled a munkát, úgyhogy szerintem ne halaszd a dolgot. Még igen közeli rokonság révén is ismerős több hónapja várja.
4 hónapra tudok időpontot adni...
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
Ezt picit máshogy látom.
Az átlag alatti fogyasztók gyakorlatilag szinte mind szigetelt ingatlanban laknak.
  • Tehát. ha ők vették újan, fizettek érte, hogy olyan legyen.
  • Ha övék volt az ingatlan és ők újították fel később, fizettek érte.
  • Ha később vették az épületet, akkor ez be volt árazva.
  • Ha bérelsz egy ilyen ingatlant, akkor is.
Jogosak az érveid, teljesen igazságos megoldás nem igazán létezik erre. Ugyanakkor előbb-utóbb ki kell vezetni ezt a rezsicsökkentést, mert még a mostani tőzsdei gázárakkal is nagyon sokba kerül. Ezért én az átlag alatt fogyasztóknak is emelném kicsit a rezsijét, hogy ők is a saját bőrükön érezzék a gáz árát.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Jogosak az érveid, teljesen igazságos megoldás nem igazán létezik erre. Ugyanakkor előbb-utóbb ki kell vezetni ezt a rezsicsökkentést, mert még a mostani tőzsdei gázárakkal is nagyon sokba kerül. Ezért én az átlag alatt fogyasztóknak is emelném kicsit a rezsijét, hogy ők is a saját bőrükön érezzék a gáz árát.
Én meg normálisan fizetném az embereket, hogy ki tudják fizetni a rezsit is. No mondjuk ehhez jól menő saját értékben gazdag gazdaság kéne, amit az elmúlt 30 évben kiirtottal Magyarországról, mint gazdaságtalant, merthogy a korszerűsítés pénzbe került volna.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Jogosak az érveid, teljesen igazságos megoldás nem igazán létezik erre. Ugyanakkor előbb-utóbb ki kell vezetni ezt a rezsicsökkentést, mert még a mostani tőzsdei gázárakkal is nagyon sokba kerül. Ezért én az átlag alatt fogyasztóknak is emelném kicsit a rezsijét, hogy ők is a saját bőrükön érezzék a gáz árát.
mindenki érzi a saját bőrán a gáz árát, pl. azok akiket elbocsájtottak mert bezárt a gyár...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 729
113
Jogosak az érveid, teljesen igazságos megoldás nem igazán létezik erre. Ugyanakkor előbb-utóbb ki kell vezetni ezt a rezsicsökkentést, mert még a mostani tőzsdei gázárakkal is nagyon sokba kerül. Ezért én az átlag alatt fogyasztóknak is emelném kicsit a rezsijét, hogy ők is a saját bőrükön érezzék a gáz árát.

Én is ilyen vagyok, másfél szobás szigeteletlen kádári kocka-társasházi lakásban egyedül lakva jelenleg 900 m3 / év alatt van a becsült fogyasztásom. Konvektoros fűtéssel, gázbojlerrel, gáztűzhellyel. De spórolok a használatukkal, meg évi össz. kb. 2-3 hónapot nem itt tartózkodtam (de fűtési szezonban jobbára igen, Kb. 1 hónapot lecsíptem belőle tavaly).

Szóval akkor szívnék, ha az lenne, amit akarsz. De tervbe van véve a villanybojler és esetleg inverteres klíma ebben az évben, bár, ha ilyen idő lesz, mint most, nem fenyeget a veszély, hogy ne férnék bele az átlagfogyasztásba, csak persze ki tudja meddig lesz rezsicsöki. Szigetelés ügyben nem tudok sokat tenni, a lakóközösségnek kellene döntenie. Ablakokat kicseréltem műanyagra még tavaly, de ez sokat nem fog szerintem a rezsin, bent maradtak a régi fa ablakkeretek és redőnyök a redőnyszekrénnyel.

De egyébként ismeretségi körben is, aki társasházban lakik, belefért az átlagfogyasztásba gáz (kazános) fűtéssel, ha igaz gyerekkedvezmény kérése nélkül is a 3 gyerekesnek. Igaz, ott van, ahol van szigetelés a házon, de nem mindenütt. Ott viszont valóban van némi körbefűtés (nálam max. lentről és egyik oldalról, de azok a lakások sem mindig lakottak, kiadja őket a tulajdonosuk), nekem a délre néző ablakokon jól besütő (pl. most éppen) nap előny legfeljebb, most őrlángon van a fűtés, és pólóban ülök... a konyhában mondjuk nincs már meleg, de nem is kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 348
9 118
113
Én meg normálisan fizetném az embereket, hogy ki tudják fizetni a rezsit is. No mondjuk ehhez jól menő saját értékben gazdag gazdaság kéne, amit az elmúlt 30 évben kiirtottal Magyarországról, mint gazdaságtalant, merthogy a korszerűsítés pénzbe került volna.
Szóval azt mondod, hogy '93 előtt fasza kis gazdaságunk volt? Aztán meg azt, hogy gazdaságtalan volt meg korszerűsíteni kellett volna, ezért inkább kiírtották az elmúlt 30 évben? Vadprivatizációról hallottál már? Apportba adásról tulajdonrészért megvan? Szarért, húgyért oda adni nagytekintetű nyugati, tőkés úrnak?
Lehet, hogy én csak egy rémálmot álmodtam a gengszterváltás óta?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Jogosak az érveid, teljesen igazságos megoldás nem igazán létezik erre. Ugyanakkor előbb-utóbb ki kell vezetni ezt a rezsicsökkentést, mert még a mostani tőzsdei gázárakkal is nagyon sokba kerül. Ezért én az átlag alatt fogyasztóknak is emelném kicsit a rezsijét, hogy ők is a saját bőrükön érezzék a gáz árát.
20%-kal nagyobb villamos és fűtési költségekre is vonogattam volna a vállam mindig.
De ezek szerint az itthoni 10+ év "gazdasági fejlődése" nem tett elérhetővé azt, hogy alapszolgáltatásra teljes?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
rcc00fqvsm5a1.jpg
Felvidéken most fog kitörni csak balhé...:

  • A mi cégünk 2022-es augusztusi villanyáram árai (!) az előlegek szerint még szeptemberben megháromszorosodtak (x3).
  • A héten az étterem, ahová járok megkapta az elszámolás utáni első előlegszámlát, az előzőhöz képest ötszörös (x5) áremelkedéssel.
  • Egy falusi kisiskolában a korábbi 250€-s havi előlegszámla részlet most januártól 1060€-ra dagadt, de tudok olyan vidéki iskoláról is ahol havi 7000€-s számlát kell kinyögniük.
  • A borbélyom 3x-os áremelésről kapott értesitést még decemberben...sorolhatnám.

Jól indul az év bezzegszlovákiában.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Felvidéken most fog kitörni csak balhé...:

  • A mi cégünk 2022-es augusztusi villanyáram árai (!) az előlegek szerint még szeptemberben megháromszorosodtak (x3).
  • A héten az étterem, ahová járok megkapta az elszámolás utáni első előlegszámlát, az előzőhöz képest ötszörös (x5) áremelkedéssel.
  • Egy falusi kisiskolában a korábbi 250€-s havi előlegszámla részlet most januártól 1060€-ra dagadt, de tudok olyan vidéki iskoláról is ahol havi 7000€-s számlát kell kinyögniük.
  • A borbélyom 3x-os áremelésről kapott értesitést még decemberben...sorolhatnám.

Jól indul az év bezzegszlovákiában.
Mind szopni fogunk. Együtt vagyunk ebben a szarban, bár gondolom ez különösképp senkit nem vigasztal. Sajnos a kilábalás feltételei nem adottak, a mi szerepünk a sakktáblén ez. Továbbra is állítom: csodák nincsnek, a fizika korlátai adottak, nem lesz a semmiből energiánk (pénzünk), a politikusok hiába hitegetik a tömegeket ezzel. A tót atyafiak legalább atomenergiával jobban állnak talán nálunk.

Se a mi helyzetünkből másokon, se másokéból rajtunk heherészést nem nagyon értettem.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Szóval azt mondod, hogy '93 előtt fasza kis gazdaságunk volt? Aztán meg azt, hogy gazdaságtalan volt meg korszerűsíteni kellett volna, ezért inkább kiírtották az elmúlt 30 évben? Vadprivatizációról hallottál már? Apportba adásról tulajdonrészért megvan? Szarért, húgyért oda adni nagytekintetű nyugati, tőkés úrnak?
Lehet, hogy én csak egy rémálmot álmodtam a gengszterváltás óta?
Biztos nem értesz egyet, az átkosban szerintem sokkal jobb volt gazdaságunk szerkezete, több volt a hozzáadott hazai szellemi érték, de már akkor is éreztette hatását a pénztelenség. Aztán a rendszerváltáskor becsődölt minden posztKGST ország. Azóta sem tartunk lépést a világgal. Persze hoznak ide külföldről szép és korszerű gyárakat, mert olcsóbb itt termeltetni.
 
M

molnibalage

Guest
Felvidéken most fog kitörni csak balhé...:

  • A mi cégünk 2022-es augusztusi villanyáram árai (!) az előlegek szerint még szeptemberben megháromszorosodtak (x3).
  • A héten az étterem, ahová járok megkapta az elszámolás utáni első előlegszámlát, az előzőhöz képest ötszörös (x5) áremelkedéssel.
  • Egy falusi kisiskolában a korábbi 250€-s havi előlegszámla részlet most januártól 1060€-ra dagadt, de tudok olyan vidéki iskoláról is ahol havi 7000€-s számlát kell kinyögniük.
  • A borbélyom 3x-os áremelésről kapott értesitést még decemberben...sorolhatnám.

Jól indul az év bezzegszlovákiában.
A gázár további folyamatos emelése azért érthetetlen, mert ha nem csúszással történik a történet, akkor kb. a tavaly januári alatti áron kéne adni a gázt...
 
K

Kopi2000

Guest
A gázár további folyamatos emelése azért érthetetlen, mert ha nem csúszással történik a történet, akkor kb. a tavaly januári alatti áron kéne adni a gázt...
Be kell hozni az allamhaztartasnak a rezsicsokkentes vesztesegeit. Most ez a magas gazarban fog realizalodni, akkor is, amikor az majd a beka segge alatt lesz...
 
  • Tetszik
Reactions: kw3v865

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
A gázár további folyamatos emelése azért érthetetlen, mert ha nem csúszással történik a történet, akkor kb. a tavaly januári alatti áron kéne adni a gázt...
A gázra nagyon nincs is rálátásom, de a villanyáram az most januárban minimum meghároszorozódott vagy meg ötszöröződött. Kiváncsian várom hogyan reagálnak erre szlovákia szerte a kis és közepes vállakozások ill. az önkormányzatok is, hiszen mindenhol fenn kell tartani hivatalokat, közvilágitást, iskolákat és egyéb intézményeket.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Jogosak az érveid, teljesen igazságos megoldás nem igazán létezik erre. Ugyanakkor előbb-utóbb ki kell vezetni ezt a rezsicsökkentést, mert még a mostani tőzsdei gázárakkal is nagyon sokba kerül. Ezért én az átlag alatt fogyasztóknak is emelném kicsit a rezsijét, hogy ők is a saját bőrükön érezzék a gáz árát.
Az szerintem végképp nem lenne igazságos.
Aki rossz körülmények közt él, nem tud nyílászárót cserélni, Split klímát venni, a szigetelésről nem is beszélve!
Min spóroljon szerencsétlen, ha nem akarja, hogy megfagyjanak a gyerekek, öregek! De ha ő betegszik meg, akkor meg a gyógyszer is drága, a táppénz is kevés, pláne ha nem is jár!
Ahol megtehetik, bizosan összébb húzódnak, nem fűtenek annyi helységet.
Mondjuk az igaz, hogy vannak olyan családok, ahol a cigi és pia mindennél fontosabb. Őket nem sajnálnám, csak a gyerekeket! Ők nem tehetnek róla, hogy ilyen "szülő" jutott nekik!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Felvidéken most fog kitörni csak balhé...:

  • A mi cégünk 2022-es augusztusi villanyáram árai (!) az előlegek szerint még szeptemberben megháromszorosodtak (x3).
  • A héten az étterem, ahová járok megkapta az elszámolás utáni első előlegszámlát, az előzőhöz képest ötszörös (x5) áremelkedéssel.
  • Egy falusi kisiskolában a korábbi 250€-s havi előlegszámla részlet most januártól 1060€-ra dagadt, de tudok olyan vidéki iskoláról is ahol havi 7000€-s számlát kell kinyögniük.
  • A borbélyom 3x-os áremelésről kapott értesitést még decemberben...sorolhatnám.

Jól indul az év bezzegszlovákiában.

Sehol se jobb.

Ráadásul azzal, hogy kelet-EU-ban a rezsi nagyobb részt elvisz a megélhetésből az átgyűrűzik nyugatra is, hiszen kevesebbet költenek az emberek a termékeikre, boltjaikban...

És már mennek is felfele náluk az árak még hozzánk képest is, hiszen a magasabb életszínvonalat már nem tudják keletről táplálni, saját maguknak kell kitermelni a magasabb béreket.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Felvidéken most fog kitörni csak balhé...:

  • A mi cégünk 2022-es augusztusi villanyáram árai (!) az előlegek szerint még szeptemberben megháromszorosodtak (x3).
  • A héten az étterem, ahová járok megkapta az elszámolás utáni első előlegszámlát, az előzőhöz képest ötszörös (x5) áremelkedéssel.
  • Egy falusi kisiskolában a korábbi 250€-s havi előlegszámla részlet most januártól 1060€-ra dagadt, de tudok olyan vidéki iskoláról is ahol havi 7000€-s számlát kell kinyögniük.
  • A borbélyom 3x-os áremelésről kapott értesitést még decemberben...sorolhatnám.

Jól indul az év bezzegszlovákiában.
Én ma is vágtam a fát.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby