Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az első írásomban említettem, hogy Amerikában milyen problémák vannak most , amelyek a magánfogyasztókat érinti most a kb 2 éve bevezetett új energiaszámlázási rendszerrel kapcsolatosan. Feltettem linkeket, adatokat is arra nem reagáltál. Ugyanitt említettem meg, hogy itt Európában, Magyarországon is változásokat készítenek elő, valami hasonló napszak függő számlázási rendszerrel. Ehhez tartozik egy csomó cikk, hogy tervezik a távleolvasásos okos mérők általános felszerelését is - a lakosságnál. Példának hoztam Romániát ahol nem kellett a rezsiztetést kivezetni - mert nem is volt, és ennek megfelelő lakossági árat ott. Miért baj ez szerinted? Én nem írtam arról hogy már tavaly milyen mértékben , de leelőzött bennünket Románia ha érdekel ez keress rá. Mivel jóval mélyebbről indult mint mi 1990-ben (a legvidámabb barakk voltunk), ezért így a fejlődési tempója is jobb mint a mienk..Miért fáj ez neked?Mar bocs, de össze vissza beszélsz. Egyszer azt állítod, hogy te csak Amerikarol írsz, majd azt, hogy itthon kellene felemelni a béreket, majd idekevered Romániát, ami persze messze elhagyott minket.
"Hulyesegeket beszélsz egy amatőr magabiztossagaval."Az meg, hogy neked mennyi volt a bevételed mennyiben jön ezekhez?
De nem.is akarok veled vitatkozni, úgyis mindent jobban tudsz és minden is szar otthon szerinted. Mikozben gazdasagi nonszenszeket puffogtatsz. Nem.vagy te TISZA-s? De.
Írtam, hogy a magyar áramkereskedők 2022-ben óriási veszteségeket szenvedtek el a piacon bekövetkező, főleg 2022 augusztusi áremelkedés miatt, amit a 2021-ben megkötött szerződéseik szerint nem tudtak áthárítani a felhasználókra.Ezek alapján és ha itt Európában is bevezetésre kerül (a közeljövőben) ez a tipusú árazás a lakosság felé, akkor viszont nem értem mivel lehetne “védekezni” ellenne?
Mert marad a lehetőség, hogy mindent kikapcsol, áramot nem használ az ember, vagy jöhet az akkumulátor azaz völgyidőszakban feltölt, csúcsár mellett abból használ áramot a fogyasztó.
Ha ilyen számlákat lehet leváltani vele, hamar meg fog térülni a beruházás…
(Persze ehhez kell szoftver meg internet kapcsolat meg automatizálás meg még gondolom egyéb dolog is, de innen úgy tűnik meg fogja érni…)
Vagy tévedek?
Az oroszok már 2021-ben elkezdték szűkíteni a földgáz kínálatot és ez az árak emelkedését okozta. (A gáz ára pedig befolyásolja a villany árát is.) Vagyis előre készültek az ukrán háborúra.A 2020-as relatíve alacsony (Covid, otthon ülés ) a 2021-ben furcsa emelkedés kezdődik (előre tudták az ukrán konfliktust?) 2022-es érdekes katasztrófa, mert sem a fogyasztás sem a termelésben nincs érdemi változás, semmi nem indokolja ezt a kiugrást.
Vannak ezzel kapcsolatos forrásaid is, mert én nem emlékszem rá, hogy 2021-ben ilyen cikkek jelentek meg a gazdasági forumokon, hogy ez történik, de lehet hogy elkerülte a figyelmemet. Az biztos, hogy mindenkinek leszállította a szerződött mennyiséget, a saját zsebből történő Északi Áramlat 2 pedig pont a szállítási mennyiség növelése miatt épült.Az oroszok már 2021-ben elkezdték szűkíteni a földgáz kínálatot és ez az árak emelkedését okozta. (A gáz ára pedig befolyásolja a villany árát is.) Vagyis előre készültek az ukrán háborúra.
Amit tudok ebben a témában, de sajnos nagyon titkolják a forrásokat...Az oroszok már 2021-ben elkezdték szűkíteni a földgáz kínálatot és ez az árak emelkedését okozta. (A gáz ára pedig befolyásolja a villany árát is.) Vagyis előre készültek az ukrán háborúra.
2021 -ben még nem igazán foglalkozott ezzel a sajtó. 2021 novemberében is az Északi áramlat 2 engedélyezési problémái miatt volt téma az áremelkedés.Vannak ezzel kapcsolatos forrásaid is, mert én nem emlékszem rá, hogy 2021-ben ilyen cikkek jelentek meg a gazdasági forumokon, hogy ez történik, de lehet hogy elkerülte a figyelmemet. Az biztos, hogy mindenkinek leszállította a szerződött mennyiséget, a saját zsebből történő Északi Áramlat 2 pedig pont a szállítási mennyiség növelése miatt épült.
Volt probléma kompresszorokkal, de azok némi késéssel visszakerültek a Gazpromhoz.Amit tudok ebben a témában, de sajnos nagyon titkolják a forrásokat...
1. Az oroszok minden szerződött mennyiséget leszállítottak Európában - nem történt 1 db szerződés szegés sem.
2. Az oroszok időben közölték az Európai partnerekkel, hogy a 6 Siemens kompresszorból 5 az üzemőrájuk végét járja, és felújításra Kanadába kell kiküldeni. Ez meg is történik valamikor 2021 nyár végén - vagy kora összel.. Tud valaki pontos kiszállítási dátumot?
3. A kompresszoroknak 2022 májusában már az oroszoknál kellett volna üzembe lenni.. De hát a saját magunkat szivató intézkedések elhúzták az időt erről sem az oroszok tehetnek hogy szeptember lett a májusból..
Vannak ezzel kapcsolatos forrásaid is, mert én nem emlékszem rá,
Ukrán elemző a Lukoil-botrányról: Vlagyimir Putyin olajbizniszébe remeghet bele Orbán Viktor hatalma
Szlovákia reakcióját is megfejtette.index.hu
Az oroszoknál az Északi Áramlat I-nél a kellő csővezetéki nyomást 6 db 65 MW teljesítményű Siemens gázkompresszor biztosította. Ez olyan mint a fehér holló, nem lehet mással pótolni..válaszd a 10 éves felbontástEU Natural Gas TTF - Price - Chart - Historical Data - News
TTF Gas increased 11.26 EUR/MWh or 34.80% since the beginning of 2024, according to trading on a contract for difference (CFD) that tracks the benchmark market for this commodity. EU Natural Gas TTF - values, historical data, forecasts and news - updated on October of 2024.tradingeconomics.com
az oroszok minden hosszú távú szerződést teljesítettek, de a szabad piacra elkezdték 2021 elején már korlátozni a beszállítást
korábban európa egyoldalúan alacsonyan tarthatta a gáz árakat azzal hogy rendel eleget az oroszoktól, ezt az árfegyvert csak a brüsszeli kretének veszélyeztették amikor a különböző energiacsomagokban folyamatosan a hosszú távú szerződések felmondására ösztökélték a tagországokat, hiszen ha van elegendő rendelés és nincs kielégítetlen kereslet a piaci ár alacsony lesz
és mivel a hosszú távú szerződések is a tőzsdei árakhoz vannak kötve azok is olcsók lesznek
2021-ben az oroszok megfordították ezt az árfegyvert, elkezdték csökkenteni a beszállítást a szabad piacra, ezzel felverték ott az árakat - ezzel a hosszú távú szerződések árait is
bespájzoltak egy kis pénzt a háborúra
A probléma nem a kompresszorokkal volt - hanem azok megembargóztatása miatt (szándékos szivatás). A némi késés - az májustól szeptemberig tartott, és hogy a németek végre kiembargózzák - augusztus utolsó hetére derült ki.Volt probléma kompresszorokkal, de azok némi késéssel visszakerültek a Gazpromhoz.
Ezek olyan speciálisak, hogy csak Kanadában lehet felújítani, a helyszinen nincsenek meg ennek gyári szintű lehetősége. Mivel az előző szállítmány is visszafele embargó miatt két államban is késett, még az is előfordulhat - hogy a konfliktus végéig embargózzák, vagy időközben másnak eladják (vagyonelkobzás). Tehát e miatt nem csoda hogy az orosz ezeket nem tudja kiküldve felújítani, hiszen még a MÉH telepen is többet ér - mintha nincs.Utána viszont a további javítandó kompresszorokról teljesen mást mondott annak idején a Gazprom és a Siemens. Az oroszok szerint a szankciók miatt nem lehetett őket karbantartani, a Siemens szerint meg az oroszok meg sem rendelték a karbantartást.
Én kizártnak tartom hogy ezt hitték az oroszok - hiszen mint az események is azt mutatják hogy még a háborús hisztikeltés közepette is pont a "harcban álló" Ukrajnán keresztül de a gáz egy részét azon keresztül adja Európába az orosz. Jól néz ki ez a háborúzás kellős közepén lévő , szenbenálló 3 fél közti üzletelgetés (szállítási díj).Persze lehet hogy mindkét fél igazat mond, de ebben az időben szerintem még az oroszok azt hitték, hogy tudják a gázcsap elzárásával zsarolni az EU-t.
Emlékszem, hogy milyen raffkós módszerrel oldották meg, hogy Magyarország a hosszú távú szerződéseit mondja fel vagy ne hosszabbítsa meg azokat. Nagy nehezen lehetett kiharcolni, hogy a hosszú távú szerződéseknek legalább (ha jól emlékszek) 40%-át sikerüljön megtartani. A fő érvek azok voltak, hogy a tőzsde sokkal olcsóbb a pillanatnyi árakkal. Ügyesen manipuláltak az adatokkal. Azokat a szabadpiacos árakat mutatták (amikor még sok volt a hosszútávú szerződés) amelyek, kereslet híján alacsonyabbak voltak a hosszú távú szerződéseknél.válaszd a 10 éves felbontástEU Natural Gas TTF - Price - Chart - Historical Data - News
TTF Gas increased 11.26 EUR/MWh or 34.80% since the beginning of 2024, according to trading on a contract for difference (CFD) that tracks the benchmark market for this commodity. EU Natural Gas TTF - values, historical data, forecasts and news - updated on October of 2024.tradingeconomics.com
az oroszok minden hosszú távú szerződést teljesítettek, de a szabad piacra elkezdték 2021 elején már korlátozni a beszállítást
korábban európa egyoldalúan alacsonyan tarthatta a gáz árakat azzal hogy rendel eleget az oroszoktól, ezt az árfegyvert csak a brüsszeli kretének veszélyeztették amikor a különböző energiacsomagokban folyamatosan a hosszú távú szerződések felmondására ösztökélték a tagországokat, hiszen ha van elegendő rendelés és nincs kielégítetlen kereslet a piaci ár alacsony lesz
és mivel a hosszú távú szerződések is a tőzsdei árakhoz vannak kötve azok is olcsók lesznek
2021-ben az oroszok megfordították ezt az árfegyvert, elkezdték csökkenteni a beszállítást a szabad piacra, ezzel felverték ott az árakat - ezzel a hosszú távú szerződések árait is
bespájzoltak egy kis pénzt a háborúra
Szigetüzemes koromban foglalkoztam a NiFe telepekkel.Edison öröksége: A vas-nikkel akkumulátor csodája, nem ismer akadályokat. Mindez, reneszánszát éli.
Valami jóféle dizájnt kitalálva, nem műanyag ház, frankon sorolható, gyorcsatis áram és gázelszívó rendszerrel, ... ect.
hozzáigazítva a mai követelményekhez aztán mehetne valami napelemparkba ott elfér, a keletkezett hidrogénből,
akár áramot és vizet is lehetne kihozni.
A Musk féle lítium aksiteleppel hogyan lenne pariban azt nem tudom.
Kéne kb 5cl.Évente elektrolitot kell cserélni, van még egy kis KHO-m, nem kell valakinek?