Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 582
18 557
113
A Kreml a 12. században.

258092214_10159980118424612_5326049003796155005_n.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 210
57 524
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 559
84 986
113
Az orosz gazdaság rekordmagas növekedési üteméhez nemcsak az olaj és a gáz, hanem maguk az oroszok is jelentősen hozzájárultak. Aktívan vásárolnak autókat, ékszereket, órákat és még aranyrudat is érmékkel. Miért kezdtek az oroszok kevesebbet spórolni és pénzt takarítani rosszabb napkra, és elkezdtek aktívan költeni?

Az orosz gazdaság 2021-ben, amint azt a közgazdászok várják, tíz év óta a legmagasabb növekedési ütemet fogja mutatni. Az év során 4,3%-kal nő, utoljára 2011-ben volt ilyen növekedés. Új rekord született természetesen a kereslet élénkülésének, valamint az olaj-, gáz- és egyéb nyersanyagexport drágulásának köszönhetően.

Az oroszok azonban kézzelfoghatóan hozzájárultak az orosz gazdaság növekedéséhez. Ugyanis a tavalyi évhez hasonlóan abbahagyták a megtakarítást és rosszabb időkre való megtakarítást, hanem éppen ellenkezőleg, elkezdtek aktívan költeni. Ez párosulva a lakosság reáljövedelmének növekedésével a drága olaj és gáz miatt, valamint az infláció 8,4%-ra (2016 januárja óta maximumra) gyorsuló üteme, ez fogyasztói fellendüléshez vezetett.
Jelentősen megemelkedett az oroszok tartós fogyasztási cikkekre – autókra, okostelefonokra, órákra és ékszerekre – fordított kiadások száma. Tehát a Rosstat adatai szerint január-szeptemberben az órák eladásai 37,5%-kal, a számítógépek - 19%-kal, a mobiltelefonok - 27,9%-kal, az audioberendezések - 15,1%-kal, az autók - 24,8%-kal, az ékszereké - 26,6%-kal nőttek. .

A külföldiek is segítették az orosz gazdaság felpörgetését, szokatlanul aktív aránnyal kezdtek árut vásárolni az orosz webáruházakban, ami különösen a fekete pénteki eladásokon volt érezhető.

Az idei év másik jellemzője, hogy az oroszok rekordszámú aranyrudat és -érmét vásároltak: kilenc hónap alatt négy tonnát. Ez 2014 óta rekord mennyiség.

Ha a hatóságok már idén, és nem 2022 elejétől eltörölték volna az aranyrudak 20 százalékos áfáját, akkor valószínűleg még magasabbak lettek volna a mennyiségek. Valószínűleg jövőre az aranyláz borítja az oroszokat.

A fogyasztói konjunktúrát az elmúlt másfél évben a fogyasztási hitelezés fellendülése kísérte. A 2021. január-szeptemberben kihelyezett fogyasztási hitelek összege csaknem megduplázódott az előző év azonos időszakához képest - 3700 milliárd rubelre – számította az Equifax hiteliroda. Ez idő alatt a kihelyezett hitelek száma 43,2%-kal nőtt - 12,9 millió darabra.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 559
84 986
113