Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
A legújabb az UAZ Patriot:
patriot1.jpg

patriot_rear.jpg

patriot_interior.jpg

petrol.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 666
113
Lájkolom,az új Ladák is tetszenek,bár a totalcaros csapat nagyon lehúzta a grantát,de szerintem kell egy még legolcsóbb új autó is a hazai piacra,nagyon lefikázták az összes kgst kocsit is,csak azt felejtették el,hogy akkor itt azok voltak a köznépnek,és kész,azokból meg a lada volt a legjobb,ebben szerintem egyet érthetünk.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
Szépek ezek, meg minden, csak nehogy a fölösleges csilivilis dolgok miatt elsikkadjon a lényeg. Mármint, hogy agyonüthetetlen komoly vasakat gyártanak :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Azért ahogy elolvastam, az a Granta már nem feltétlenül agyonüthetetlen, de legalább még nem is csilli villi :D! Ahogy leírták, még otthon sem nagyon lesz neki nagy sikere.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Na már az oroszok is kezdik... emberek hová meneküljünk?

https://www.youtube.com/watch?v=l9p1p5X9fQE
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Azért ahogy elolvastam, az a Granta már nem feltétlenül agyonüthetetlen, de legalább még nem is csilli villi :D! Ahogy leírták, még otthon sem nagyon lesz neki nagy sikere.

Nem is a szöveg, de a képek amit mellékeltek hozzá a cikkhez, az többet mondott 1000 szónál.
Nemhogy Nyugat-Európában, de Magyarországon is agyonvertek volna ezért valakit ha ilyen igénytelen köpedelmet ad ki a kezei közül. És ezt valaki meg fogja venni nosztalgiából...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 486
113
Énnekem, mint aránylag laikusnak a cikkben szereplő problémák többsége 100-ad rendűnek tűnnek. Modern, esztétikus, dizajnos, mint fő probléma. Ez mind alapvetően szubjektív tényezőkön múlik, főleg az autóiparban. Az átlag autós ezeket a felsorolt "problémákat" lehet, hogy észre se venné. Ami pozitív volt, azon nagyon gyorsan továbbment a szerző.
Nem akarom védeni a Granta-t, mert nem ismerem, (valószínűleg nem egy eltalált, jó konstrukció), de ha jó pénzt adnának ennek a tesztelőnek, szerintem bármelyik átlag autóról tudna ilyen írást összeállítani, biztosan nem erőltetné meg magát. A hozzáállása már az első sorokban egyértelmű. pl. az audio rendszer elnevezést fitymálja, de akkor minek kellene nevezni, sima rádiónak? Egy kérdés merül fel bennem, hogy milyen vásárló rétegnek szánták ezt az autót.
Az árával (általában az autók) kapcsolatosan arra lennék kíváncsi, hogy egy autó részeinek (karosszéria, futómű, elektronika, motor) értéke milyen mértékben oszlik meg? Mert ez kihat arra, hogy mennyire lehet olcsón egy autót gyártani.

A szovjet személy autógyártás sohasem volt még a jobbak között sem, ez köztudomású, de nem nem tudom, hogy az orosz most hirtelen miért lenne jobb ettől. Amennyiben viszont iszonyatosan sok pénzt fektetnének bele ebbe az iparba, biztosan látványos eredmények születnének, pl. Dél-Korea.
Ha az oroszok, személy szerint nagyon jó autókat akarnak vásárolni, egyáltalán nem biztos, hogy azt a saját maguk, otthon gyártottakból fogják választani a jövőben is, bármilyen modern, jó is lesz az. A piacon véleményem szerint túl sok is a választék, hatalmas a konkurencia, ráadásul az autó gyártók egyre jobban előremenekülnek, látványosan. Észrevehetően rövidebb idő telik el az új konstrukciók piacra dobása között, szinte ki sem forr a termék, már jön az újabb.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
A teszt ellenére sem hiszem hogy rosszabb lenne mint a kategóriatársai a Dacia,Chevrolet + az olasz szemetek.
Boki, a Granta lehet hogy régi modell de nálunk újonnan kapható. A Noé idejéből való TD Passatokból meg vegyen sokat ez a riporter vagy mi+ nyaraljon 4 kilót ha azzal bölcsebbnek érzi magát. Újat nem vennék de 500 körül majd egy 8-10 évest esetleg. Az hogy magas az alja meg nem értem miért hátrány? Ezeken az utakon? 2 hete egy A6-os hagyta el az olaját az öregem háza előtti kátyúban...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 745
113
Meg a cikk szerzője nem tudom mire számított.... De komolyan!
2 millió ez a kocsi. Szemmel láthatóan annyit is ér.
Egy modern új Astra 5 milliótól indul.... egy szerintem érdemtelenül agyonhájpolt golf meg 6 milliótól. Nem is egy világ a Granta és ezek, így ugyan olyan minőséget sem lehet elvárni tőle.

A cikkben felhozott Dáciáról meg annyit, hogy nekünk a családban van egy nagyon jó állapotú, a maga korában "full extrás" 1994-s Astra kombink. Új kora óta a családnál van.
Ebből a kocsiból beültem egy ismerősöm mai Dácsiájába és hát... egy nagy kalap sz@r a 20 éves Astránkhoz képest :)
Az más kérdés, hogy az Astránk új korában, akkoriban majdnem egy lakótelepi lakás ára volt... ami érdekes módon a mai Astrára is igaz, mert egy full extrás Astra, ma 8 millió körül van.
<i>(Jó most a pesti lakás árak elszálltak, de máshol 8-10 millió egy panel)</i>
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
a patriotba úgy tudom bedolgoztak kicsit a délkoreaiak is, de általában is sztem már generációban túlléptek a grantán, vhová a kilencvenes évek végére
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Azt irja a totalcar:

"<b>Ellopták az új Ladát</b>. Habár az Xray-t már tavaly bemutatták, és a rendelések is beérkeztek, a típusból még csak egyetlen példány létezett. A cég egész idáig ezt az egy autót mutatta be az autószalonokon és más eseményeken, ám most ellopták a fekete hobbiterepjárót. A samarai régió rendőrsége szerint szervezett bűnözői csoport állhat a háttérben, és a lopásban valószínűleg a togliatti-i gyár egyik biztonsági alkalmazottja is részt vett."

A kedves forumtarsak kozul is paran azert eleg gyanusak. :) Ha veletlen beletrafaltam, akkor a kovetkezo buli legyen mar egy pak-fa. Leci! Azt ugysem talalnak meg soha. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Azt irja a totalcar:

"<b>Ellopták az új Ladát</b>. Habár az Xray-t már tavaly bemutatták, és a rendelések is beérkeztek, a típusból még csak egyetlen példány létezett. A cég egész idáig ezt az egy autót mutatta be az autószalonokon és más eseményeken, ám most ellopták a fekete hobbiterepjárót. A samarai régió rendőrsége szerint szervezett bűnözői csoport állhat a háttérben, és a lopásban valószínűleg a togliatti-i gyár egyik biztonsági alkalmazottja is részt vett."

A kedves forumtarsak kozul is paran azert eleg gyanusak. :) Ha veletlen beletrafaltam, akkor a kovetkezo buli legyen mar egy pak-fa. Leci! Azt ugysem talalnak meg soha. :)

A totalcar egy hazug szar az X -Ray szériagyártása még 2015 decemberben indult és az árusítása 2016 február 14-én kezdodott ezekben a városokba:
http://www.lada-xray2.ru/novosti/gde-kupit-lada-kh-rej-stal-izvesten-spisok-gorodov

Ha csak az ellopott fekete volt az egyetlen darab, akkor ezek mik?
19_01_city.jpg


https://www.google.ru/search?q=izgotovlenie++%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D1%83+xray&newwindow=1&biw=1366&bih=657&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjL-53wwffMAhXD2xoKHTbwDWkQsAQIHQ

Idióta banda, L....t sem tudnak!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az nekem is leesett, hogy elvezettel ekeztek a granta-t. Eleg durvan tultoltak a biciklit, de ezt most tenyleg nem neztem ki beloluk. :/
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A Totalcar csak átvette a hírt a motor1.com-ról. Ők meg a tlt.ru-ról vették, akik meg a 63.ru-ról.