Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 320
26 477
113
IL-96 mustra
189579.jpg

189946.jpg

189943.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
Naponta tízesével kezdték el rendőri biztosítás mellett bontani hétfőn Oroszország egyik legnagyobb roma településén, a Tula vonzáskörzetéhez tartozó Plehanov községben a helyi hatóságok az engedély nélkül felépített házakat.
http://oroszhirek.hu/politika/5763-romak-illegalisan-felepitett-hazait-bontjak-tizesevel-oroszorszagban
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160602-korai-az-orosz-szankciok-feloldasarol-beszelni.html
A németek szerint korai a szankciók feloldásáról beszélni. Vajon lesz végre egy ország, amelyik előszedi a tökeit és megvetozza a szankciózgatást vagy legalább követeli, hogy cserébe az EU kárpótolja a kiesett exportért és viszontszankciókért?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
Katonait hogyan kezdenek árusítani civileknek? Arrafele nem szabályozzák katonai technológiák eladását a civil szféra részére? És mitől katonai? Na meg mit tud és mennyi pénzért? Mert a Yotaphone2 pl nagyon tetszett, de amikor megláttam az árát akkor sikítva vertem ki a fejemből még a leghalványabb gondolatot is, hogy megvegyem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
De akkor a katonai is örmény lesz vagy ugyanilyen névvel jön valami orosz cucc?
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ehelyett inkább vadászrepülőből meg drónokból csináljanak végre katonai változatot, ne okos telefont meg katonai szelfibotot.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
Maguknak vagy akárkinek, gondoltam ebbből is lehet katonai és ha ez örmény akkor az is lehet.
Na de az orosz katonai teló miben lesz védett vagy ez mit jelent egy mobiltelefonnál, amin egy linux alapú amerikai szoft fog futni? A neve ugyanez lesz?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
Ehelyett inkább vadászrepülőből meg drónokból csináljanak végre katonai változatot, ne okos telefont meg katonai szelfibotot.

Azért nem olyan szar az orosz légierő, 1v1-ben nem sok ország vállalná be a saját légierejével. Vagy 0,01 v 1-ben az ISIS-t is meg lehetne kérdezni mi a véleményük az orosz légierőről és a buta bombákról.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Katonait hogyan kezdenek árusítani civileknek? Arrafele nem szabályozzák katonai technológiák eladását a civil szféra részére? És mitől katonai? Na meg mit tud és mennyi pénzért? Mert a Yotaphone2 pl nagyon tetszett, de amikor megláttam az árát akkor sikítva vertem ki a fejemből még a leghalványabb gondolatot is, hogy megvegyem.

Yotaphone: Mondjuk az ára azért is lehet magas, mert nem az oroszokkal vagyunk egy vámunióban.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Katonai(védett) az orosz lesz. Ormény katonai minek, kinek?

De a katonai teló az ne legyen nagyképernyős okostelefon. Túlságosan világít a sötétben...

Meg ne legyen érintőképernyős sem, kesztyűben picit nehéz kezelni!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
Blackberry kanadai, Mexikóban gyártják, HTC amerikai, kb Kínában gyártják, Apple amerikai, Kínában gyárják (igaz pofátlanul túlárazott). Vannak még más gyártók is a vámunión kívül, mégis van épkézláb árazásó termékük a piacon. Persze az eladott darabszám sokat számít, de ilyen árral nem ffognak sehova berobbanni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Blackberry kanadai, Mexikóban gyártják, HTC amerikai, kb Kínában gyártják, Apple amerikai, Kínában gyárják (igaz pofátlanul túlárazott). Vannak még más gyártók is a vámunión kívül, mégis van épkézláb árazásó termékük a piacon. Persze az eladott darabszám sokat számít, de ilyen árral nem ffognak sehova berobbanni.

Világos, de arra gondoltam, hogy lehet az EU magas vámmal sújtja az orosz mobiltelefonokat, de nyilván nem sújtja magas vámmal az amerikai/kínait.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 859
113
<blockquote rel="joker">Blackberry kanadai, Mexikóban gyártják, HTC amerikai, kb Kínában gyártják, Apple amerikai, Kínában gyárják (igaz pofátlanul túlárazott). Vannak még más gyártók is a vámunión kívül, mégis van épkézláb árazásó termékük a piacon. Persze az eladott darabszám sokat számít, de ilyen árral nem ffognak sehova berobbanni.

Világos, de arra gondoltam, hogy lehet az EU magas vámmal sújtja az orosz mobiltelefonokat, de nyilván nem sújtja magas vámmal az amerikai/kínait.
</blockquote>

Nem tudom mennyire különböztetik meg a vámunión kívüli országokat. Vagy bent van vagy kint, esetleg némi engedmény egyeseknek. Annak sincs sok értelme, hogy a kínaira ne terheljenek vámokat, mert akkor eláraszt minket a sok szar.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Maguknak vagy akárkinek, gondoltam ebbből is lehet katonai és ha ez örmény akkor az is lehet.
Na de az orosz katonai teló miben lesz védett vagy ez mit jelent egy mobiltelefonnál, amin egy linux alapú amerikai szoft fog futni? A neve ugyanez lesz?

Gondolom, MIL-STD valamilyen követelményeknek felel meg.
Azt az o(ö?)rményt meg nem értem, valami prediktív szövegbeviteli/egyéb elírás lehet.