Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Már megörültem (a munkából hazatérve) hogy valami komoly pakfa gépel kapcsolatos hír De csak megint a sapnyul szintű GDP Russia VS USA megy itt már megint :confused:



Mondjuk ebben őszintén Molni volt a hibás mert elkezdte Indiát fényezni Kínával szemben, Holott ő az ki szeret számokkal és már a meglévő dolgokkal hasonlítgatni akkor a hülye is látja hogy India fényévekre van Kínától.
Hajó Drón és még másban is már olyat csinál hogy nem az india-orosz páros lesi hanem már az európai is.

Nem értem mire tartja ennyire őket talán azért mert komálják a jenkik őket még akkor is ha a népük 80 százaléka nyomorult az utcaszélen ?
Még szerencse hogy ők nem nyomorítsák népüket mint a szovjetek:D:D:D:D:D
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Egyébként a bútoraim egy része IKEA... :)
(A bringám meg special magyar.)

Az nem jelent semmit. Nekem van egy IKEA-ban vásárolt fél literes üveg korsóm, aminek az aljára tudod, mi van írva? MADE IN RUSSIA. Ha nem hiszed, készítek róla fényképet is. ;)
(Az én bringám, meg amerikai. Legalábbis a gyártó neve az, a brinyót szerintem már sajnos nem az USA-ban készítették)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Kérdezzétek meg magatoktól ha az olaj ára 2000-es árfolyamon marad, akkor hol lennének most az oroszok, és mitől lenne olyan nagy ember Putyin?

Sehol. Még a jelenlegi helyzetben is az Orosz export 70%+ a nyersanyag.

Tudom nem vagyok modi, de megkérhetnék mindenkit, hogy legyünk kicsit ONosebbek. Firefly mehet II.vh topikba, senki se mészároltja úgy az Oroszokat, mint az Orosz vezetés (izé szovjet) Oroszország off topikba...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Az nem jelent semmit. Nekem van egy IKEA-ban vásárolt fél literes üveg korsóm, aminek az aljára tudod, mi van írva? MADE IN RUSSIA. Ha nem hiszed, készítek róla fényképet is. ;)
(Az én bringám, meg amerikai. Legalábbis a gyártó neve az, a brinyót szerintem már sajnos nem az USA-ban készítették)

Ez szuper de jelenleg az Orosz export ~80!% nyersanyag. A maradék 20% egy jelentős része pedig Szu örökség és/vagy a 80%ból dotált akármi.

És ennek megvannak az előnyei és hátrányai. Előnye, hogy ilyen kicsi GDPvel ekkora haderőt képesek fentartani. Hátránya: Végtelenül függnek tőle. Nem a szankciók miatt kell értékesíteni aranytojás tojó tyúkokat hanem mert most pont inkább lent vannak az árak.
 
  • Tetszik
Reactions: Tomsan1974

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 739
113
Ez szuper de jelenleg az Orosz export ~80!% nyersanyag. A maradék 20% egy jelentős része pedig Szu örökség és/vagy a 80%ból dotált akármi.

És ennek megvannak az előnyei és hátrányai. Előnye, hogy ilyen kicsi GDPvel ekkora haderőt képesek fentartani. Hátránya: Végtelenül függnek tőle. Nem a szankciók miatt kell értékesíteni aranytojás tojó tyúkokat hanem mert most pont inkább lent vannak az árak.
Erre azèrt erdemes ràguglizni :) A nyersanyagok nyersolaj, földgàz, feldolgozott olajtermékek, fa, aluminium, dràgakövek, gabona, réz, hengerelt àrú, műtràgya...
Abban teljesen igazad van, hogy ezek mind relativ alacsony hozzàadott èrtèket képviselő termékek.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 739
113
Ès még valami: a kereskedelmi mèrleg és a fizetesi mèrleg is pozitiv, a külföld felé fennàlló eladósodàs messze van a kritikus szinvonaltól.
Tehát a kiszolgàltatottsàg vilàggazdasàgi folyamatoknak relativ alacsony.
Azèrt óvatos duhajok az oroszok.....:)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Ez szuper de jelenleg az Orosz export ~80!% nyersanyag. A maradék 20% egy jelentős része pedig Szu örökség és/vagy a 80%ból dotált akármi.

És ennek megvannak az előnyei és hátrányai. Előnye, hogy ilyen kicsi GDPvel ekkora haderőt képesek fentartani. Hátránya: Végtelenül függnek tőle. Nem a szankciók miatt kell értékesíteni aranytojás tojó tyúkokat hanem mert most pont inkább lent vannak az árak.


Természetesen én sem nem gondolom, hogy az üveg korsók gyártása akkora fegyvertény lenne az orosz gazdaság erejének bizonygatásakor.
Az amcsikhoz és Kínához nem lehet mérni Oo gazdaságát. Viszont fejlődnek. Lassan. Ennek több oka is van szerintem. Egyrészt, ahogy Zsolti leirta már, az országot megkell tudni védeni. Nem hagyhatták a hadsereget azon a szinten, amilyenre Jelcin ideje alatt süllyedt. Ez sok pénzt elvisz. Aztán ott van még az a probléma, hogy az EU piacára nem könnyű bejutni egy nem EU országnak szerintem. A befektetők sem tolonganak. Ennek oka elsősorban az, hogy az ország megítélése nem pozitiv. Az atlantista gondolkodásúaknak nyilván egyből be is ugrik a válasz erre: Hát mert Putyin diktátor. Érdekes, hogy Kína, ahol az "emberi jogok" kifejezés egyáltalán nem szerepel a politikai/gazdasági/üzleti szótárakban, senkinek nem szúrja a szemét.

Egyébként meg mennyi idő is telt el mióta nem egy vodka vedelő vezetője van Oo-nak? 16 év? Ejj és még nem nyomták le az egész világot? Szégyelljék magukat. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Hát, ha az angolokon múlt volna, talán 1950-55 környékén partra is szállnak. Az amerikaiak nélkül igencsak nehéz lett volna.
Nem így lett volna. Az amerikaik nélkül 2 hónappal lett volna kb. később vége a háborúnak, úgy, hogy nem lett volna hova partra szállni az Angoloknak, mert a SZU eljött volna az Atlanti óceánig menetből, kb. lassítás nélkül...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Milyen sört vedeltem a hétvégén :)
Amúgy nagyon jó, viszont nem olcsó ...
dqrg5x023af5jotgmzg3.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
M

molnibalage

Guest
Nem így lett volna. Az amerikaik nélkül 2 hónappal lett volna kb. később vége a háborúnak, úgy, hogy nem lett volna hova partra szállni az Angoloknak, mert a SZU eljött volna az Atlanti óceánig menetből, kb. lassítás nélkül...
Azért ez költői túlzás.

Jenki résztével nélkül eleve sokkal kevesebb cucca lett volna a szovjetek (főleg teherautó), olyan éhezés lett volna, hogy ehaj, pedig ami volt, az sem volt gyenge.

A nyugati fronton sokkal később kellett volna tucatnyi hadosztály, még ha azok harcértéke is alacsonyabb volt és talán Észak-Afrika semtörténik meg. Jenki részvétel és angol kihullás miatt, ha a némtek rövidítik a vonalakikat és jó helyen védekeznek reális esély lett volna minimum egy harctéri X-re. A britek már 1942-re kezdtek elfogyni erejükkel, a L-l nélkül már akkor be kellett volna dobni a törülközőt. Nem vesztettek volna, de győzni sem tudtak volna, esélytelenek volta egyedül partaszállni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Azért ez költői túlzás.

Jenki résztével nélkül eleve sokkal kevesebb cucca lett volna a szovjetek (főleg teherautó), olyan éhezés lett volna, hogy ehaj, pedig ami volt, az sem volt gyenge.

A nyugati fronton sokkal később kellett volna tucatnyi hadosztály, még ha azok harcértéke is alacsonyabb volt és talán Észak-Afrika semtörténik meg. Jenki részvétel és angol kihullás miatt, ha a némtek rövidítik a vonalakikat és jó helyen védekeznek reális esély lett volna minimum egy harctéri X-re. A britek már 1942-re kezdtek elfogyni erejükkel, a L-l nélkül már akkor be kellett volna dobni a törülközőt. Nem vesztettek volna, de győzni sem tudtak volna, esélytelenek volta egyedül partaszállni.
Én arra írtam ezt, hogy a Britek mikorra szálltak volna partra az USA nélkül. A lend lease nélkül még az is lehet hogy a SZU bukja a keleti frontot, ez nyilván való, meg az angolok is már rögtön az angliai légi csatát. Nem erről beszéltünk. Arról, hogy akkor, amikor már a 44' utáni WM ről beszélünk, ami valóban USA segítséggel, de kapott a pofájára először a BoB-ben, utána meg főleg Keleten, Kurszk után ha az USA azt is mondja, hogy Ő inkább marad a háttérben, és nem akar katonát áldozni Európa felszabadításáért, csak és kizárólag tolja tovább az ipari segítséget, vagy onnantól már azt sem, mert a Csendes óceán térségére és magára koncentrál, akkor a SZU gárda hadtestek menetből elmentek volna az Atlanti óceánig, ha van partraszállási kísérlet egyedül az angolok részéről, ha nincs, de '55-re húzodó - kitolódott Brit partaszállásról ÉRTELMETLEN filozofálni, mert max hónapokkal maradt volna meg a III. birodalom. Kurszk után már TELJESEN esélytelenek voltak a SZU gőzhengerrel szemben.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Én arra írtam ezt, hogy a Britek mikorra szálltak volna partra az USA nélkül. A lend lease nélkül még az is lehet hogy a SZU bukja a keleti frontot, ez nyilván való, meg az angolok is már rögtön az angliai légi csatát. Nem erről beszéltünk. Arról, hogy akkor, amikor már a 44' utáni WM ről beszélünk, ami valóban USA segítséggel, de kapott a pofájára először a BoB-ben, utána meg főleg Keleten, Kurszk után ha az USA azt is mondja, hogy Ő inkább marad a háttérben, és nem akar katonát áldozni Európa felszabadításáért, csak és kizárólag tolja tovább az ipari segítséget, vagy onnantól már azt sem, mert a Csendes óceán térségére és magára koncentrál, akkor a SZU gárda hadtestek menetből elmentek volna az Atlanti óceánig, ha van partraszállási kísérlet egyedül az angolok részéről, ha nincs, de '55-re húzodó - kitolódott Brit partaszállásról ÉRTELMETLEN filozofálni, mert max hónapokkal maradt volna meg a III. birodalom. Kurszk után már TELJESEN esélytelenek voltak a SZU gőzhengerrel szemben.
Hát ezt így elég nehéz kitotózni, de
- ha USA teljesen kimarad az európai háborúból (mégha a LL-szállítás tovább is élt volna), akkor Normandia és olasz partraszállás sose lett volna (az angolok ehhez túl kevesek voltak),
- ez esetben az ottani német hadosztályok is a keleti fronton harcoltak volna legkésőbb a német birodalmi határtól. Tartok tőle hogy a szovjet gárdahadosztályok nehezen mentek volna az Atlanti óceánig, mert a német területen vívott harcok során a Vörös Hadsereg véres vesztesége állítólag így is átlag napi 20000 (húszezer!!) fő körül volt!!! Ha ennél is nagyobb lett volna az ellenállás még jobban fogyott volna az emberanyaguk, és lehet hogy már az Odera vagy Berlin elérése előtt gondolkodóba estek volna hogy meddig érdemes - és egyáltalán meddig lehetséges a nyugatra nyomulást folytatni részükről. Persze nem Sztálin gondolkodott volna el először, hanem az akkor már rá hatni tudó néhány tábornoka. Ha a Sztavka-nál kiszámolják, hogy alig 3-4 hét és ők maguk személyesen mehetnek rohamra mert egyszerűen elfogy a harcoló frontok létszáma, azért csak meg tudták volna győzni a Gazdát, hogy a további folytatás már káros, mert esetleg még azt se tudják megtartani amit addig elfoglaltak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Nézd meg az összesített német erőket, meg a SZU erőit, és hogy melyik hogy volt feltöltve. Ne hadosztályokat - hadosztályokkal, hanem hogy melyikben mennyi ember, mennyi ágyú/tarack/harckocsi/támadógép/vadászgép volt. Meg a 20.000 soknak hangzik, de hogy hogy nyomultak előre. Hogy a csatákat amiket vívtak, billegtek e, és döntő lett volna a nyugati fronttról átcsoportosított Német erő, vagy csak hamarabb meg lettek volna semmisítve a német erők? A SZU felmorzsolta volna őket, vitán felül, maximum pár hónappal húzódik tovább a háború. A Sztavkánál a napi 20.000 fős veszteség a háború 4. évében a küszöböt nem érte el az ingerenciában, addigra kb. buktak már 6 millió embert, és ROHADTUL tele voltak, erőtöl duzzadt a vörös hadsereg, úgy, hogy miután megszűnt az EU front, bőven volt mit ádobni még Mandzsúriába, a japók ellen, IS-3-al, IL-10 el, új kézifegyverekkel, La-7/Yak-3 al, rakétatüzérséggel, szóval saját gyártású addigra már top high tech fegyverekkel felszerelt komplett hadseregcsoportokat (frontokat).

Konkrétan beletartolták volna a németeket az óceánba így is, úgy is, én kb. 2 hónap csúszást tippelek...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ja, és még annyi, hogy a legnagyobb félelme pont az angolszász koalíciónak az volt, hogy TÚL gyorsan nyomulnak előre a vörösök, nem győztek odaérni időben Berlinhez úgy, hogy azt is tudni lehetett, hogy a WM inkább minden erejével a Vörös hadsereget akarta feltartóztatni, mert tőlük - az Ő megtorlásuktól félt igazán mindenki németországba, és aki csak tudott, az ha módja volt rá, akár 100 km - eket is menekült azért, hogy lehetőleg az USA-nak/Briteknek adja meg magát, csak ne csípjék meg a Szovjetek. A teljes háborút végignézve is olyan szám jön ki, hogy a német hadiveszteségek TÖBB mint 80% át a SZU követte el. Nincs miről beszélni, É-Afrika, Olaszország, Partraszállás etc, együtt kb. 20%, max...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Konkrétan beletartolták volna a németeket az óceánba így is, úgy is, én kb. 2 hónap csúszást tippelek...
A nyugati front megnyitásának egyik félelmetes rációja volt hogy a szövetségesek lelki szemeik előtt látták a Champs Elysees-en masírozó szovjet ezredeket, olvastam is e témában valamelyik angol lord tollából. Iszonyat betojtak Sztálintól és a rendszerétől.
A frontnyitás aztán a vége felé már szinte versenyfutássá módosult, ki mennyit tud megszállni. Azért vetették be a legkegyetlenebb bombázási technikákat válogatás nélkül, mivel minél hamarabb térdre akarták kényszeríteni a németeket.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
A nyugati front megnyitásának egyik félelmetes rációja volt hogy a szövetségesek lelki szemeik előtt látták a Champs Elysees-en masírozó szovjet ezredeket, olvastam is e témában valamelyik angol lord tollából. Iszonyat betojtak Sztálintól és a rendszerétől.
A frontnyitás aztán a vége felé már szinte versenyfutássá módosult, ki mennyit tud megszállni. Azért vetették be a legkegyetlenebb bombázási technikákat válogatás nélkül, mivel minél hamarabb térdre akarták kényszeríteni a németeket.
Pontosan erről volt szó. S mondom, a NÉMETEK nem az angolszászok ellen vetettek be mindent a lassításra, hanem a Vörös hadsereg ellen, aztán mégis hamarabb odaértek a Reichstag tetejére a sarló-kalapácsos zászlóval...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Lehet azt tudni,hogy végül miért nem rendszeresítették ezt a ZiL limuzint az elnök számára? Idén amikor pesten volt, láttam,hogy még mindig a Mergával jött...
A ZiL ez alapján a teszt alapján kényelmes, az ajtó is jó vastag, a riporter szerint( aki vezette is és utazott is benne), erős az a "kis" 7 literes motor és érezhetően dinamikusan gyorsítja ezt a nagy vasat. Csupa pozitívumot mondott el, nekem a formavilága is abszolút rendben van. Gondolom a brutál teszteléseket is sikerrel hozta(robbantás, végiglövés különböző kaliberű fegyverekkel, RPG-vel,stb. Ezt egyrészt abból gondolom,hogy a riporter elmondta,hogy 2006-tól 2012-ig zajlott a fejlesztési program,másrészt meg abból,hogy ha ezeken nem jut át, akkor nem mutatják be úgy, mint "az Elnök következő autója". A Formula-1-es vasakat sem szokták nyilvánosan bemutatni az FIA által előírt törésteszt végrehajtása előtt, az orosz elnök pedig a világ egyik legjobban védett személye, nem mondják rá akár mire a TV-ben csak úgy, hogy ez lesz a következő hivatalos autója,ha nem felel meg az elvárásoknak. Pontosan ezért furcsa nekem,hogy mégsem rendszeresítették.Mert azt nem hiszem,hogy a bőr ülések miatt volna(aki figyel a videó elején is ,az tudja mire gondolok :D)
Mert semmi se működött rajta. Amiből kevesebb készül, mint az alkatrészei számának a tizede, az nem működik rendesen.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Egy cikk arról, hogy Putyin és az FSZB hogyan robbantottak fel orosz panelházakat azért, hogy elegendő okuk legyen a Csecsenföld elleni háborúra. Noha nekem eddig se volt kétségem afelől, hogy Putyin egy olyan velejéig romlott gazember amilyen Hitler és Sztálin óta nem élt a földön, de ettől még nekem is leesett az állam :eek:
http://tldr.444.hu/2017/02/01/putyi...bbantak-a-lakohazak-es-megvaltozott-az-orszag
6y3gARZOtzvtOWDns.jpeg
Ilyen fiatal vagy? Vagy 2000ben még nem gondolkoztál? Valamelyik orosz parlamenti képviselő csütörtökön felháborodva kiabált a parlamentben, hogy ezek a csecsenek felrobbantottak egy panelházat..., csakhogy eltévesztette a csütörtököt. Csak egy hét múlva robbantottak.
Amúgy így járt a WTC 7es épületével a BBC is. Remegő hangon jelentette be a riporeternő, hogy összeomlott a 7es épület, miközben mögötte a képen ott állt. Majd 20 perc múlva tényleg összeomlott a sértetlen épület.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and neptun892