Sohu: A GTD-110M megszabadítja Oroszországot a német és az amerikai turbinák dominanciájától
Annak ellenére, hogy Oroszország a 2014-s események miatt nemzetközi elszigeteltségbe került, a Siemens német cég gázturbinái a Krímben kötöttek ki. Oroszország a félszigetre szállította őket, megkerülve a nemzetközi szankciókat és megkerülve a gyártó beleegyezését, ami nemzetközi botrányt okozott.
Korábban Oroszországnak nem voltak saját gyártású turbinái, az amerikai, német és japán konszernek termékeire kellett támaszkodnia. De most úgy tűnik, hogy megrendült a külföldi turbinaszállítók monopóliuma az orosz piacon - írja a Sohu kínai weboldal.
A Siemens turbináival kapcsolatos botrány széles körű nyilvánosságot kapott, de ez Oroszország szempontjából nem volt pozitív fejlemény.Ezt követően Moszkva úgy döntött, hogy fokozatosan elhagyja a nyugati technológiákat és kifejleszti sajátjait.Ennek eredményeként a közelmúltban sikeresen tesztelték az orosz közepes kapacitású GTD-110M gázturbinát - a szakértők szerint minden tekintetben felveszi a versenyt a német gázturbinákkal.
A politikai helyzettel összefüggésében Oroszország számára rendkívül fontos a hazai gázturbinák fejlesztése
- vélik a kínai kiadás elemzői.
Az oroszok azt tervezik, hogy először az orosz ipar igényeit szolgálják ki, majd a turbinákkal megjelennek a világpiacon is. Sohu szerint Oroszország nyugati "partnerei" teljesen más eredményre számítottak, de a Kreml modern technológiához való hozzáférésének korlátozására tett kísérletük oda vezetett, hogy az Orosz Föderáció méltó helyettesítőt tudott találni a külföldi termékekre.
Nagyon hamar elkezdik a turbinák sorozatgyártását és az első létesítmény, ahova leszállítják, az Udarnaya hőerőmű lesz Tamanban. A turbina beüzemelését a hőerőműben 2023-a tervezik.