Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Nem így lett volna. Az amerikaik nélkül 2 hónappal lett volna kb. később vége a háborúnak, úgy, hogy nem lett volna hova partra szállni az Angoloknak, mert a SZU eljött volna az Atlanti óceánig menetből, kb. lassítás nélkül...
Igen, ez is hozadéka a mondandómnak. Azaz ez is csak feltételezés. Amerika nélkül, nem biztos, hogy elesik Afrika, destabilizálódik Olaszország, és az amerikai légierő nem bombázza porrá Németországot. Amenyiben Afrikában nyernek a németek, a közel keleti olaj az övék, nincs angol hátország a gyarmatokon, nincs árú szállítás a Földközi, igen sok tényezős a dolog. + Nem kell akkora erőket állomásoztatni Franciaországban, Afrikában, ami mondjuk Sztálingrádnál, Kurszknál lehet jól jött volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Ahhoz talàn a piacoknak is nyitottabbnak kellene lenniük. Sajnos alapvetően politikai indittatàsból adódóan az àltalad emlìtett piacok nem partnerei az orosz gazdasàgnak.

Hàború esèlye? Milyen hàború? Ki ellen? Melyik dimenzióban? Komolyan kèrdezem, ti melyik csatornàt nèzitek? A NATO vagyis az USA 3 ève foggal, körömmel próbàlja beleràngatni Putyint egy hàborúba sikertelenül. Közben meg Putyin nèpszerűsège olyan magasan van, ami itt az EU-ban csak àlom. A közhangulat nyugodt, bèkès. Minden feltètel adott a stabil hosszútàvú fejlődèshez.
Ezt a fejlődèst politikai okokból próbàlja szabotàlni az EU és az eddigi USA vezetèse.

Teljesen mindegy, hogy mennyire nyitott a piac, ha átlagjózsi nem akarja megvenni a terméked.
Ez az egész nem EU specifikus. Kínában se akarja átlagember az Orosz termékeket, Japánban sem, ROKban sem, Brazilliában sem, Afrikában sem, sehol sem.

Ahoz képest, hogy minden adott a hosszútávú fejlődéshez, Oroszország kb az ami volt. Egy ország aminek exportjának 70+%a nyersanyag.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az angolok - élükön Churchill-el - zsigeri kommunistafalók voltak, de ez nem akadályozta meg őket, hogy racionálisan szövetséget kössenek a Szovjetunióval, és segítséget nyújtsanak neki. A nagy kölcsönös félelem az volt, hogy a másik fél békét köt a németekkel, sem Sztálin nem bízott Churchillben, sem Churchill Sztálinban. Ezért került sor 1942 januárjában a casablancai találkozóra Churchill és Roosevelt között, ahol deklarálták azt, hogy csak feltétlen megadást fogadnak el a központi hatalmaktól, ezzel biztosították Sztálint, hogy nem kötnek békét Németországgal.Ennek alapján jött létre a teheráni konferencia 1942 novemberében, ahol gyakorlatilag már Európa háború utáni határait is részben meghúzták (pl. Lengyelország), Jalta ezt már csak aktualizálta. A teheráni konferencián elfogadtak egy határozatot a második front megnyitásáról is, amit Sztálin egyfolytában követelt, de az angolszászok nem tudták ezt akkor megtenni. Egyrészt meg kellett nyerniük az atlanti csatát, hogy a csapatok és a hadfelszerelés egyáltalán eljusson Angliába, továbbá a partraszálláshoz szükséges eszközöket is le kellett gyártani (partraszálló hajókat, mesterséges kikötőket) sőt, még meg is kellett tervezni őket. A légitámadások pedig a szövetségesek stratégiája volt, nem az oroszok megelőzésére szolgált. 1943 elején még senki nem tudhatta, hogy a szovjet hadsereg mikorra mekkora területet foglal el, akkor még igencsak saját területükön harcoltak, és még az angolszászok sem tudták mikor szállnak partra. Ehhez képest 1943. március 6. és június 29. között a bombázórepülő-erők parancsnoksága 26 tömeges légitámadást intézett a Ruhr-vidéki városok ellen, s ezek során a szövetségesek 34 705 tonna bombát dobtak le, s közben 628 repülőgépet vesztettek. Ezen kívül 1943. március-áprilisban három tömeges légitámadást intéztek Berlin, négyet Wilhelmshafen, kettőt-kettőt Hamburg, Nürnberg és Stuttgart, egyet-egyet pedig Bremen, Kiel, Stettin, München, Frankfurt am Main és Mannheim ellen. 1943. május 17-én éjjel a Möhne, az Eder és a Sorpe gátjait rombolták le. Ez nem hiszem, hogy arró szólt, hogy ki tud nagyobb területet megszállni...

A háború végéről beszéltem, nem 1943-ról.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Igen, ez is hozadéka a mondandómnak. Azaz ez is csak feltételezés. Amerika nélkül, nem biztos, hogy elesik Afrika, destabilizálódik Olaszország, és az amerikai légierő nem bombázza porrá Németországot. Amenyiben Afrikában nyernek a németek, a közel keleti olaj az övék, nincs angol hátország a gyarmatokon, nincs árú szállítás a Földközi, igen sok tényezős a dolog. + Nem kell akkora erőket állomásoztatni Franciaországban, Afrikában, ami mondjuk Sztálingrádnál, Kurszknál lehet jól jött volna.
Nyilván ötletelés az egész amit itt végigviszünk, nem több. Szerintem É-Afrika nem az USA-n múlt, hanem Monty-n, és a Brit birodalmon, döntő részben. A nyugati front fő ereje a híres Hollywood-i filmek ellenére a valósában a BRIT hadsereg volt, nem az amerikai. Szerintem Kurszk után a WM olyan szintű kivérzésen ment keresztül a Keleti Fronton, s addigra úgy megcombosodott a FULL HADIGAZDASÁGRA átálló SZU, ahol pl. a nőket is gyönyörűen besorozták harcoló alakulatokba, hogy nem számított volna a végkifejletben hogy az USA jelen van, vagy sem harcoló alakulatokkal a NY-i fronton. Időben elhúzódott volna, biztosan, én mondom két hónapot tippelek kb. Lehet hogy alulbecsülöm, de a végkifejletben biztos vagyok, a Németeknek sanszuk nem volt már '44 től.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
A fenti lista kb értelmezhetetlen mennyiségek szempontjából, talán jobb ez:
"A total of $50.1 billion (equivalent to $667 billion today) worth of supplies was shipped, or 17% of the total war expenditures of the U.S."




Abban nem döntő, hogy a háborút a nácik elvesztették volna. DE ha nincs lend lease vagy 41 végével vége, az pont elég lett volna, hogy a Nácik mégjobban benyomuljanak Szu területére, a fordulat késöbb jöjjön el, jobban elhúzódjon a Ki front... A Szu számára le nem szállított hadianyagot pedig biztos használni lehetett volna a NYI fronton, Olaszoban... is. Hogy ez 3 vagy 6 hónapot adott volna hozzá a háború végéhez az persze X. És itt jön az, hogy hol lehetett döntő: Ha ezt Szu nem kapja meg akkor lehet nem NO szakad ketté hanem Lengyelország. Márha ketté szakad. Lengyelek megszívták. Ahogy mi is.

@molnibalage @cinikus egy troll. Nem megvitatni jön témákat. Nem hozzárakni a témához vmit. Nem írni egy jó magyarázó cikket, hszt legyen az 10sor vagy 300oldal. Azért jár ide évek óta, azért olvassa a kommenteket, hogy a számára nem szimpatikus emberek véleményében vélt, valós hibát találjon. És aki forumra ír, véleményt nyilvánít, véleményt ütköztet, "alkot" hibázni fog. Ő erre lecsap és épp milyen kedve van beírja, hogy HAZUDSZ és ahogy bírja megpróbálja az illetőt minnél jobban megalázni. Mondhatni tipikus szarember.
@cinikus Rosszul mondom?

Volt már anno, hogy épp vkit leoltott de hülyeséget írt, mókás volt amikor hozzá hasonló stilusban döngöltem őt a szarba. Akkor eltünt egy félévre... sajnos csak félévre.
Ezt már meg akartam kérdezni régebben is, de most már tényleg itt az idő: Te Balázs apukája vagy :D? Úgy véded mint macimama a bocsát :D!
 
M

molnibalage

Guest
Nyilván ötletelés az egész amit itt végigviszünk, nem több. Szerintem É-Afrika nem az USA-n múlt, hanem Monty-n, és a Brit birodalmon, döntő részben. A nyugati front fő ereje a híres Hollywood-i filmek ellenére a valósában a BRIT hadsereg volt, nem az amerikai. Szerintem Kurszk után a WM olyan szintű kivérzésen ment keresztül a Keleti Fronton, s addigra úgy megcombosodott a FULL HADIGAZDASÁGRA átálló SZU, ahol pl. a nőket is gyönyörűen besorozták harcoló alakulatokba, hogy nem számított volna a végkifejletben hogy az USA jelen van, vagy sem harcoló alakulatokkal a NY-i fronton. Időben elhúzódott volna, biztosan, én mondom két hónapot tippelek kb. Lehet hogy alulbecsülöm, de a végkifejletben biztos vagyok, a Németeknek sanszuk nem volt már '44 től.

  1. Britek a fő erő? Ez valami vicc? Kérlek indokold már meg, hogy ez hogyan sikerült kihozni... Sem a harcoló alakulatok nagysága nem támasztja ezt alá, a használt technika minősége és mennyisége meg végképp. A brit harckocsik nagy része mér a Shermannál is szarabb volt és ők kapták a legnagyobb mennyiséget belőle. még az gyakran felhozot Friefly is egy hekkelt M4 volt.
  2. A szovjetek nem minden nőt soroztak be, csak jobban megtűrték őket a frontvonalon (nem mindig,), de nagy általánosságban forgalomirányítók és egyéb nem harci tervékenységben vettek részt. A teljes háborúban részt vett embereanyag kb. 3%-a volt a fentiekkel együtt. A harcolók aránya tízezrelékben mérhető. Ha a LL hatása nem döntő egyesek szerint, akkor ez kb. kerekítési hiba az excel táblában.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt már meg akartam kérdezni régebben is, de most már tényleg itt az idő: Te Balázs apukája vagy :D? Úgy véded mint macimama a bocsát :D!
Érdekes módon azt nem kérdezed meg, amikor a te vagy más hülyeségével ért egyet valaki bőszen és agyatlanul egyet...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Érdekes módon azt nem kérdezed meg, amikor a te vagy más hülyeségével ért egyet valaki bőszen és agyatlanul egyet...
Nem érdekes ez annyira, sőt olyan nagy összeesküvés elmélet sincs mögötte, azt hittem egyszerűen kitalálható, de ha nem, hát leírom neked az egyértelműt: Azért nem kérdezem meg mikor az én hülyeségeimmel ért valaki egyet, hogy az apukám e, mert ARRÓL tudnék, ha az apukám lenne.

A Britek voltak a fő erő nyugaton, és É-Afrikában is a Németek ellen, igen. Nézd meg, hogy az USA kb. annyi katonát vesztett nagyságrendileg ÖSSZESEN a Japánokkal vívott háborújával együtt, mint a Britek. A Firefly-t már sokadszorra kevered ide, de konkrétan ahogy mondtam erre ellenpéldát, a komplett standard páncéltörő ágyújuk az amcsiknak egy Brit kópia, a Mustangban Merlin motor kópia volt, a Luftwaffe az első pofont a BoB-ben a Spitektől/Hurricane-ektől kapta, a Lancasterek, Mosquitok, Typhoon-ok, Tempestek bár nincsenek a köztudatban OTT voltak a szeren, és döntő fontosságúak voltak(pl. az első német sugárhajtású gépet, Me-262-t egy Spit lőtte le), ahogy a híres Brit QF-25 pounder tüzérség is, a Cromwell/Comet szintén korrekt harckocsik voltak, ahogy a Firefly sherman ami amerikai, azért csak a brit ágyúval lett használható a komolyabb német harckocsik ellen...
 
M

molnibalage

Guest
Nem érdekes ez annyira, sőt olyan nagy összeesküvés elmélet sincs mögötte, azt hittem egyszerűen kitalálható, de ha nem, hát leírom neked az egyértelműt: Azért nem kérdezem meg mikor az én hülyeségeimmel ért valaki egyet, hogy az apukám e, mert ARRÓL tudnék, ha az apukám lenne.
Sidenote, édesapám is ír ide. Sokat.

Nézd meg, hogy az USA kb. annyi katonát vesztett nagyságrendileg ÖSSZESEN a Japánokkal vívott háborújával együtt, mint a Britek.
Atyaég, miféle logika ez? A veszteség aboszlút értéke határozza meg a részvételi arányt és fontosságot meg sikerességet és nem az, hogy ki és mit csinált? Lefordulok a székről...

A Firefly-t már sokadszorra kevered ide, de konkrétan ahogy mondtam erre ellenpéldát, a komplett standard páncéltörő ágyújuk az amcsiknak egy Brit kópia, a Mustangban Merlin motor kópia volt
Melyik részét nem érted annak, hogy ez háborús racionalizálás eredménye volt? A Merlin motorral jobb lett a Mustang. Minek fejleszennek ás gyártsanak egy ugyanolyan, de másik motort? Ez kb. akkora faszság lett volna, mint két teljesen eltérő harckocsit gyártani kb. azonos képességekkel. Értelmetlen.

Most akkor soroljam fel az összes dolgot, amit a jenkik adtak át a briteknek..? Szerinrem ezt a témát ne feszegessük...

a Luftwaffe az első pofont a BoB-ben a Spitektől/Hurricane-ektől kapta
Ez már a hülyeség csúcsa. Jenki géptől fizikailag nem is kaphatta az elsőt, hiszen ott sem voltak. Akkor ezzel az erővel az I-16 volt a legjobb vadászgép a japánok ellen, mert az első pofont is attól kapták. Az, hogy mással verték le őket, az ne zavarjon meg a koncentrálásban egy pillanatra sem. Komolyan mondom, hogy lemegyek hídba "érvelésedtől"...

A B-29-hez képest sehol nem volt teljesítményben, sem védőfegyverzetben, de még az B-17-hez képest sem. A Lancestert védőfegyvereze és a brit védővadászok száműzték éjszakai használatba, duma az, hogy eleve éjszakainak tervezték. A RAF a háború elején nappal tervezett operálni, csak aztán folyamatosan szétcincálták őket és maradt ez vagy az, hogy nem repülnek.

Az jól sikerült gép volt.

Bakker a T. egy KUDARC volt. Kényszerűségből használták csapásmérésre, mert vadászként elégtelen teljesítménye volt.Ugyanis vadászgépnek szánták a lelkelmet. Soros motoros géppel meg csapásmérés az én szememben a hülyeség csúcsa. Mitől volt jobb csapásmérésre rakétával egy T., mint egy P-47, aminek a motorja szemből adott kaliberig szinte páncélkétn védte a pilótát és jól bírt a sérülést? Igen, 4 db 20 mm-es ágyú és nem 12.7-se volt benne, de az csak elhatározás kérdése, hogy mit teszel és mit nem a P-47-be vagy akár P-51-be. Attól, mert funció miatt lecseréled a fegyverzetét a nevetséges 0.303-ről a gép nem lesz kiemelkedő. A T. nem volt egy kiemelkdő konstrukció, csak kurva könnyű úgy dolgozni, hogy a LW a front közelében sem volt már. Ezen felül a háború utáni elemzések kimutatták, hogy a pc. elhárító képességüket úgy 5-10-szeresen becsülték felül...

Kis magasságon a legjobb volt, de ez alig pár % elérés, közepes és nagy magasságon semmi rendkívüli. Hatósugár semmi. A P-51-nek a Merlin motorral úgy volt olyan repteljesítménye, hogy bármilyen vadásszal a siker reményével szállhatott szembe, hogy Angliából szállt fel és Berlin felett repült. Hatalmas difi ez.

(Ezt egyébként az MiG-21 vs F-4-nél is elfelejtik... A MiG-21 Vietnában egyes téren lehet, hogy felülmúlta az F-4-nek, csak a hatósugara olyan kurta volt, hogy offenzív módon a gépet használni kvázi lehetetlen volt. Mindig is nézegettem, hogy itthon hogyan tervezték az olasz inváziót úgy, hogy a gépek hatósugara a legnyugatibb támaszponkról volt éppenhogycsak használható volt a gép, 350 km volt az olas határ. Kecsóról már 500 km körül.)

bár nincsenek a köztudatban OTT voltak a szeren, és döntő fontosságúak voltak(pl. az első német sugárhajtású gépet, Me-262-t egy Spit lőtte le)
Tök jó, hogy az első és egyetlen esetből extrapolálsz. Az megvan, hogy a találkozás annyira random volt, hogy bármi lelőhette volna? Az elsőt az lőtte le, akkor az a spíler, a többi eredmény nem is számít? Mi lenne, ha azt néznéd, hogy az összes Me-262 veszteséget mi okozta? Ja izé, akkor nem lenne torz az optika. Ez egyetlen nap és a jenkikkel akaszkodtak összes emlékeim szerint.
https://www.warbirdsforum.com/topic/891-me262-10-april-1945/

Olyan listát, ahol az összes Me-262 veszteség oka és légigyőzelmet elérő ellenséges típus van nem tudok előrántani, de érveléshez az kéne és nem a te röhejes példád, hogy "az elsőt". Bakker ez kb. akkor a hülyeség, minthogy a világ első harckocsiját mivel lőtték ki, akkor az az űber fegyver. Jaj...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 523
113
A B-29-hez képest sehol nem volt teljesítményben, sem védőfegyverzetben, de még az B-17-hez képest sem. A Lancestert védőfegyvereze és a brit védővadászok száműzték éjszakai használatba, duma az, hogy eleve éjszakainak tervezték. A RAF a háború elején nappal tervezett operálni, csak aztán folyamatosan szétcincálták őket és maradt ez vagy az, hogy nem repülnek. - SZIMPLÁN HÜLYESÉG - Sajnos nem olvastál eleget sem a Bomber Commandról, sem a brit/USA feladatmegosztásról.
.. és azt sem olvastad el amit leírtam. Az ilyen emberek miért csak a sajtá Légiharcászat F***Q-t olvassák :)... Max Hasting Bomber Command... pld.

Typhoon - itt meg kevered a dolgokat szokás szerint. Gyakorlatilag igazad van, hogy vadászként nagy és közepes magasságban nem volt megfelelő, ezért vadászbombázónak használták kiváló eredménnyel - Ugyanez igaz a P-47-ről is, azzal a külömbséggel, hogy azt meg fordulóharcban nem lehetett használni, hanem csak úgy mint a F-6F, F-8F gépeket, tehát magasból ellenfélre zuhanótámadás, aztán fel. Ezért is cserélték le a P-51C/D-kre őket. Tehát amerikai Mogyorónak teljesen hasonló az életútja, kivéve, hogy az egyik brit volt, a másik meg USA gyártmány. Ja és a P-51A például az Allison motorjával vadászbombázó volt, mert szintén nem volt megfelelő nagy és közepes magasságban, valamint a kabinből se lehetett kilátni megfelelően. Ezért kellett áttervezni és Merlin licenc Packard motort építeni bele.

Visssza még a LL szállításokra. Akármennyire is probálod bizonygatni a tényszámok és a szállítások időpontjai sajnos elképzelésed ellen mutatnak. Az angolszászok 1943-1944-ban küldték a legtöbb szállítmányt. Ja: Churchill és FDR levélváltása I-II kötet - igaz nem műszaki könyv, és nincs tele diagramokkal de érdemes elolvasni..

1942-ben W.C ellátogatott Joe Bácsihoz Moszkvába. Ugy érkezett, hogy nem lesz II. front 1942-ben.. erről még verset is faragtak a repülőgépen. Nos ekkor igérte meg, hogy 1943-ban emelik a szállítások volumenét. A PQ-17 konvoj 1942 júliusban futott ki, és verték szét, mertt hazahívták a brit csatahajókat. Utána fél évig nem volt konvoj csak néhány blokádtörő hajó... Ennyit a kritikus időben szálításokról. A PQ-17-nél 500 repülőgép és hasonló mennyiségű tank veszett oda, a sok egyébb mellett..

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti
M

molnibalage

Guest
Na, akkor Fade apukád lenne?
Nem, nem az. És jó lenne ez a vonalat kurva gyorsan befejezni. Nem értem, hogy a moderáció hol alszik megint...

A Lancastert a B-29 el összehasonlítani pont annyira sportszerű, mint egy Lagg-3 ast a La-7 el kb...
1,5 év van a két típus első felszállássa között. Ez nem hatalmas különbség.

A B-17/24 már inkább versenytárs méretben, évjáratban, árban.
A B-17-tel meg akkor miért sporteszerű, mikor annak első felszállása 6 évvel korábban volt?

Viszont az attól még ahogy írtam TÉNY, a LF már ott kezdett veszteni. A Németeknek az is fájt, s bizony az USA még ott sem volt akkor. Ezért tökéletes példa volt arra, amire én felhoztam, hogy összességében, a Brit fontosabb erő volt, mint az Amerikai, mivel pl. ŐK már hamarabb megkezdték a német erők felőrlését...
Ezen az érvelésen nem tudom eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek, mert a tanáraim röhögtek volna, ha ennyire hülyeséget írok le...

Gondolom szerinted É-Afrikában is az USA fektette kétvállra Rommel Afrika hadtestjét, igazából Monty csak kisegítő szerepben bóklászott arrafelé a Brit 8. hadsereggel...
Nem. De El-Alamein csak a kezdet volt. A vég az még odébb volt a Torch után, ami kőkemény jenki részvétellel volt...
 
M

molnibalage

Guest
SZIMPLÁN HÜLYESÉG - Sajnos nem olvastál eleget sem a Bomber Commandról, sem a brit/USA feladatmegosztásról.
.. és azt sem olvastad el amit leírtam. Az ilyen emberek miért csak a sajtá Légiharcászat F***Q-t olvassák :)... Max Hasting Bomber Command... pld.

Azt special szerintem pont olvastam, de nem emlékszem minden könyvre. A háború végén vagy speciális esetekben repült nappal is a Lanc, de nem volt jellemző.

Typhoon - itt meg kevered a dolgokat szokás szerint. Gyakorlatilag igazad van, hogy vadászként nagy és közepes magasságban nem volt megfelelő, ezért vadászbombázónak használták kiváló eredménnyel - Ugyanez igaz a P-47-ről is, azzal a külömbséggel, hogy azt meg fordulóharcban nem lehetett használni, hanem csak úgy mint a F-6F, F-8F gépeket, tehát magasból ellenfélre zuhanótámadás, aztán fel. Ezért is cserélték le a P-51C/D-kre őket.

A P-51 olcsóbb volt és nagyobb hatósugárral bír. Berlinig nem ért el a P-47...

1942-ben W.C ellátogatott Joe Bácsihoz Moszkvába. Ugy érkezett, hogy nem lesz II. front 1942-ben.. erről még verset is faragtak a repülőgépen. Nos ekkor igérte meg, hogy 1943-ban emelik a szállítások volumenét. A PQ-17 konvoj 1942 júliusban futott ki, és verték szét, mertt hazahívták a brit csatahajókat. Utána fél évig nem volt konvoj csak néhány blokádtörő hajó... Ennyit a kritikus időben szálításokról. A PQ-17-nél 500 repülőgép és hasonló mennyiségű tank veszett oda, a sok egyébb mellett..
Ez tök jó, csak ennek ellenére szállíottak le harkocsiból - tehát nem tank destroyerből - 1942-ben majdnem 8 ezer darabot a Szu-nak. Megint az van, hogy kiragadsz egy PQ-17-et és nem nézed meg, akkor annak ellenére mit szállítottak le.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Melyik tanárod nevetett volna azon, ha egy konfliktust az elejétől nézel, és nem mondjuk a "Torch" tól? A Britek sokkal hamarabb odatették magukat a Németek ellen, voltak olyan hosszú hónapok, amikor igazából ők voltak csak és kizárólag lényegében az egyetlen Nyugati ellenlábasa a Németeknek... A BoB igen megviselte pl. a Luftwaffe-t, nem volt az olyan vicces, meg szerintem É-Afrika sem esett nekik olyan jól, hogy a tanáraid kacarásztak volna azon, amit írtam...
 
M

molnibalage

Guest
Vagy lehet, hogy mégsem. A borító ismerős, de elbizonytalanodtam. Pdf-ben mintha meg lett volna régen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Valamint még a B-24/17 el azért célszerűbb mindenek előtt összevetni a Lancastert, ha már az Európai erőfeszítéseiről beszéltünk az USA-Brit hadseregeknek, hogy a Németeknek ki tett jobban keresztbe, melyik okozott több problémát/veszteséget(még így is csak töredék részt természetesen a Szovjetekhez képest), mert a B-29 szinte kizárólag a Csendes óceáni fronton harcolt, a Németeknél nem. A B-17 volt itt a legelterjedtebb. Azzal meg leírtam hogy amit kiragadsz, cserében a gyengébb védőfegyverzetéért, kb. a gyakorlatban DUPLA bombateherrel van arányban. Az azért meg nem rossz egy strat bombázónál, szerintem...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Tankönyvet nem olvastam te zseni, mert felesleges volt. Más könyvől kurva sokat. A személyeskedéssel meg lassan eltakarodhatnál a jó fenébe.
Mondom hogy hiba volt! Vannak-voltak jó történelem könyvek, amik nyilván hiányoznak az elolvasott könyveid listájából, te zseni. Azt írtam le, amit TE írtál le, nincs ebben semmi személyeskedés, én nem küldtelek sehova, hogy takarodj ide vagy oda a fenébe. Amit leírtál, arra hivatkoztam. TE MEG ezt várod el tőlünk mindig a FAQ-oddal kapcsolatban, SŐT, TE magad szoktál rendszeresen SAJÁT magadra hivatkozni.

Most akkor mi fáj? Ha rád hivatkozom az is baj már?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 523
113
Meg kell nézi, hogy 8 ezer darab harckocsi mekkora hányada volt, az szovjet 1943-as gyártásnak. No itt látható, az oroszok 24000 tankot gyártottak. Hozzá kell tenni azt is, hogy a britek tankoknak nevezték a Carden Loyld páncélautókat és a nyitott felderítő lánctalpast amiből az oroszoknak is adtak, és egy darab Breen géppuska volt a fegyverzete..Ezekből viszonylag sokat adta, ezzel lettek felszerelve a szovjet felderítőegységek egy része. Nem sokáig bírák a sztyeppét..
Tehát valójában néhány 100 db. Churchill, Matilda és Valentine páncélosról van szó. A Churchill-ek vettek részt egyedüli nehézharckocsiként a KV85, és KV1 mellett a Kurszki csatában orosz oldalon.. Az orosz gyártásban páncélautók nem szerepelnek. Ott is voltak könnyűharckocsik, de a T-70 harcértéke körülbelül a Valentine harckocsival egyezett meg, A többi T-43-es volt, némi KV-val (a gyártás abból majd egy évig szüneteltették, meg 1 db. árából 2 T-34-et építettek, a Tigris megjelenésekor újraindították a termelést, de viszonylag kis mennyiségben, mert a komolyabb páncélzata ellenére is sem volt sokkal védettebb a 34-esnél, és áttértek lassan a IS-1-re.
Ami még az orosz tankoknál volt a Szu-152 rohamlöveg, 1943-ban..

1939 1940 1941 1942 1943 1944
Németország 2000 ? 5000 9395 19885 27300
Szovjetunió ? 2799 4742 24668 24000 29000
USA - 346 4053 24996 29497 17569
Anglia 969 1399 4841 8611 8600 ?

A repülőgépgyártás alakulása

1939 1940 1941 1942 1943 1944
Németország 5000 ? 12400 15409 24807 37905
Szovjetunió ? ? ? 25900 34900 40000
USA 2141 6029 19433 47836 85898 96318
Anglia 3731 8634 13160 17730 21438 24000
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and fishbed

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 523
113
Molni amit írtál a P-47 P-51 cseréről teljesen egyet értek. Igen a hatótáv miatt cserélték le őket. (és utána derült ki, hogy mennyivel jobb vadászbombázók, mint vadászgépek).
Azt le lehet szögezni, hogy a szovjet érában elbagatelizálták az angolszász segítséget. Nem a repülőgépek, és a tankok, vagy lövegek voltak elsősorban a fontos szállítmányok, hanem az ennivaló, a ruha, és a hiradós felszerelések, na meg a sok tehergépjármű és jeep. Az oroszok azonban a szövetségesek szállítmányai nélkül is megnyerték volna a háborút (hoszabb ideig tartott volna és még véresebb, nagyobb áldozatokkal). Ne feledjük el, hogy először nyugatot támadta meg Németország, tehát Anglia szövetségese lett a Szovjetunió és nem fordítva. (bár a brit miniszterelnök mondta ki először, hogy Ők segítik a Szovjetuniót) - ha valaki arról értesít, hogy Hitler megtámadta a poklot, akkor én itt a Parlamentben kedvező képet festenék az Ördögről :).. De Ő mondta rádióban is, hogy nem szégyelve eddigi oroszellenes ténykedését, látja a szovjet munkást aki a városát, a szovjet parasztot aki a földjét véd a fasiszta fenevadaktól, és Őfelsége kormánya minden segítséget megad stb..
Az azonban nem lehet tagadni, bár nyugati történészek erősen probálkozna, hogy a háborút a szovjetunió szenvedte meg legjobban, hiszen az európai területe 4 évig volt megszállva, a legnagyobb áldozatokat ők hozták, és igen az újjáépítés nekik került a legtöbbe..
A háború harcait is megpróbálják klf. csatákkal igazolni, hogy mik voltak a fordulópontok, a birtek előszeretettel El-alameint emlegetik, pedig kevesebb mint 3 hadosztály német egység volt, az olaszok sem voltak többen mint a sztalingrádnál harcolt olasz sereg. Afrikában a Tunéziában rekedt németek jelentettek hasonló katasztrófát mint Sztálingrád, bár kevesebben voltak. De akkor is nagyon hiányoztak. A másik a Falaise katlan volt, amikor az amcsik kitörtek a hídfőből. A harmadik pedig amikor a nyugati hadseregcsoportot bekerítették és Model főbelőtte magát.
Ezek az események azonban mennyiségben sokkal kisebb áldozatokkal jártak, mint a keleti front ember és harcanyag igénye. Ahol a 80%-a pusztult el a német hadfelszereléseknek, és emberanyagnak.
Ami a szövetségesek érdeme, hogy a stratégiai bombázás, több 100.000 embert kötött le, jelentős mennyiségű fegyverzettel, amellyet nem tudtak ezért a keleti frontra vezényelni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Molni amit írtál a P-47 P-51 cseréről teljesen egyet értek. Igen a hatótáv miatt cserélték le őket. (és utána derült ki, hogy mennyivel jobb vadászbombázók, mint vadászgépek).
Azt le lehet szögezni, hogy a szovjet érában elbagatelizálták az angolszász segítséget. Nem a repülőgépek, és a tankok, vagy lövegek voltak elsősorban a fontos szállítmányok, hanem az ennivaló, a ruha, és a hiradós felszerelések, na meg a sok tehergépjármű és jeep. Az oroszok azonban a szövetségesek szállítmányai nélkül is megnyerték volna a háborút (hoszabb ideig tartott volna és még véresebb, nagyobb áldozatokkal). Ne feledjük el, hogy először nyugatot támadta meg Németország, tehát Anglia szövetségese lett a Szovjetunió és nem fordítva. (bár a brit miniszterelnök mondta ki először, hogy Ők segítik a Szovjetuniót) - ha valaki arról értesít, hogy Hitler megtámadta a poklot, akkor én itt a Parlamentben kedvező képet festenék az Ördögről :).. De Ő mondta rádióban is, hogy nem szégyelve eddigi oroszellenes ténykedését, látja a szovjet munkást aki a városát, a szovjet parasztot aki a földjét véd a fasiszta fenevadaktól, és Őfelsége kormánya minden segítséget megad stb..
Az azonban nem lehet tagadni, bár nyugati történészek erősen probálkozna, hogy a háborút a szovjetunió szenvedte meg legjobban, hiszen az európai területe 4 évig volt megszállva, a legnagyobb áldozatokat ők hozták, és igen az újjáépítés nekik került a legtöbbe..
A háború harcait is megpróbálják klf. csatákkal igazolni, hogy mik voltak a fordulópontok, a birtek előszeretettel El-alameint emlegetik, pedig kevesebb mint 3 hadosztály német egység volt, az olaszok sem voltak többen mint a sztalingrádnál harcolt olasz sereg. Afrikában a Tunéziában rekedt németek jelentettek hasonló katasztrófát mint Sztálingrád, bár kevesebben voltak. De akkor is nagyon hiányoztak. A másik a Falaise katlan volt, amikor az amcsik kitörtek a hídfőből. A harmadik pedig amikor a nyugati hadseregcsoportot bekerítették és Model főbelőtte magát.
Ezek az események azonban mennyiségben sokkal kisebb áldozatokkal jártak, mint a keleti front ember és harcanyag igénye. Ahol a 80%-a pusztult el a német hadfelszereléseknek, és emberanyagnak.
Ami a szövetségesek érdeme, hogy a stratégiai bombázás, több 100.000 embert kötött le, jelentős mennyiségű fegyverzettel, amellyet nem tudtak ezért a keleti frontra vezényelni.
Ez. Ennyi.