Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 304
55 582
113
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
1931-ben New Yorkban egy kocsi elb@szta Churchillt.
Gyógyulása érdekében orvosai hivatalosan felmentették az alkoholtilalom alól...
/Kell egy ilyen igazolás nekem is/
Fj5C5Q3XkAAb0KF
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 760
15 700
113
Hát. Akkor is bénán lovagol.
Ami még nem is lenne baj - nem mindenki születik nyeregbe.
De az anno félmeztelen, macsós alakításának függvényében azért kicsit muris...
Azért azt is tegyük hozzá, hogy ezek a lovak elég magas szinten lehettek idomítva, úgyhogy egy ilyen "hétvégi lovas" nem feltétlenül tud olyan finom ingereket adni, mint ahogy azt a ló elvárná.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Azért azt is tegyük hozzá, hogy ezek a lovak elég magas szinten lehettek idomítva, úgyhogy egy ilyen "hétvégi lovas" nem feltétlenül tud olyan finom ingereket adni, mint ahogy azt a ló elvárná.
Speciel nem is erre gondoltam, hanem hogy össze-vissza pattog szerencsétlen a nyeregben :(
Btw, határozottan sem annyira ment irányba raknia...
Bár lehet veseköve van és azt akarták kirázni persze.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
@Capslock27
Persze, minden relatív. Mint mondottam, a macsó félmeztelenes videójához képest komikus.

Megfelelő lovat adtak neki: nyilván vmi 'parádés' lovat. Viszont ez üti azt, hogy különösebben nyugtalan legyen.
Épp azért kapta, mert kb magától is tudja az ilyen, hogy mi a dolga és kellően bambább/jóindulatúbb/nyugodtabb.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
@Capslock27
Persze, minden relatív. Mint mondottam, a macsó félmeztelenes videójához képest komikus.

Megfelelő lovat adtak neki: nyilván vmi 'parádés' lovat. Viszont ez üti azt, hogy különösebben nyugtalan legyen.
Épp azért kapta, mert kb magától is tudja az ilyen, hogy mi a dolga és kellően bambább/jóindulatúbb/nyugodtabb.
.
.
A kedvedert hazai peldak, hogy a profi, parades lovak is tudnak meglepetest okozni:
.
.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
.
.
A kedvedert hazai peldak, hogy a profi, parades lovak is tudnak meglepetest okozni:
.
.
Az azért megvan, hogy P esetében egy a ló számára valószínűleg ismerős lovarda van,
ráadásul zárt, váratlan hanghatásoktól és tömegtől mentes?
Az első videó igen csúnya :(
Egyébként pongyolán fogalmaztam, lovardás lóra akartam volna utalni, így kicsit félrevezető lett.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az azért megvan, hogy P esetében egy a ló számára valószínűleg ismerős lovarda van,
ráadásul zárt, váratlan hanghatásoktól és tömegtől mentes?
Az első videó igen csúnya :(
Egyébként pongyolán fogalmaztam, lovardás lóra akartam volna utalni, így kicsit félrevezető lett.
Meg ki tudja miért hisztiztünk be... nem egy faszparaszt van, aki ezzel szórakozik.
Pl itt egy csávó sípolt. Basznék végig kardlappal az ilyen gyökér turistákon o_O
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 215
113
Az azért megvan, hogy P esetében egy a ló számára valószínűleg ismerős lovarda van,
ráadásul zárt, váratlan hanghatásoktól és tömegtől mentes?
Az első videó igen csúnya :(
Egyébként pongyolán fogalmaztam, lovardás lóra akartam volna utalni, így kicsit félrevezető lett.
A ló számára nem ismerős lovarda volt, nem ismerős lovak, és a tömeget szolgáltatta a sereg újságíró. Egyébként egy ló bármitől tud hisztizni, sőt, azt figyeli, h mitől hisztizhet. Egyébként az elnök bácsi biztonságáért felelős ember ott helyben elásná azt, akiben felmerül, h rárakjuk egy ismeretlen lóra, amit random kiválasztunk az ott lévő 50ből.
images
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A ló számára nem ismerős lovarda volt, nem ismerős lovak, és a tömeget szolgáltatta a sereg újságíró. Egyébként egy ló bármitől tud hisztizni, sőt, azt figyeli, h mitől hisztizhet. Egyébként az elnök bácsi biztonságáért felelős ember ott helyben elásná azt, akiben felmerül, h rárakjuk egy ismeretlen lóra, amit random kiválasztunk az ott lévő 50ből.
images
Akkor most ismerős vagy nem ismerős? Döntsd már el :D
Ha külön neki vitték (nem az ott levő 'random' és nem is ismerős helyben), akkor a sajátja?
Akkor kicsit gázabb, hogy nincs szinkronban vele...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 215
113
Akkor most ismerős vagy nem ismerős? Döntsd már el :D
Ha külön neki vitték (nem az ott levő 'random' és nem is ismerős helyben), akkor a sajátja?
Akkor kicsit gázabb, hogy nincs szinkronban vele...
A sajátját vitték, nem ismerte a ló sem a lovardát, sem a többi lovat, sem a rakat emberhez nem volt szokva.
Sőt, tudod, az a gyanús, ha egy ló nem hisztizik. Olyankor kell szondát fújatni. :p Ősi oláh kupec trükk.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A sajátját vitték, nem ismerte a ló sem a lovardát, sem a többi lovat, sem a rakat emberhez nem volt szokva.
Sőt, tudod, az a gyanús, ha egy ló nem hisztizik. Olyankor kell szondát fújatni. :p Ősi oláh kupec trükk.
Jó, nekem semmi bajom ezzel.
És egy szóval sem magát a 'sportteljesítményt' kritizáltam.

Tovább megyek: a 70 éves ember lovaglása az menő, azért respect neki.
Ha csak ezt nézzük, viszont mivel még mindig úgy van előadva, hogy ő az alfahím,
meg farkasokkal táncoló, így visszásnak hat.

Azért az túlzás: van olyan ló, aki többet nemhisztizik, mint hisztizik :D
Sőt, kifejezetten jóindulatú. Bár az is igaz, hogy ez az egy-gazdás, csikókortól nevelt (társ)állatokra lehet igaz :)
De persze olyan is van aki eltöri az istállófiú nyakát (megtörtént), vagy puszta rosszindulatból/passzióból neki akar
nyomni a kerítésnek a nyeregben o_O
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 215
113
Jó, nekem semmi bajom ezzel.
És egy szóval sem magát a 'sportteljesítményt' kritizáltam.

Tovább megyek: a 70 éves ember lovaglása az menő, azért respect neki.
Ha csak ezt nézzük, viszont mivel még mindig úgy van előadva, hogy ő az alfahím,
meg farkasokkal táncoló, így visszásnak hat.

Azért az túlzás: van olyan ló, aki többet nemhisztizik, mint hisztizik :D
Sőt, kifejezetten jóindulatú. Bár az is igaz, hogy ez az egy-gazdás, csikókortól nevelt (társ)állatokra lehet igaz :)
De persze olyan is van aki eltöri az istállófiú nyakát (megtörtént), vagy puszta rosszindulatból/passzióból neki akar
nyomni a kerítésnek a nyeregben o_O
A kettő között eltelt pár év (meg gondolom, pár bukás).

A ló prédaállat, az ismeretlen szituációkra meneküléssel reagál. Ha tényleg díjolvas ló volt Putyin lova, akkor ugye eleve ahhoz volt szokva, h egyedül van a pályán, Putyinnál szintén, nem hinném, h maszekban lovasiskolát üzemeltet (táboros ló volt, nagyon nyugodt! = tönkretették már az összes ízületét), szóval neki már az stressz, h 20+ ismeretlen ló és ember van körülötte.
A nyugodtság inkább attól függ, h mennyire képzi ki a lovas a lovat akármilyen szituációra, pl van egy ismerősöm, ő a tálca sört is felvitte a domboldalon lóháton, csak mert valaki kiejtette a száján, h "fogadjunk" - az első tálca rá meg a ló hátára borult, a másodikat felvitte. De hát abban, h erre nem ugrott meg a ló, sok munka, és sok bukás van.

Az meg tényleg kupec trükk, ha meg tudod fogni a fülét, akkor bepálinkáztatták, különben mindenkit letaposna. Nem egy ilyen esetről hallottam, gyönyörű ló, ott helyben a vásárban mentek vele 1-2 kört, nyugodt, kedves, amikor kijózanodott, akkor meg szétrúgta a boxot meg a nyerget nem tudták rátenni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A kettő között eltelt pár év (meg gondolom, pár bukás).

A ló prédaállat, az ismeretlen szituációkra meneküléssel reagál. Ha tényleg díjolvas ló volt Putyin lova, akkor ugye eleve ahhoz volt szokva, h egyedül van a pályán, Putyinnál szintén, nem hinném, h maszekban lovasiskolát üzemeltet (táboros ló volt, nagyon nyugodt! = tönkretették már az összes ízületét), szóval neki már az stressz, h 20+ ismeretlen ló és ember van körülötte.
A nyugodtság inkább attól függ, h mennyire képzi ki a lovas a lovat akármilyen szituációra, pl van egy ismerősöm, ő a tálca sört is felvitte a domboldalon lóháton, csak mert valaki kiejtette a száján, h "fogadjunk" - az első tálca rá meg a ló hátára borult, a másodikat felvitte. De hát abban, h erre nem ugrott meg a ló, sok munka, és sok bukás van.

Az meg tényleg kupec trükk, ha meg tudod fogni a fülét, akkor bepálinkáztatták, különben mindenkit letaposna. Nem egy ilyen esetről hallottam, gyönyörű ló, ott helyben a vásárban mentek vele 1-2 kört, nyugodt, kedves, amikor kijózanodott, akkor meg szétrúgta a boxot meg a nyerget nem tudták rátenni.
Ebben szerintem nem vitatkozunk, vagy vitatkozunk? Vagy most hol tartunk.

Amúgy ezt láttad már?
Hát valami csoda, amit csinálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana