Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Komolyan kérdezem, hogy ennek mi értelme van? Menjen, eddzen ha boldogságot okoz neki, szüleinek, de miért kell győzni hagyni? Én ezt bazári viselkedésnek tartom, és nem a kisfiú hibája hogy ilyen helyzetbe van hozva, még ha Ő épp élvezi is.

Egy stadionnyi ember előtt hagyta győzni valaki, aki nyilván sokkal nagyobb, erősebb, és legfőképp egészségesebb nála.

Lehet hogy TE megkönnyezed az ilyesmit, de én értetlenül állok előtte. Van más módja is, sokkal igazabb módja is annak, hogy sérült/beteg embereket boldoggá/vidámmá tegyünk, mint hogy elhitetjük velük, hogy olyanok amilyenek NEM.
Mert minden gyerek megérdemli, hogy legyen sikerben is része?
Hogy átélje milyen ha győz valamiben?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Mert minden gyerek megérdemli, hogy legyen sikerben is része?
Hogy átélje milyen ha győz valamiben?
Ez demagógia, szerinted minden egészséges gyereknek megadatik hogy egy stadionnyi ember előtt győzzön egy versenyen?

Győzzön apuval, a saját hálószoba kanapéján, úgy az enyémek is győztek.
Ez szerintem majomszeretet.

Felnőttként meg ott van a paralimpia. Nem hülyeségből találták ki.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ez demagógia, szerinted minden egészséges gyereknek megadatik hogy egy stadionnyi ember előtt győzzön egy versenyen?

Győzzön apuval, a saját hálószoba kanapéján, úgy az enyémek is győztek.
Ez szerintem majomszeretet.

Felnőttként meg ott van a paralimpia. Nem hülyeségből találták ki.
Szerintem meg egy roppant kedves gesztus, ami semmiből sem állt és valakinek örömet okoztak vele. Ennyi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Szerintem meg egy roppant kedves gesztus, ami semmiből sem állt és valakinek örömet okoztak vele. Ennyi.
Persze, a világ nem állt meg tőle, egyszerűen leírtad könny szökött tőled a szemedbe, én meg pár dologgal rávilágítottam hogy miért nem tetszik, saját gyerekemmel ilyet tuti nem engednék, se akkor ha Ő a sérült, se akkor ha Ő az egészséges fél. Egyszerűen átverik szegény kiskölköt, ünnepli a sikerét, mert Ő gyanúsan tényleg elhiszi hogy nyert.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Persze, a világ nem állt meg tőle, egyszerűen leírtad könny szökött tőled a szemedbe, én meg pár dologgal rávilágítottam hogy miért nem tetszik, saját gyerekemmel ilyet tuti nem engednék, se akkor ha Ő a sérült, se akkor ha Ő az egészséges fél. Egyszerűen átverik szegény kiskölköt, ünnepli a sikerét, mert Ő gyanúsan tényleg elhiszi hogy nyert.
jesszusom, egy gyerek bakker.
Egészséges gyereket is hagynak nyerni néha.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Persze, a világ nem állt meg tőle, egyszerűen leírtad könny szökött tőled a szemedbe, én meg pár dologgal rávilágítottam hogy miért nem tetszik, saját gyerekemmel ilyet tuti nem engednék, se akkor ha Ő a sérült, se akkor ha Ő az egészséges fél. Egyszerűen átverik szegény kiskölköt, ünnepli a sikerét, mert Ő gyanúsan tényleg elhiszi hogy nyert.
És mit szólsz a feketeöves végtag nélküli karatéshoz aki tornákon indul?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
És mit szólsz a feketeöves végtag nélküli karatéshoz aki tornákon indul?
Über gáz. Ismerem a sztorit, engem felháborít. Amúgy ketrecharcos akire te gondolsz szerintem, egy néger srác.

Ez tipikusan olyan, hogy ha nekem megpróbálnának leszervezni egy ilyen ellenfelet egészséges sportolóként, nem vállalnám be. Óhatatlanul is korlátozná magát az ember, most még sem mész oda azt durrantott le egy rúgással - UFC ben pl. mivel lent van a keze, a szabályok nem is engedik - szóval el van baszva az egész.

Pontosan azért írtam erre is, hogy nagyon nem értek vele egyet, mert ez a srác a múlt héten nyerte meg az első meccsét. Botrány...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Persze, a világ nem állt meg tőle, egyszerűen leírtad könny szökött tőled a szemedbe, én meg pár dologgal rávilágítottam hogy miért nem tetszik, saját gyerekemmel ilyet tuti nem engednék, se akkor ha Ő a sérült, se akkor ha Ő az egészséges fél. Egyszerűen átverik szegény kiskölköt, ünnepli a sikerét, mert Ő gyanúsan tényleg elhiszi hogy nyert.
Ne vitatkozz már! Néha hagyni kell a fogyatékosokat is nyerni, mert ők ennek ugyanúgy örülnek, mintha egy igazi összecsapásban győztek volna. Hidd el, te is őszintén mosolyogni fogsz utána... ;)

...

Bocs Higgins! o_O ... :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
jesszusom, egy gyerek bakker.
Egészséges gyereket is hagynak nyerni néha.
Ahogy mondtam, otthon, apuval. Nem egy sportrendezvényen, tele csarnok előtt. Ez majomkodás, s nem a sérült gyerek hibája, hanem aki ezt leszervezte, azé. Mi szükség van erre? Ez nem a szeretetről szól, mert azt kicsibe - meghitt, privát módon - lehet megélni inkább.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ne vitatkozz már! Néha hagyni kell a fogyatékosokat is nyerni, mert ők ennek ugyanúgy örülnek, mintha egy igazi összecsapásban győztek volna. Hidd el, te is őszintén mosolyogni fogsz utána... ;)

...

Bocs Higgins! o_O ... :D
Nem kívánom senkinek, így Neked se, hogy ne adj Isten sérült gyereked szülessen.
De talán akkor máshogy látnád az ilyet is.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ahogy mondtam, otthon, apuval. Nem egy sportrendezvényen, tele csarnok előtt. Ez majomkodás, s nem a sérült gyerek hibája, hanem aki ezt leszervezte, azé. Mi szükség van erre? Ez nem a szeretetről szól, mert azt kicsibe - meghitt, privát módon - lehet megélni inkább.
Mert nem szégyen, hogy sérült azért nem a 'négy fal között'.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Mert nem szégyen, hogy sérült azért nem a 'négy fal között'.
Senki nem mondta hogy szégyen, azt mondtam hogy tele sportcsarnokban nyilván valóan hagyni nyerni szerintem gáz.

Otthon hagyni nyerni mivel gyerek, hogy örüljön OK.
Tele sportcsarnokban hagyni edzeni ha élvezi, teljesen fasza.
Tele sportcsarnokban VALÓS meccsen hozzá való valós ellenfél ellen hagyni hogy birkózzon, megint teljesen rendben van.

Ez viszont így hamis, s szerintem helytelen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Senki nem mondta hogy szégyen, azt mondtam hogy tele sportcsarnokban nyilván valóan hagyni nyerni szerintem gáz.

Otthon hagyni nyerni mivel gyerek, hogy örüljön OK.
Tele sportcsarnokban hagyni edzeni ha élvezi, teljesen fasza.
Tele sportcsarnokban VALÓS meccsen hozzá való valós ellenfél ellen hagyni hogy birkózzon, megint teljesen rendben van.

Ez viszont így hamis, s szerintem helytelen.
Miért? Szerinted valós menet volt?
Nem az volt.
 
  • Vicces
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Miért? Szerinted valós menet volt?
Nem az volt.
Öööööö, pontosan azt írtam, hogy az volt vele a bajom, hogy egy tele sportcsarnok előtt eljátszották vele, neki, hogy valós meccsen nyert egy versenyen.

Persze hogy nem az volt. Ez a bajom. Ha egy hozzá hasonló - neki való ellenféllel - küzd, és nyer, semmi gond nincs vele!

Ez így viszont átbaszás!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Öööööö, pontosan azt írtam, hogy az volt vele a bajom, hogy egy tele sportcsarnok előtt eljátszották vele, neki, hogy valós meccsen nyert egy versenyen.

Persze hogy nem az volt. Ez a bajom. Ha egy hozzá hasonló - neki való ellenféllel - küzd, és nyer, semmi gond nincs vele!

Ez így viszont átbaszás!
Ok.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Über gáz. Ismerem a sztorit, engem felháborít. Amúgy ketrecharcos akire te gondolsz szerintem, egy néger srác.

Ez tipikusan olyan, hogy ha nekem megpróbálnának leszervezni egy ilyen ellenfelet egészséges sportolóként, nem vállalnám be. Óhatatlanul is korlátozná magát az ember, most még sem mész oda azt durrantott le egy rúgással - UFC ben pl. mivel lent van a keze, a szabályok nem is engedik - szóval el van baszva az egész.

Pontosan azért írtam erre is, hogy nagyon nem értek vele egyet, mert ez a srác a múlt héten nyerte meg az első meccsét. Botrány...
Nem, ez karate:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Te jó isten!

Ezt a sztorit nem ismertem...

Hát nézd, én jobban nem szeretném kommentálni, mint hogy:

Képzeld el a szitut, hogy valaki készül egy kata versenyre, de komolyan, évekig akár, és Ő megnyeri előtte, mert sérült, és biztos sok energiája benne van, meg hát látszik hogy nagyon akarja.


Nem lennék ott pontozó bíró, ahol ŐT kell lepontozni, az egészséges versenyzők ellen. Ebből érted, hogy jössz ki jól ?!
Adsz rá nulla pontot, mert gyakorlatilag nincs keze, lába, vagy tényleg kihozd győztesnek mert sérült, és úgy illik?!

Valakik szerint szar szemét tróger leszel így is, meg úgy is :D !

Én Zion Clark-ra gondoltam amúgy, Ő MMA-s, de az Ő meccsei is borzalmasak, mennek le hozzá az egészséges ellenfelei térdre, meg ilyenek...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
De itt egy gyerekről van szó még mindig
Nem is ez volt a kérdés. :)

Én egyébként jártam többször edzeni fogyatékosokkal, speciális iskolás gyerekekkel. De értelemszerűen nem ezzel a betegségi szinttel rendelkeztek és egyébként is több spec iskolás nevelő van a közösségben.

Igaz, nem kérdett senki, de úgy gondolom, hogy alapban ott kéne kezdődnie a dolognak, hogy küzdősport és harcművészet. És értem és tudom, hogy milyen fontos a mozgási kultúra, valamint milyen fejlesztő hatása van, de ezeknek a mozgási formáknak és fejlesztő módszereknek nem a küzdősport és a harcművészet keretei között kellene keresni és megtalálni, hanem onnan átemelni azt, ami hasznos és jó. Nem az a gáz, hogy örömet okoztak, okoznak egyeseknek, hanem, hogy eljutnak, oda, hogy ilyen edzésekre járjanak, egyáltalán képbe kerüljön a dolog. Azért akár az egyénnek, akár a szülőknek, akár a mestereknek/edzőknek kellene lenni valami értékrendnek. És ez nem azt jelenti, hogy ezek az emberek ne lennének nagy harcosok, csak nem a páston, a tatamin, a szőnyegen.
Sajnos a lecsúszás, elfajulás úgy látom, hallom, hogy általános tendencia a küzdősportok terén -mély tisztelet a kivételnek. Olyanokat engednek vizsgákra is, akiket nem lenne szabad szerintem.
 
  • Imádom
Reactions: zsolti

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem is ez volt a kérdés. :)

Én egyébként jártam többször edzeni fogyatékosokkal, speciális iskolás gyerekekkel. De értelemszerűen nem ezzel a betegségi szinttel rendelkeztek és egyébként is több spec iskolás nevelő van a közösségben.

Igaz, nem kérdett senki, de úgy gondolom, hogy alapban ott kéne kezdődnie a dolognak, hogy küzdősport és harcművészet. És értem és tudom, hogy milyen fontos a mozgási kultúra, valamint milyen fejlesztő hatása van, de ezeknek a mozgási formáknak és fejlesztő módszereknek nem a küzdősport és a harcművészet keretei között kellene keresni és megtalálni, hanem onnan átemelni azt, ami hasznos és jó. Nem az a gáz, hogy örömet okoztak, okoznak egyeseknek, hanem, hogy eljutnak, oda, hogy ilyen edzésekre járjanak, egyáltalán képbe kerüljön a dolog. Azért akár az egyénnek, akár a szülőknek, akár a mestereknek/edzőknek kellene lenni valami értékrendnek. És ez nem azt jelenti, hogy ezek az emberek ne lennének nagy harcosok, csak nem a páston, a tatamin, a szőnyegen.
Sajnos a lecsúszás, elfajulás úgy látom, hallom, hogy általános tendencia a küzdősportok terén -mély tisztelet a kivételnek. Olyanokat engednek vizsgákra is, akiket nem lenne szabad szerintem.
Szerintem meg nem tudjuk az előzményt, folytatást.
Így ezekről ne is mondjuk véleményt. Lehet pl a tesója is abba a klubba jár stb.