Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Balázs csak 2 dolog:
A Sanyit nem azért lett kizárva, mert kilökte volna az ellenfelét. Pont őt lökdöste a kínai "fél honfitársa", a kék vonal szabály megszegésére hivatkozva vették el tőle az aranyérmet. Micsoda "meglepetés", így a kínai nyert.
2. Kamilla Valieva ügye:
Valami fura módon most jutottak el odáig, hogy a december 21-én leadott mintáját kivizsgálják. Majdnem 2 hónap kellett hozzá. Amikor az athéni olimpián például azonnali eredményei voltak a doppingvizsgálatoknak, és bizony sajnos magyarok is buktak emiatt. Minimum furcsa, hogy 17,5 év alatt oda jutott a dolog, hogy hónapokat kell várni egy dopping eredményre. Persze pont annál a lánynál ,aki egy olyan elemet ugrott, amit előtte a nők közül soha senki nem tudott végrehajtani.
Ha engem lefogyasztatának (93 kg vagyok), úgy hogy ne szakadjon be alattam a jég, és indítanának egy férfi(tudom,hogy divat, de nem szeretném magam átoperáltatni nővé) műkorcsolya versenyen, hidd el, hogy akármilyen doppinggal tele tolhatnának, tűpárnát csinálhatnának belőlem, felírhatnák a fél patikát is, hogy szedjem be. Viszont akkor sem tudnám megugrani ezt az elemet, amit Kamilla Valijeva a nők között a világon elsőként megugrott. Miért? Mert nincs olyan, messze az átlagot fényévekkel megelőző tehetségem, mint neki. Egy ilyen ugrás kurvára nem a doppingon múlik.
Tényleg érdekel, hogy miként lehetséges az, hogy ez a nagyszerű WADA 17,5 év alatt, 17,5 év általános technikai, technológiai fejlődés után nem képes azonnal megvizsgálni egy mintát...
Egy minta nem válik magától pozitivva...
A többi meg az, amiért a versenysport egy vicc
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 315
26 441
113
Abban maximálisan egyetértek, hogy a versenysportot már annyira átitatta a politika és a pénz, hogy a lényeghez már nem sok köze van, nem is nézi az emberek egy része.
Dopping. A háttérről nem egy könyvet lehetne írni.
1. A fiam gyerek kora óta focizik, kapusként magánban a Koszta Jani edzette sokáig. Ő azt mondta, hogy az öltözőben a gyúró/doki többször adott volna neki (meg a többieknek) olyan tablettát, "gyógyszert", amiről nem mondtak semmit. Kérdezte, hogy ez mi és mire kell, de nem válaszoltak rá. Hát Ő nem volt hajlandó bevenni egyet sem.
2. A doppingszer olyan, mint a drog. A Rendőrség mindig lépéshátrányban van. Mire bekerül a listára, addigra lesz másik.
Akiknek van akkora háttere (pl. USA, ...), hogy olyan dopping szereket fejlesszenek ki és alkalmazzanak, amit még nem tudnak kimutatni, akkor a sportolóiknak akkora előnyt adnak, amire mások képtelenek és ez csak még jobban fejlődni fog.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Abban maximálisan egyetértek, hogy a versenysportot már annyira átitatta a politika és a pénz, hogy a lényeghez már nem sok köze van, nem is nézi az emberek egy része.
Dopping. A háttérről nem egy könyvet lehetne írni.
1. A fiam gyerek kora óta focizik, kapusként magánban a Koszta Jani edzette sokáig. Ő azt mondta, hogy az öltözőben a gyúró/doki többször adott volna neki (meg a többieknek) olyan tablettát, "gyógyszert", amiről nem mondtak semmit. Kérdezte, hogy ez mi és mire kell, de nem válaszoltak rá. Hát Ő nem volt hajlandó bevenni egyet sem.
2. A doppingszer olyan, mint a drog. A Rendőrség mindig lépéshátrányban van. Mire bekerül a listára, addigra lesz másik.
Akiknek van akkora háttere (pl. USA, ...), hogy olyan dopping szereket fejlesszenek ki és alkalmazzanak, amit még nem tudnak kimutatni, akkor a sportolóiknak akkora előnyt adnak, amire mások képtelenek és ez csak még jobban fejlődni fog.
Nekem ebben az a szép ,hogy mindig a keletiek buknak….nyugaton minden happy….az úccsóóó Lance A volt……de Ő nem is tagadta…ja de …
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 050
113
Valieva nyerte a pekingi doppingügyet
Nem, nem nyerte, csupán hadják tovább versenyezni, de az esetleges érmek nem lesznek kiosztva, amíg le nem zárul az ugye. Ezzel egy picit a tobbi dobogós versenyzo is veszítet, mert elmaradnak az átadási ceremóniák és csak a olimpia után kapják meg az érmeiket.
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 247
37 108
113
Nem, nem nyerte, csupán hadják tovább versenyezni, de az esetleges érmek nem lesznek kiosztva, amíg le nem zárul az ugye. Ezzel egy picit a tobbi dobogós versenyzo is veszítet, mert elmaradnak az átadási ceremóniák és csak a olimpia után kapják meg az érmeiket.
Valievának három különböző szívgyógyszere volt a mintában
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
"Bolsonaro warmly welcomed by Putin. The same Putin who kept Macron 10 meters away."
 
  • Hűha
Reactions: formosa1

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A hadifoglyokat gyötörték, kínozták a gyaloglások, de életre szóló élményeket is kaptak. Miközben az útszélére vetettek sorsát élték, ismerkedtek a tájjal, az emberekkel, s arra is volt példa, hogy a magyar múlt, a magyar sors is felvillant a lelkükben. Egy alkalommal a gyalogosan sodródók egy csoportja feltehetően egy az 1848-as forradalom elhurcoltjaiból alakult falun ment keresztül...


Amikor vittek Szibériába, az Ural tájában volt egy falucska, az volt a neve, hogy Vengerszkaja. Magyar falu. Volt benne egy öregember, nem tudom már, Balogh, vagy hogy hívták. De már sokat felejtett el a magyar szóból az öreg. Odajött hozzám, hogy őt vigyük haza, amikor megyünk, mert ő Magyarországról való. Kérdeztük, hogy melyik faluból. “Nem tudom már, hogy melyik falu volt, de úgy szólítottak örökké, hogy bihariak vagyunk”. Mondottuk, mit akarna maga otthon, hiszen nem ismer senkit. Nem, nem, de a környéket ismerem, s legalább ott temetnének el! Kérdeztük, hogy került ide. Azt mondja: “Gyermek voltam, önként mentünk háborúba akkor. 15 esztendős voltam, puska volt a kezemben, s mentünk az oroszokkal szembe, ne engedjük, hogy bejöjjenek. Aztán elhoztak... Itt maradtam, megházasodtam... De nem egyedül voltam, mert haton voltunk, akik itt maradtunk. S itt ebben a faluban telepedtünk meg.” Nem volt nagy, de elég népes volt... Amikor keresztülmentünk, mert mi gyalog mentünk, ennünk nem adtak, hát koldultunk így a falukban. Adtak. Csak a tatárok nem adtak, de mások adtak. Már elmentünk volt szinte fél kilométer, az őr visszanézett, s megállított, hogy álljunk meg, mert két asszony integet, s kiabál. Megállottunk, s hát a két asszony utánunk futott, ott magyarázták, hogy “nem voltunk otthon, mikor kéregettetek, de elhoztuk!...” S elhozták az ételt utánunk. Onnan, Vengerszkajából... (FaB)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
A kis sárga katona a “véngéréc” szó hallatára nevetni, ugrándozni kezdett örömében. Egy ideig nézte, majd próbálta összehasonlítani önmagával a magyar katonát, mert elöljárói kioktatták, hogy a magyar az ő messze idegenbe szakadt testvére. A szegény japán, kinek 7 szen a napi zsoldja, sohasem mulasztotta el ilyenkor, hogy egy kevés dohánnyal vagy “szake”-val (rizspálinka) meg ne ajándékozza “a magyar testvért”.