Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Most beviszel a Lidlbe 500 kiló paradicsomot (amikor a kisker ára legyen 700ft) és utána jövő júniusig (amikor megint lesz neked sok) kérsz tőlük heti tíz kilót a 2000 forintosbol. Biznisz a javából, ugye?
És akkor arról ne is beszéljünk hogy a nagyker-kisker ár elég ritkán ugyanaz.
Abban igazad van hogy a visszamenőleges szerződésmódosítás egy szemetseg, és az egész megint a Fidesz banda alkalmatlanságát mutatja. Az hogy így szar lesz és nem fogja bírni a rendszer rég tudható volt, mégis ezekkel a feltételekkel kötöttek szerződést, mivel nem készültek rendes tanulmányok, vagy szartak rá. És ezen rengetegen meggazdagodtak, csak az ingyen mindig elfogy, mint a szocializmus.
Ha az az ütem maradt volna mint a háború okozta energia válság előtt akkor senki se badzogatott volna senkit se ! De ahogyan elkezdődött az energia őrület és senki se látta a végét annyi igény ment be fél év alatt mint előtte összesen ! Lépni kellett igen a tanulmányokat meg hagyjuk ahàny annyi féle ! Mindenki tudta persze csak nem sejtette , hogy azonnal beköszöntött! A háborút is Vitya akart ugye ? Ja nem de ő a hibás !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
.

Nyilván azért tettem a tetőre napelemet, hogy megtérüljön a befektetésem, ahogy ígérték!
Azért az 5 ft. és a 70ft. között majd
15X-s különbség van! Abból sokmindenre futja!
És ha azt nézzük, hogy mennyivel kevesebb gázt kell venni horror áron, és így mennyivel kevesebbet kell költeni rezsicsökire, akkor még "szebb a menyasszony fekvése"!
Ugyanakkor a most megtermelt áramnak csak egy részét tárolják most el gáz formájában, a többségét azonnal fel is használják, tovább adják jóval drágábban!
Ki fax igért neked 70 Ft-t ? Senki ! Te használod a hàlózatukat ? Igen ! A te befektetésed nem nyerészkedésre épült hanem egy adott piaci feltétel rendszerre amit a háború felborított !Comprede gringó ?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 125
4 148
113
Ha az az ütem maradt volna mint a háború okozta energia válság előtt akkor senki se badzogatott volna senkit se ! De ahogyan elkezdődött az energia őrület és senki se látta a végét annyi igény ment be fél év alatt mint előtte összesen ! Lépni kellett igen a tanulmányokat meg hagyjuk ahàny annyi féle ! Mindenki tudta persze csak nem sejtette , hogy azonnal beköszöntött! A háborút is Vitya akart ugye ? Ja nem de ő a hibás !
Ha ez volt a helyzet, akkor tavaly nyár végén miért adtak még 2 hónapot a napelemes beruházások felfutására, szaldós rendszerben.
Akkor csatlakoztak még pár tízezren az utolsó pillanatban!
Mondhatták volna, hogy innentől kezdve már csak bruttó elszámolással lehet csatlakozni!? Hiszen hányszor volt már olyan, hogy 1 éjszaka alatt keresztül verték a Parlamenten, amit akartak!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 141
113
Drága Miniszterelnökünk saját állítása szerint bármikor fel tudja hívni Putyint, és a külügyminiszter is barátság-érdemrenddel van kitüntetve. Ha ők nem számítottak a különleges katonai műveletre - amit egyébként az amerikai hírszerzés minden NATO-tagállam vezetőinek biztosan bekövetkező eseményként jelzett - akkor nagy baj van.
Mi köze van a háború miatti hátrányos gazdasági helyzetnek ahhoz, hogy Orbán felhívhatja Putyint?
Ugye számítasz rá, hogy egyszer meg fogsz hallni? Tudsz ellene tenni valamit?
A vb stadion 200+ milliárd volt eddig, de meg néhány milliárd megy a végső kialakításba, és még egy tizeske a parkba. A rendezés valami 70 milliárd. A bevétel 12 milliárd a jegy és direkt költés a varosban, 60 milliárd a "rendezveny gazdaságot pörgeti hatása" és 70 milliárdot ér a reklám ( mert Londonban is annyit ért). A hülyének is megéri, nem?
Miért akarod 1 rendezvényből visszahozni a teljes beruházást? :oops:
A Vodafone vastagon veszteséges volt tavaly, idén is az lesz.
Hogymi?
Ráadásul a stadiont vissza is bontják a verseny után 35.000-ről 15.000 fő befogadó képességre!
És? Eredetileg is mobilra tervezték a felső karéjt. Nyilván nem lesz beolvasztva az ott használt anyag. Ha később vissza kell építeni, akkor visszarakják.
Különben meg a mobil lelátónak az az előnye, hogy máshol is fel tudják húzni. Tehát nincs helyhez kötve a megtérülés.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 125
4 148
113
Ki fax igért neked 70 Ft-t ? Senki ! Te használod a hàlózatukat ? Igen ! A te befektetésed nem nyerészkedésre épült hanem egy adott piaci feltétel rendszerre amit a háború felborított !Comprede gringó ?
Nem ígért senki 70ft-ot! Annyiért kapnám télen vissza a fűtésre az áramot, amit nyáron 5ft-ért átvesznek, ha nem lenne az éves szaldó!
Ha a kormány korábban nem ígérget, hogy az önköltségen telepítőknek 10 évig marad a szaldó, akkor a mai napelem kapacitásnak csak a töredéke lenne, és nem váltott volna annyi ember elektromos fűtésre!
Maradt volna viszont helyette jóval nagyobb gáz és fa felhasználás, ami az árakat még feljebb tornászta volna!
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Havi szaldóval jó ha 20 év alatt megtérülne!
Mondod te ezt nekem aki olyan 15mW lakossági telepítésen van túl ! Hagyjál már ! Ha a matek nem megy nem kell erőltetni ! Ha a havi szaldó az 25 %ban érint évente akkor logikusan (tudom ismeretlen fogalom) a megtérülés is 25%al tolódik kintehát a 7-9 éves megtérülésből lesz 8.75-11.25 év de még ennyi se mert az túltermelésért kapott 5 Ft komoenzál a téli időszakban és akkor se nulla a termelés! Tehát szerintem 20%-t fog tolódni a megtérülés!

Szívesen olvasom a cáfolatot !
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 125
4 148
113
Mondod te ezt nekem aki olyan 15mW lakossági telepítésen van túl ! Hagyjál már ! Ha a matek nem megy nem kell erőltetni ! Ha a havi szaldó az 25 %ban érint évente akkor logikusan (tudom ismeretlen fogalom) a megtérülés is 25%al tolódik kintehát a 7-9 éves megtérülésből lesz 8.75-11.25 év de még ennyi se mert az túltermelésért kapott 5 Ft komoenzál a téli időszakban és akkor se nulla a termelés! Tehát szerintem 20%-t fog tolódni a megtérülés!

Szívesen olvasom a cáfolatot !
Miért érintene 25%-ban?
A 3 leghidegebb téli hónapban, pont a fűtés elektrizálása miatt többet fogyasztok, mint a maradék 9-ben.
Azért elég bátor vagy, ha ilyen infók nélkül tudsz kalkulálni!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Miért érintene 25%-ban?
A 3 leghidegebb téli hónapban, pont a fűtés elektrizálása miatt többet fogyasztok, mint a maradék 9-ben.
Azért elég bátor vagy, ha ilyen infók nélkül tudsz kalkulálni!
A faszt se érdekli , hogy milyen a fűtési rendszered ! Én a PV rendszer árával és hozamaival kalkuláltam ! Hogy te milyen aknamezőre navigáltad magad egy drága fűtési rendszerrel az a te bajod !
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Miért érintene 25%-ban?
A 3 leghidegebb téli hónapban, pont a fűtés elektrizálása miatt többet fogyasztok, mint a maradék 9-ben.
Azért elég bátor vagy, ha ilyen infók nélkül tudsz kalkulálni!

Tehát csináltál ész nélkül egy drága beruházást (gondolom hvg "szaktanácsadásai" alapján) és most mindenki hibás, mert egy háború miatt neked kicsit rosszabb lett.

Amúgy meg visszakozott a kormány, marad az éves szaldó, fizeti tovább a többségi társadalom az egyéni hülyeséged.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 125
4 148
113
A faszt se érdekli , hogy milyen a fűtési rendszered ! Én a PV rendszer árával és hozamaival kalkuláltam ! Hogy te milyen aknamezőre navigáltad magad egy drága fűtési rendszerrel az a te bajod !
Engem meg nem érdekel a NER-es hazugságyárosok lelki világa!
Ha bukik a rablóvezér, mentek ti is a levesbe!
Nem véletlenül vonták viszza a havi szaldóra átállást! Ezzel darázsfészekbe nyúltak, mert csak a legbárgyúbbak nézik el még ezt is nekik!
Közelebb voltak/vannak a bukáshoz, mint bármikor az elmúlt 13 évben.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Engem meg nem érdekel a NER-es hazugságyárosok lelki világa!
Ha bukik a rablóvezér, mentek ti is a levesbe!
Nem véletlenül vonták viszza a havi szaldóra átállást! Ezzel darázsfészekbe nyúltak, mert csak a legbárgyúbbak nézik el még ezt is nekik!
Közelebb voltak/vannak a bukáshoz, mint bármikor az elmúlt 13 évben.
Nem baj majd az 5. 2/3-al elmúlik !
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 665
113
ez 100% kamu......Makón ahol aztán tényleg van napsütés ott sem fedezi dec-feb-ig
12 kw-s....2022 dec 353 kwh....2023 jan 377 kwh...2023 feb 690 kw....100000% ,hogy ha hőszivattyúval fűtés és 22-23 C-van.....lehetetlen.Nekem kőnnyűszerkezetes 84-s ablakkal 15 cm kőzetgyapottal....ennél jobbat nem csinálsz tuti
Nem én csináltam. Amit eddig láttam, hogy a napi termelése fedezte a fogyasztást. De nyilván lesz olyan, hogy nem fogja, ahogy olyan is volt, amikor jóval többet termelt. Havi szinten kérdeztem, mert ugye havi elszámolásra való átállással számoltak máig a napelemeseket.
A megoldást leírta @ogretankHU ; komoly tárolókapacitás kell. Akkor támogassa azt az állam, csak az nem éri meg neki, mert akkor nem adod el 5Ft-ért a megtermelt energiádat.
 
  • Tetszik
Reactions: deze75

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 665
113
Te se tudsz értelmezni olvasás közben ! Szaldós csalással igen fedezi ! Hiszen annyit kap a nyári túltermelésért ami elég a téli ínséges időkre ! Ha ezt kivesszük a képletből és tênylegesen a rezsicsökkentet áram árat kapja a hálózathadználati díj nélkül akkor bíza már nem fedezi ! Hiszen a rendszer az éves szaldó elszámolás nélkül , rezsicsökkentett áram árral , rendszerhasználati díj nélkül nem is tudhatja ! De ennek a különbözetét mi fizettük meg akiknek nincs éves szaldós rendszerük . Tehát ennek fényében kíváncsi vagyok egy felhős , ködös -5 fokban mivel fűt és világít ?
Bocs, de a "szaldós csalás"-ra az állam szerződött a termelőkkel, hogy telepítsen boldog-boldogtalan napelemet. Aztán "hirtelen" ráébredt, hogy a rendszerei alkalmatlanok a nem egyenletes termelés felhasználására, és csatlakozási tilalmat rendelt el. Majd rájött, hogy télen neki kell megtermelni a nyári pluszt "ingyen", ezért felrúgta a saját maga által diktált feltételeket.
A hálózathasználati díjról az a véleményem, hogy egyszer kifizettem a hálózat kiépítését a lakásomig, a vezetéknek oly mindegy, mennyi áram jön-megy rajta, miért fogyasztásarányos a díj? A tv-ért sem annyit fizetek, ahány percet nézem. Legyen egy fix havi díj, a szolgáltató ismeri a maximális felvevőképességemet, hiszen ő engedélyezi a kiépítést. Nagy lehúzás az egész.
A rezsicsökkentett árammennyiséget meg már megbeszéltük...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 665
113
Mi köze van a háború miatti hátrányos gazdasági helyzetnek ahhoz, hogy Orbán felhívhatja Putyint?
Ugye számítasz rá, hogy egyszer meg fogsz hallni? Tudsz ellene tenni valamit?
Azért ha a katonai szövetségnek, aminek a tagja vagyok, a vezető nemzetének a felderítése azt mondja, Putyin elindítja a különleges katonai műveletet belátható időn belül (és a laikusok is látják a készülődésől), és van lehetőségem felhívni, csak megkérdezem, hogy mire készüljek. Valószínűleg még is történt, csak megnyugtatták, hogy nem lesz gáz - illetve pont, hogy nekünk lesz - és ezzel el volt intézve. A pénzügyi problémák meg "meglepetésként" értek minket, mint közútkezelőt a téli hóesés.